Mokomoji-paşintinė ekskursija į Rumğiğkių liaudies buities muziejų

 

            2019 m. birşelio 18 d. Kietaviğkių pagrindinės mokyklos geriausių pasiekimų moksle pasiekusiems ir aktyviausiems mokiniams buvo organizuota mokomoji-paşintinė ekskursija į Rumğiğkių liaudies buities muziejų. Į muziejų vykome mokyklos autobusu ir, vos tik pajudėję iğ Kietaviğkių, jau klausėmės įvairių istorijų bei pasakojimų apie vietoves, pro kurias pravaşiavome.

            Ğtai jau ir Rumğiğkės. Ekskursijos pradşioje nutarėme, kad susipaşinsime tik su Rumğiğkių miesteliu: aikğte ir ten esančiais statiniais bei jų ekspozicijomis. Naudodamiesi muziejaus planu greitai pasiekėme Rumğiğkių miestelį. Pirmiausia apsilankėme Pradşios mokykloje. Čia matėme trisėdşius suolus, skaitliukus, mokytojo stalą, skambutį su įdomia rankena, senuosius vadovėlius ir kitus tuo laikotarpiu naudotus daiktus. Dar įdomiau buvo, kai aplankėme mokytojo butą. Pagal to meto reikalavimus, mokytojo butas būdavo įrengiamas tame pačiame pastate kaip ir mokinių klasės. Apşiūrėjome ten esančius daiktus ir prisiminėme, kad ir Kietaviğkių pradşios mokykla buvo pastatyta taip pat – su klasėmis mokiniams ir butu mokytojui. Prisiminus mūsų mokyklą, pasidarė dar įdomiau – vėl sugrįşome į klasę ir įsivaizdavome save čia besėdinčius, nes Kietaviğkėse nėra iğlikusių trisėdşių suolų.

            Kitas mūsų objektas – başnyčia. Jau vaşiuojant į Rumğiğkes girdėjome apie Kauno marių susidarymą ir miestelį, „esantį“ marių dugne, apie başnyčios, namų ir net kapinių perkėlimą į aukğtesnę vietą. Apsilankę başnyčioje pastebėjome kai kuriuos daiktus, panağius į antroje Kietaviğkių başnyčioje buvusius, o vėliau į trečiąją Kietaviğkių başnyčią perkeltus daiktus.   Tačiau nebuvome matę tiek medinių statulėlių, kurios buvo başnyčioje net keliose ekspozicijose. Suşinojome, kad ği başnyčia veikianti, ir joje vyksta pamaldos.

            Toliau sekė kiti objektai: ratinė, arbatinė, krautuvė, knygynas, manufaktūra „Graşina“, geleşies krautuvė, şydo butas, hidrantas ir kiti statiniai bei pati aikğtė, grįsta akmenimis dar kitaip „bruku“ vadinama. Visur buvo labai įdomu, bet įdomiausia – manufaktūroje „Graşina“. Čia mes ne tik pamatėme medşiagos rietimus, senovinius drabuşius bei jų priedus, bet ir klausėmės labai įdomaus pasakojimo apie tuometines moterų ir vyrų aprangos madas bei medşiagas, parveşamas iğ uşsienio. Jau ruoğdamiesi vykti namo sutikome savanorius ğaulius, kurie pakvietė susipaşinti su ğaulių veikla. Buvome pakviesti į ratelį ir iğ karto pajutome, kas yra drausmė, kaip reikia elgtis uşsiėmimo metu. Gaila, kad buvome sunaudoję visa mokomajai-paşintinei ekskursijai skirtą laiką ir negalėjome uştrukti ilgiau – dalyvauti ğaulių varşybose.

            Laikas ğioje ekskursijoje prabėgo labai greitai. Susipaşinome su Rumğiğkių miesteliu, suşinojome daug faktų,  pamatėme labai daug įdomių daiktų ir statinių.

            Padėkoję mums talkinusiems muziejaus darbuotojams, puikiai nusiteikę, praturtėję naujomis şiniomis ir pailsėję, iğvykome namo.

 

   

 

 

 

 

KARĞTI IR SMAGŪS VASAROS ĮSPŪDŞIAI DIENINĖJE SPORTINĖJE VASAROS POILSIO STOVYKLOJE „SVEIKUOLIAI“

KIETAVIĞKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Ğių metų birşelio mėnesį Kietaviğkių pagrindinėje mokykloje įgyvendintas savivaldybės lygmens projektas – vaikų vasaros uşimtumas „Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“, finansuotas iğ Elektrėnų savivaldybės biudşeto, Ğvietimo ir ugdymo programos projektų lėğų.

            Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“ organizuojama Kietaviğkių pagrindinėje mokykloje nuo 2009 metų. Tai yra tęstinis projektas, skirtas vaikų vasaros uşimtumui ir vykdomas mokinių vasaros atostogų metu. Mokiniais vasaros uşimtumą organizavo mokyklos socialinė pedagogė – stovyklos vadovė Justina Ivanovaitė.

            Vykdant ğį projektą, siekėme stiprinti mokinių fizinę, dvasinę ir socialinę sveikatą,  ugdyti sveikos gyvensenos kompetenciją, didinti poreikį aktyviai praleisti laiką sportuojant, stiprinti mokinių tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdşius, vykdyti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medşiagų vartojimo prevenciją, taip pat organizuoti vaikų uşimtumą vasaros metu.

            Vasaros stovykla – tai puiki galimybė vaikams ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir ugdytis socialines ir emocines kompetencijas sveikos gyvensenos srityje. Birşelio 10-21 dienomis „SVEIKUOLIŲ“ stovykloje dalyvavo 20 vaikų – prieğmokyklinio ugdymo grupės, 1-4 klasių mokiniai, iğ jų 11 socialiai remtinų ğeimų vaikai. Nors prasidėjusi vasara neğykğtėjo gero oro ir kaitros, stovyklos programą pavyko įgyvendinti sėkmingai.

Ğiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistėmis: Kristina Čariene, Ieva Jarağiene ir Jule Ramanauskaite. Specialistės organizavo  praktinius uşsiėmimus, skirtus mokinių mokymui pirmos pagalbos teikimo, saugaus elgesio, traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos temomis. Mokiniai įvykdė įvairias sportines kliūtis, linksmas estafetes, şaidimus.

Nuoğirdşiai dėkojame VSB specialistėms uş įdomią, naudingą, produktyvią, sportinę dieną stovykloje.

            Saulėtomis dienomis mokiniams nestigo pramoginių ir paşintinių veiklų. Vaikai su mokyklos mokytojais keliavo į Elektrėnų paplūdimį. Paplūdimyje şaidė paplūdimio tinklinį, naudojosi Elektrėnų paplūdimyje įrengtais treniruokliais, şaidė lauko şaidimų aikğtelėje, brido į vandenį. Mokiniai dalyvavo orientaciniame şygyje „Paşink Kareivonių krağtą“.

            Neiğdildomus įspūdşius mokinių atmintyje paliko aktyvus laisvalaikis Kauno batutų parke „Jump Space“ bei Ąşuolynės pramogų – nuotykių parke. Iğvykose vaikai linksmai sportavo – turėjo įveikti kliūtis, o patys drąsiausi patyrė neapsakomus pojūčius, skrisdami lynu per tvenkinį. Vaikai grįşo namo kupini gerų emocijų. Dalijosi įspūdşiais apie tai, kokias sunkias trasas įvykdė, kas buvo sunkiausia ir lengviausia, didşiavosi panaudoję savo fizinį tvirtumą ir iğtvermę, lipdami per sunkius ruoşus.                                                                                                                

            Birşelio 14 d. stovyklautojai prisijungė prie mokykloje organizuojamo minėjimo – socialinės ir pilietinės veiklos, skirtos paminėti Gedulo ir vilties dieną. Vaikai gamino popierines lėlytes.

            Stovyklautojus savo entuziazmu, gera nuotaika şavėjo į stovyklą atvykusios Elektrėnų „Sveikuolių klubo“ jaunosios narės Morta Narkauskaitė ir Roberta Rakauskaitė. Stovyklos svečios, kartu ir veiklų organizatorės vaikams surengė įvarius komandinius, linksmus, kūrybinius şaidimus, patyrimines veiklas. Vaikams labai patiko Sveikuolių klubo narių organizuotos smagios veiklos.

Kitą stovyklos dieną atvyko Elektrėnų „Sveikuolių klubo“ pirmininkas Mykolas Krasnickas. M. Krasnickas mokinius supaşino su diskgolfo sporto ğaka. Tądien mokiniai praleido dieną mokyklos lauko stadione şaisdami diskgolfą ir tarpusavyje rungtyniaudami. Uş aktyvų dalyvavimą svečias mokiniams įteikė atminimo dovanėles, o geriausiai diskgolfą şaidusiai stovyklautojai Samantai Beganskaitei M. Krasnickas padovanojo diskgolfo diską.

            Dar viena stovyklos diena, kupina paşintinės veiklos, praėjo
„Bauwerk Boen“ įmonėje. Įmonės projektų koordinatorius Darius Urbanavičius vaikus susipaşindino „Bauwerk Boen“ įmone, su kietmedşio grindų gamyba.    

            Dalyvaudami dieninėje sportinėje vasaros poilsio stovykloje „SVEIKUOLIAI“ mokiniai stiprino şinojimą apie fizinio aktyvumo svarbą. Patirtis rodo, jog lengviausias būdas formuoti sveiką gyvenseną yra mokinių įtraukimas į įvairių sporto ğakų paşinimą. Sportu skatinome fizinį aktyvumą, drausmę, komandinį darbą, teigiamus asmeninius santykius. Sveiką ir saugią gyvenseną formavome organizuodami įvairią veiklą: şaisdami stalo ir lauko, aktyvius komandinius şaidimus, iğmėgindami savo jėgas sportinėse varşybose: tinklinio, futbolo, kvadrato, estafečių metu  „Vasarą sportuoti gera“, praktinėse – prevencinėse veiklose „Şmogaus pieğinio kūrimas ir diskusija „Sportas – neatskiriama şmogaus veikla. Fizinio aktyvumo nauda şmogaus organizmui“.

            Stovyklą pabaigėme nuotaikingomis akimirkomis: stovyklos akimirkų perşiūra, linksmais şaidimais, diskoteka, vaiğinomės mokyklos valgyklos vedėjos Emilijos Budrevičienės ir valgyklos darbuotojų pagamintais skanėstais.

Partneriams, mokyklos mokytojams, dirbusiems su vaikais, ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie ğio projekto, tariame „ačiū“. Ačiū uş Jūsų atsakingą darbą, palaikymą ir nepamirğtamus vasaros įspūdşius, kuriuos dovanojote vaikams.

 

   

 

   

 

 

 

NAKTIS KIETAVIĞKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Ğių metų birşelio 18 d. vakarą Kietaviğkių pagrindinėje mokykloje jau trečią kartą buvo organizuotas socialinių ir emocinių įgūdşių ugdymo, bendravimo ir bendradarbiavimo stiprinimo projektas „Naktis mokykloje“, kurį inicijavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su mokyklos mokinių taryba. „Nakties mokykloje“ veiklas padėjo vykdyti mokyklos mokytojos: Ina Şigutienė, Auğra Taparauskienė, Graşina Şalienė, Jolita Kazareva, Indrė Kurminaitė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė.

            Ğiltą antradienio vakarą artėjant sutemoms 22 val. trisdeğimt 5-10 klasių mokiniai rinkosi į mokyklą, kur visus pasitiko ir registravo socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. Visus vienijo bendras tikslas – linksmai, nuotaikingai, bendradarbiaujant, draugiğkai ir turiningai praleisti naktį mokykloje.

            Visiems uşsiregistravus ir įsikūrus, dalyviai sugūşėjo į metodinį centrą. Pirmiausiai soc. pedagogė J. Ivanovaitė renginio dalyvius supaşindino su taisyklėmis, renginio programa. Vėliau mokiniai su mokytojų pagalba įsitraukė į bendravimo ir bendradarbiavimo stiprinimo uşsiėmimus. Komandų dalyviai kūrė vienos dienos vasaros festivalio Kietaviğkėse programą. Visos trys komandos dalyviai kūrybingai ir nuotaikingai pristatė savo festivalio programas. Geros nuotaikos ir emocijų tąkart netrūko.

            Po socialinių įgūdşių ugdymo uşsiėmimų, mokiniai dalijosi naktipiečių vaiğėmis. Pasistiprinus, toliau veiklos vyko pagal programą. Visi „Nakties mokykloje“
dalyviai susirinko mokyklos sporto salėje, kur mokinių tarybos pirmininkė Emilija Nikita visus iğrikiavo, supaşindino su taisyklėmis, ir visi vieningai priėmė „Naktis mokykloje“ priesaiką. Tuomet buvo organizuotos sporto varşybos, uş kurias buvo atsakingos mokytoja Auğra Taparauskienė ir soc. pedagogė Justina Ivanovaitė. Visi draugiğkai dalyvavo estafetėse, kituose komandiniuose şaidimuose. Sportiniai şaidimai susilaukė didelio visų susidomėjimo ir azarto.

            Sugrįşus iğ sporto salės, pasistiprinus ir atgavus jėgas, vyko visų taip laukta diskoteka. Nuo ğokių pailsėti ir pabūti ramesnėje aplinkoje vaikai galėjo dalyvaudami emocinio intelekto lavinimo uşsiėmimuose „Savęs paşinimo link“, karaokėje, şaisdami stalo şaidimus, uş kuriuos buvo atsakinga mokytoja Jolita Kazareva.

            Vieni pavargę, kiti apsnūdę, treti linksmi ir energingi iğauğus rytui susirinko į „Naktis mokykloje“ refleksiją, kurią vedė soc. pedagogė J. Ivanovaitė. Mokiniai dalijosi įspūdşiais. Dşiaugėsi, kad turėjo galimybę mokykloje būti visą naktį, smagiai leisti laiką su draugais, ğokti, sportuoti, būti kartu.

            Ği, kitokia veikla mokykloje iğ tiesų suburia, stiprina mokyklos bendruomenę, skatina mokinių tarpusavio supratimą, draugiğkumą, ugdo ir stiprina socialinius ir emocinius įgūdşius.

 

   

 

   

 

 

 

 

 „TREMTIES VAIKŲ ŞAISLAI“   KIETAVIĞKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Birşelio 14-oji – Gedulo ir vilties diena.  Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio reşimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su kitomis institucijomis nuo 2004 metų  inicijuoja ğios dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose ğvietimo institucijose. Ğiemet minimos jau 78-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iğ Lietuvos buvo iğtremta apie 17 500 şmonių.

            Neabejingi ğiai tautos istorijai ir mes, Kietaviğkių pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, jau  ne vienerius metus dalyvaujantys  Tarptautinės komisijos iniciatyvose. Ğiais mokslo metais  buvo pasiūlyta pilietinė  iniciatyva „Tremties vaikų şaislai“. Ruoğdamiesi ğiai dienai, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamokose skaitėme, aptarėme atsiminimus apie tremtyje gyvenusių vaikų kasdienybę, kovą dėl iğgyvenimo. Birşelio 14 d. mokykloje buvo organizuota netradicinio ugdymo diena, kurios metu mokiniai, padedami mokytojų D. Gudelienės, I. Rastorgujevos, A. Taparauskienės, V. Kubilienės, I. Kurminaitės, iğ siūlų likučių, rūbų skiaučių, popieriaus gamino įvairius şaislus: meğkučius, lėlytes, laivelius, popierines gėles. Mokytoja R. Stočkūnienė iğ ğių darbelių sudėliojo kompoziciją.

            Renginio pabaigoje dalyviai, padedami muzikos mokytojos G. Şalienės, skaitė tremtinių atsiminimus, dainavo tremties dainas.

            Tikimės, kad ği pilietinė iniciatyva paskatins mokinius dar kartą įsigilinti į ğį sudėtingą Lietuvos istorijos laikotarpį, puoselėti istorinę atmintį.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Ðeimos mėnuo

 

            Paskutinis pavasario mënuo – geguþë – pats graþiausias svaiginanèi¸ þied¸ mënuo, nuo kuri¸ marguoja visos pievos ir palaukës. Taèiau jis ypatingas ne tik þiedais: pirmasis geguþës sekmadienis dovanoja Motinos dienà, jos viduryje visus suburia Ðeimos diena, o paskutinë mënesio diena sveikinasi su ant slenksèio laukianèia Tëvo diena.

            Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje geguþës mënesá vyko ne vienas renginys, skirtas Ðeimos dienai. Geguþës 10 d. á Ðeimos ðvent¿ „Að ir mano ðeima“ pakvietë prieðmokyklinio ugdymo grupës vaikai (mok. Edita Rulevièienë). Ðventëje dalyvavo vaik¸ ðeimos nariai, seneliai, tetos, sesës ir broliai. Vaikai dainavo, ðoko, deklamavo. Ir mamoms, ir tëèiams, ir seneliams vaikai áteikë paèi¸ gamintus atvirukus.

            Geguþës 22 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo surengtas tradicinis koncertas „Graþiausios mokini¸ gyvenimo akimirkos“, skirtas ðeimai, kurá dovanojo 1-10 klasi¸ mokiniai su savo mokytojais. Ta proga buvo prisimintos ásimintiniausios 2018-2019 m. m.  akimirkos. Susirinkusieji turëjo progà pasidþiaugti ne tik mokykloje per pamokas, bet ir neformaliojo ðvietimo bûreliuose iðmoktais dalykais. Skambias dainas dovanojo jaunuèi¸ vokalinis ansamblis, 5-6 ir 7-8 klasi¸ mergaièi¸ vokaliniai ansambliai (vadovë Graþina Þalienë), smag¸ „Transverà“ ðoko tautini¸ ðoki¸ bûrelio „Trepsiukai“ nariai (vadovë Lina Þivulskienë),   skambëjo mokini¸ deklamuojami eilëraðèiai, kûrybinës mintys, grojo dûdelëmis. Savo talentus – pramoginius ðokius, muzikinius kûrinius klaviðiniais, smuiku, akordeonu – demonstravo ir vaikai, kurie to iðmoko ir uþ mokyklos rib¸, kitose neformaliojo ðvietimo ástaigose.

            Na, o ðventiná mënesá uþbaigë ikimokyklinio ugdymo grupës vaikai (mok. Dovilë Jankauskienë, Aldona Miusova, meninio ugdymo mokytoja Graþina Þalienë), geguþës 28 d. á ðeimos ðvent¿ „Að ir mano ðeima“ pakviet¿ maþ¸j¸ tëvelius. Kartu su savo mokytojomis á ratelius vaikai kvietë ir savo mamytes, tëvelius. Drauge visi þaidë þaidimus, ðoko, dainavo daineles, deklamavo iðmoktus posmelius. Vaikai mamytëms ir tëveliams padovanojo paèi¸ gamintus kûrybinius darbus.

            Dëkojame visiems, dalyvavusiems ðventiniuose renginiuose, skirtuose Ðeimos dienai, radusiems laiko ir noro pabûti drauge. Vaikai greitai uþauga, o drauge praleistas laikas, graþiausios akimirkos iðlieka mûs¸ ðirdyse visam gyvenimui, nes ðeima – tai jaukumas, meilë, ðiluma....

 

   

 

   

 

 

 

 

PREVENCINË PAMOKËLË „SAUGI VASARA“ KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËS MOKYKLOS PRADINI¨ KLASI¨ MOKINIAMS

 

            Ði¸ met¸ geguþës 27 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota prevencinë pamokëlë „Saugi vasara“ Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos pradini¸ klasi¸ mokiniams.

            Saugaus eismo pamokël¿ organizavo mokyklos socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë, jai padëjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrën¸ policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrëja Erika Èaikovskaja. Bendruomenës pareigûnë ugdytiniams priminë ir kartu aptarë saugaus elgesio gatvëje principus, pësèi¸j¸ pareigas, saugaus elgesio namuose atvejus, kai tëvai ar vyresni ðeimos nariai yra iðvyk¿, savigynos element¸, tarnybas, á kurias mokiniai gali kreiptis pagalbos iðtikus nelaimei.

            Pamokëlës metu mokiniai dalyvavo vyr. tyrëjos Erikos Èaikovskajos parengtoje viktorinoje.

            Linkime smagi¸, ádomi¸, o kartu ir saugi¸ artëjanèi¸ vasaros atostog¸.

 

   

 

 

 

 

 

 

„Ið ðirdies – á ðirdá“

 

            Geguþës 14 d. Elektrën¸ sav. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyko Elektrën¸ savivaldybës mokini¸ dain¸ festivalis „Dainuojantis moksleivis 2019“. Festivalyje dalyvavo Elektrën¸ sav. Vievio gimnazijos solistës Austëja Paþëraitë, Mingailë Èirvinskaitë bei berniuk¸ ansamblis (mokytoja Dalia Davidavièienë); Elektrën¸ sav. „Àþuolyno“ progimnazijos solistës Gabrielë Vilkelytë, Ugnë Sabaliauskaitë, duetas Armandas Èiþius ir Paulina Jaðkaitë ir 7-8 klasi¸ vokalinis ansamblis (mokytoja Dalia Liubinienë) bei Elektrën¸ sav. Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos 5-6 bei 7-8 klasi¸ mergaièi¸ vokaliniai ansambliai (mokytoja Graþina Þalienë, renginio organizatorë).

            Visus susirinkusiuosius pasveikino ir dain¸ melodijomis sielos stygas virpinti palinkëjo mokyklos direktorë Elena Janavièienë. Renginá  vedusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë  pakvietë Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos 8 klasës mokin¿ Deimant¿ Èerniauskait¿ pradëti mokini¸ dain¸ festivalá ir visiems susirinkusiems dovanoti akordeonu atliekamà „Valsà“. Jaukioje aplinkoje mokiniai klausësi vieni kit¸ atliekam¸ dain¸, dainavo kartu. Mokiniams akomponavo j¸ muzikos mokytojos. Jautresni klausytojai ir aðarà nubraukë, klausydamiesi Ugnës Sabaliauskaitës atliekamos dainos „Uþðalusi ðirdis“, kuriai mokinë pati sukûrë þodþius ir muzikà. Festivalio pabaigoje vis¸ dalyvi¸ balsai vieningai skambëjo atliekant bendrà mokytojos  Dalios Liubinienës sukurtà dainà „Ið ðirdies – á áðirdá“.

            Festivalio pabaigoje mokyklos direktorë Elena Janavièienë dalyviams bei juos ruoðusioms mokytojoms áteikë Elektrën¸ Ðvietimo paslaug¸ centro padëkas bei visus pakvietë pasivaiðinti.

            Dëkojame visiems, dalyvavusiems dain¸ festivalyje ir padovanojusiems vieni kitiems ðvent¿. Nuoðirdus aèiû Elektrën¸ ðvietimo paslaug¸ centro metodininkei Alai Pupininkienei uþ pagalbà organizuojant renginá.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos minëjimo diena

Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje

 

            Geguþës 7- àjà - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienà kasmet mini Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos bendruomenë.  Tà dienà 5 – 8 klasi¸ mokiniai ir mokytojai susirinko á metodiná centrà, kur mokyklos pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë priminë, kokia svarbi ir reikðminga ði data yra mûs¸ tautos gyvenime. Ði diena primena rus¸ carinës valdþios represijas, kuriomis buvo varþomi kiekvienos tautos brandumà liudijantys þenklai – kalba, knyg¸ leidyba, spauda, laisvas þodis. Per 40 spaudos draudimo met¸ (1864–1904) lietuviðkoji spauda augo, nepaisydama joki¸ persekiojim¸ ir taikom¸ bausmi¸.

            Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minëjimo programà sudarë mokyklos mokytojai, pasitar¿ su mokyklos direktore Elena Janavièiene ir pavaduotoja ugdymui Ramune Matoniene. Kraðtotyros muziejaus vadovë Danutë Gudelienë papasakojo, kad ðià dienà minësime kitaip negu ankstesniais metais. Bus organizuojamos klasi¸ iðvykos prie Paþintinio tako lankytin¸ objekt¸, kur reikës susipaþinti su objekto atsiradimo istorija ir sutvarkyti aplinkà (jeigu to reikës). Mokiniai kartu pagerbs ir þmones, kurie mylëjo ir gerbë kalbà, knygà. Kad mokiniai nepasiklyst¸ keliaudami po Kietaviðki¸ apylinkes, suþinot¸ daugiau apie lankomus objektus, mokytoja áteikë kiekvienos klasës atstovui po knygel¿ ,,Paminklai pasakoja“, kurioje buvo lankytin¸ viet¸ þemëlapis su objekt¸ nuotraukomis ir apraðymais.

            Iðvykos prasidëjo... 5 klasës mokiniai kartu su auklëtoja Ina Þigutiene aplankë raðytojo Juozo Kralikausko kapà Kietaviðki¸ baþnyèios ðventoriuje. Èia mokiniai prisiminë raðytojo gyvenimà ir jo kûrybà. Pagerbdami raðytojo atminimà, mokiniai sutvarkë kapo aplinkà, uþdegë þvakut¿, padëjo gëli¸. 6 klasës mokiniai, lydimi muziejaus vadovës Danutës Gudelienës, geltonuoju mokyklos autobusu vaþiavo á Jagëlonis. Jie aplankë Jagëloni¸ kapinëse palaidot¸ savanori¸ Kazio Bartkaus ir Aleksandro Vasiliausko kapus, sutvarkë j¸ aplinkà, uþdegë þvakutes, pasodino gëli¸, pieðë ir fotografavo ádomesnius paminklus. Ðeðtokai taip pat lankësi Jagëloni¸ bibliotekoje, susitiko su bibliotekininke Rita Vaiðnoriene, susipaþino su bibliotekoje esanèiomis parodëlëmis ir bibliotekos fondais. 7 klasës mokiniai keliavo link raðytojo J. Kralikausko koplytstulpio. Drauge ëjo mokytojai Vitalija Kubilienë ir Antanas Valiûnas. Pasak mokytoj¸, mokiniai buvo drausmingi, rimtai nusiteik¿. Vieni iðravëjo darþelá, kiti nuþymëjo gairëmis koplytstulpio teritorijà, dar kiti iliustravo raðytojo Juozo Kralikausko koplytstulpá, taip pagerbdami jo atminimà. 8 klasës mokiniai, lydimi auklëtojos Jolitos Kazarevos ir geografijos mokytojo Nerijaus Planèiûno, keliavo pësti iki Kietaviðki¸ seniûnijos. Ten j¸ laukë mokyklinio autobuso vairuotojas, kuris nuveþë mokinius á  Peliûn¸ kapines. Èia mokiniai draugiðkai kibo á darbus... Vieni tvarkë  knygneðio Motiejaus Grybausko kapà, kiti – partizan¸ Jaronimo, Simono ir Alberto Seliut¸, Vlado ir Kajetono Èesoni¸ kapus. Ten bûdami mokiniai prisiminë Spaudos draudimo metus, kalbëjosi apie nuveiktus prasmingus knygneðio Motiejaus Grybausko darbus, partizan¸ didvyriðkumà. Ant kiekvieno kapo mokiniai uþdegë þvakutes, o knygneðiui Motiejui Grybauskui ir gëli¸ puokðt¿ pamerkë. 9-10 klasës mokiniai su angl¸ kalbos mokytoja Elena Marmukoniene aplankë koplytstulpá þuvusiems baþnyèios ðventoriuje. Pagerbdami visus 1940 – 1990 metais þuvusius kietaviðkieèius, uþdegë þvakut¿.

            Vis¸ klasi¸ mokiniai ðios iðvykos metu dalyvavo ir pilietinëje akcijoje. Jiems bus skiriama viena socialinës-pilietinës veiklos valanda. Mokiniai ne tik atliko pilietin¿ pareigà, bet papildë savo þinias apie spaudos draudimo laikotarpá, praëjo „Tëviðkës paþintiniu taku“, prisiminë Kietaviðki¸ istorijos faktus. Pasak mokini¸, ðiandien þodis laisvë yra pats graþiausias.

 

   

 

   

 

 

 

Skamba piev¸ varpeliai!

 

            Balandþio 29 d., ið karto po pavasario atostog¸, Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyko netradicinio etnokultûrinio ugdymo diena „Skamba piev¸ varpeliai“, kurià organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë bei muzikos, etninës kultûroa mokytoja Graþina Þalienë. Pirmiausiai 5–10 klasi¸ mokiniai pagal parengtà tvarkaraðtá dalyvavo keturiose netradicinio ugdymo pamokose: „Gamtos detektyvai“ (mok. Indrë Kurminaitë), „Tautosakos lobynas“ (mok. Graþina Þalienë), „Skaièiai tarp gëli¸“ (mok. Antanas Valiûnas), „Angliðkos muzikos garsai“ (mok. Elena Marmukonienë), „Pasitinkame paukðèius“ (mok. Auðra Taparauskienë), „Prakalbinkime þem¿ rusiðkai“ (mok. Irina Rastorgujeva), „Kûrybinës raðymo dirbtuvës“ (mok. Jolita Kazareva, Ramunë Matonienë).

            Vëliau ðventë t¿sësi salëje. Muzikos, etninës kultûros mokytoja Graþina Þalienë kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramune Matoniene kvietë þaisti þaidimus, minti másles apie paukðèius, prat¿sti patarles bei prieþodþius, atspëti paukðèi¸ gars¸ pamëgdþiojimus, dainuoti vis¸ mokini¸ pamëgtas dainas.

            Á skambanèi¸ piev¸ varpeli¸ garsus darniai ásiliejo Austëjos Nedzveckaitës – smuiku, Deimantës Èerniausiaitës – akordeonu, bei Deimantës Èerniauskaitës ir Gustës Taparauskaitës klaviðiniu instrumentu atliekami muzikiniai kûriniai. Kamilë Maleckaitë, Brigita Vaiciukevièiûtë, Silvija Puidokaitë, Gustë Taparauskaitë, Austëja Paðvenskaitë skaitë netradicinio ugdymo dienos metu sukurtus raðto darbus apie pavasará, dalinosi mintimis apie pavasará uþplûstanèius jausmus. Emilija Nikita perskaitë laiðkà Vëjui.

            Skambanèi¸ gars¸ ðventëje skambëjo ir 5–8 klasi¸ mokini¸ angliðkai atliekamos dainos (mok. Elena Marmukonienë), kurias papuoðë ávairûs ðvies¸ efektai.

            Mokyklos direktorë Elena Janavièienë, sveikindama visus sugráþusius po atostog¸, dþiaugësi kûrybingais mokytojais bei talentingais mokiniais, dëkojo visiems uþ vien¸ kitiems dovanotà dþiaugsmà.

 

   

 

   

 

 

 

Vaikiðkos knygos duris atvërus...

 

            Pavasará graþi¸ ðvenèi¸ netrûksta, taèiau kiekvienà balandþio 2-àjà – tuomet, kai gimë garsusis pasakininkas H. Ch. Andersenas, – visame pasaulyje ðvenèiama Tarptautinë vaik¸ knygos diena, kuri suvienija visus pasaulio vaik¸ literatûros skaitytojus.

            Kasmet Vaik¸ knygos dienos ðventës proga vis kitos Tarptautinei vaik¸ ir jaunimo literatûros asociacijai (IBBY) priklausanèios ðalies kûrëjai ágyja teis¿ sukurti plakatà ir paraðyti kreipimàsi á visus pasaulio vaikus skaitytojus.  Ði iðskirtinë galimybë pirmà kartà suteikta Lietuvai, kuriai atstovauti patikëta lietuvi¸ vaik¸ literatûros kûrëjui K¿stuèiui Kasparavièiui. Beveik 100-to pasaulio ðali¸ vaikai ir visi, besidomintys vaik¸ literatûra, gali pamatyti specialiai ðiai progai K. Kasparavièiaus kurtà plakatà ir perskaityti jo laiðkà-kreipimàsi „Knygos padeda neskubëti“. 

            Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos mokiniai – ne iðimtis. Jie, kaip ir viso pasaulio vaikai skaitytojai, ðauniai paminëjo ðià dienà. Balandþio 2-àjà dienà buvo organizuotas renginys Tarptautinei vaik¸ knygos dienai paminëti. Mokyklos bibliotekininkë Daiva Ivanavièienë pasidþiaugë, kad ðie metai Lietuvai – ypatingi, ji pristatë  K. Kasparavièiaus kurtà plakatà, perskaitë ir jo kurtà kreipimàsi á vaikiðk¸ knygeli¸ skaitytojus. Bibliotekininkë mokinius pakvietë aplankyti skaitykloje parengtà parodël¿ ,,Knygos padeda neskubëti“, skirtà Tarptautinei vaik¸ knygos dienai paminëti, ir daugiau suþinoti apie literatûros kûrëjà, iliustratori¸ K¿stutá Kasparavièi¸, jo kûrybà.

            Ðia graþia proga bibliotekininkë pasidþiaugë mokyklos bibliotekos aktyviausiais skaitytojais ir knyg¸ mylëtojais, áteikë jiems padëkas. Dramos bûrelio ,,Keistuoliai“ nariai, vadovaujami lietuvi¸ kalbos mokytojos Jolitos Kazarevos, pristatë sukurtà spektaklá pagal K. Binkio dramos iðtraukà ,,Atþalynas“.  Þiûrovai liko suþavëti, juk ðiandien didelë prasmë gráþti prie tam tikr¸ dalyk¸, kuriuose iðlikusi vertybi¸ dvasia. Vëliau vyko viktorina, kurios metu dramos bûrelio nariai uþdavinëjo klausimus apie knygas, raðytojus. Uþ teisingà atsakymà, vaikai dþiaugësi gav¿ po saldþià dovanël¿.

            Ðios ypatingos dienos atgarsiai nuvilnijo per visà balandþio mënesá...

            Balandþio 5-àjà dienà Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos bibliotekos skaitykloje vyko renginys, skirtas prieðmokyklinio ugdymo grupës ugdytiniams, kur bibliotekininkë supaþindino maþuosius lankytojus su bibliotekoje esanèi¸ knygeli¸ maþiesiems skaitytojams ávairove, skaitë nuotaikingus eilëraðtukus, pamokanèias pasakas bei linksmas istorijas.

            Balandþio 11 dienà 5 klasës mokiniams, kuriuos lydëjo lietuvi¸ kalbos mokytoja Jolita Kazareva ir mokyklos bibliotekininkë Daiva Ivanavièienë, buvo suorganizuota iðvyka á Elektrën¸ savivaldybës vieðàjà bibliotekà. Èia mokinius ðiltai pasitiko visas bibliotekos darbuotoj¸ kolektyvas. Mokiniai susipaþino su bibliotekos struktûra, skyriais, vykdoma veikla. Vaikai liko nustebinti ðviesiomis, erdviomis, jaukiomis edukacinëmis bibliotekos erdvëmis, bibliotekos fondo gausa, árengta knyg¸ iðdavimo-gràþinimo sistema. Jie domëjosi 3D spausdintuvo galimybëmis, liko suþavëti ir nustebinti Vaik¸ ir jaunimo literatûros skyriuje ,,ásikûrusiais“ LEGO robotukais, j¸ konstravimo, programavimo bei veikimo principais.

            Kiekvienà syká malonu lankytis Elektrën¸ SVB, nes lankytojai maloniai aptarnaujami, pasitinkami su ðypsena, kvalifikuoti specialistai suteikia naudingos, ádomios informacijos, bet svarbiausia, kad biblioteka lankytojus sudomina kas kartà vis kitomis naujovëmis.

            Visà balandþio mënesá Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyksta akcija ,,Dovana bibliotekai“, kai visi norintys gali padovanoti knyg¸ mokyklos bibliotekai. 

 

            ... pasëkime maþ¸j¸ ðirdyse meilës knygai sëklà, kad uþaug¿ jos vaisiai dþiugint¸ ir maloniai stebint¸...

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Ið 2019 Finans¸ olimpiados  sugráþus

 

            Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su Lietuvos Respublikos finans¸ ministerija, Nasdaq vertybini¸ popieri¸ birþa, AB Swedbank, Seesam Insurance AS Lietuvos filialu, UAB KPMG Baltics bei Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje 2019 m. kovo 29 dienà organizavo 9–12 klasi¸ mokiniams „Finans¸ olimpiados 2019“ finalà. Olimpiados atidarymo metu susirinkusius mokinius ir mokytojus pasveikino LR Finans¸ ministras Vilius Ðapoka ir VGTU dëstytojai. Olimpiadoje dalyvavo 85 moksleiviai ið ávairi¸ Lietuvos region¸. Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos devintokë Emilija Nikita, sëkmingai sprendusi uþduotis pirmame olimpiados etape, taip pat buvo pakviesta á olimpiados finalà.

            Mokiniams uþduotis parengë VGTU Verslo vadybos fakulteto Finans¸ inþinerijos katedros dëstytojai, geriausi Finans¸ inþinerijos studij¸ programos studentai, rëmëjai bei partneriai.  Finaliná etapà sudarë uþdavini¸ sprendimas ir testas. Ið viso reikëjo iðspr¿sti 9 uþdavinius ir buvo galima surinkti 65 balus. Finalo dalyviai ðioje olimpiados dalyje vidutiniðkai surinko 33 balus. Testo dalyje lengviausiai finalo dalyviams sekësi atsakyti á klausimà „Kas moka uþ nemokamà mokslà?“. Net 98 proc. mokini¸ atsakë teisingai. Geriausias testo rezultatas buvo 31 balas ið 35 galim¸.

            Finans¸ olimpiados metu vyko mokytoj¸ kvalifikacijos këlimo kursai tema „FinTech pasaulis: sprendimai, patirtis, iððûkiai“. Praneðimus mokytojams skaitë ir asmenine profesine patirtimi dalijosi „Nasdaq“ Sistem¸ operacij¸ skyriaus vadovas Gintautas Puðinskas, LR Finans¸ ministerijos Finans¸ rink¸ politikos departamento vyr. specialistas Martynas Pilkis, KPMG Technologij¸ konsultacij¸ vadovas Artûr Orðevski, Lietuvos banko Rinkos infrastruktûros politikos skyriaus vyresn. ekonomistë Austëja Ðostakaitë ir VGTU Verslo vadybos fakulteto Finans¸ inþinerijos katedros docentas dr. Marius Laurinaitis. Ið viso mokymuose dalyvavo 44 mokytojai. Apdovanojimai vyko verslo centre „K29“, kur moksleiviai turëjo galimyb¿ susipaþinti su finans¸ institucij¸ veikla. Olimpiados ir mokym¸ dalyviai lankësi Swedbank, Nasdaq, Seesam ir KPMG.

            Finans¸ olimpiados nugalëtojus asmeniðkai pasveikino Europos Komisijos atstovybës Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevièius. Kiekvienas dalyvis gavo Padëkos raðtà ir dovan¸ ið vis¸ rëmëj¸, o mokytojai – kurs¸ paþymëjimus ir dovan¸. Ði diena visiems dalyviams buvo labai informatyvi: mokiniai sprendë, mokytojai mokësi, o vëliau iðbandë ávairias veiklas Verslo centre. Suþinota labai daug, pasitikrintos þinios ir gebëjimai.

            Labai dþiaugiuosi Emilijos turimomis ekonomikos þiniomis. Ji puikiai atstovavo Kietaviðki¸ pagrindinei mokyklai, pasitikrino savo pasiekim¸ lygá, daug suþinojo ir pamatë. Iðsiskirstydami visi dalyviai nusifotografavo ir atsisveikino iki 2020-¸j¸ olimpiados. Tikiuosi, mes vël ten bûsime, ir mûs¸ rezultatai bus dar geresni.

 

   

 

 

 

Sporto ðventë „sportas mus vienija“

  

            Saulëtà kovo 30 d. ðeðtadiená Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos bendruomenës nariai rinkosi á jau tradicine tapusià sporto ðvent¿ „Sportas mus vienija“. Ðiais metais á ðvent¿ susirinko daugiau kaip 80 dalyvi¸: ikimokyklinio bei prieðmokyklinio ugdymo grupi¸ vaikai, mokiniai, j¸ ðeim¸   nariai, giminaièiai, mokytojai su ðeimomis. Buvo suformuotos 6 miðrios  komandos, visiems áteiktos dalyvi¸ kortelës bei skiriamieji komand¸ þenklai.

            Visus, susirinkusius á sporto sal¿, pasveikino mokyklos direktorë Elena Janavièienë, o kûno kultûros mokytoja Auðra Taparauskienë surengë masin¿ mankðtà, kurioje dalyvavo visi ðventës dalyviai.

            Komandos tarpusavyje varþësi penkiose komandinëse estafeèi¸ rungtyse. Vëliau komand¸ nariai savo jëgas iðbandë tradicinëse atskirose asmeninëse rungtyse.

            Asmenini¸ rungèi¸ nugalëtojams buvo áteikti diplomai: smiginio rungtyje I-oji  vieta atiteko Mantui Ðèerbavièiui, II-oji – Augustui Jasinskui (6 kl.), III-oji – mokytoja Vitalijai Kubilienei; þied¸ mëtymo rungtyje I-àjà vietà uþëmë Erikas Nasutavièius (6 kl.), II-àjà – Rokas Liandsbergas, III – àjà – Vesta Vitkovskytë (4 kl.); baud¸ metimo rungtyje – I-àjà – soc. pedagogë Justina Ivanovaitë, II-àjà – Dominykas Pranckietis, III-àjà – Irmantas Venskus (7 kl.); atsilenkim¸ per 30 s. rungtyje I-àjà vietà uþëmë  Dominykas Pranckietis, II-àjà – Aurelijus Vrubliauskas, III-àjà –  Gustë Taparauskaitë (6 kl.); ðuoliuk¸ per ðokdyn¿ per 30 s. – I-àjà – Emilija Nikita (9 kl.), II-àjà – Benita Stoèkûnaitë, III-àjà – mokytoja Irina Rastorgujeva.

            Suskaièiavus komand¸ rezultatus paaiðkëjo, jog pereinamoji taurë atiteko gausiausiai susirinkusiai 7 klasës bendruomenei, kuri nuo pernai  neuþleido savo pozicij¸ (klasës auklëtoja Graþina Þalienë). Ðeimoms, aktyviai dalyvavusioms sporto ðventëje, mokyklos direktorë Elena Janavièienë áteikë padëkos raðtus: Bernotams, Girdþiûnams, Jacinavièiams, Jusevièiams, Lepðevièiams, Mikalajûnams, Rulevièiams, Shukurovams, Stoèkûnams, Ðèerbavièiams, Tamkutoniams, Taparauskams, Venskams, Vrubliauskams, Þiguèiams. Visos komandos buvo apdovanotos saldþiais prizais.

            Uþ materialin¿ paramà – saldþiuosius prizus – nuoðirdþiai dëkojame ðventëms rëmëjams – Linai Demjanovienei (UAB „Giris“). Mokyklos direktorë Elena Janavièienë pasirûpino, kad po sporto ðventës kiekvienas galët¸ atsigaivinti ir pasistiprinti skaniosiomis mokyklos bandelëmis.

            Dëkojame visiems, dalyvavusiems sporto ðventëje „Sportas mus vienija“!

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

SÀMONINGUMO DIDINIMO SAVAITË „DRAUGYSTË MANO MOKYKLOJE“ KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            Kietaviðki¸ pagrindinë mokykla, kaip ir kasmet, prisijungë prie „Vaik¸ linijos“ inicijuotos, ðiais metais paskelbusios sàmoningumo didinimo savaite  BE PATYÈI¨, kurios tikslas – keisti visuomenës nuostatas ið palanki¸ patyèioms á nepalankias, stiprinti mokyklos bendruomen¿ ir maþinti patyèias. Mokykloje kovo 18-22 dienomis buvo paskelbta „Draugystës savaitë mokykloje“.

            Kovo 18-22 dienomis mokiniai ir visa mokyklos bendruomenë buvo átraukta á ávairias veikas:

            ·         Pirmadienio pokalbi¸ metu buvo pristatytas savaitës veikl¸ kalendorius.

            ·         Mokini¸ taryba ir jos veiklà koordinuojanti socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë organizavo judriàsias pertraukas, kuri¸ metu mokiniai aktyviai þaidë.

            ·         Tikybos mokytoja Graþina Þalienë ir socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë 5-10 klasi¸ mokiniams vedë integruotas tikybos pamokas, kuri¸ metu mokiniai ugdësi gebëjimà atpaþinti patyèias, suprasti atvejus, kada vyksta juokavimas, konfliktas, patyèios ar draugiðkos grumtynës,                         kartu buvo stiprinamas klasës mikroklimatas ir mokini¸ tarpusavio ryði¸ gerinimas.

            ·         Pertrauk¸ metu organizuoti atviri pokalbiai ir diskusijos ávairiomis temomis: „Draugai“, „Kaip padëti draugui“, „Kaip atpaþinti patyèias“, „Kà daryti kai man.... liûdna, pikta, baisu“, „Geros iðeities taisyklës“; 

            ·         Organizuota akcija „Emocij¸ kampelis“, kurios metu mokyklos bendruomenës nariai galëjo iðsakyti savo nuomon¿, kaip jauèiasi mokykloje, prieþastis, dël ko gera bûti mokykloje, ko dar trûksta mokykloje, kà bût¸ galima pasiûlyti gerinant mokyklos mikroklimatà;

            ·         Vyko akcija „Ger¸ þodþi¸ savaitë“. Rekomendacijas kiekvienai klasei parengë socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë;

            ·         Mokiniai dalyvavo anoniminëje akcijoje „Klausk socialinio pedagogo“. Raðtu buvo pateikti klausimai, kurie rûpëjo mokiniams;

            ·         Socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë parengë informaciná stendà, kuriame nurodë patarimus mokiniams kaip susirasti draug¸;

            ·         Pradini¸ klasi¸ mokiniai atliko testà „Áveik patyèias“, kuris padëjo atpaþinti patyèias kasdieninëse situacijose, mokiniai  mokësi á patyèi¸ atvejus reaguoti tinkamai;

            ·         1-4 klasi¸ mokiniams organizuoti aktyvûs bendravimo, ásitraukimo, paþinimo uþsiëmimai;

            ·         Mokytoj¸ kambaryje mokyklos mokytojai susipaþino su parengta atmintine „Paskatinimo þodþiai, kuriuos norët¸ iðgirsti kiekvienas vaikas“, kuria siekiama padëti mokytojui dar geriau stiprinti ryðá su mokiniu;

            ·         Socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë parengë mokyklos mokytojams reagavimo á patyèias rekomendacines atmintines, o tëvams rekomendacijas, kaip elgtis ir kaip padëti savo vaikui, kuris susiduria su patyèiomis.

            Tikimës, kad „Draugystës savaitës“ organizuotos veiklos padëjo puoselëti pozityvius mokyklos bendruomenës nari¸ santykius, skatino bendrumo jausmà bei padëjo uþkirsti kelià neigiamiems patyèi¸ padariniams.

 

   

 

 

 

 

Knygneði¸ dienos minëjimas „Neð¿ lietuviðkà þodá“

 

                      Per girias, miðkus ir kalnus

                      Mano kelias visad valnas,

                      Kelias tolimas be galo,-

                      Net mano ðirdis apsalo.

            Ðie, o gal kiti Knygneði¸ dainos þodþiai primena mums praëjusius metus, kai net 40 met¸ buvo draudþiama lietuviðka spauda. Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos mokiniai ir mokytojai kiekvienais metais mini Knygneðio dienà, aplanko knygneðio Motiejaus Grybausko kapà, kvieèia gerbti ir prisiminti visus, prisidëjusius prie lietuviðko þodþio iðsaugojimo ir jo puoselëjimo.

            Knygneðio dienos minëjimà pradëjo 8 klasës mokinës Deimantë Èerniauskaitë, Kamilë Maleckaitë, Brigita Vaiciukevièiûtë, Silvija Puidokaitë, kurios pasakojo apie nelengvà lietuviðkos knygos kelià ir skaitë eilëraðèius, skirtus knygneðiams ir lietuviðkam þodþiui.(mokyt. Jolita Kazareva).

            Pagerbdami visus Lietuvos knygneðius, vadovaujami mokytojos G.Þalienës, visi mokiniai ir mokytojai, atsistoj¿ sugiedojo Knygneðio dainà, kuri dar Knygneði¸ himnu vadinama. Tai ne ðiaip sugiedota daina, tai pagarbos þenklas visiems tiems, kuri¸ dëka ðiandien raðoma ir skaitoma lietuviðkai ir skamba lietuviðkas þodis.

            Mokyklos bibliotekos darbuotoja D.Ivanavièienë pasidþiaugë, kad ir toliau puoselëjama lietuviðka spauda: skaitomos knygos, laikraðèiai ir þurnalai, mokiniai ne tik patys skaito, bet parneða knyg¸ ir savo artimiesiems, tarsi maþieji knygneðiai. Aktyviausiems bibliotekos draugams 5 kl. mokiniui Donatui Januðauskui, 6 kl. mokinei Austëjai Paðvenskaitei, 8 kl. mokiniams Lukui Januðauskui, Lilei Kamðtaitytei, Kamilei Maleckaitei buvo átektos padëkos ir knygelës „Paminklai pasakoja“.

            Pasidþiaug¿ aktyviais bibliotekos draugais, susipaþin¿ su edukacinës programos „Paminklai pasakoja“ objektais, vadovaujami mokytoj¸ I.Þigutienës, L.Pluðèauskienës ir D.Gudelienës, iðrink¿ klasi¸ komand¸ penketus, keliavome per edukacinës programos stoteles.

            Pirmoji stotelë „Pasitikrink pats save“. Komandoms buvo iðdalinti vokai su dëlione ir jiems teko sudëlioti Kietaviðki¸ apylinki¸ „Paþintinio tako“ þemëlapá. Greièiausiai þemëlapá sudëjo ðeðtokai, nes jie beveik visi yra kraðtotyros bûrelio nariai ir, dalyvaudami kraðtotyrinëje veikloje, daþnai vaikðto po Kietaviðki¸ apylinkes, jas paþásta.

             Antroji stotelë „Ðis objektas yra...“ pareikalavo daugiau þini¸ ir gebëjimo dirbti komandoje. Mokiniai  turëjo per trumpà laikà atpaþinti kuo daugiau nuotraukose pavaizduot¸ objekt¸, uþraðyti j¸ pavadinimà ir visa, kà jie þino apie ðiuos objektus. Tai tikrai buvo sunki uþduotis. Daugiausiai objekt¸ atpaþino ir greièiausiai darbà atliko 8 ir jungtinë 9-10 klasi¸ komand¸ mokiniai.

            Treèioji stotelë – kûrybos. Viename popieriaus lape visai komandai per 2 minutes reikëjo sukurti ketureilá knygneðystës tema. Visos komandos labai greitai sukûrë ketureilius ir juos perskaitë visiems susirinkusiems. Geriausiu buvo pripaþintas aðtuntok¸ ketureilis:

                        ,,Ëjau að per kaimà

                        Su baime ðirdy.

                        Neðiau lietuviðkà knygà

                        Savo glëby.“

            Renginio pabaigoje dalyviai savo veiklas ásivertino „Rankos metodu“ ir  uþbaigë sakinius. Keletas individualaus ásivertinimo citat¸: „Patiko dirbti komandoje“, „Prisiminiau knygneðius ir svarbius Kietaviðki¸ vietovës objektus“, „Patiko uþduotys“, „Daug suþinojau“, „Patiko viskas“ ir kt. Refleksijos metu teko uþbaigti tokius sakinius: a) Ádomiausias paminklas..., b) Norëèiau aplankyti ..., c) Rekomenduoèiau draugui aplankyti... Ádomiausiu Kietaviðki¸ apylinki¸ paminklu iðrinktas Knygneðio Motiejaus Grybausko paminklas Peliûn¸ kaimo kapinëse. Mokiniai norët¸ aplankyti Jagëloni¸ malûnà ir savanori¸ kapus Kalnini¸ Jagëloni¸ kapinëse, o rekomenduot¸ draugui aplankyti – iðvardinti beveik visi aplinkiniai objektai.

            Edukacinë programa „Paminklai pasakoja“ baigësi. Klasi¸ komandoms ir sirgaliams buvo áteiktos saldþios dovanëlës, taip prisiminëme knygneðio M. Grybausko anûk¿ Apolonijà Grybauskien¿ ir jos vyrà Vincà bei knygneðystës tradicij¸ t¿sëjà Onut¿ Kulbokien¿, kurie visuomet pavaiðindavo medumi, obuoliais ir kitais gardumynais visus, atvykusius Knygneði¸ krivûli¸, sveèius.

            Minëjimui pasibaigus, 6 klasës mokiniai, lydimi mokytoj¸ J.Kazarevos ir D.Gudelienës, nuvyko á Peliûn¸ kapines, kur uþdegë þvakut¿ ant knygneðio M. Grybausko kapo, padëjo gëli¸ puokðt¿, pagerbë tylos minute. Juk tai jis raðë:

                        ,,Per Tilþës miestelá

                        Iðvarg¿s ir basas

                        Visada vaikðèiojau

                        Rankoj roþanèëlá

                        Visada neðiojau“.

 

   

 

   

 

 

 

Ðvenèiame Lietuvos Nepriklausomybës atkûrimà

                      

            Kovo 8 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje prasidëjo ðventiðkai:  pirmiausiai mokini¸ taryba ir jos veiklà koordinuojanti socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë Tarptautinës moters dienos proga pasveikino kiekvienà á mokyklà áeinanèià mokytojà ir darbuotojà, o vëliau vyko ðventiniai renginiai, skirti Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybës atkûrimo dienai paminëti.

            Ikimokyklinio ugdymo grupës vaikai (mok. Dovilë Jankauskienë) susirinko á ðventiná rytmetá „Trys spalvos“, kur, rankose laikydami trispalves, giedojo Lietuvos himnà, deklamavo eilëraðtukus, gamino ðirdeles Lietuvai.

            1-4 klasi¸ mokiniai su prieðmokyklinio ugdymo grupës vaikais (mokytojos Lina Þivulskienë, Kristina Nedzveckienë, Daiva Markauskienë, Diana Liupðevièienë, Edita Rulevièienë) surengë minëjimà „Mano Lietuva“. Dauguma pasipuoð¿ tautiniais drabuþiais, neðini Lietuvos vëliavëlëmis ar trispalviais balionais, ðvent¿ pradëjo Lietuvos himnu. Vëliau kiekvienos klasës mokiniai, prieðmokyklinio ugdymo grupës vaikai deklamavo eilëraðèius apie Lietuvà, dainavo daineles, ðoko ðokius. Savo ðoká pristatë ir neformaliojo ðvietimo bûrelio „Trepsiukai“ nariai (vadovë L. Þivulskienë).

            5–10 klasi¸ mokiniai vykdë kûrybini¸ raðto darb¸ projektà „Kalba gimtoji lûposna ádëta“ (mok. Jolita Kazareva, Ramunë Matonienë), tad susirink¿ á minëjimà mokiniai skaitë savo raðinius apie Lietuvà, gimtàjà kalbà, Tëvyn¿, buvo trumpai prisimintas visas Lietuvos istorijos kelias, dainuojamos patriotinës dainos (mok. Graþina Þalienë). Mokyklos direktorë Elena Janavièienë, sveikindama visus su ðvente, dþiaugësi brandþiomis mokini¸ mintimis raðiniuose, atskleidþiamomis vertybëmis, meile Lietuvai.

            Kovo 12 d. á Kietaviðki¸ pagrindin¿ mokyklà dalyvauti prot¸ mûðyje „Mano Lietuva“, skirtame Lietuvos nepriklausomybës atkûrimo dienai,  atvyko Kaiðiadori¸ r. Palomenës pagrindinës mokyklos mokini¸ komanda. Susitikimà organizavo istorijos mokytoja Ina Þigutienë ir geografijos mokytojas Nerijus Planèiûnas, kuris ir parengë prot¸ mûðio uþduotis. Viktorinà sudarë trys turai. Kiekviename ture teisingai atsak¿ á 10 klausim¸ mokiniai galëjo suþinoti bendrà temà, jungianèià visus 10 klausim¸.  Tai buvo klausimai apie Lietuvos istorijà, þymias vietas, pilis, gamtos paminklus, garsius þmones ir kt. Prot¸ mûðyje dalyvavo 4 miðrios komandos po 6 mokinius, sudarytos ið 5–10 klasi¸ Kietaviðki¸ ir Palomenës mokykl¸ mokini¸.

            Pabaigoje suskaièiavus taðkus, visiems dalyviams buvo áteiktos padëkos ir saldûs prizai, o komandos-nugalëtojos nariai buvo apdovanoti diplomais.

            Visiems buvo gera pabûti kartu, pajusti bendrystës, vienybës jausmà. Ðiandien dþiaugiamës, kad galime kalbëti sava kalba, gyventi laisvoje ðalyje. O kokia Lietuva bus – priklauso  nuo mûs¸.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Dþiaugiamës „Matmintinio 2019“ rezultatais

 

 

            2019 metais „Matmintinis“ buvo organizuotas trimis etapais: 1 etapas 2019-01-09 –02-24, 2 etapas 01-28 – 03-03, 3 etapas 02-18 – 03-10. Mûs¸ mokyklos visi 5–10 klasi¸ mokiniai dalyvavo „Matmintinio 2019“ konkurse.

            Á respublikos greièiausiai mintinai skaièiuojanèi¸j¸ penkiasdeðimtukà pateko 6 mokiniai: ðeðtokës Auksë Ðinkûnaitë, 21 vieta, Maja Janavièiûtë, 23 vieta, Austëja Paðvenskaitë, 24 vieta, Gustë Taparauskaitë, 25 vieta; devintokai Emilija Nikita, 7 vieta ir Edvardas Nikita, 39 vieta.

            Á respublikos finalà kovo 23 dienà vyks 5 mokiniai. 4–6 klasi¸ grupëje varþysis Auksë Ðinkûnaitë, Maja Janavièiûtë, Austëja Paðvenskaitë ir Gustë Taparauskaitë; 7–12 klasi¸ mergaièi¸ grupëje – devintokë Emilija Nikita.

 

 

 

Kovo 8-oji

 

            Kovo 8-osios - tarptautinës moters dienos proga, Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos mokini¸ taryba ir jos veiklà koordinuojanti socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë pasveikino mokykloje dirbanèias mokytojas ir darbuotojas.

 

   

 

 

 

Paaiðkëjo matematikos KINGS 2019 met¸ olimpiados finalininkai

 

            Vasario 11 dienà paskelbti KINGS matematikos olimpiados kvalifikacinio etapo rezultatai. Ðioje olimpiadoje vasario 25 – kovo 8 dienomis dalyvavo 32 Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos 5-10 klasi¸ mokini¸ (mokytojai Danutë Gudelienë, Antanas Valiûnas). Á finalà pateko 27 mokiniai: penktokai Ignas Butkus, Harutyan Kurdyan, Augustas Seliuta, Donatas Januðauskas ir Nedas Bliujus; ðeðtokai Augustas Jasinskas, Danielius Jatkauskas, Ugnius Lepðevièius, Gustë Taparauskaitë, Austëja Paðvenskaitë, Maja Janavièiûtë, Ieva Ðèerbavièiûtë, Gabija Barysaitë, Auksë Ðinkûnaitë; septintokai Dominykas Dulskas, Rugilë Paþëraitë, Augustë Pukevièiûtë; aðtuntokai Gustas Kriugþda, Kamilë Maleckaitë, Brigita Vaiciukevièiûtë, Lilë Kamðtaitytë, Silvija Puidokaitë, Metas Makauskas ir Deimantë Èerniauskaitë; devintokai Emilija Nikita ir Edvardas Nikita; deðimtokas Deividas Kuèinskas.

            Atrankiniame ture ið viso respublikoje dalyvavo apie 70000 mokini¸. Tam, kad dalyvis bût¸ pakviestas á finalà, reikëjo atrankiniame ture surinkti daugiau nei 50 % taðk¸. Mûs¸ finalininkai surinko nuo 54 iki 100 % taðk¸. Po 100 % surinko Ignas Butkus, Lilë Kamðtaitytë, Metas Makauskas, Brigita Vaiciukevièiûtë, Gustë Taparauskaitë ir Emilija Nikita.

            Matematikos olimpiados finalas vyks balandþio 6 dienà septyniuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipëdoje, Ðiauliuose, Panevëþyje, Alytuje ir Utenoje. Norint dalyvauti finale balandþio 6 dienà, kiekvienam dalyviui dar teks sumokëti 10 eur¸ dalyvio mokestá ir atvykti á tà miestà, á kurá jis uþsiregistruos. Finalinink¸ laukia: surinkus 1-31 % taðk¸ – sertifikatas, 32-51 % taðk¸ – III vietos diplomas, 52-81 % taðk¸ – II vietos diplomas, 82-100 % taðk¸ – I vietos diplomas. Dar kiekvienos grupës 30 geriausiai pasirodþiusi¸ mokini¸ gaus papildomas dovanas. Taigi, iðbandyti savo jëgas ir susirungti su kitais Lietuvos vaikais tikrai verta. Linkime jiems visokeriopos sëkmës.

 

 

 

Þiema, þiema, bëk ið kiemo!

 

            Kovo 5 d., antradiená, nuo pat ryto Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo juntama Uþgavëni¸ nuotaika. Kraðtotyros bûrelio vaikai (vadovë D. Gudelienë), persireng¿ èigonais, visus kalbino, vaiðino laðiniais su duona ir kvietë á Uþgavëni¸ ðvent¿. Prieðmokyklinio ugdymo grupës vaikai (mok. E. Rulevièienë) patys maiðë blynus, juos kepë ir skanavo su avieèi¸ uogiene.

            Ir galiausiai, nepabûg¿ stipraus ir ðalto vëjo, besikaupianèi¸ lietaus debes¸, pradini¸ klasi¸ mokiniai ir prieðmokyklinukai kartu su savo mokytojomis, pasipuoð¿ paèi¸ gamintomis Uþgavëni¸ kaukëmis, iðëjome ,,varyti“ þiemos. Aplink Mor¿ ðokome ratelius, dainavome ir garsiai ðaukdami ,,Þiema, þiema, bëk ið kiemo!”  jà sudeginome.                      

            Tikimës, kad þiema pas mus nesugráð ir visi greitai sulauksime  iðsiilgto pavasario ir ðilumos.

 

   

 

   

 

 

 

Kaziuko turgaus ðurmulys

 

            Kai visoje Lietuvoje smagiai ðurmuliuoja Kaziuko mugë, negali likti nuoðaly. O kadangi ne visi gali nuvykti á sostin¿ ar savivaldybës centrà, tam, kad pajustum mugës dvasià, liaudies meistr¸ kûrybines nuotaikas, pardavimo ir pirkimo dþiaugsmà, nieko kito nebelieka, kaip tik patiems surengti Kaziuko turg¸!

            Ta proga kovo 1 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje, kaip ir kasmet, buvo organizuota netradicinio ugdymo diena „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko turgus“, kurios metu mokiniai turëjo galimyb¿ pasirinkti jiems patinkanèias veiklas.

            5–10 klasi¸ mokiniai per 1–2 ir 3–4 pamokas galëjo pasimokyti dviej¸ pasirinkt¸ amat¸: ið ávairi¸ siûl¸ gaminti pûkuotus þaislus (mok. G. Þalienë), velti ið vilnos papuoðalus (mok. R. Stoèkûnienë, V. Kubilienë), karpyti karpinius, kaip tai darë mûs¸ senoliai (mok. A. Taparauskienë), mokytis pinti margàsias apyrankes (mok. I. Rastorgujeva, J. Ivanovaitë), gaminti atvirukus ávairioms progoms (bibliotekininkë D. Ivanavièienë), droþinëti ar kurti kitus medinius stebuklus (mok. Z. Maþeika, N. Planèiûnas).

            Ikimokyklinukai „kepë blynus“ (mok. D. Jankauskienë), prieðmokyklinukai tapë riestainius (mok. E. Rulevièienë), pirmokai ið pasigamint¸ siûl¸ kamuolëli¸ pagamino „draugystës ðirdá“ (mok. D. Liupðevièienë), antrokai (mok. D. Markauskienë) ir treèiokai (mok. K. Nedzveckienë) gaminosi Uþgavëni¸ kaukes, ketvirtokai papjë maðë technika kûrë dubenëlius (mok. L. Þivulskienë). Visi pluðëjo iðsijuos¿, darbas virte virë!

            Nuo 12.00 val. mokykloje ëmë ðurmuliuoti Kaziuko turgus. Visi pageidaujantys turëjo galimyb¿ prekiauti atsineðtais gaminiais, pagamintais darbeliais. Nestigo ir pirkëj¸. Dþiugu, kad turguje apsilankë ne tik mokyklos mokytojai, darbuotojai, bet ðiais metai kartu su savo vaikais prekiavo ir mama - Irina Radzevièienë, apsilankë kai kuri¸ mokini¸ tëveliai, seneliai. Kalbinti tëveliai dþiaugësi, kad mokykloje vyksta tokios dienos. „Vaikai turi galimyb¿ atsiskleisti, pabendrauti kitokiose veiklose“, – sakë jie.

            Mokiniams labai patiko veiklos. „Norime daugiau toki¸ veikl¸, nes jos buvo ádomios, nenuobodþios, kûrëme praktiðkus, lengvai pagaminamus darbelius“, – dþiaugësi vieni. Penktokai, gamin¿ þaislus ið siûl¸, sakë, jog net neásivaizdavo, kad taip galima pagaminti! Mokytojai antrino, kad jiems taip pat buvo smagu dirbti veikl¸ grupelëse, nes vaikai labai noriai dirbo, nereikëjo raginti, dþiaugësi tuo, kà daro. Gal kad toki¸ darbeli¸ dar negamin¿, gal, kad galëjo sau pasigaminti, gal, kad patys pasirinko norimas veiklas. Svarbiausia, kad dirbdami galëjo ir pasikalbëti aktualiomis temomis, pabendrauti tarpusavyje neformalioje veikloje.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËS MOKYKLOS MOKINIAI MOKËSI KAIP SAUGIAI ELGTIS PRIE VANDENS TELKINI¨ IR ANT LEDO

 

            Ði¸ met¸ vasario 14 dienà Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyko prevencinë paskaita 1-10 klasi¸ mokiniams saugaus elgesio prie vandens telkini¸ ir ant ledo tema. Prevencin¿ paskaità vedë Elektrën¸ savivaldybës administracijos Teisës ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Kochanskas.

            Vyriausiasis specialistas Dainius Kochanskas mokiniams papasakojo apie pavojus, kurie gali nutikti jûroje, upëje, eþere, baseine ir kitur, kur yra vandens telkini¸. Mokiniai suþinojo kaip turët¸ elgtis atsidûrus pavojingoje situacijoje, kà turi sugebëti gerai mokantis plaukti þmogus, kà turi þinoti jei atsidûrë ant ledo, kada ant ledo galima lipti ir kaip saugiai ant jo elgtis, kaip gelbëtis álûþus ir kaip padëti álûþus kitam þmogui. Prevencinës paskaitos dalyviai stebëjo mokomuosius vaizdo áraðus.

            Dëkojame vyriausiajam specialistui Dainui Kochanskui uþ prevencin¿ paskaità Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos mokiniams bei mokytojams.

            Artëjant pavasariui, vandens telkiniai pradeda tirpti, todël nepalikite vaik¸ vien¸ ðalia prie vandens telkini¸ be suaugusi¸j¸ prieþiûros ir patys bûkime saugûs.

 

   

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas

Poezija – vis¸ pirma – svajonë, jausmas ir muzika, meilë ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoðirdus vaiko ir màstanèio þmogaus sarkazmas, verksmas su aðarom ir aðaros be aðar¸... Viskas, kas þmogiðka. /P. Ðirvys/

 

            Kiekvienais metais mûs¸ mokykloje sausio pabaigoje vyksta 5-10 klasi¸ mokini¸ meninio skaitymo konkursas. Jame gali dalyvauti kiekvienas mokinys, mylintis gimtàjà kalbà, þodá...

            Ðiais metais dalyvavo 5-8 klasi¸ mokiniai. Mokinius ruoðë lietuvi¸ kalbos mokytoja Jolita Kazareva. Skaitovai rinkosi mokyklos metodiniame centre, èia juos pasitiko vertinimo komisija: mokyklos direktorë E. Janavièienë, mokytojai I. Þigutienë, I. Kurminaitë, J. Kazareva.  Mokini¸ pasirinkti tekstai vertë ásiklausyti, ásijausti á þodþi¸ skambesá ir prasm¿. Visi – ir mokiniai, ir klausytojai, ir vertinimo komisija – buvo pakylëti. Konkursas yra konkursas. Visi dalyviai pasirodë originaliai, bet teko iðrinkti nugalëtojus, kurie atstovaus mûs¸ mokyklà Elektrënuose II meninio skaitymo konkurso etape. Nugalëtojais vienbalsiai buvo iðrinkti: 6 kl. mokinë Austëja Paðvenskaitë, 7 kl. mokinë Rugilë Paþëraitë, 8 kl. mokiniai Lukas Januðauskas, Airidas Demjanovas, Deimantë Èerniauskaitë. Visi konkurso dalyviai sulaukë ne tik atidþios ir pagarbios auditorijos plojim¸, bet ir buvo apdovanoti padëkos raðtais, kuriuos áteikë mokyklos direktorë E. Janavièienë.

            Meninio skaitymo konkurso II etape, kuris vyko Elektrën¸ vieðojoje bibliotekoje, mûs¸ mokyklà atstovaujantys mokiniai pasirodë puikiai. Visi buvo apdovanoti padëkos raðtais, o 7 kl. mokinë Rugilë Paþëraitë uþëmë garbingà III – àjà vietà ir buvo apdovanota diplomu bei prizu.

            Sveikiname skaitovus ir linkime, kad ir toliau mylëtumëte gimtàjà kalbà ir þodá, nes ,,Þodis – tavo sielos vartai. Kalba – Tëvynë“.

 

 

 

 

Metodinë diena „Bendradarbiavimo kultûros stiprinimas“

 

            Vienas ið Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos 2019 m. veiklos tiksl¸ - bendruomenës nari¸ pozityvi¸ bendravimo ir bendradarbiavimo santyki¸ puoselëjimas. Mokini¸ atostog¸ metu, vasario 18 d., Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota metodinë diena „Bendradarbiavimo kultûros stiprinimas“ mokyklos mokytojams ir darbuotojams.

            Pirmoje dalyje metodinës dienos dalyviai susirinko á metodiná centrà, kur direktorë Elena Janavièienë ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë supaþindino su metodu „Kvieèiu á pasimatymà“. Mokytojai ir darbuotojai turëjo galimyb¿ vis kitose porose pasikalbëti nurodytomis temomis, geriau paþinti vieni kitus, kurti pozityvius santykius. Vëliau pasidalino áspûdþiais, kà suþinojo naujo apie savo kolegas, kas nustebino ar pradþiugino.

            Antroje metodinës dienos dalyje mokyklos direktorë Elena Janavièienë dovanojo edukacin¿ iðvykà á Kaiðiadori¸ r. Þasli¸ tradicini¸ amat¸ centrà, kur susipaþino su centro vykdoma veikla, edukacinëmis programomis, Þasli¸ kraðto legendomis, skanavo autentiðkos „þaslietiðkos koðës“.

            Be pozityvaus nusiteikimo, be santyki¸ puoselëjimo negalimas joks bendradarbiavimas, tad dþiaugiamës turëdami galimyb¿ pabendrauti prie arbatos puodelio, nes sakoma, jog skanus maistas suartina þmones.

 

   

 

 

 

 

Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos „Linkëjimas Lietuvai“

  

            Vasario 15 d. Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos bendruomenë minëjo Vasario 16-àjà - Lietuvos valstybës atkûrimo dienà. Tai kiekvienam lietuviui svarbi data, nes tai mûs¸ valstybës gimtadienis.

            Ta proga mokyklos erdvës pasipuoðë mokini¸ kûrybini¸ darb¸, pieðini¸ parodëlëmis, kurias surengë mokytojos Auðra Taparauskienë, Graþina Þalienë, Ramutë Stoèkûnienë, pradini¸ klasi¸ mokytoja Kristina Nedzveckienë.

            Kadangi lietuvi¸ tauta visais istoriniais laikotarpiais, net tada, kai bûdavo ypatingai sunku, dainavo, Lietuvos gimtadienio ðventës proga mokiniai ir mokytojai vieni kitiems dovanojo koncertà „Linkëjimas Lietuvai“. Mokyklos direktorë Elena Janavièienë, pasipuoðusi tautiniu kostiumu, pasveikino visus susirinkusius á minëjimà, pasidþiaugë, kad galime laisvai ir dràsiai ðv¿sti ðià brangià ðvent¿, vilkëti tautiná kostiumà, perskaitë Lietuvos Nepriklausomybës Aktà, pakvietë sugiedoti valstybës himnà.

            5-10 klasi¸ mokiniai, pasipuoð¿ tautine atributika, dainavo paèias skambiausias dainas, kuri¸ iðmokë muzikos mokytoja Graþina Þalienë, deklamavo eiles, kuriose buvo iðreiðkiama meilë Tëvynei, gimtajam kraðtui, jos þmogui, kalbai (mokytoja Jolita Kazareva). Savo linkëjimà Lietuvai skyrë ir mokyklos mokytojai, jaunuèi¸ vokalinio ansamblio mergaitës (vadovë Graþina Þalienë).

            Renginio pabaigoje mokyklos kraðtotyros bûrelio nariai (6 ir 9 kl. mokiniai) kartu su bûrelio vadove Danute Gudeliene ir 6 klasës auklëtoja Auðra Taparauskiene iðvyko á Jagëloni¸ kapines padëti paèi¸ pagamint¸ gëli¸ puokðèi¸ ir uþdegti þvakuèi¸ ant þuvusi¸ savanori¸ A. Vasiliausko ir K. Bartkaus kap¸.

            Sakoma, tautos jëga slypi vienybëje, o labiausiai  þmones suvienija daina, tad  ðv¿sdami Lietuvà, jos kelià á laisv¿, dainuokime, auskime dainas balsu, nes jose - Lietuvos praeitis ir dabartis, jose - tautos vienybë, jose - tautos stiprybë. „Sudainuokime Lietuvà“!

 

   

 

   

 

   

 

 

 

SAUGESNIO INTERNETO SAVAITË KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE „KURKIME GERESNÁ INTERNETÀ KARTU!“

  

            Europos komisijos iniciatyva, 2004 m. pirmà kartà Europoje buvo paminëta Tarptautinë saugesnio interneto diena. Lietuvoje Tarptautinë saugesnio interneto diena pirmà kartà buvo paminëta 2006 m. vasario 7 d. Jau keturioliktus metus minima ði diena, skirta ágalinti Lietuvos visuomen¿, o  ypaè vaikus ir jaunimà, saugiai naudotis internetu, kurti geresná turiná internete.

            Ði¸ met¸ vasario 4-8 dienomis Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo minima saugesnio interneto savaitë „Kurkime geresná internetà kartu!“, kurià organizavo mokyklos socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë. Antradiená vyko atvira integruota informacini¸ technologij¸ pamoka 5 kl. „Saugus komunikavimas virtualioje erdvëje“, kurià vedë socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë ir informacini¸ technologij¸ mokytoja Danguolë Galinienë. Pamokos tikslas buvo ugdyti mokini¸ saugumà virtualioje erdvëje. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis diskutavo apie saug¸ bendravimà ir narðymà internete, asmenini¸ duomen¸ apsaugà. Mokiniai, spr¿sdami testà apie saug¸ internetà, turëjo galimyb¿ save ásivertinti.

            Socialinë pedagogë 1-4 klasi¸ mokiniams organizavo ugdomàsias veiklas „Kad kompiuteris netapt¸ prieðu“. 5-10 kl. mokiniai stebëjo informaciná filmukà „Visa tiesa apie nuotrauk¸ (ne)saugumà internete: si¸sti ar nesi¸sti?. Mokyklos bendruomenë visà savait¿ galëjo susipaþinti su ðvieèiamàja – mokomàja informacija „Saugaus interneto taisyklës – juk perspëtas þmogus atsparesnis negandoms“

            Bûkime atsakingi, saugûs ir draugiðki internete.

 

   

 

 

 

KALËDINIS PROTMÛÐIS „SMEGEN¨ SPA“ KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            Gruodþio 20 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje 5-10 klasi¸ mokiniams buvo organizuota intelektuali ir smagi viktorina – protmûðis „Smegen¸ SPA“. Tai ne tik þaidimas, tai labai átraukianti, linksma, skatinanti bendrauti ir bendradarbiauti bei vienijanti komandas veikla. Ðá protmûðá organizavo socialinë pedagogë, mokini¸ tarybos veiklà koordinuojanti mokytoja Justina Ivanovaitë ir jai padëjo biologijos mokytoja Indrë Kurminaitë bei mokini¸ tarybos nariai. Viktorinoje burt¸ keliu buvo sudarytos 7 mokini¸ komandos ið skirting¸ klasi¸, taip skatinant tarpklasiná bendravimà. Mokiniams buvo pateikti ávairûs video, garsiniai klausimai, susij¿ su kalëdiniu laikotarpiu. Mokiniai kartu galëjo susipaþinti su ávairiomis Kalëd¸ tradicijomis, paproèiais taip plësdami savo akiratá. Þaidimo pabaigoje kiekviena komanda buvo apdovanota saldþiais prizais.

            Niekada protmûðyje neband¿s dalyvauti mokinys gali galvoti: „o kas, jeigu neþinosiu atsakym¸ á tuos klausimus? O jeigu mano komanda mane pasmerks?“. Tiesa tokia, jog vykstant ðiam þaidimui komandos dvasia visada tampa tokia stipri ir maloni, jog niekas paprastai net nepastebi, kad kaþkas kaþko neþino – o taip atsitinka nuolat. Protmûðiai suvienija þmones, grupelëse uþgimsta ádomios, o kartais juokingos diskusijos, siekiant sugalvoti teisingà atsakymà – átampà ir adrenalinà didina ir tiksintis laikrodis, primenantis, jog atsakinëjimo laikas tuoj baigsis.

            Tàdien þaidimo metu kylanti maþa átampa ir pasitikëjimas sava komanda stiprino tarpusavio ryðius, leido atsiskleisti geriausioms þaidëj¸ savybëms, dvelkë kalëdinë nuotaika.

 

   

 

 

 

SOCIALINËS – PILIETINËS GERUMO AKCIJOS „VAIKAI – VAIKAMS“,

„GERUMAS MUS VIENIJA“ KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            2018 met¸ lapkrièio – gruodþio mënesiais buvo organizuotos socialinës – pilietinës gerumo akcijos „Vaikai – vaikams“ (prisijungta prie Elektrën¸ skyriaus Raudonojo Kryþiaus draugijos iniciatyvos), „Gerumas mus vienija“ mokykloje.

            Mokyklos bendruomenë akcijai „Vaikai – vaikams“ neðë ávairias dovanas vaikams, kurios buvo áteiktos gruodþio 13-àjà dienà kalëdinës akcijos „Vaikai– vaikams“ jubiliejinio renginio metu.

 

   

Gerumo akcijos „Vaiki – vaikams“ mokini¸ socialinë pilietinë veikla

 

   

            Gerumo akcijos „Vaikai – vaikams“ ðventinës akimirkos.

 

            Renginyje dalyvavo Kietaviðki¸ pagr. m-klos atstovai: socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë, mokytojos Jolita Kazareva, Auðra Taparauskienë.

 

 

 

LAISVËS GYNËJ¨ DIENOS MINËJIMAS

KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            Kiekvienos valstybës istorijoje yra dien¸, kai iðbandoma tautos vienybë, valia ir ryþtas. Mums viena ið toki¸ dien¸ – Sausio 13-oji. Lietuva, pasirinkusi taik¸ kelià, apsiðarvausi vien þmoni¸ tikëjimu, viltimi, dràsa, visam pasauliui árodë, kad savo ateitá reikia grásti ne jëga ar neapykanta, o  amþinosiomis þmogiðkumo vertybëmis. Prisimindami Lietuvos gynëjus, ðvenèiame Lietuvos laisv¿.

            Sausio 11 d. visa Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos bendruomenë kartu su visa Lietuva prisijungë prie visuotinës pilietinës iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos metu kiekviename lange suþibo atminties simbolis – þvakë, kuri simbolizuoja gyvyb¿, ðviesà, teisingumà, atmintá ir vienyb¿. Klasëse tyloje pagerbti  þuvusieji, kalbëta apie ðios dienos prasm¿, mokytojai dalijosi prisiminimais.

            Sausio 14 d. kiekvienas mokyklos mokinys, auklëtinis, mokytojas, darbuotojas segëjo neuþmirðtuolës þiedà – atminties ir pagarbos þenklà. Minëjimo metu 5-10 kl. mokiniai, padedami lietuvi¸ kalbos mokytojos Jolitos Kazarevos, priminë Sausio 13-osios ávykius, skaitë prisiminimus apie þuvusiuosius,  visi pagerbëme juos  tylos minute, uþdegdami kiekvienam po þvakut¿. Kraðtotyros muziejuje apþiûrëjome kraðtotyros bûrelio vadovës Danutës Gudelienës parengtà parodël¿ „Sausio 13-àjà prisimenant“, mokyklos fojë paruoðtas stendas (istorijos mokytojos).

 

   

 

   

 

 

 

                      Projekto „Lyderi¸ laikas 3“ Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos renginys

 

            Elektrën¸ savivaldybë dalyvauja nacionaliniame ðvietimo projekte „Lyderi¸ laikas 3“. Savivaldybës ðvietimo ástaigose, dalyvaujanèiose ðiame projekte, ágyvendinamas projektas „Gráþtamasis ryðys ugdymo(si) procese“, kurio tikslas  ̶  mokini¸ paþangos gerinimas.

            Sausio 10 d. buvo organizuotas Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos renginys, kuriame dalyvavo Elektrën¸ savivaldybës pilotini¸ mokykl¸  ̶  Elektrën¸ „Versmës“ gimnazijos, „Àþuolyno“ progimnazijos, Elektrën¸ profesinio mokymo centro, Elektrën¸ meno mokyklos, Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos, Vievio gimnazijos  ̶ mokytojai-savanoriai ir projekto „LL3“ kûrybinës komandos nariai, kûrybinës komandos konsultantas psichologas Audrius Matiukas.

            Renginio organizatori¸ tikslas - pasidalinti Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos patirtimi, taikant gráþtamàjá ryðá formaliojo ir neformaliojo ugdymo(si) procese, mokyklos veikloje.

            Pirmiausiai buvo organizuotas gráþtamojo ryðio taikymo ugdymo(si) procese stebëjimas ir aptarimas. Renginio dalyviai pasiskirstë á 6 grupes. Buvo sudarytos sàlygos stebëti atviras pamokas: matematikos 6 kl. (mok. Danutë Gudelienë), geografijos 8 kl. (mok. Nerijus Planèiûnas), gamtos ir þmogaus 5 kl. (mok. Indrë Kurminaitë), pasaulio paþinimo 4 kl. (mok. Lina Þivulskienë), klasës valandël¿ 7 kl. (mok. Graþina Þalienë), neformaliojo ðvietimo bûrelá „Molinukas“  (mok. Ramutë Stoèkûnienë). Naudodami mokyklos mokytoj¸-savanori¸ komandos parengtà gráþtamojo ryðio stebëjimo ir teikimo formà, renginio dalyviai kartu su pamokas/ veiklas vedusiais mokytojais grupelëse aptarë taikytus gráþtamojo ryðio metodus ir bûdus.

            Po piet¸ buvo surengta gráþtamojo ryðio metod¸/ bûd¸ mugë. Kiekviena grupë turëjo pristatyti efektyviausiai taikytà ar labiausiai patikusá mokytoj¸ taikytà gráþtamojo ryðio metodà ar bûdà. Smagiai nusiteik¿ grupi¸ nariai vieni po kit¸ kûrybiðkai pristatë pasirinktus metodus: „Piramidë“, „Karuselë“, „plickers.com“, „kahoot.com“, „London vs Paris“, „6 þingsniai“, „Spalvos“, „Karðtoji këdë“ ir kt.                    

            Mokyklos direktorë Elena Janavièienë pristatë mokyklos patirtá, organizuojant gráþtamàjá ryðá mokykloje, aptarë metodines dienas, seminarus, edukacines programas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë supaþindino su mokyklos mokytoj¸-savanori¸ komandos veikla, nuveiktais darbais, pasidþiaugë, kad projekto veiklose aktyviai dalyvauja mokyklos direktorë Elena Janavièienë, áþvelgianti didel¿ ðio projekto naudà mokyklai; trumpai supaþindino su gráþtamojo ryðio organizavimu per mokini¸ individualios paþangos ásivertinimà,   atvir¸ pamok¸, klasi¸ valandëli¸ stebëjimà ir aptarimà.

            Asmenine patirtimi, taikant gráþtamàjá ryðá pamokose, pasidalino matematikos mokytoja Danutë Gudelienë; mokytoja Lina Þivulskienë apþvelgë staþuotës „Èekija-Lenkija“ pagrindinius aspektus, kurioje dalyvavo kartu su mokyklos mokytojomis Ramute Stoèkûniene ir Danute Gudeliene bei kit¸ savivaldybi¸ projekto „LL3“ dalyviais.

            Renginio refleksija buvo organizuota taikant metodà „Man patiko“, „Noriu pasiûlyti“, „Galiu pastebëti“. Vieniems patiko mokyklos aura, kitiems  ̶  stebëta pamoka ar kt.; buvo pasiûlyta savivaldybës mokytojams bendradarbiauti tarpusavyje, dalintis patirtimi, stebëti vieni kit¸ veiklas, mokytis vieniems ið kit¸, tiesti bendradarbiavimo tiltus.

            Dëkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems renginyje, pasidalinusiems savo patirtimi, teigiamomis emocijomis ir ðypsenomis ðildþiusiems vieni kitus. Juk bendradarbiavimas prasideda nuo santykio.  

 

   

 

   

 

   

 

 

 

KALËDINË ÐVENTË-PARAMOS RENGINYS

„KIEK DARBELI¨, KIEK DARB¨!..“

  

            Belaukiant graþiausi¸ met¸ ðvenèi¸, gruodþio 21 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena, kalëdinë ðventë-paramos renginys „Kiek darbeli¸, kiek darb¸!..“. Tai jau ne vienerius metus vykstanti ðventë, kurioje dalyvauja visa mokyklos bendruomenë, ir kurios vaikai labai laukia.

            Prieð Kalëdas tenka visiems gerokai papluðëti, kad galëtumëme dþiaugtis ðventëmis, tad ðiais metais buvo pasirinkta tema „Kiek darbeli¸ kiek darb¸“, susijusi su ávairiais darbais, profesijomis, ugdymu karjerai.

            Susirinkus á jaukiai mokytojos Ramutës Stoèkûnienës papuoðtà sal¿, mokyklos direktorë Elena Janavièienë pasveikino visus su artëjanèiomis ðventëmis, pasidþiaugë gausiai susirinkusiais tëveliais, sveèiais ir á pagalbà pasikvietë Ledo ðalies fëjà (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë) bei á sveèius atkeliavusià paèià Kak¿ Mak¿ (mokytoja Graþina Þalienë), kurios ir vedë renginá, kvietë visus ásijungti á darbus. Joms talkino su Kake Make atvyk¿s Netvarkos Nykðtukas su bûriu draug¸ (7 klasës mokiniai).

            Ðventëje buvo galima iðvysti ávairi¸ profesij¸ atstov¸, ávairi¸ dirbam¸ darb¸ darbeli¸: kepëjai kepë tortus ir bandeles, sportininkai sportavo, piratai mankðtinosi, laikrodþiai laikà skaièiavo, þaislai parduotuvëje atgijo; èia ir pupà sodino, ir þirnius kûlë, ir pelëdà miðke medþiojo. Visi - nuo jauniausi¸j¸ ikimokyklinuk¸ iki vyriausi¸j¸ deðimtok¸ - dirbo ið peties! Pirmà kartà mokini¸ kalëdiniame renginyje debiutavo ir visus suþavëj¿ mokytojai, kurie demonstravo ávairià profesin¿ aprangà.

            Kiekvienai klasei, ikimokyklinio, prieðmokyklinio ugdymo grupëms  po pasirodymo nykðtukai áteikdavo UAB „Bauwerk Boen“ Kalëd¸ Senelio dovanëles, uþ kurias nuoðirdþiai dëkojame UAB „Bauwerk Boen“, o Kakë Makë savo stebuklingame maiðe atrasdavo padëkos dovanëli¸ vaikus paruoðusiems klasi¸ auklëtojams, pradini¸ klasi¸ mokytojams, uþ kurias dëkojame mokyklos direktorei Elenai Janavièienei.

            Dëkojame visiems, dalyvavusiems renginyje: mokiniams, tëveliams, mokytojams, sveèiams. Ðis mûs¸ tradicinis kalëdinis renginys - tarsi dovana vieni kitiems, kad pajustume bendryst¿, buvimo kartu dþiaugsmà, nes á já kiekvienas suneðame po savo maþà dalel¿ ðirdies ðilumos, ger¸ darb¸, nuoðirdaus dþiaugsmo.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

PAÞINTIS SU NEREGIO PASAULIU

 

            Didþiosios Ðviesos belaukiant, gruodþio 19 d. Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos tikybos mokytoja Graþina Þalienë kiekvienos klasës mokiniams organizavo pamokas-susitikimus su Indre Gaskaite, pasak¸ vaikams kûrëja, nuo kûdikystës turinèia visiðkà regos negalià.

            „Nematau saulës ðviesos, þydro dangaus, bet turiu kit¸ dovan¸“, - pristatydama save vaikams sakë Indrë. Jaunesnio amþiaus mokiniams autorë skaitë ir kartu su jais analizavo savo kurtas pasakas apie kasdienius troðkimus ir dþiaugsmà, kai jis iðsipildo, apie ieðkojimà ir atradimà, apie tai, kaip mes vieni kitus matome tik akimis, taèiau neregime ðirdimi, apie ðirdies gerumo sodà. Pristatë iðleistus 3 pasak¸ CD diskus: „Per pasak¸ dang¸“, „Kas namelio ðirdyje?“, „Iðtiesk rankà pasakai“, kuriuose pasakas puoðia ávairi¸ instrument¸ muzika.

            Mokiniai turëjo galimyb¿ susipaþinti su Brailio raðtu paraðytomis knygomis, neregiams pritaikytomis „kalbanèiomis“ priemonëmis:  telefonu, skaièiavimo maðinële, termometru, spalv¸ detektoriumi; dauguma pirmà kartà iðvydo baltàjà lazdel¿, monet¸ ir banknot¸ matuoklá, laikrodá neregiams, apèiuopiamà pirðtais, susipaþino su Brailio raðto maðinële, kurià kiekvienas ir iðbandë.

            Vyresnieji mokiniai galëjo uþriðtomis akimis iðmëginti pojûèius, atpaþindami saldaini¸ rûðá, kvepianèi¸ flomasteri¸ spalvà, vaisius ir darþoves.

            Vaikai buvo apstulb¿, pamat¿, kaip Indrë valdo klas¿, kaip ji iðgirsta ir atpaþásta kiekvienà, net menkiausià, garsà, kaip prisimena vaik¸ vardus, kurioje vietoje jie sëdi; jie stebëjosi, kiek daug gali þmogus, akimis neregintis pasaulio, kaip jis moka dþiaugtis gyvenimu ir já supanèiu pasauliu, kiek daug jis gali dovanoti dþiaugsmo kitiems, ákvëpti juos pasitikëjimo savimi, ryþto, atkaklumo, gerumo. „O mes dar kartais skundþiamës ir randam dël ko bûti nelaimingi...“, - vëliau garsiai stebëjosi vyresnieji mokiniai.

            Atsisveikindama Indrë visiems palinkëjo savo ðirdyse auginti gerumo sodus, ir kad tai darytume ne tik prieð Kalëdas, o kasdien, atkreipë dëmesá á tikràsias vertybes: dosnumà, gerumà, meil¿. „Visi mes esame vienodi - mylintys ir trokðtantys bûti mylimi, pilni vilèi¸ ir svajoni¸“, - sakë ji.

            Akivaizdu, kad Indrës pasëta gerumo sëkla pasiekë vis¸ jos pamokose dalyvavusi¸j¸ ðirdis.

 

   

 

 

 

 

PROJEKTAS „LIETUVI¨ ETNINËS KULTÛROS ATSPINDÞIAI FOTOGRAFIJOJE“

 

            Gruodþio 7 d. Lietuvos valstybiniame istorijos archyve ávyko Lietuvos etninës kultûros ugdytoj¸ sàjungos (LEKUS) organizuota projekto „Lietuvi¸ etninës kultûros atspindþiai fotografijoje“ baigiamoji konferencija. Jos metu buvo aptarti mokini¸, dalyvavusi¸ ðiame projekte, atlikti darbai. Projekto galutinis tikslas yra  skaitmeninis surinkt¸ ir dokumentuot¸ nuotrauk¸ katalogas, kuris bus paskelbtas 2019 met¸ vasario mën., prieinamas internete ir iðplatintas visoms ugdymo ástaigoms.

            Ðiame projekte dalyvavo ir nuotraukas apraðinëjo ir Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos kraðtotyros bûrelio nariai. Apraðant nuotraukas, reikëjo laikytis tam tikr¸ reikalavim¸. Turëjo bûti uþraðyta pagrindinë nuotraukos informacija: originalas ar kopija, kuriais metais fotografuota, kur buvo fotografuota, nuotraukos autoriaus vardas ir pavardë, kas pavaizduota nuotraukoje, kokiu metu fotografuota. Taip pat buvo svarbu surinkti informacijà apie nuotraukos pateikëjà: nuotraukà rodþiusio þmogaus vardas ir pavardë, jo amþius, gyvenamoji vietovë, kelintais metais rodë ðià nuotraukà, kokios ðio asmens ir nuotraukos sàsajos.

            Tai tikrai nëra lengvas darbas. Daugiausiai nuotrauk¸ apraðë ir á LEKUS projektà iðsiuntë ðeðtokës Gustë Taparauskaitë ir Austëja Paðvenskaitë. Kiek ir koki¸ nuotrauk¸ bus patalpinta galutiniame katalogo variante,  pamatysime tik vasario mënesá. Tikimës, kad ir mûs¸ apraðyt¸ nuotrauk¸ ten bus. Nors galutiniai rezultatai dar nëra þinomi, bet mokini¸ atliktas darbas ávertintas diplomu ir asmeninëmis dovanomis.

            O taip atrodë kiekviena mûs¸ apraðyta nuotrauka. Tai skaidrë, sudaryta ið trij¸ dali¸: virðuje – nuotraukos pavadinimas ir kas svarbu etninëje kultûroje, þemiau – nuotraukos apraðymas pagal reikalavimus ir treèia – pati nuotrauka.

 

   

 

 

 

BÛKIME ATSARGÛS IR IÐVENKIME ÞIEMOS PAVOJ¨

  

            Snieguotas þiemos laikotarpis – smagus bei graþus met¸ laikas, ypaè maþiesiems. Taèiau ne vertët¸ pamirðti, kad þiemà lauke tyko ávairi¸ pavoj¸. Siekiant iðvengti ar bent sumaþinti nelaiming¸ atsitikim¸ atvej¸, ði¸ met¸ gruodþio 14 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota prevencinë pamokëlë „Þiemos pavojai“ 1-4 klasi¸ mokiniams.

            Prevencin¿ pamokël¿ vedë mokyklos socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë. Ugdytiniams ji priminë ávairius pavojus, kurie gali nutikti þiemos laikotarpiu ir ne tik: paslydimai, nuðalimai, álûþimai á vandens telkinius, nesaugus elgesys gatvëje ir kelyje, nelaimingi atsitikimai su fejerverkais. Mokiniai, stebëdami animacinius filmukus, mokomàjà medþiagà, diskutavo kokius þiemos pavojus jie áþvelgë ir kaip reikët¸ iðvengti minët¸ þiemos pavoj¸.  

 

 

 

 

Matematikos KINGS 2018 met¸ olimpiados rudens sesijos finalininkai

 

            Jau yra paskelbti matematikos olimpiados KINGS 2018 met¸ Rudens sesijos kvalifikacinio etapo rezultatai. Ðioje olimpiadoje spalio 8-26 dienomis dalyvavo 22 Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos 5-10 klasi¸ mokiniai (mokytojai Danutë Gudelienë, Antanas Valiûnas). Á finalà pateko 20 mokini¸: penktokai Nedas Bliujus, Donatas Januðauskas, Evelina Paulauskaitë ir Augustas Seliuta; ðeðtokai Danielius Jatkauskas, Auksë Ðinkûnaitë, Gustë Taparauskaitë, Austëja Paðvenskaitë ir Maja Janavièiûtë; septintokai Rugilë Paþëraitë, Augustë Pukevièiûtë ir Dominykas Dulskas; aðtuntokai Gustas Kriugþda, Lukas Januðauskas, Kamilë Maleckaitë, Brigita Vaiciukevièiûtë ir Silvija Puidokaitë; devintokai Emilija Nikita ir Edvardas Nikita; deðimtokas Deividas Kuèinskas. Tam, kad dalyvis bût¸ pakviestas á finalà, reikëjo atrankiniame ture surinkti ne maþiau kaip 50 % taðk¸. Mûs¸ finalininkai surinko nuo 50 iki 99 % taðk¸. Jie gavo KINGS sertifikatus.

            Matematikos olimpiados finalas vyko lapkrièio 17 dienà ðeðiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipëdoje, Ðiauliuose, Panevëþyje ir Alytuje. Norint dalyvauti finale lapkrièio 17 dienà, kiekvienam dalyviui reikëjo sumokëti 10 eur¸ dalyvio mokestá ir atvykti á tà miestà, á kurá jis uþsiregistruos. Finalinink¸ laukë: surinkus 1-31 % taðk¸ – sertifikatas, 32-51 % taðk¸ – III vietos diplomas ir iðmanioji apyrankë, 52-81 % taðk¸ – II vietos diplomas ir iðmanusis laikrodis, 82-100 % taðk¸ – I vietos diplomas ir planðetinis kompiuteris. Taigi iðbandyti savo jëgas ir susirungti su kitais Lietuvos vaikais tikrai vertëjo. Finale dalyvavo penktos klasës mokinys Nedas Bliujus. Kiti mokiniai tai padaryti tikisi 2019 met¸ pavasario sesijoje.

            Ir apie KINGS trumpai: tai daugialypë tarptautinë bendruomenë. KINGS olimpiada vyksta Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje ir Gruzijoje. KINGS naudoja elektronin¿ test¸ tikrinimo sistemà, bet finale pateikiamas popierinis variantas. Nuo 2017 met¸ Rudens sesijos kvalifikaciniai olimpiad¸ etapai vyksta tik internetinëje platformoje, taèiau yra tam tikri reikalavimai, kuriuos ir vykdë visi dalyviai.

 

 

 

PREVENCINIS KONKURSAS „NARKOTIKAI – SKRYDIS Á BEDUGN¯“ KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            2018-12-04 Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje vyko prevencinis konkursas „Narkotikai – skrydis á bedugn¿“. Ðià prevencin¿ priemon¿ ,,Narkotikai – skrydis á bedugn¿“ vykdë Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrën¸ policijos komisariato vyriausioji tyrëja Erika Èaikovskaja. Priemonës tikslas yra ugdyti jaunimo nepakantumà narkotini¸ ir psichotropini¸ medþiag¸ platinimui ir vartojimui, atsakomybës ir pareigos jausmà, skatinti motyvacijà pasirinkti sveikà gyvenimo bûdà. Konkursui mokinius ruoðë mokyklos socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë.

            Konkurso dienà vyko asmeninis ðeði¸ konkurso dalyvi¸ þini¸ patikrinimas, kurio metu mokiniai sprendë testà raðtu. Testo rezultatai parodë, kad daugiausiai teising¸ atsakym¸ surinko Lilë Kamðtaitytë (21 ið 26), o vienu taðku maþiau surinko Emilija Nikita. Konkurso nugalëtojai ir antràjà vietà uþëmusiai dalyvei buvo áteiktas prizas – kuponas pasivaþinëjimas kartodrome „Speedway“. Kiti konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanomis ir padëkomis uþ dalyvavimà. Kietaviðki¸ pagrindinë mokykla dëkoja vyriausiajai tyrëjai Erikai Èaikovskajai ir Elektrën¸ policijos komisariatui uþ organizuotà konkursà.

 

   

 

 

 

VAKARONË „DARBUS DIRBK, BET IR ÐV¯STI NEUÞMIRÐK“

 

            Vis labiau ilgëjant vakarams, laukuose maþëjant darbams, mûs¸ senoliai rinkdavosi pavakaroti. Sekant mûs¸ senoli¸ paproèiu, spalio 29 d.,  prieð prasidedant Adventui, Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota etnografinë vakaronë „Darbus dirbk, bet ir ðv¿sti neuþmirðk“, kurioje dalyvavo 91 mokyklos bendruomenës narys.

            Pirmiausia visi susirinko á sal¿, kur mokyklos direktorë Elena Janavièienë pasveikino vakaronës dalyvius, o jos sveikinimà palydëjo tautini¸ ðoki¸ bûrelio „Trepsiukai“ nari¸ ðoki¸ pynë (vadovë Lina Þivulskienë). Muzikos ir etnokultûros mokytoja Graþina Þalienë pakvietë padainuoti ir paþaisti liaudies þaidim¸, rateli¸, pristatë mokytojus, kurie vadovaus veiklos grupëms.

            Kadangi vakarojant ir darbus dirbdavo, tad ðá kartà visi dalyviai ið anksto buvo pasirink¿ veiklas. O veikl¸ buvo tikrai ávairi¸: vieni, padedami mokytoj¸  Irinos Rastorgujevos ir Justinos Ivanovaitës, mokësi pinti adventiná vainikà; kiti kartu su mokytojomis Graþina Þaliene ir Auðra Taparauskiene grupëje „Kalëd¸ belaukiant...“ ið ávairi¸ medþiag¸ gamino adventines, kalëdines dekoracijas; treèioji grupës, vadovaujama mokytojos Danutës Gudelienës, pynësi apyrankes; mokytojos Lina Þivulskienë ir Kristina Nedzveckienë kartu su grupe dalyvi¸ mokësi liaudies rateli¸ ir þaidim¸; dar kiti kartu su mokyklos bibliotekininke Daiva Ivanavièiene ir mokytoja Jolita Kazareva gamino snaiges, kad galët¸ pasipuoðti, artëjant ðventëms; didelio susidomëjimo sulaukë sapn¸ gaudyklës, kurias pasigaminti mokë mokytojos Daiva Markauskienë, Edita Rulevièienë, Diana Liupðevièienë; þinoma, didþiausias ðv. Kalëd¸ dþiaugsmas - dþiaugsmas dovanoti, tad mokytoja Ramutë Stoèkûnienë mokë papuoðti, dekoruoti dovan¸ dëþutes, graþiai supakuoti dovanas.

            Dëkojame visiems, dalyvavusiems etnografinëje vakaronëje. Kiekvienas, dalyvav¿s vakaronëje,  iðsineðë dalel¿ ðilumos, puikià nuotaikà, bendrystës dþiaugsmà, pasigamintà darbelá ar iðmoktà ðoká. Labai gera buvo stebëti nuoðird¸ ásitraukimà á veiklas, mokytoj¸ pagalbà kiekvienam dalyvavusiam, bendrà vaik¸ ir tëv¸, seneli¸, broli¸, sesi¸ darbà.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Verslumo savaitë

 

            Daþnai girdime: verslas, verslininkas, verslus ir ..., bet ar susimàstome, o kà þino apie verslà ir apie kà galvoja patys mokiniai.

            Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje ekonomikos mokosi devintokai. Nors pagal ugdymo planà yra tik viena pamoka savaitëje, bet joje mokiniai dalyvauja labai aktyviai ir sugalvoja ávairi¸ ugdymosi bûd¸ ir form¸. Ðtai kà tik organizuota „Verslumo savaitë“. Ði idëja nëra nauja, tai projekto „Dràsinkime ateitá“ t¿sinys. Verslumo savait¿ mokykloje organizavo devintokai Haroldas, Edvardas ir Emilija. Jos metu mokiniai aiðkinosi, kokios yra galimos arba siûlomos organizuoti verslo formos Kietaviðkëse, kokias  savybes turi turëti verslininkai  ir kaip organizuojamas mini turgus.

            Kaip jie tai darë?

            Mokyklos pirmojo aukðto fojë stende pritvirtino didelá lapà ir kvietë ávairi¸ klasi¸ mokinius pertrauk¸ metu uþraðyti savo verslo idëjas ir verslininko savybes. Mokiniams verslo idëjas sekësi sugalvoti sunkiau, bet verslininko savybes iðvardino labai greitai. Ádomiausios verslo idëjos: mini parduotuvë - kepyklëlë (gamyba ir pardavimas), nuolat veikiantis sporto klubas (8-23 val.), mini taksi (þmoni¸ pavëþëjimas jiems patogiu laiku), mokykla be mokini¸ (nuotolinis mokymas). Svarbiausios savybës, kurias turi turëti verslininkas buvo: svajotojas, turintis gerà ðirdá, kantrus, motyvuotas, sumanus, veiklus, iðradingas, verslininkas ið prigimties, graþus. Mini turg¸ organizavo jau piet¸ pertraukos metu. Mokiniai, remdamiesi kit¸ ðali¸ idëjomis, sugalvojo savo idëjà – patikusá daiktà Kietaviðki¸ mokykloje galimà ásigyti pasakius pardavëjai AÈIÛ. Mini turg¸ rëmë mokytojai, pardavëja buvo Emilija, kuri ðauniai organizavo ðià veiklà.

            Verslo savaitës sëkmes ir nesëkmes aptarëme ekonomikos pamokos ir pirmadienio pokalbi¸ metu. Verslumo savaitë pavyko, organizatoriams ir dalyviams patiko. Panaðià savait¿ organizuosime ir sekanèiais mokslo metais.

 

   

 

 

 

TOLERANCIJOS SAVAITË  KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

  

            Nuo 2003 m. Tarptautinë istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja Tarptautinës tolerancijos dienos minëjimà. Prie ðios iniciatyvos, paminëti lapkrièio 16-àjà – Tarptautin¿ tolerancijos dienà – prisijungë ir Kietaviðki¸ pagrindinë mokykla.

             Ðiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra raktas. Lapkrièio 12-16 dienomis vyko ávairios praktinës veiklos, siekiant paminëti tolerancijos dienà. Pradinio ugdymo klasi¸ mokiniams socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë organizavo ugdomàsias veiklas „Tolerancijos raktas – ið ðirdies á ðirdá. 1-4 kl. mokiniai þaidë þaidimus suprasdami tolerancijos reikðm¿, tolerancijos ir netolerancijos atvejus pasaulyje, gerus ir blogus darbus ir bûdus, kaip atrakinti þmoni¸ mintis, jausmus ir ásileisti á savo minèi¸ ir ðirdies labirintà ðalia esantá kitoká þmog¸ ne tik savo iðvaizda, bet ir kitoki¸ paþiûr¸.

            Tolerancijos savait¿ mokini¸ tarybos nariai su j¸ veiklà koordinuojanèia socialine pedagoge Justina Ivanovaite organizavo ávairias veiklas ir akcijas: „Draugystës þaidimai“, „Apkabink draugà“, „Linkëjimai draugui“, pertrauk¸ metu dalijo gerumo viruso korteles siekdami, kad ðypsenos, pagyrimai ir komplimentai, gera nuotaika sklist¸ mokyklos koridoriais.

            Tolerancijos dienà mokyklos fojë puoðë mokini¸ tolerancijos raktai, simbolizuojantys, kad kai kurie þmonës nors ir savo viduje turëdami pakantumà, supratimà, draugiðkumà, kito priëmimà, pagarbà, ne visada tai atskleidþia kitiems, todël kartais reikia turëti simboliná raktà, kuriuo galime atrakinti þmogaus vidiná pasaulá ir padëti atsiskleisti ðioms þmogaus savybëms.

 

   

 

 

 

 

Jaunimo „Veiksmo diena“ Elektrën¸ savivaldybës administracijoje

2018-11-14

 

            Lapkrièio 8 dienà Elektrën¸ savivaldybëje vyko jaunimo „Veiksmo diena“. Mokini¸ ið Elektrën¸, Vievio, Kietaviðki¸ ir Semeliðki¸ komandos susitiko siekdamos sukurti idëjas, kurios pagerint¸ jaunimo gyvenimà. Pirmiausia jie susipaþino su savivaldybës tarybos nariais ir nedelsdami priëjo prie svarbi¸ klausim¸: kodël jaunimo reikalams yra skirtas nedidelis biudþetas? Kada bus suremontuotas baseino stogas? Ar bus sutvarkyta prieplaukos teritorija? Kodël griaunami senieji atrakcionai, apþvalgos ratas? Kokios Vievio pirties, Vievio kultûros centro perspektyvos? Kokiu tikslu einama á savivaldybës tarybà? Kokia yra Elektrën¸ ideologija ir vizija?

 

   

 

            Toká pat ðûsná rimt¸ klausim¸ gavo ir savivaldybës darbuotojai: ar bus iðvalytas Vievio eþeras? Kiek mokyklos turi lëð¸ þemës ûkio reikmëms? Koks Elektrënuose yra nedarbing¸ þmoni¸ procentas? Pagerëjo ar pablogëjo situacija mokytojams ávedus etatiná apmokëjimà? Ar Elektrënuose didëja gimstamumas?
            Gav¿ iðsamius atsakymus jaunuoliai su komand¸ koordinatoriais, kurie buvo Elektrën¸ savivaldybës jaunimo reikal¸ tarybos nariai, ëmë kurti savo projektus. Pavakary susirink¿ á idëj¸ mûðá, kurá vedë Elektrën¸ savivaldybës meras K¿stutis Vaitukaitis, mokiniai pateikë savo vizijas. Laimëjusi idëja dar iki ði¸ met¸ pabaigos turës bûti ágyvendinta uþ savivaldybës skirtus 500 eur¸.
            Elektrën¸ „Versmës“ gimnazija pristatë idëjà „Elektrënai rieda“. Tai bût¸ lietuvio Igno Survilos sukurt¸ elektrini¸ paspirtuk¸ nuoma Elektrënuose. Tam, kad Elektrënai bût¸ iðmanesni, judresni ir modernesni, jaunimas ir turistai turët¸ galimyb¿ iðbandyti naujov¿.
            Jungtinë Semeliðki¸ gimnazijos ir Kietaviðki¸ pagrindinë komanda „Semeliðki¸ gelbëtojai“ sukûrë vizijà – jaunimo erdv¿ „Chill zona“ Semeliðki¸ gimnazijoje. Ji veikt¸ iki pamok¸ ir po pamok¸ (kol atvaþiuot¸ mokyklinis autobusas), nes vaikai ið aplinkini¸ kaim¸ anksti atvaþiuoja á mokyklà ir neturi kur bûriuotis. Mokiniai norët¸ turëti erdv¿ su sëdmaiðiais, arbata ir galimybe ðiltai sulaukti pamok¸ arba vykimo namo.
            Vievio gimnazijos jaunimo komanda pristatë idëjà „Jaunimo erdvë“, kuri bût¸ skirta pakeisti nugriautus senuosius kultûros namus, tam, kad jaunimas vakarus leist¸ ne gatvëse, o saugiai ir produktyviai uþsiimdami jaunimo erdvëje. Ten vykt¸ film¸ vakarai, viktorinos, protmûðiai, stalo þaidim¸ vakaronës.
            Daugiausia bals¸ per du balsavimo etapus surinko Elektrën¸ „Àþuolyno“ progimnazijos idëja „Sakur¸ alëja“. Idëja buvo pristatyta kaip turizmo, nauj¸ kultûr¸ auginimo, sveikos gyvensenos ir ryði¸ su Japonija skatinimo projektas. Jaunimas svajoja, kad visos Elektrën¸ ámonës kartu su bendruomene bendrai sodint¸ sakuras, jas puoselët¸, garsint¸ ir dþiaugt¸si. Á alëjos atidarymà bût¸ pakviestas Japonijos ambasadorius Lietuvoje.
            Renginá organizavusi ir kuravusi Elektrën¸ savivaldybës jaunimo reikal¸ koordinatorë Neringa Pulauskienë padëkojo jaunimui uþ realias ðaunias idëjas, pateikë konkreèi¸ pasiûlym¸, kaip ágyvendinti nelaimëjusius projektus.

 

   

 

            Projektas „Veiksmo diena“ padëjo savivaldybës valdþiai suþinoti jaunimo poreikius.   Tai bendras Elektrën¸ savivaldybës administracijos, Elektrën¸ savivaldybës jaunimo reikal¸ tarybos, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projekt¸ ir Pilietini¸ iniciatyv¸ centro jaunimo pilietiðkumo ugdymo projektas „Að irgi sprendþiu!“, kurio tikslas  – kurti projektus ir iðsakyti idëjas, keièianèias savivaldybës veidà.
            „Veiksmo diena“ – tai treèiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumà dalyvaujant sprendim¸ priëmimo procesuose siekiant socialini¸ ir politini¸ pokyèi¸. Jaunimo pilietiðkumo ugdymo modelis vyksta 6 Vilniaus apskrities savivaldybëse: Ðirvint¸, Ðalèinink¸, Ðvenèioni¸, Ukmergës, Elektrën¸ bei Trak¸. Vasarà minèi¸ kokteilinë „Scroll your mind“ apsilankë 6 Vilniaus regiono miesteli¸ ir jaunimo ðventëse:  vyko interaktyvus pilietiðkumo nustatymo þaidimas („Kinect“ technologija), kritinio màstymo indekso testas (el. versija) / pokalbiai su visuomenës ir jaunimo lyderiais ið ðou pasaulio (Svaras, Beata Tiðkeviè, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis, taip pat ði¸ savivaldybi¸ jaunimas dalyvavo diskusij¸ festivalyje „Bûtent!“, kuriame aptariamos ðaliai ir regionui svarbios idëjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais ið 6 region¸ á festivalá atvyko 240 þmoni¸: jaunimo ir savivaldybi¸ atstov¸ bei jaunimo centr¸ darbuotoj¸.

 

 

            Jaunimo pilietiðkumo ugdymo projektas „Að irgi sprendþiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybës biudþeto lëðomis.

Elektrën¸ savivaldybës jaunimo reikal¸ tarybos informacija

 

 

 

METODINË DIENA KIETAVIÐKI¨ PAGRINDINËJE MOKYKLOJE

 

            Spalio 29 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota metodinë diena.  Tàdien mokykloje vieðëjo Kietaviðki¸ klebonas Aurymas Tarasevièius, Kaiðiadori¸ vyskupijos ðeimos centro direktorë Judita Bernatonienë, kuri skaitë mokytojams paskaità apie mokini¸ lytiná ugdymà, aiðkino, kuo skiriasi lytinis ugdymas nuo lytinio ðvietimo, pristatë seminarà 10-12 m. mergaitëms „Ciklo ðou“.

            Antroji metodinës dienos dalis - „Atskir¸ mokini¸ pasiekim¸ vertinimas ir ásivertinimas“, kurios tikslas - aptarti mokini¸ paþangos vertinimo ir ásivertinimo klausimus, pasidalinti mokytoj¸, dalyvavusi¸ ávairiuose mokymuose, seminaruose patirtimi, susipaþinti su gráþtamojo ryðio taikymo metodais pamokoje, aptarti gráþtamojo ryðio svarbà.

            Kadangi mokyklos mokytojai aktyviai dalyvauja ávairiuose Elektrën¸ ÐPC organizuojamuose seminaruose, mokymuose, su savo kolegomis pasidalijo per ðá laikotarpá juose ágytomis þiniomis. Mokytoja Danutë Gudelienë pristatë gráþtamojo ryðio metodus, kai kuriuos su mokytojais iðbandë praktiðkai. Naudinga ir aktualia medþiaga pasidalijo mokytoja Auðra Taparauskienë, Graþina Þalienë. Mokytoja Lina Þivulskienë pristatë paèios sukurtà ir pamokose taikomà mokini¸ ásivertinimo metodà. Direktorë Elena Janavièienë parengë praneðimà „Pedagog¸ etikos kodeksas“, kuris taip pat buvo pristatytas metodinës dienos metu.

            Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunë Matonienë pristatë mokyklos mokytoj¸-savanori¸ susitikim¸ metu parengtà ir metodinëje taryboje suderintà gráþtamojo ryðio stebëjimo formà, apþvelgë mokini¸ vertinimo, ásivertinimo, gráþtamojo ryðio diegimo principus, metodus, pasinaudodama projekto „Lyderi¸ laikas 3“ seminar¸ medþiaga (dr. A. Juozaitis „Gráþtamasis ryðys ugdymo procese Elektrënuose“, V. Dziurièienë „Mokinio paþangos stebëjimas ir vertinimas“, S. Vaièekauskienë „Gráþtamojo ryðio metod¸ taikymas pamokoje“).

            Atskir¸ mokini¸ paþangos vertinimo klausimus mokytojai aptarë dirbdami gimining¸ dalyk¸ metodinëse grupëse, su rezultatais supaþindino metodinës dienos dalyvius. Metodinës dienos gráþtamàjá ryðá, panaudodamas internetiná áranká „Kahoot!“, organizavo mokytojas Nerijus Planèiûnas.

            Dþiugu, kad kiekvienas  mokytojas atrado, kà galës pritaikyti savo darbe. Svarbiausia, kaip kad ásitikino metodinës dienos dalyviai, tam, kad efektyviai galëtume dalyvauti bendroje veikloje, visi turëtume turëti bendrà informacijà, iðdrástume pasidalinti savo neþinojimu ir jaustume pareigà su kitais dalintis savo þinojimu bei supratimu.

 

   

 

   

 

 

 

 

Kalba – didþiausias þmogaus turtas

  

            Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra iðdëta visa jos prigimtis-istorija, bûdo ypatybës, siela, dvasia. (J. Jablonskis)

 

            Rugsëjo 26-oji – Europos kalb¸ diena. Ðià dienà minëjo ir Kietaviðki¸ pagrindinës mokyklos mokiniai ir mokytojai. Tàdien visi kartu galëjome pamàstyti, kaip svarbu mokëti taisyklingai kalbëti savo gimtàja kalba, kaip gera kalbëti bent viena uþsienio kalba – rus¸, angl¸, vokieèi¸, prancûz¸ ar kt. Kalba telkia ir vienija ávairi¸ tautini¸ bendruomeni¸, tarmi¸ ir visuomenës grupi¸ atstovus, lengvina tarpusavio bendravimà. Kiekviena kalba padeda pamatyti daugiau pasaulio ir yra istorijos dalis. Matant, kaip vaikai iðmoksta kalbëti, galima teigti, kad në viena kalba nëra sunkiau iðmokstama nei kita. Tuo ásitikinome þiûrëdami 5–9 klasi¸ mokini¸ inscenizacijà pagal pasakà ,,Ropë“, nes vaikai vaidino ir pasakà sekë lietuvi¸, rus¸ ir angl¸ kalbomis. Pasakos reikðmë vaik¸ ugdymui neabejotina. Juk pasakos pasaulis toks patrauklus ir ádomus. Mokiniams vaidinti pasakà ,,kitaip“ miðriose grupëse labai patiko, tai suteikë galimyb¿ labiau paþinti vieniems kitus, bendrauti ir bendradarbiauti neformalioje aplinkoje, parodyti saviraiðkos gebëjimus, mokytis bûti dràsiems ir aktyviems.

            Dëkojame angl¸ kalbos mokytojai E. Marmukonienei, rus¸ kalbos mokytojai I. Rastorgujevai, lietuvi¸ kalbos mokytojoms J. Kazarevai ir R. Matonienei, paruoðusioms mokinius vaidinti ir sekti pasakà gimtàjà bei uþsienio kalbomis.

             Kalbos – tiltas á pasaulá, o mûs¸ gimtoji kalba – didþiausias turtas.

 

   

 

   

 

 

 

EISMO SAUGUMO PAMOKËLË „BÛK ATSARGUS – BÛK SAUGUS“

 

            Rugsëjo 19 d. Kietaviðki¸ pagrindinëje mokykloje buvo organizuota saugaus eismo pamokëlë 1-2 klasës mokiniams.

            Saugaus eismo pamokël¿ organizavo socialinë pedagogë Justina Ivanovaitë, jai padëjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrën¸ policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrëja Erika Èaikovskaja. Pareigûnë kartu su ugdytiniais aptarë pësèi¸j¸ pareigas. E. Èaikovskaja aiðkino, kaip atidþiai pereiti gatv¿ einant á mokyklà ar ið jos, kaip pasirinkti tinkamà vietà pereiti gatv¿ ne tik tam numatytose, paþymëtose pësèi¸j¸ perëjose, bet ir tose vietose, kur pësèi¸j¸ perëj¸ nëra, mokë, kuria kelio puse eiti keliu. Bendruomenës pareigûnë priminë atðvait¸ svarbà ir pademonstravo atðvait¸ neðiojimo taisykles.

            Pasinaudodami multimedija, mokiniai su pareigûne sprendë vizualias, su pësèi¸j¸ pareigomis susijusias uþduotis.

            Pamokëlës pabaigoje, mokiniai dar kartà átvirtino turimas þinias praktikoje: mokësi, kaip saugiai pereiti gatv¿ tam numatytose vietose bei vietose, kur nëra pësèi¸j¸ perëj¸ ant keli¸, gatvi¸ ir perëjos imitacinio kilimo.

            Tik mokydami maþuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvëje ir keliuose, ugdydami savisaugos jausmà, turësime atidþius, drausmingus, atsargius pilieèius.

 

    

 

 

 

PIRMASIS PROJEKTO „LYDERI¨ LAIKAS 3“

MOKYTOJ¨ SAVANORI¨ SUSITIKIMAS

 

            Kietaviðki¸ pagrindinë mokykla dalyvauja nacionaliniame ðvietimo projekte „Lyderi¸ laikas 3“, kuriame dalyvauja Elektrën¸ savivaldybë. Savivaldybës ðvietimo ástaigose, dalyvaujanèiose ðiame projekte, ágyvendinamas projektas „Gráþtamasis ryðys ugdymo(si) procese“, kurio tikslas - mokini¸ paþangos gerinimas.

            Rugsëjo 20 d. ávyko pirmasis mokyklos mokytoj¸ savanori¸ grupës susitikimas, kuriame buvo aptartos esminës projekto gairës, tikslai, apþvelgtos veiklos kryptys,  mokytojai tarësi, kaip bus diegiamas paþangà skatinantis gráþtamasis ryðys pamokoje, kaip bus analizuojamas numatyt¸ veikl¸ ágyvendinimas, su kokiais iððûkiais susiduriama, dalinamasi savo patirtimi pamokose.

            Mokyklos direktorë E. Janavièienë pasidþiaugë, kad mato didel¿ ðio projekto naudà mokyklai.

 

 

 

 

                      MOKSLO MET¨ PRADÞIOS ÐVENTË „SVEIKA, MOKYKLA!“

 

            Kaip ir kiekvienais metais, pasitinkant naujuosius mokslo metus, Kietaviðki¸ mokyklos bendruomenë 2018-2019 m. m. ðvent¿ pradëjo ðv. Miðiomis Kietaviðki¸ baþnyèioje.

            Po ðv. Miði¸ visi rinkosi á sporto sal¿. Ðventëje dalyvavo Elektrën¸ savivaldybës Ðvietimo, kultûros ir sporto skyriaus vedëjas Dþ. Dagys, vyr. specialistë L. Viktoravièienë, Kietaviðki¸ seniûnë D. Cibulskienë, Kietaviðki¸ parapijos klebonas A. Tarasevièius, UAB „Bauwerk Boen“ atstovas J. Balandis, gausus bûrys mokini¸ ir j¸ tëveli¸.

            Naujuosius mokslo metus pradëjo 131 ugdytinis: 16 ikimokyklinio ugdymo grupës vaik¸, 13 prieðmokyklinio ugdymo grupës vaik¸, 44 pradini¸ klasi¸ mokiniai, 58 5-10 klasi¸ mokiniai. Mokyklos bendruomenei buvo pristatyti pedagogai, dirbsiantys 2018-2019 m. m.

            Dëkojame UAB „BAUWERK BOEN“ uþ kiekvienam mokyklos vaikui padovanotà mokyklini¸ reikmen¸ rinkiná bei kiekvienai klasei padovanotus krepðinio kamuolius.