VIRTUALI  MOKSLO METŲ PABAIGOS ŠVENTĖ

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Birželio 19 d. Kietaviškių pagrindinė mokykla organizavo paskutinę mokslo metų pabaigos šventę „Pasitinkame vasarą“, kuri šiemet vyko netradciškai – virtualiai. Virtualiame susitikime dalyvavo 5–8, 10 kl. mokiniai bei mokytojai, kurie, negalėdami susitikti gyvai, pasimatė per kompiuterio ekraną.

            Tądien mokyklos direktorė Ramunė Matonienė pasveikino visus susirinkusius į virtualią mokslo metų pabaigos šventę, kur pasidalijo ir priminė šių 2019–2020 m. m. vykusiomis renginių, akcijų, minėtinų dienų akimirkomis.

            Direktorė Ramunė Matonienė pakvietė visus norinčius pasidalinti birželio III savaitės organizuotomis „Socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo“ projekto užduotimis. Viena iš mokiniams skirtų užduočių buvo sukurti savo laimės receptą, todėl norintys vaikai pasidalijo savo „Laimės dienos ingredientais“. Antra užduotis buvo sudaryti 5 įdomiausių veiklų sąrašą, kurias norėtų vaikai nuveikti per šias vasaros atostogas. Džiugu, kad mokiniai nemažai įvardijo veiklų, susijusių su aktyviu laisvalaikio praleidimu lauke, naujų potyrių ir įgūdžių atradimu. Linkime mokiniams nepamiršti savo svajonių ir jas įgyvendinti.

            Mokiniams taip pat buvo pasiūlyta „Malonių staigmenų diena“ – nustebinti  ką nors geru darbu, paslauga ar laiškeliu, kurį gali parašyti raštu, SMS žinute ar Messengeriu draugui ar artimam šeimos nariui, giminaičiui, o gal mokytojui.

            Birželio III savaitę iš anksto suderintu saugiu laiku, pritarus mokyklos tarybai, kiekvienos klasės auklėtoja organizavo „Klasės dieną“, kurios metu atskirų klasių mokiniai po ilgo nesimatymo laiko susitiko mokykloje gyvai praleisti dieną kartu. (Birželio II-ąją savaitę tokiu pačiu principu susitiko ir pradinių klasių mokiniais su savo mokytojomis.)

            Kaip ir kasmet, Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko 2019–2020 m. m. mokinių ir mokytojų apdovanojimai „2019-2020 m. m. TOP‘AI“. Šie apdovanojimai vyko netradiciškai – virtualiu būdu. Nors buvome įpratę mokinių ir mokytojų apdovanojimus sutikti džiugiai ir nuotaikingai, su audringomis ovacijomis, šį kartą nominantus sveikinome kukliau, tačiau taip pat nuoširdžiai ir džiugiai.

            Mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė, koordinuojanti mokinių tarybos veiklą, prieš tai kvietė mokinius bei mokytojus teikti virtualioje apklausoje kandidatus į 17 nominacijų bei balsuoti už, jų nuomone, verčiausius gauti tam tikrą nominaciją.

            Respondentų nuomone, daugiausia balsų šiais 2019–2020 m. m. nominacijoje „Metų vikruolis“ surinko Augustinas Aleksonis, o „Metų vikruolė“ keletą metų iš eilės nominuota – Gustė Taparauskaitė už aktyvų dalyvavimą sportinėje veikloje. Nominacijoje „Metų kultūringiausias mokinys“ laimėjo Donatas Janušauskas už mandagų, paslaugų, gerbiantį kitą asmenį, kultūringą elgesį. „Mokslo metų šmaikštuoliu“ nominuotas Nojus Aleksonis už skleidžiamą gerą nuotaiką, džiuginančią šalia esančius. „Mokslo metų svajoklis – optimistas“ paskelbtas Domas Kukta už optimistišką požiūrį, teigiamą nusiteikimą, tikėjimą, kad viskas bus gerai. Už kruopštumą, darbštumą, pareigingumą nominacijoje „Metų darbštuolis“ nominuota Rugilė Pažėraitė. „Metų meniškiausio mokinio“ nominacijoje už meninius gabumus daugiausia respondentų balsų surinko Austėja Nedzveckaitė. „Metų pagalbininko“ nominacijoje laimėjo Austėja Pašvenskaitė už darbštumą, pagalbą ir rūpestį. Už veiklumą, iniciatyvumą, aktyvų dalyvavimą įvairiuose renginiuose, akcijose nominuota Austėja Vrubliauskaitė nominacijoje „Metų veikliausias mokinys“. Už aktyvų laisvalaikio praleidimą, sveiką gyvenimo būdą nominacijoje „Metų sveikuolis“ nominuotas Dominykas Dulskas. „Metų šnekučiu“ išrinktas Augustas Jasinkskas už aktyvų kalbėjimą ir bendravimą. Už puikų mokymąsi, pareigingumą, atsakingumą ir darbštumą nominuotas Domas Vrubliauskas nominacijoje „Metų stropuolis“.

            Mokytojams skirtoje nominacijoje už atsidavimą mokomajam dalykui, entuziazmą, iniciatyvumą, veiklumą, kūrybiškumą, gebėjimą sudominti mokinius „Metų dalyko fanatikas“ tapo mokytoja Danutė Gudelienė. „Auksinės širdies“ nominacijoje daugiausia respondentų balsų surinko mokytoja Gražina Žalienė ir nominuota už nuoširdų bendravimą su mokiniais ir mokyklos kolektyvu, už padedančią, gerbiančią, užjaučiančią, supratingą elgseną. „Metų virtualių aplinkų asas“ tapo mokytojas Nerijus Plančiūnas už sumanumą, modernumą, įvairių virtualių mokymosi aplinkų, programėlių panaudojimą pamokose, gebėjimą sudominti mokinius. Už pagalbą, prisidedant prie gero mikroklimato kūrimo mokykloje nominacijoje „Metų tvarkdarys“ užėmė socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. Mokytoja Aušra Taparauskienė nominuota už darbštumą, meniškumą, veiklumą, organizuotumą, iniciatyvumą nominacijoje „Metų mikliausia ir meniškiausia rankelė“.

            Džiaugiamės kiekvienu mokytoju ir mokiniu, esančiu šalia mūsų, nes kiekvienas yra unikalus, ypatingas ir vertas pagyrimų bei pagarbos!

            Visiems linkime saugių, prasmingų, įdomių, džiugių, saulėtų vasaros atostogų ir laukiame sugrįžtant rugsėjį!

 

   

 

   

 

 

 

 

 „VILTIES AITVARAS“ KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena.  Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su kitomis institucijomis nuo 2004 metų  inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minimos jau 79-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

            Neabejingi šiai tautos istorijai ir mes, Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, jau  ne vienerius metus dalyvaujantys  Tarptautinės komisijos iniciatyvose, šiais mokslo metais  prisijungėme prie   pilietinės  iniciatyvos „Vilties aitvaras“. „Aitvaras“ kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko, tačiau galėjo turėti  svajones, viltį.

            Mokiniai, ruošdamiesi šiai dienai, visą savaitę  virtualių lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu, kartu su  lietuvių kalbos mokytoja J. Kazareva, skaitė ir  aptarė ne tik buvusių tremtinių prisiminimus, kuriuose atsispindi tremtinių svajonė, viltys išgyventi, grįžti į Tėvynę, bet ir analizavo, kokią prasmę žmogui lietuvių tautosakoje turėjo aitvaras. Mokiniai, padedami dailės mokytojos A. Taparauskienės ir etninės kultūros mokytojos G. Žalienės, gamino vilties aitvarus iš popieriaus bei kitų medžiagų, piešė piešinius, iš kurių buvo sukurta paroda. Istorijos mokytoja I. Žigutienė, birželio 12 d. mokykloje organizavo virtualų minėjimą, kurio metu mokiniai skaitė ir pasakojo tremtinių prisiminimus, supažindino su projekto ,,Misija Sibiras“ ekspedicijos tikslu, istorijos mokytoja L. Pluščauskienė papasakojo apie vienos Kietaviškių seniūnijos tremtinės nelengvą gyvenimą. Peržiūrėję virtualią aitvarų, piešinių parodą, minėjimo pabaigoje aptarėme, ką mokiniai sukūrė ir kokios mintys kuriant juos aplankė. Pasak 7 kl. mokinio Mykolo Jakštos ,,..tegul visi pasaulio vaikai leidžia tik laimės aitvarus, o ne gamina jų kaip vilties spindulėlį sugrįžti į Tėvynę“.

            Tikimės, kad ši pilietinė iniciatyva paskatins mokinius dar kartą įsigilinti į šį sudėtingą Lietuvos istorijos laikotarpį, puoselėti istorinę atmintį, tuo pagerbiant buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.

 

   

 

 

 

 

SMAGŪS VASAROS ĮSPŪDŽIAI DIENINĖJE SPORTINĖJE VASAROS POILSIO STOVYKLOJE „SVEIKUOLIAI“

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Šių metų birželio 8-12 dienomis Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendintas savivaldybės lygmens projektas – vaikų vasaros užimtumas „Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“, finansuotas iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto, Švietimo ir ugdymo programos projektų lėšų.

            Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“ organizuojama Kietaviškių pagrindinėje mokykloje nuo 2009 metų. Tai yra tęstinis projektas, skirtas vaikų vasaros užimtumui ir vykdomas mokinių vasaros atostogų metu. Mokiniams vasaros užimtumą organizavo mokyklos socialinė pedagogė – stovyklos vadovė Justina Ivanovaitė. Stovykloje kartu dirbo logopedė R. Malinauskienė, specialioji pedagogė J. Vaitkevičienė, PUG mokytoja E. Rulevičienė, pradinių klasių mokytojos D. Liupševičienė, K. Nedzveckienė, D. Markauskienė, L. Živulskienė.

            Vykdydami šį projektą, siekėme tęsti mokinių sportinį užimtumą, stiprinti mokinių emocinę, socialinę, fizinę sveikatą, vykdyti smurto ir patyčių prevenciją, gerinti mokinių požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, tikslingai praleisti laisvalaikį.

            Vasaros stovykla – tai puiki galimybė vaikams atsipūsti, pailsėti nuo karantino metu vykusių internetinių platformų, namų darbų, video pamokų. Vaikai nusipelnė pramogų.

            Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms, „SVEIKUOLIŲ“ stovykloje pramogavo 16 vaikų – priešmokyklinio ugdymo grupės, 1-4 klasių mokiniai. Nors prasidėjusi vasara nešykštėjo kaitros, o kartu ir lietaus, stovyklos programą pavyko įgyvendinti sėkmingai.

            Šiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Čariene. Specialistė organizavo užsiėmimą „Strakaliukų ir smaguriukų linksma diena“. Vaikai aktyviai dalyvavo linksmose estafetėse, lauko lobio paieškose, stovyklos dalyviai į dangų leido norų balionus. VSB specialistė K. Čarienė stovyklautojus vaišino saldžiomis braškėmis.

            Neišdildomus įspūdžius mokinių atmintyje paliko aktyvus laisvalaikis susipažįstant su diskgolfo ir petankės sporto šakomis. Diskgolfo turnyrą ir petankės žaidynes organizavo Elektrėnų „Sveikuolių klubo“ pirmininkas, Elektrėnų diskgolfo klubo vadovas Mykolas Krasnickas ir jam padėjo savanorės Austėja Pašvenskaitė bei Jurgita Pašvenskaitė. Tądien mokiniai praleido įdomią dieną mokyklos lauko stadione. Už aktyvų dalyvavimą stovyklos svečiai mokiniams įteikė atminimo dovanėles, o geriausiai diskgolfą žaidusiam stovyklautojui M. Krasnickas padovanojo skraidymo lėkštę.

            Vaikus stovykloje aplankė ir Elektrėnų policijos komisariato atstovės, tyrėjos Erika Venskutonienė ir Danguolė Barišauskienė. EPK tyrėjos vykdė prevencinę veiklą „Saugios vasaros atostogos“. Veiklos metu vaikai prisiminė saugaus elgesio kelyje taisykles, saugų elgesį namuose.

            Stovyklos vadovė J. Ivanovaitė organizavo smurto ir patyčių prevencijos, komandos formavimo užsiėmimus „Mes vieningi, mes komanda“, socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo užsiėmimus „Laimingieji taškeliai“, „Laiškas draugui“, sporto varžybas „Varžytuvės draugams“. Stovyklautojai dalyvavo įvairiuose komandiniuose, linksmuose, kūrybiniuose žaidimuose, patyriminėse veiklose.

            Dalyvaudami dieninėje sportinėje vasaros poilsio stovykloje „SVEIKUOLIAI“ mokiniai stiprino žinojimą apie fizinio aktyvumo svarbą. Įdomiomis, naudingomis, produktyviomis, sportinėmis veiklomis ir žaidimais skatinome vaikų fizinį aktyvumą, drausmę, komandinį darbą, teigiamus asmeninius santykius. Sveiką ir saugią gyvenseną formavome organizuodami įvairią veiklą: žaisdami stalo ir lauko, aktyvius komandinius žaidimus, išmėgindami savo jėgas sportinėse varžybose.

            Stovyklą pabaigėme nuotaikingomis akimirkomis: stovyklos akimirkų peržiūra, linksmais žaidimais, rašėme vieni kitiems laiškus, vaišinomės mokyklos valgyklos vedėjos Emilijos Budrevičienės ir valgyklos virėjų Zitos Kazlauskienės, Jurgitos Malakauskienės pagamintais skanėstais, pyragu.

            Partneriams, mokyklos mokytojams, dirbusiems su vaikais, valgyklos virėjoms, skaniai maitinusioms stovyklautojus ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto, tariame „ačiū“. Ačiū už Jūsų atsakingą darbą, palaikymą ir nepamirštamus vasaros įspūdžius, kuriuos dovanojote vaikams.

 

   

 

   

 

 

 

INFORMACIJA APIE MOKYKLOS TIPO PAKEITIMĄ

 

            Informuojame, jog Elektrėnų savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės 20 d. sprendimu Nr. VI.TS-70 „Dėl Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinės mokyklos tipo pakeitimo ir Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo“ nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinės mokyklos tipas iš pagrindinės mokyklos pakeičiamas į progimnaziją.

 

 

 

TARPTAUTINIS EDUKACINIS KONKURSAS „OLYMPIS 2020-Pavasario sesija“

 

            2020 m. kovo 1 – balandžio 3 d. mokyklos mokiniai dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2020 – Pavasario sesija“. Keturiasdešimt septyni 1-8 klasių mokiniai dalyvavo nemokamame informacinių technologijų konkurse. Keli mokiniai dalyvavo ir kituose konkursuose: 2 kl. mokinys Vytis Lapinskas dalyvavo anglų kalbos, 7 kl. mokinys Mykolas Jakšta  - lietuvių kalbos, anglų kalbos, fizikos,  biologijos, geografijos ir istorijos. Konkursų užduotys suskirstytos pagal mokomąją programą ir sudėtingumą.

            Visi konkursų dalyviai gavo padėkos raštus ir tušinukus, o laimėtojai apdovanoti diplomais. Ypatingai džiaugiamės trijų mokinių: Austėjos Nedzveckaitės (5 kl.), Igno Butkaus (6 kl.) ir Auksės Šinkūnaitės (7 kl.)  pasiekimais informacinių technologijų konkurse, už kuriuos jie apdovanoti I laipsnio diplomais ir  medaliais.

            Tikimės aktyvaus mokinių dalyvavimo ir rudens sesijos „Olympis“ konkursuose lapkričio mėnesį.

 

 

 

 

Nuotolinio ugdymo(si) patirtys

 

            Šie mokslo metai visiems ypatingi. Dėl susiklosčiusios situacijos teko mokymą(si) karantino laikotarpiu perkelti į virtualią erdvę, organizuoti ir vykdyti ugdymą(si) nuotoliniu būdu. Pradžia buvo bauginanti, kiekvienas ugdymo(si) proceso dalyvis – tiek mokiniai, tiek jų tėveliai, tiek mokytojai – jautėme nerimą, kadangi pokyčiai atėjo neįspėję, o pasirengti jiems daug laiko nebuvo. Kaip ir visi Lietuvos mokytojai ėmėmės aiškintis ir mokytis virtualaus mokymo(si) galimybių, stengdamiesi stačia galva nenerti į naujoves, o atrasti jas palaipsniui.

            Šiandien jau galime pasidalinti sėkmėmis, kad ir nedidelėmis, tačiau reikšmingomis mūsų bendruomenei. Palaipsniui įvaldę Zoom platformą, ėmėme rengti reguliarius mokytojų vaizdo susitikimus, kurie vyksta kiekvienos savaitės penktadienį. Juose aptariamos sėkmės ir sunkumai, sprendžiami įvairūs klausimai. Džiugu, jog 65 proc. mokyklos mokytojų reguliariai veda mokiniams nuotolines vaizdo pamokas, naudodamiesi Zoom platforma, klasių auklėtojai organizuoja vaizdo klasės valandėles.

            Gegužės 11 d. pirmą kartą nuotolinio ugdymo(si) proceso metu buvo surengti virtualūs 5–8, 10 klasių mokinių Pirmadienio pokalbiai, kurie paprastai vyksta kiekvieną pirmadienį. Pokalbiuose iš viso dalyvavo 44 mokiniai ir klasių auklėtojai (70 proc.). Mokiniai džiaugėsi galimybe pabendrauti, išgirsti naujienas gyvai, aptarti jiems rūpimus klausimus. Buvo nutarta virtualius pokalbius organizuoti kiekvieną pirmadienį.

            Taip pat pirmą kartą buvo organizuotos dvi nuotolinės atviros vaizdo pamokos mokyklos mokytojams, kurių tikslas buvo supažindinti su mokinių gebėjimu mokytis nuotoliniu būdu, naudojantis Zoom programos galimybėmis.

            Savo patirtimi sutiko pasidalinti matematikos mokytoja metodininkė Danutė Gudelienė, kuri gegužės 12 d. vedė atvirą nuotolinę matematikos pamoką septintokams „Stačiakampio ir lygiagretainio plotas“, bei anglų kalbos vyr. mokytoja Lina Vrubliauskienė, kuri gegužės 14 d. 5 klasės mokiniams vedė atvirą pamoką „Mokomės išreikšti baimę, išgąstį“. Abi atviras pamokas prisijungę stebėjo 13 mokyklos mokytojų.

            Matematikos pamokoje buvo pristatyta, kaip galima panaudoti jau sukurtą YouTube platformoje esančią mokomąją vaizdo medžiagą, aiškinant naują temą, taip pat supažindinta su elektroninių pratybų EMA uždavinių aiškinimosi galimybėmis, pasidalinant ekranu, bei tikslingu  elektroninių vadovėlių, kuriais nemokamai leido naudotis visos leidyklos, panaudojimu. Buvo ugdomas mokinių dėmesingumas, skatinantis ne tik „klausyti“, bet ir „išgirsti“, reaguoti į mokytojo klausimus.

            Anglų kalbos pamokoje mokytoja Lina supažindino su pamokos nuotolinio organizavimo galimybėmis panaudojant Google Classroom, Zoom ir Ema platformas. Vaizdo pamoka vyko Zoom platformoje, pasidalinus ekranu aptartos atliktos Ema užduotys, pristatyta pamokos tema ir uždaviniai. Skatinant mokinių aktyvumą, mokytojai suskirsčius mokinius į atskirus „kambarius“, buvo organizuotas darbas poromis, organizuotas grįžtamasis ryšys, kurio pagalba mokiniai pasidalino išmoktomis frazėmis, atliko savo darbo įsivertinimo užduotį.

            Mokytojai, aptardami stebėtas pamokas, teikdami grįžtamąjį ryšį savo kolegėms, dėkojo už galimybę gyvai stebėti vaizdo pamokas, kuriose atrado kažką naujo ir dar neišbandyto, stebėjosi, kad ir virtualioje pamokoje buvo išlaikytos visos pamokos struktūrinės dalys, skiriamas dėmesys mokinių vertinimui, įsivertinimui, grįžtamajam ryšiui.

            Žinoma, virtualus mokymas(is) niekada neatstos tiesioginio ryšio su mokytoju, gyvo bendravimo, tačiau sakoma, „niekuomet neiššvaistyk geros krizės“, tad ir mes tikimės, kad patirtis, įgyta organizuojant ugdymą(si) nuotoliniu būdu, bus panaudojama ir ateityje.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

INFORMACIJA APIE KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

ATNAUJINTO UGDYMO PAGAL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS

 

Atnaujintos ugdymo programos tvarkos aprašas

Tvarkos aprašo priedas Nr. 1

Tvarkos aprašo priedas Nr. 2

 

 

 

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO

 

Sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų

 

 

 

 

 

 

 

 GERBIAMI DARBUOTOJAI, TĖVELIAI (GLOBĖJAI), DRAUGAI, 

 

Nuoširdžiai dėkojame Jums už geranorišką paramą, kurią suteikiate Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinei mokyklai, pervesdami 2 % pajamų mokesčio sumos, kurią galima skirti paramai pagal LR labdaros ir paramos įstatymą. Ši parama mokyklai  yra labai svarbi   turtinant ugdymo procesą šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis, atnaujinant ugdymosi aplinkas, puoselėjant tradicijas, tenkinant pažintinius bei kultūrinius ugdytinių poreikius.

 

Prašymą paramai nuo savo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio nuo 2020 m. sausio 1 d. galima teikti tik elektroniniu būdu - VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir mokykloms, galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.),

Norėdami mums skirti 1,2 % pajamų mokesčio paramą, galite tai padaryti elektroniniu būdu per mokesčių inspekcijos duomenų bazę http://deklaravimas.vmi.lt/ arba per internetinę bankininkystę (internetiniame banke pasirinkę elektroninį deklaravimą).

 

Rekvizitai 1,2 proc. paramai: 

· Paramos gavėjo identifikacijos Nr. (kodas) 190595189:  

· Paramos gavėjo pavadinimas: Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinė  mokykla. Adresas: Saulės g. 3, Kareivonys, Kietaviškių sen., Elektrėnų sav. 

  

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų paramą!

Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu –

Ramunė Matonienė,

mokyklos direktorė

 

 

 

PATYČIOS ELEKTRONINĖJE ERDVĖJE

 

   

 

Naudingos nuorodos šia tema:

Ką daryti susidūrus su patyčiomis elektroninėje erdvėje

Rekomendacijos tėvams, kaip padėti vaikui

 

 

 

KILUS KLAUSIMŲ DĖL SKAITMENINIŲ TECHNOLOGIJŲ

 

Kilus neaiškumams ar problemų su kompiuteriais, planšetėmis ar kitais mokymui reikalingais įrenginiais, kreipkitės į mokyklos kompiuterių priežiūros specialistą, IKT koordinatorių, DANĄ GUDELĮ tel. nr. 8 656 44318

 

Nepavykus prisijungti prie virtualios mokymo platformos, kreipkitės į skaitmeninių technologijų administratorę,

mokytoją LINĄ  VRUBLIAUSKIENĘ tel. nr. 8 620 13101;

informacinių technologijų mokytoją DANGUOLĘ GALINIENĘ tel. nr. 8 682 31572.

 

 

 

 

SU BIBLIOTEKININKE GALITE SUSISIEKTI ŠIAIS KONTAKTAIS:

 

Pareigos

Vardas, pavardė

Elektroninis paštas

„Facebook‘as“

Mob. telefono numeris

Bibliotekininkė

Daiva

Ivanavičienė

 

daivanaviciene@gmail.com

 

Daiva Ivanavičienė

 

8652 25669

 

 

 

 

Matmintinio konkursas

 

            Nuo sausio mėnesio Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame „Matmintinis 2020“ konkurse. Pradžioje jie treniravosi pamokose ir savarankiškai, po to dalyvavo atrankiniuose turnyro etapuose (internetu): I etapas vyko sausio 6 d. – vasario 23 d., II etapas - sausio 27 d. – kovo 1 d. ir III etapas - vasario 17 d. – kovo 8 d. Suvedus visų trijų etapų treniruočių, repeticijų ir varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad septyni mūsų mokyklos mokiniai pateko į respublikinį finalą, o Kietaviškių pagrindinė mokykla yra aštunta tarp šimto aktyviausių mokyklų. Į respublikos finalą pateko septintokai Domas Vrubliauskas, Augustinas Aleksonis, Auksė Šinkūnaitė, Gustė Taparauskaitė, Austėja Pašvenskaitė, Maja Janavičiūtė ir dešimtokė Emilija Nikita. Šie septyni mokiniai patvirtino sutikimą dalyvauti „Matmintinio“ respublikiniame finale kovo 28 dieną. Visa informacija apie prisijungimą ir varžybų tvarką buvo pateikta dalyviams varžybų rytą. Mokiniai sekė informaciją, siunčiamą dalyvio elektroniniu paštu, nes ten buvo nurodytas puslapis tik finalo dalyviams. Mokinių tėvai pasirūpino, kad varžybų metu jų vaikai turėtų patogią darbo vietą, stabilų interneto ryšį ir kompiuterio garso kolonėles, girdėtų bendrą informaciją bei turėtų atvertą elektroninio pašto programą. Respublikos finale buvo naudojama universali rungtis - PENKIAKOVĖ. Finalas visą laiką buvo transliuojamas per Facebook.

            „Matmintinio“ respublikinio finalo dienotvarkė buvo tokia:

            1.   Ryšio patikrinimas, vartotojų prisijungimas: 11:45

            2.   Sveikinimo žodis ir instruktažas: 12:00

            3.   Apšilimas - treniruotė: 12:15

            4.   Varžybos (visoms grupėms): 12:30-13:45.

            5.   Nugalėtojų paskelbimas: 13:45.

            Finale dalyvavo septintokai Domas Vrubliauskas, Augustinas Aleksonis, Gustė Taparauskaitė, Austėja Pašvenskaitė ir dešimtokė Emilija Nikita. Visi mokiniai stengėsi užduotis atlikti kuo geriau. Jų rezultatai puikūs, bet didžiausia naujiena buvo – dešimtos klasės mokinė Emilija Nikita pateko į Tarptautinį Matmintinio finalą ir dalyvaus tarptautinėse varžybose Lietuvos komandos sudėtyje. Ji buvo penkta 7–12 klasių mokinių amžiaus grupėje. Tai tikrai puikus pasiektas mūsų mokyklos mokinių rezultatas.

 

 

 

PAMOKŲ LAIKAS NUO 2020-03-30

 

1-4 KLASĖMS

 

Pamoka

Laikas

1

9:00 – 9:45

2

9:55 – 10:40

3

10:50 – 11:35

PIETŲ PERTRAUKA

4

12:05 – 12:50

5

13:00 – 13:45

6

13:55 – 14:40

 

  

5-8, 10 KLASĖMS

 

Pamoka

Laikas

1

9:00 – 9:45

2

9:55 – 10:40

3

10:50 – 11:35

4

11:45 – 12:30

PIETŲ PERTRAUKA

5

13:00 – 13:45

6

13:55 – 14:40

7

14:50 – 15:35

 

 

 

SU ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTAIS KONSULTACIJOMS NUOTOLINIO MOKYMO(SI) METU GALIMA SUSISIEKTI ŠIAIS KONTAKTAIS:

 

Pareigos

Vardas, pavardė

Elektroninis paštas

Mob. telefono numeris

Socialinė pedagogė

Justina Ivanovaitė

 

ivanovaite.justina@gmail.com

 

8 646 17863

Logopedė

Ramunė Malinauskienė

 

ramunemal@gmail.com

 

8 657 72138

Specialioji pedagogė

Jūrtė Vaitkevičienė

vajute@gmail.com

 

8 650 20615

 

 

 

 

INFORMACIJA DĖL NUOTOLINIO MOKYMO

 

Ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu tvarkos aprašas

Rekomendacijos tėvams dėl nuotolinio mokymo

 

 

 

Ką veikti per karantiną?

 

Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė įdomų leidunuką apie tai, ką galima veikti namuose karantino metu. Tinka visiems - vaikams ir ne vaikams :).

Nuoroda į leidinuką - spausti čia!

 

 

 

 

            Nuo sausio mėn. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame konkurse „Matmintinis 2020“. Pradžioje jie treniravosi, po to dalyvavo atrankiniuose turnyro etapuose (internetu): I etapas vyko sausio 6 d. – vasario 23 d., II etapas - sausio 27 d. – kovo 1 d. ir III etapas - vasario 17 d. – kovo 8 d. Suvedus visų trijų etapų treniruočių, repeticijų ir varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad septyni mūsų mokyklos mokiniai pateko į respublikinį finalą, o Kietaviškių pagrindinė mokykla yra aštunta tarp šimto aktyviausių mokyklų.

 

            Finalininkų rezultatai:

Vardas, pavardė

Klasė

Užskaita finalui

1 etapas

2 etapas

3 etapas

Domas Vrubliauskas

7

2982

1487

1495

1258

Augustinas Aleksonis

7

2720

1156

984

1564

Auksė Šinkūnaitė

7

2587

1117

1252

1335

Emilija Nikita

10

2463

1193

1085

1270

Gustė Taparauskaitė

7

2342

924

1122

1220

Austėja Pašvenskaitė

7

2248

899

769

1349

Maja Janavičiūtė

7

2038

904

   937

1101

     

            Šie mokiniai patvirtino sutikimą dalyvauti „Matmintinio“ respublikiniame finale ir kovo 28 dieną, šeštadienį, spręs užduotis savo namuose internetu (niekur vykti nereikės).

 

            „Matmintinio“ respublikinio finalo dienotvarkė:

            1.   Ryšio patikrinimas, vartotojų prisijungimas: 11:45

            2.   Sveikinimo žodis ir instruktažas: 12:00

            3.   Apšilimas - treniruotė: 12:15

            4.   Varžybos (visoms grupėms): 12:30-13:45.

            5.   Nugalėtojų paskelbimas: 13:45.

 

            Visa informacija apie prisijungimus ir varžybų tvarką bus pateikta dalyviams ne vėliau, kaip varžybų rytą iki 11:00. Reikia sekti informaciją, siunčiamą dalyvio elektroniniu paštu (ten nurodytas puslapis finalo dalyviams). Pasirūpinkite, jog varžybų metu turėtumėte patogią darbo vietą, stabilų interneto ryšį ir kompiuterio garso kolonėles, kad girdėtumėte bendrą informaciją, taip pat atvertą elektroninio pašto programą. Respublikos finale bus naudojama universali rungtis - PENKIAKOVĖ. Jau dabar treniruotis PENKIAKOVĖJE  reikia prisijungus savo vardu - tuomet uždaviniai bus parenkami pagal Jūsų amžių.

 

 

 

Darbo organizavimo tvarka karantino laikotarpiu Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

 

  1. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, nustatoma karantino režimo trukmė nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. iki 2020 m. kovo 30 d. 24 val.
  2.  2020 m. kovo 13 d. – 2020 m. kovo 27 d. neorganizuojamas ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ir pagrindinis ugdymas. Mokiniams skelbiamos pavasario (Velykų) atostogos.
  3. Mokinių atostogų metu mokiniams darbai neužduodami.
  4. Mokinių atostogų metu mokytojai  dirba nuotoliniu būdu.
  5. Su mokytojais bei klasių auklėtojais galima susisiekti elektroninio TAMO dienyno elektroninėmis žinutėmis arba jų pateiktais telefonų numeriais darbo dienomis.
  6. Karantino laikotarpiu mokyklos darbo laikas 8.00 val.-15.00 val. 
  7. Karantino laikotarpiu mokyklos administracija tėvelius, mokinius aptarnaus tik nuotoliniu būdu.
  8. Informacija teikiama telefonu Nr. 8 528 44630, mob. tel. Nr. 8 685 56532, el. p. kietavmokykla@gmail.com

 

Į MOKYKLĄ PAŠALINIAI ASMENYS NEĮLEIDŽIAMI, IŠSKYRUS NENUMATYTUS SKUBAUS REMONTO DARBUS.

 

ELKIMĖS ATSAKINGAI IR SAUGOKIME VIENI KITUS.

Direktorė Ramunė Matonienė

 

 

 

REKOMENDACIJOS DĖL KORONAVIRUSO

 

    Rekomendacijos izoliavimosi laikotarpiui                                        Rekomendacijos keliautojams

    Dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo nuotoliniu būdu              SAM rankų higienos rekomendacijos

    Rekomendacijos kaip elgtis pasijutus prastai                                   SAM rekomendacija dėl eurobanknotų

    Rekomendacijos darbdaviams                                                         SAM rekomendacijos dėl masinių renginių

    Rekomendacijos dėl aplinkos valymo

 

   

 

 

 

Mokinių savivaldų forumas

 

            Kovo 6 dieną Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos salėje ūžė būrys moksleivių iš Elektrėnų bei Trakų savivaldybių — čia vyko ataskaitinis Mokinių savivaldų forumas. Forume dalyvavo ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokinių tarybos nariai. Forumo metu savivaldų atstovai patvirtino LMS Elektrėnų MSIC padalinio pirmininkės Livetos Kazlauskaitės pusės metų kadencijos veiklos ataskaitą. Po formaliosios dalies MSF dalyviai kartu dirbo darbo grupėse, bendravo, dalinosi įspūdžiais.

 

   

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKINIAI DALYVAVO KONKURSE „TEMIDĖ“

 

            2020-03-09 7-8, 10 kl. mokiniai: Domas Vrubliauskas, Dominykas Dulskas, Domas Kukta, Emilija Nikita ir Edvardas Nikita dalyvavo konkurse „Temidė“, vykusiame Elektrėnų policijos komisariate ir atstovavo Kietaviškių pagrindinę mokyklą. Šią mokinių komandą ruošė ir kartu į konkursą vyko mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. Ruošiantis šiam konkursui, komandai „Kietaviškėnai“ padėjo ir Elektrėnų PK vyr. tyrėja ErikaVenskutonienė.

            Šį konkursą organizavo Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK Veiklos skyrius. 

            Konkurso „Temidė“ tikslas buvo didinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą, suteikti moksleiviams teisinių ir su policijos veikla susijusių žinių, skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą, ugdyti moksleivių kūrybiškumą taip pat skatinti švietimo įstaigų bendruomenių ir teisėsaugos institucijų bendravimą ir bendradarbiavimą.

            Konkurso dieną Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda „Kietaviškėnai“ susitiko su kitų mokyklų komandomis ir žaidė Temidės protų mūšį.

            Dėkojame renginio organizatoriams už šaunų ir įdomų konkursą, įteiktus prizus konkurso dalyviams.

 

   

 

 

 

 

Sveikiname tapus projekto etapo nugalėtojais!

 

Nuoširdžiai dėkojame už aktyvų Jūsų komandos (mokytoja D. Gudelienė) dalyvavimą projekte „Misija2019: pažink tautas Lietuvoje!“

 

Džiaugiamės galėdami įvertinti Jūsų pastangas ir sveikiname tapus vienais iš vasaros etapo nugalėtojų! Su projekto partneriais Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi maloniai kviečiame nemokamai apsilankyti Jūsų pasirinktame edukaciniame užsiėmime, kurį ves gidė, edukatorė Jurga Jackevičiūtė.

 

 

 

Užgavėnių šventė

 

            „Apšerkšniję mūsų žiemos...“  Šiais metais žiema taip ir liko tik eilėraščio eilutėse. Nepaisant visko, Kietaviškių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Edita Rulevičiene ir pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Lina Živulskiene, Diana Liupševičiene ir Kristina Nedzveckiene ruošėsi Užgavėnių šventei. O kokios Užgavėnės be blynų!  Todėl iš pat ryto priešmokyklinukai maišė tešlą ir kepė blynus. Jais vaišino ir draugus. Vėliau su pradinių klasių mokiniais, pasipuošę savo gamintomis kaukėmis, deginome Morę.

            Nors šiemet žiemos nesulaukėme, tikimės, kad pavasarėjant ji jau ir nebeužsuks.

 

   

 

 

 

 

IŠRINKTA NAUJA KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS DIREKTORĖ

RAMUNĖ MATONIENĖ

 

            Nuo 2020 m. vasario 1 d. pareigas pradėjo eiti nauja Kietaviškių pagrindinės mokyklos vadovė Ramunė Matonienė.

            Ankstų vasario 3 d. pirmadienio rytą, mokyklos bendruomenė susirinko pasveikinti naujo laiko slenkstį žengiančios, naujai išrinktos Kietaviškių pagrindinės mokyklos direktorės Ramunės Matonienės.

            Džiugia nuotaika ir linksma daina visus susirinkusius pasveikino Gražinos Žalienės vadovaujamo vokalinio ansamblio merginos. Visų mokinių ir ugdytinių vardu, linkėdami nepailstamos ištvermės, neišsenkančios kantrybės, stiprios sveikatos, džiaugsmo ir šilumos, geros nuotaikos ir sėkmės, direktorę pasveikino G. Taparauskaitė, D. Dulskas ir A. Jusevičius.

            Direktoriaus pareigas Kietaviškių pagrindinėje mokykloje pradėjusią eiti R. Matonienę pasveikino ir pedagogai bei mokyklos darbuotojai, kurie nuoširdžiai sveikino, linkėdami naujų džiaugsmų ir atradimų, drąsos ir kantrybės, teigiamų patirčių.

             Dėkodama už sveikinimus, direktorė R. Matonienė su visais jautriai pasidalino patiriamais jausmais ir akimirkomis, džiaugsmais ir laukiamais naujais iššūkiais, su kuriais mes  kiekvienas gyvenime susiduriame.

            Miela Direktore, tetampa Jums tvirta atrama išmintingi draugai ir patikimi kolegos, mokyklos bendruomenė.

 

   

 

 

 

 

Linkėjimai Lietuvai Vasario 16 – osios proga...

 

            Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – viena svarbiausių datų mūsų Tėvynės kelyje. Ši diena liudija apie drąsą, primena apie nenumaldomą tautos ryžtą gyventi laisvai ir savarankiškai.

            Lietuvos gimtadienį šventė ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Šventinį renginį ,,Linkėjimas Lietuvai“ susirinkome švęsti vasario 14 dieną, Meilės dieną, todėl meilę Lietuvai ir žmogui galėjome pajusti visur: dainoje, eilėraštyje, piešinyje, žvilgsnyje, širdyje...

            Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga, savo tėvynei Lietuvai, 1- 4 klasių mokiniai su savo mokytojomis pamokose piešė piešinius, atliko kūrybinius darbus ir surengė parodą. 5 - 8 klasių mokiniai dalyvavo šventiniame koncerte ir linkėjimus Lietuvai siuntė atlikdami po skambią lietuvišką dainą, raiškiai deklamuodami eilėraščius. Koncertą pradėjo vokalinis merginų ansamblis. Šiam ansambliui vadovauja ir dainas mokiniams dainuoti padėjo muzikos mokytoja Gražina Žalienė. Savo linkėjimą Lietuvai skyrė ir mokyklos mokytojai, atlikdami V. Kernagio dainą ,,Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj...“.

            Renginio pradžioje visus susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Ramunė Matonienė, kuri perskaitė Lietuvos Tarybos pasirašytą Nepriklausomybės akto nutarimą ir palinkėjo, kad nepamirštume, ką mums reiškia laisvė, ką mums reiškia gyventi laisvoje Lietuvoje. Skatino didžiuotis, kad mes esame lietuviai, galime laisvai kalbėti ir rašyti savo gimtąja kalba.

            8 klasės mokiniai, kartu su kraštotyros būrelio vadove Danute Gudeliene, vyko į Kalninių Jagelonių kaimo kapines, kur aplankė Lietuvos savanorių Kazio Bartkaus ir Aleksandro Vasiliausko kapus (žuvę 1919 m. liepos 15 d. žvalgybos metu). Mokiniai uždegė žvakutes, padėjo gėlių puokštę ir pagerbė tylos minute, jausdami begalinį dėkingumą šiems žmonėms, kurie už laisvę paaukojo savo gyvybes.

            Nebijokime būti vieningi... Mylėkime, saugokime ir branginkime savo Tėvynę... Susikibkime rankomis ir būkime vieninga jėga – LIETUVA.

 

   

 

   

 

 

 

MEILĖS DIENA KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Vasario 14 d. mokinių taryba ir mokyklos bendruomenė paminėjo Šv. Valentino, dar vadinamą meilės ar įsimylėjėlių dieną. Mokiniai dalinosi priklijuojamomis širdelėmis: sveikino bendraklasius, mokyklos mokinius, mokytojus, mokyklos darbuotojus. Mokiniai rašė meilės laiškus.

            Iniciatyvių, 6 klasės merginų grupelė savo apkabinimais skleidė šilumą ir dėmesį.

            Pertraukų metu, metodiniame centre vyko diskoteka.

 

   

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas

 

            Kiekvienais metais mūsų mokykloje sausio pabaigoje vyksta 5-10 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame gali dalyvauti kiekvienas mokinys, mylintis gimtąją kalbą, žodį... Raiškusis skaitymas – tai įtaigus kalbėjimas, išraiškingas interpretavimas įvairių stilių, rūšių, žanrų literatūros kūrinių. Raiškusis skaitymas yra puiki sąmoningo skaitymo forma, geriausiai perteikianti kūrinio idėjinį turinį. Skaitovas visuomet turi žinoti, ką skaito, kam skaito, kuriuo tikslu skaito. Norint tai įgyvendinti, reikia gerai suprasti kūrinį, atkurti jo vaizdus, išgyventi kūrinio įvykius, nuotaikas. Skaitovas kūrybine interpretacija praturtina rašytojo mintis.

            Šiais metais konkurse dalyvavo 5-8 klasių mokiniai. Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva. Skaitovai rinkosi mokyklos metodiniame centre, čia juos pasitiko vertinimo komisija: mokyklos pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė, mokytojai Ina Žigutienė, J. Kazareva, mokyklos bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė. Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Visi dalyviai pasirodė originaliai, bet teko išrinkti nugalėtojus, kurie atstovaus mūsų mokyklą II meninio skaitymo konkurso etape Elektrėnuose. Nugalėtojais vienbalsiai buvo išrinkti: 5 kl. mokinės Ermeta Aleknavičiūtė ir Aurita Jusevičiūtė, 7 kl. mokiniai Austėja Pašvenskaitė ir Augustinas Aleksonis, 8 kl. mokinė Rugilė Pažėraitė. Visi konkurso dalyviai sulaukė ne tik auditorijos plojimų, bet ir buvo apdovanoti padėkos raštais, kuriuos įteikė mokyklos pavaduotoja ugdymui R. Matonienė.

            Meninio skaitymo konkurso II etape, kuris vyko Elektrėnų viešojoje bibliotekoje, mūsų mokyklą atstovaujantys mokiniai pasirodė puikiai. Visi buvo apdovanoti padėkos raštais, o 5 kl. mokinei Ermetai Aleknavičiūtei buvo įteikta padėka ir paskatinimo prizas. Vertinimo komisijos pirmininkė, aktorė Eglė Gabrėnaitė palinkėjo, kad ir toliau puoselėtų ir tobulintų raiškųjį skaitymą.

            Sveikiname skaitovus ir linkime, kad ir toliau mylėtumėte gimtąją kalbą ir žodį, nes ,,Žodis – tavo sielos vartai. Kalba – Tėvynė“.

 

   

 

 

 

SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE „KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!“

 

            Europos komisijos iniciatyva, 2004 m. pirmą kartą Europoje buvo paminėta Tarptautinė saugesnio interneto diena. Lietuvoje Tarptautinė saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2006 m. vasario 7 d. Jau penkioliktus metus minima ši diena, skirta įgalinti Lietuvos visuomenę, o  ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį internete.

            Šių metų vasario 10-14 dienomis Kietaviškių pagrindinė mokykla prisijungė prie prasmingos iniciatyvos ir paminėjo saugesnio interneto savaitę „Kurkime geresnį internetą kartu!“, kurią organizavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

            Pirmadienį ir trečiadienį vyko atvira integruota informacinių technologijų pamoka 5 kl. mokiniams „Saugus komunikavimas virtualioje erdvėje“, kurią vedė socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė ir informacinių technologijų mokytoja Danguolė Galinienė. Pamokos tikslas buvo ugdyti mokinių saugumą virtualioje erdvėje, prisidėti prie patyčių prevencijos. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis diskutavo apie saugų bendravimą ir naršymą internete, asmeninių duomenų apsaugą. Mokiniai, spręsdami testą apie saugų internetą, turėjo galimybę save įsivertinti.

            Bendradarbiaujant su Elektrėnų PK veiklos skyriaus tyrėjomis Danguole Barišauskiene ir Erika Venskutoniene, 5-8, 10 klasių mokiniams ir mokytojams vykdėme prevencinę paskaitą „Saugumas internete ir nusikaltimai elektroninėje erdvėje“. EPK veiklos skyriaus tyrėja D. Barišauskienė pasakojo apie internete slypinčius pavojus, akcentavo kreipimosi pagalbos būdus, susidūrus su seksualine prievarta ar išnaudojimu internete. 

            Elektrėnų PK, prisijungdami prie Tarptautinės saugesnio interneto dienos minėjimo ir bendradarbiaudami su Kietaviškių pagrindine mokykla, dalinosi ir mokinių tėvams viešino prevencinę informacinę medžiagą apie saugumą internete, tykojančius pavojus ir patarimus, kalbantis su savo vaikais susidūrus su pavojais.

            Socialinė pedagogė J. Ivanovaitė 1-4 klasių mokiniams organizavo ugdomąsias veiklas „Kad kompiuteris netaptų priešu“. 5-8, 10 kl. mokiniai pertraukų metu, panaudojant mokyklos televizorių, stebėjo informacinius filmukus, susijusius su saugiu elgesiu elektroninėje erdvėje.

            Mokyklos bendruomenė visą savaitę galėjo susipažinti su šviečiamąja – mokomąja informacine medžiaga stenduose: „Saugaus interneto taisyklės – juk perspėtas žmogus atsparesnis negandoms“ ir „Garbingo elgesio internete kodeksas“.

            Būkime atsakingi, saugūs ir draugiški internete.

 

   

 

   

 

 

 

TARPTAUTINIS EDUKACINIS KONKURSAS „OLYMPIS 2019-Rudens sesija“

 

            2019 m. lapkričio 1-30 d. aštuoniolika mokyklos mokinių dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2019 – Rudens sesija“. Mokiniai galėjo dalyvauti 9 mokomųjų dalykų konkursuose: lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, fizikos, informacinių technologijų, biologijos (pasaulio pažinimo), geografijos ir istorijos. Konkursų užduotys suskirstytos pagal mokomąją programą ir sudėtingumą.

            Šių metų vasario mėnesį mokyklą pasiekė konkurso prizai. Visi dalyviai gavo padėkos raštus ir tušinukus, o laimėtojai apdovanoti diplomais. Ypatingai džiaugiamės 7 kl. mokinio Domo Vrubliausko pasiekimais anglų kalbos ir matematikos konkursuose, už kuriuos  apdovanotas medaliais.

            Mokytojai, kurių mokiniai buvo įvertinti 1-3 laipsnių diplomais, gavo pažymėjimus, patvirtinančius mokinių pasiekimus. Tikimės aktyvaus mokinių dalyvavimo ir konkurso „Olympis 2020 - Pavasario sesijoje“ , kuri vyks 2020 m. kovo 1-31 d.

            Konkurso rezultatai.

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas su EMSIC

 

            Sausio 30 d. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokinių tarybos nariai dalyvavo susitikime su Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centro (EMSIC) savanoriais Elektrėnų jaunimo biure.

            Susitikimo metu mokiniai pasidalino ir pasidžiaugė mokinių tarybos nuveiktais darbais, aptarė kiek kiekvienas mokinių tarybos komandos narys įsitraukia į savivaldos veiklą.

            Susitikimo dalyviai diskutavo apie mokinių tarybos vidines taisykles, susirinkimus mokykloje, tarpasmeninius santykius ir sutarimus, įsivertinimą susirinkimų metu, nutarimų refleksiją.

            Mokinių tarybos komandos nariai išgirdo EMSIC savanorių pateiktus įvairius patarimus apie renginių organizavimą, jaunimo politiką ir komunikaciją – savo veiklos viešinimą.

 

 

 

 

Sausio 13 - osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas

 

            Kiekvienos valstybės istorijoje yra dienų, kai išbandoma tautos vienybė, valia ir ryžtas. Mums viena iš tokių dienų – Sausio 13-oji. Prisimindami Lietuvos gynėjus, švenčiame Lietuvos laisvę.

            Šiai dienai paminėti Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos metu kiekviename lange sužibo atminties simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, atmintį ir vienybę. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Kiekvienas mokinys, auklėtinis, mokytojas, darbuotojas segėjo neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą.

            Minėjimo metu 7 klasės mokiniai Gustė Taparauskaitė, Augustinas Aleksonis, Austėja Pašvenskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva skaitė eiles, skirtas pagerbti tądien žuvusiems Lietuvos gynėjams. Istorijos mokytojos Laimutė Pluščauskienė ir Ina Žigutienė priminė istorinius įvykius ir faktus, žiūrėjome dokumentinį filmą „Lietuvos kronikos. Sausio 13-osios įvykiai“. Buvo džiugu matyti, jog esame vieningi - segėjome neužmirštuolės žiedo simbolį kaip ir daugelis Lietuvos piliečių, kartu su muzikos mokytoja Gražina Žaliene dainavome dainas apie Lietuvą. 5 kl. mokiniai, kraštotyros būrelio nariai, vadovaujami kraštotyros muziejaus vadovės Danutės Gudelienės, paruošė parodėlę ,,Atmintis gyva“. Parodoje eksponuojami 1991 m. sausio 14-20 d. ,,Respublika“ laikraščių egzemplioriai. 5-10 kl. mokiniai dailės pamokų metu (mok. A. Taparauskienė) piešė piešinius tema ,,Sausio 13-oji - mūsų atmintyje“. Darbeliai papuošė istorijos mokytojų parengtą stendą ir parodą muziejuje.

            Prieš 29 metus Lietuvos piliečių vieningumo dėka pasiekta ir apginta laisvė primena kiekvienam, kad gyva istorija turi išlikti. Todėl labai svarbu nepamiršti Lietuvai svarbių datų ir su pagarba jas minėti.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

PADĖKOS ŠVENTĖ

DIREKTOREI ELENAI JANAVIČIENEI

 

                        Yra žmonių, šviesių kaip saulė,

                        Jie apgaubia tave sava šviesa

                        Ir padeda pažint kitiems pasaulį,

                        Ir sklinda nuo tokių tik šiluma!..

 

            Šiltų žodžių nešini 2020 m. sausio 2 d. rinkomės į Padėkos šventę, skirtą Kietaviškių pagrindinės mokyklos ilgametei direktorei Elenai Janavičienei.

            Ši graži šventė byloja apie turtingą direktorės patirtį, brandą, reikšmę ir mokyklos reikalingumą mūsų bendruomenėje. Ta proga džiaugėmės direktorės Elenos Janavičienės nuveiktais darbais, sveikinome ir dėkojome jai. O padėkoti tikrai yra už ką. Ne dažnai pasitaiko sutikti žmogų, turintį didelę, visus mylinčią širdį, sugebantį pastebėti, išklausyti, suprasti, patarti, pamokyti ne žodžiu, o savo darbais, savo pavyzdžiu, sugebantį įkvėpti, uždegti ir būti sektinu vadovu. Direktorė Elena Janavičienė mokėjo suburti bendruomenę ir siekti užsibrėžtų tikslų, neprarandant tikrųjų, pamatinių žmogaus vertybių.  

            Dienos, linksmos ir liūdnos, šviesios ir niūrios, darbingos ir šventinės, susipynė į margą 53-erių pedagoginio ir 27-erių vadybinio darbo metų pynę. Direktorė mielai dalinosi savo prisiminimais, apžvelgė savo nueitą kelią, nuveiktus darbus, pasidžiaugė visą tą laiką lydėjusiais ir šalia buvusiais žmonėmis – mokiniais, jų tėveliais, mokytojais, darbuotojais, Elektrėnų savivaldybės administracija, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Švietimo paslaugų centro specialistais, kolegomis direktoriais – visais, su kuriais jai teko bendrauti ir bendradarbiauti.

            Direktorė šiltai prisiminė paskutiniuosius metų Pirmadienio pokalbius – Adventinę popietę „Didžiosios Šviesos belaukiant“. Mokiniai gražius padėkos žodžius, išreiškę laiškais ir eilėmis, sudėję į dėžutę, padovanojo direktorei. Direktorė taip pat džiaugėsi tėvelių vardu mokyklos kalėdiniame renginyje kalbėjusių ir dėkojusių mokyklos tarybos atstovių E. R.-Bliujienės, J. Pašvenskaitės ir mokinių išsakyta padėka, kuri įrodo nuveiktų darbų prasmingumą benduomenėje, dėkojo visiems ir kiekvienam.

            Direktorė taip pat pasidžiaugė ir padėkojo Kietaviškių seniūnijai, kad ilgus metus seniūnija kartu su visa mokyklos  bendruomene dirbo bendradarbiaudami ir vieni kitus papildydami: prisidėdami prie žymesnių datų minėjimų, koncertų, vakaronių, parodų, renginių organizavimo arba tiesiog mokyklos ir seniūnijos žmonių geresnės nuotaikos, prasmingesnės būties, šviesesnės kasdienybės kūrimo.

            Išdalintas širdies gerumas grįžta žmonėmis, esančiais su mumis kartu, tad ir šventėje netrūko susirinkusiųjų noro pasidalinti prisiminimais ir padėkos žodžių. Šventėje dalyvavo ir direktorei dėkojo Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dž. Dagys, jo pavaduotoja R. V. Sadauskienė, vyr. specialistė, Kietaviškių pagrindinės mokyklos kuratorė L. Viktoravičienė, Švietimo paslaugų centro direktorė V. Mikalajūnienė,  Kietaviškių seniūnės D. Cibulskienė ir K. Vitartė, Elektrėnų pradinės mokyklos direktorė V. Stanislovaitienė, Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos direktorė A. Reklaitienė, Vievio gimnazijos direktorius G. Dobilaitis, buvusi mokinė V. Binkulytė-Baranauskienė, gausus būrys mokyklos mokytojų ir darbuotojų. Kasdieniu buvimu kartu ir bendrais nuveiktais darbais mokykloje džiaugėsi mokytojos D. Gudelienė, D. Markauskienė, J. Ivanovaitė; direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Matonienė dėkojo už patarimus, už savo pavyzdžiu ir darbais įkvėptą norą siekti užsibrėžtų tikslų. Kalbėjusiųjų buvo ir daugiau, muzikinius kūrinius šventėje dovanojo mokyklos mokinės Austėja Nedzveckaitė ir Gustė Taparauskaitė, skambėjo mokytojų atliekamos dainos. Visos kartu su direktore praleistos akimirkos sudėtos į direktorei parengtą ir padovanotą knygą „Žmogus, skleidžiantis, meilę, šviesą ir šilumą“.

            Mokykla, vadovaujama direktorės Elenos Janavičienės,  kaip mažas garstyčios grūdelis per jos vadovavimo mokyklai dešimtmečius augo, tobulėjo, puoselėjo kiekvieną mokinį, mokytoją, darbuotoją. Kiekvienas turime visas sąlygas čia augti ir tobulėti, mokytis kartu, bendrauti ir bendradarbiauti.

            Miela Direktore, ne kiekvienas sugeba atrasti savo viso gyvenimo pašaukimą ir dirbti savo darbą išdidžiai, su meile, nuolat siekdamas didžiausio meistriškumo. Dalinote save, negailėdama nei savo laiko, nei jėgų, o mes, būdami šalia mokėmės iš Jūsų kaip iš didžiosios Mokytojos. Ačiū Jums už viską.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Žiemos fantazija 2019

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKINIAI DALYVAVO KONKURSE „MES POLICIJOS BIČIULIAI“

 

            2019-12-11 3-4 kl. mokiniai: Auksė Žigutytė, Gabrielė Beliukevičiūtė, Sandra Beganskaitė, Tija Medekšaitė ir Vytis Lapinskas dalyvavo konkurse „Mes policijos bičiuliai“ vykusiame Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje ir atstovavo Kietaviškių pagrindinę mokyklą. Šią mokinių komandą ruošė ir kartu į konkursą vyko mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

            Šį konkursą organizavo Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK Veiklos skyrius. Renginį vedė Elektrėnų PK tyrėjos Danguolė Barišauskienė ir ErikaVenskutonienė.

            Konkurso „Mes policijos bičiuliai“ tikslas buvo šviesti vaikus saugaus eismo klausimais, skatinti juos saugiai elgtis gatvėse, ugdyti vaikų kūrybinę veiklą, lavinti mąstymą ir saviraišką.

            Konkurso dieną Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda „Kietaviškių fainuoliai“ susitiko su kitų mokyklų komandomis ir varžėsi atlikdami įvairias užduotis. Kiekviena mokyklos atstovaujama  komanda save pristatė, sprendė su kelio ženklais susijusias užduotis, spėjo kas buvo organizatorių paslėptoje dėžėje, dalyvavo viktorinoje. Visos mokinių komandos pasirodė šauniai, todėl laimėjo draugystė.

            Dėkojame renginio organizatoriams už šaunų ir įdomų konkursą, įteiktus prizus mažiesiems eismo dalyviams.

 

   

 

 

 

Visuotiniame tėvų susirinkime –

S. Nėries ir Vaižganto pasikalbėjimai

 

            Šiemet minimos kunigo, rašytojo, spaudos darbuotojo, literatūros istoriko Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės bei jo sielai savo kūryba artimos poetės - Salomėjos Nėries 115-osios gimimo metinės. Tai dvi iškilios istorinės literatūros asmenybės, kurios paskatina mus dar kartą atsigręžti į jų kūrybą ir pagalvoti, kokia yra žmogaus prigimtis, ar jis pajėgus suvaldyti savo gyvenimą. Vaižgantas – laisvas žmogus, niekam nepataikavęs, su visais elgdavęsis nuoširdžiai ir atvirai, Salomėja Nėris – jautri, pasiduodanti įspūdžiui, čia susižavinti, čia užsigaunanti, gyvenanti svajonių pasaulyje.

            Ta proga Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenei gruodžio 11 d. visuotinio susirinkimo metu buvo pristatyta literatūrinė-muzikinė kompozicija ,,S. Nėries ir Vaižganto pasikalbėjimai“, skirta šių dviejų unikalių asmenybių gimimo metinėms paminėti. Kompoziciją parengė meninės krypties gabių vaikų klubo nariai bei juos ruošusios mokytojos – muzikos mokytoja Gražina Žalienė, lietuvių kalbos mokytojos Ramunė Matonienė ir Jolita Kazareva. Mokiniai ir mokytojos skaitė rašytojus pažinojusių žmonių prisiminimus, ištraukas iš J. Tumo-Vaižganto romano ,,Pragiedruliai“, ,,Napalys darbus dirba“. Jautriai skambėjo S. Nėries deklamuojamos eilės, kurias lydėjo mokinių atliekami muzikiniai kūriniai ir dainos.

            Susirinkime dalyvavo ir kviestinių svečių. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Danguolė Barišauskienė tėveliams priminė tėvelių pareigas ir atsakomybę, saugaus elgesio kelyje taisykles, reikalavimus dviratininkams; atkreipė dėmesį į atsakingą atšvaitų naudojimą tamsiu paros metu, atsargų pirotechnikos priemonių naudojimą, elektroninių cigarečių bei alkoholio vartojimo keliamą žalą bei atsakomybę už jų vartojimą, tinkamą vaikų elgesį internetinėje erdvėje ir kt.

            Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Aldutė Jaseliūnė tėveliams kalbėjo apie smurtą ir patyčias. Aptarė svarbiausius patyčių ypatumus, pagrindinius jų požymius. Atkreipė dėmesį, kaip atpažinti, jog vaikas galimai patiria patyčias, patarė, kaip elgtis, į ką kreiptis, pamačius minėtus požymius.

            Vėliau mokyklos administracija aptarė mokinių vertinimo ir įsivertinimo klausimus, pažangumą ir kitus aktualius klausimus.

 

   

 

 

 

VAKARONĖ „DARBUS DIRBK, BET IR ŠVĘSTI NEUŽMIRŠK“

 

            Paskutinįjį lapkričio penktadienį, prieš prasidedant Adventui, Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko į tradicinę etnografinę vakaronę „Darbus dirbk, bet ir švęsti neužmiršk“, kurioje dalyvavo 86 mokyklos bendruomenės nariai.

            Pirmiausia visi susirinko į salę, kur mokyklos direktorė Elena Janavičienė pasveikino visus susirinkusius pavakaroti, pasidžiaugė atradus laiko ir noro pabūti drauge; buvo pristatytos veiklos, kurias vakaronės dalyviai buvo pasirinkę iš anksto, padėkota veiklų vadovams.

            Kaip nusipinti adventinį vainiką, papuošiantį namus, vaikus ir jų mamytes mokė vakaronės viešnia Onutė Patronaitienė, kuriai talkino mokytojos Danutė Gudelienė ir Lina Vrubliauskienė. Pradinių klasių mokytojos Daiva Markauskienė ir Kristina Nedzveckienė atskleidė, kaip patiems pasigaminti kalėdomis kvepiančių vonios burbulų, kurie gali tapti nuostabia dovanėle artimiesiems. Mokytoja Gražina Žalienė apie save subūrė tuos, kurie tamsius Šviesos laukimo vakarus nušviestų jaukiomis Advento žibintų liepsnelėmis. Mokytoja Ramutė Stočkūnienė mokė pasigaminti šventines kalėdinio stalo dekoracijas su įvairiomis žvakelėmis. Tie, kuriems patinka gaminti įvairius darbelius iš popieriaus, galėjo kartu su mokytojomis Edita Rulevičiene ir Diana Liupševičiene kurti knygų skirtukus, su mokytojomis Aušra Taparauskiene ir Justina Ivanovaite karpyti snaiges, papuošiančias mokyklą, ar su bibliotekininke Daiva Ivanavičiene gaminti kalėdinius atvirukus ar šventines dekoracijas. Na, o smagiausiai nusiteikę  kartu su mokytoja Lina Živulskiene sukosi lietuvių liaudies rateliuose ir šokiuose, žaidė žaidimus. Pabaigę dabus mokiniai smagiai laiką leido diskotekoje.

            Buvo be galo gera stebėti jaukiai bendraujančius ir bendradarbiaujančius, kartu kuriančius vaikus su savo tėveliais, seneliais, kūrybiškus, įvairių sumanymų turinčius mokytojus, kiekvieną kartą nustebinančius savo pasiūlymais ir sumanymais. Adventinis laikotarpis, artėjančios Kalėdos – tai ne vien dovanos, tai širdies atvėrimas gerumui, jautrumui, meilei šalia esančiam, tai laikas pabūti kartu su savo šeima, artimaisiais.

            Dėkojame visiems, dalyvavusiems etnografinėje vakaronėje. Kiekvienas dalyvavęs  išsinešė ne tik pasigamintą darbelį, bet ir dalelę širdies šilumos, puikią nuotaiką, bendrystės džiaugsmą, praleistą kartu ne tik besidarbuojant, bet ir jaukiai besišnekučiuojant prie arbatos puodelio, atsineštų vaišių.  Vakaronės tikslas  ir buvo suburti, suartinti visus ir pasidovanoti sau nuostabių buvimo kartu akimirkų.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Susitikimas su karininku mokykloje

 

            Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena. 1918 m. išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas – sukurta kariuomenė. Minėdami šią datą,  Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai susitiko su profesionaliu Lietuvos kariuomenės kariu - viršila Ernestu Kuckailiu.

            Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymų centro snaiperių ir taikliųjų šaulių rengimo ekspertas papasakojo apie savo kario kelią: nuo tarnybos tuometinėje Savanoriško krašto apsaugoje, dar tebestudijuojant dailę institute, iki šių dienų dalyvavimo misijose, jaunųjų snaiperių mokymo. Svečias – ne tik profesionalus karys, bet ir rašytojas, išleidęs ne vieną knygą,  susijusią su Lietuvos ir mūsų kariuomenės istorija,  kartais jas puošia savo iliustracijomis. Knygą „Partizano žiedas“ svečias padovanojo mokyklos bibliotekai.
            Ne pirmus metus dalyvaudamas  archeologiniuose kasinėjimuose, E. Kuckailis tyrinėjo Užpelkių kautynių vietą, Daugėliškių bunkerį, vietas, susijusias su 1949m. deklaracijos signatarais. „Kai atkasa bunkerį, archeologai randa ampulių, drabužių, karinės ekipuotės detalių, netgi ginklų. Tai yra istorinė informacija. Mes nustatome labai reikšmingas detales, šovinių tūtelės pasakoja, kokie ginklai buvo naudojami, pavyzdžiui, rasta devynių milimetrų kulka, ant kurios graižto žymės bylojo, jog tai buvo paskutinė kulka, kuri pasitarnaudavo partizanams apsupties atveju ir nesant galimybių prasiveržti“,  – pasakojo E.Kuckailis. Mokinius ypač sudomino pasakojimas apie netoli mokyklos, esančiame Pagrendos miške, buvusio partizanų bunkerio kasinėjimus ir radinius.

            Dėkojame mūsų svečiui už įdomius pasakojimus, o mokytojai Linai Vrubliauskienei už susitikimo organizavimą.

 

   

 

 

 

Nauja patirtis

 

            Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyrininkai lapkričio 22 dieną lankėsi Valstybės pažinimo centre. Šios išvykos tikslas – pamatyti interaktyvią Šimtmečio parodą, susipažinti su Valstybės pažinimo centro galimybėmis organizuojant mokinių, šeimų ir įvairaus amžiaus žmonių grupių edukacijas.

            Mes sužinojome, kad Valstybės pažinimo centras yra 2016 m. kovo 10 d. duris atvėrusi moderni edukacinė erdvė, kurioje parodyta, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, kokiais būdais sprendžiamos visuomenei aktualios problemos.

            Praėję patikrinimą, buvome supažindinti su Centro lankymo taisyklėmis, gavome po planšetę ir ausines, kiekvienas užsiregistravome ir buvome pakviesti į šimtmečio parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Parodą stebėjome visiškoje tamsoje, su planšete nuskanuodami logotipus ir stebėdami, klausydami arba skaitydami pateikiamą informacinę medžiagą. Istorinė medžiaga mums buvo parodyta pagal Lietuvos 100–čio svarbiausius istorinius laikotarpius. Buvo labai įdomu ir naudinga. Paroda truko 45 minutes.

            Tuo mūsų pažintinė veikla nesibaigė. Turėdami planšetes, pirmame ir  antrame Centro aukštuose bei rūsyje, susipažinome su čia veikiančiomis nuolatinėmis parodomis, valstybės apdovanojimais ir kita labai įdomia medžiaga. Sužinojome, kokios  edukacinės programos mokiniams yra vedamos Centre, kada galima apsilankyti individualiai arba su tėveliais.

            Mes lankėmės salėje, kuri skirta mokinių pažintinei veiklai. Buvo labai įdomu, nes mes davyvaujame žaidime  „Misija 2019: Pažink tautas Lietuvoje“ ir jau išsiuntėme į Centrą penkis savo darbus. Dar du darbai ruošiami ir Centrui išsiųsime iki lapkričio 30 dienos.

            Prie Krašto apsaugos ministerijos susitikome su karo policininkais ir Nato kareiviais. Apžiūrėjome naujausią kovinę mašiną ir prie jos nusifotografavome. Išvyka labai patiko.

 

   

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE NUŠVIETĖ TOLERANCIJOS ŠVYTURYS

 

            Nuo 2003 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą. Prie šios iniciatyvos, paminėti lapkričio 16-ąją – Tarptautinę tolerancijos dieną – prisijungė ir Kietaviškių pagrindinė mokykla.

             Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra Tolerancijos švyturys. Lapkričio 11-15 dienomis vyko įvairios praktinės veiklos, siekiant paminėti tolerancijos dieną. Pirmąją renginio dieną, pirmadienio pokalbių metu, socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė mokyklos bendruomenės narius pakvietė sudalyvauti akcijoje „Apkabink draugą“, kurioje mokiniai, mokytojai vieni kitiems dalijo komplimentus, gerą nuotaiką, šiltus apkabinimus.

            Pradinio ugdymo klasių mokiniams socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė organizavo ugdomąsias veiklas „Teigiami dalykai apie kitus“. 1-4 kl. mokiniai žaidė žaidimus, suprasdami tolerancijos reikšmę, tolerancijos ir netolerancijos atvejus pasaulyje, mokėsi reikšti pagarbą kitiems. Šios ugdomosios veiklos gerino, stiprino klasės, grupės mikroklimatą.

            Tolerancijos savaitę mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo akcijoje „Geriausios draugystės savybės“ ir galėjo išreikšti savo nuomonę, mokiniai įsitraukė į judriąsias pertraukas, aktyvius, smagius žaidimus.

            Tolerancijos savaitę mokyklos fojė puošė mokinių tolerancijos jūros gyventojai ir švyturys, simbolizuojantis pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.

            Ir mes, savo ruožtu, būkime kaip švyturio šviesos spinduliai, padėkime šalia esantiems ieškoti kranto į gražesnį pasaulį per ramią ir skaidrią jūrą.

 

   

 

 

 

PREVENCINĖ NEPILNAMEČIŲ TEISINĖS ATSAKOMYBĖS PASKAITA KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            2019 m. lapkričio 6 dieną 7-8 ir 10 klasės mokiniams buvo organizuota prevencinė paskaita „Nepilnamečių atsakomybės“. Paskaitą vedė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjos Erika Venskutonienė ir Danguolė Barišauskienė. Šia prevencine paskaita buvo siekiama ugdyti nepilnamečių teisinę atsakomybę, savimonę ir suvokimą, kad jie turi ne tik savo teises, tačiau ir pareigas bei atsakomybes.

            Paskaitos vedėjos supažindino mokinius su nepilnamečių atsakomybes reglamentuojančiais teisės aktais, Lietuvoje vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės ypatumais, vartojant psichoaktyviąsias medžiagas, tabaką, elektronines cigaretes, alkoholinius gėrimus, smurto ir patyčių, vagystės atvejus ir kt. Dar kartą mokiniai prisiminė saugaus eismo kelyje reikalavimus, atšvaito dėvėjimo aspektus, diskutavo rūpimais klausimais.

            Dėkojame EPK tyrėjoms E. Venskutonienei ir D. Barišauskienei už naudingą paskaitą Kietaviškių pagrindinės mokyklos vyresniems mokiniams.

 

 

 

 

Pamokėlė bibliotekoje

 

            Praėjusią savaitę Kietaviškių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mokytoja E. Rulevičiene ir mokyklos bibliotekininke D. Ivanavičiene vyko į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė.

            Mus sutiko ir apie Šiaurės šalis bei jų rašytoją A. Lindgren papasakojo šio skyriaus vedėja G. Akulevičienė. Vaikams knygelę ,,Pepės Ilgakojinės gimtadienis“ skaitė ir vėliau su vaikais žaidė vyriausioji bibliotekininkė A. Striaupienė. Susėdę prie stalo visi nuspalvinome Pepei kojines. O koks gimtadienis be vaišių? Šilta arbata, blynais ir obuoliais visus pavaišino vyresnioji bibliotekininkė A. Kananavičienė.

            Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos darbuotojoms už įdomiai ir linksmai praleistą laiką.

 

   

 

 

 

Šimtmečio paroda

 

            Mokinių rudens atostogų metu Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokytojai stengėsi mokytis, įgyti naujos patirties, patobulėti. Viena iš šių dienų (spalio 29 d.) buvo skirta išvykai į Valstybės pažinimo centrą. Šios išvykos tikslas – susipažinti su Valstybės pažinimo centro galimybėmis organizuojant mokinių, šeimų ir įvairaus amžiaus žmonių grupių edukacijas bei patiems pamatyti interaktyvią Šimtmečio parodą.

            Lankydamiesi parodoje mokytojai sužinojo, kad Valstybės pažinimo centras yra 2016 m. kovo 10 d. duris atvėrusi moderni edukacinė erdvė. Nuolatinėje Centro ekspozicijoje parodyta, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. Nuolatinė ekspozicija papildoma, nuolat atnaujinama, organizuojamos teminės parodos, kurios lankytojus supažindina su svarbiausiais valstybingumo simboliais ir įvykiais. Labai prasminga Valstybės pažinimo centro misija – Pasitelkiant šiuolaikines informacijos pateikimo formas kurti bei skatinti aktyvų ir sąmoningą piliečių santykį su valstybe.

            Praėjus patikrinimą, mokytojai buvo supažindinti su Centro lankymo taisyklėmis, gavo po planšetę ir ausines, kiekvienas užsiregistravo ir buvo pakviesti į šimtmečio parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Mokytojai parodą stebėjo visiškoje tamsoje, su planšete nuskanuodami logotipus ir stebėdami, klausydami arba skaitydami pateikiamą informacinę medžiagą. Istorinė medžiaga lankytojams pateikiama pagal Lietuvos 100–čio svarbiausius istorinius laikotarpius.

            Tuo mūsų pažintinė veikla nesibaigė. Mokytojai turėjo galimybę susipažinti su pirmame ir  antrame aukštuose bei rūsyje veikiančiomis nuolatinėmis parodomis, valstybės apdovanojimais ir kita labai informatyvia ir įdomia medžiaga. Jie sužinojo, kokios  edukacinės programos mokiniams ir mokytojams yra vedamos Centre, kokia yra sukaupta metodinė medžiaga, kokios yra galimybės ir kada galima apsilankyti individualiai arba su šeimomis ar bendruomenės nariais. Labai nustebino naujiena, kad yra net užduočių sąsiuviniai šeimoms ir daug paruoštų užduočių, kurias gali panaudoti patys mokytojai, organizuodami užsiėmimus mokykloje.

            Apsilankėme salėje, kuri skirta mokinių pažintinei veiklai. Buvo įdomu, nes mūsų mokyklos mokiniai davyvauja žaidime  „Misija 2019: Pažink tautas Lietuvoje“ ir jau išsiuntė į Centrą tris savo darbus. Žaidimą sudaro keturi etapai: pažintis su kultūra, tradicijomis ir kulinarija bei speciali vasaros ekskursija. Kiekvieną etapą sudaro trys užduotys, kiekvieno metų laiko pradžioje skelbiamos Valstybės pažinimo centro svetainėje pazinkvalstybe.lt. Dar tris darbus mokiniai ruošia dabar ir Centrui pateiks iki lapkričio 31 dienos.

            Dalyvavę išvykoje  mokytojai džiaugiasi apsilankymu Valstybės pažinimo centre, įgyta nauja patirtimi ir kviečia visus, dar neatradusius šio žinių aruodo, apsilankyti šiame centre.

 

   

 

 

 

Netradicinio ugdymo diena „Profesijų pasaulyje“

 

            Kiekvienas žino, kaip svarbu tinkamai pasirinkti profesiją, kaip svarbu atrasti, kas tau tiktų ir patiktų. Tam, kad mokiniams būtų lengviau susivokti margame profesijų labirinte, mokyklose organizuojamos įvairios veiklos, susijusios su ugdymu karjerai, su profesijų pažinimu. Viena tokių veiklų – netradicinio ugdymo diena „Profesijų pasaulyje“ – spalio 25 d. buvo organizuota Kietaviškių pagrindinėje mokykloje.

            Tądien mokykloje svečiavosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM ministerijos Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  vyr. inspektorius Andrius Valatkevičius, Vilniaus apskrities VPK, Elektrėnų policijos

komisariato veiklos skyriaus vyr. tyrėjos Evelina Romerytė – Bliujienė, Danguolė Barišauskienė, policijos rėmėja Gintarė Apanavičiūtė, Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Julė Ramanauskaitė, Lina Pulauskienė, Kristina Čarienė, VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ atstovas Mindaugas Kuliavas. 5–8, 10 klasių mokiniai ne tik susipažino su pristatomomis profesijomis, sužinojo, kokias funkcijas atlieka mokykloje apsilankiusių profesijų atstovai, kur ir kiek laiko reikia mokytis, kokios reikalingomis asmeninės savybės,bet ir prisiminė, į kokias tarnybas kreiptis, iškilus pavojui, pasimokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Ypatingai sudomino policijos automobilis, galimybė išbandyti, kaip veikia įrenginiai, pasėdėti pačiame automobilyje.

            Pabaigoje klasių auklėtojai organizavo  refleksiją apie dalyvavimą netradicinio ugdymo dienoje, mokiniai pildė grįžtamojo ryšio anketas, įsivertino savo dalyvavimą, teikė pasiūlymų, kaip ateityje organizuoti panašias veiklas.

            Pradinių klasių mokiniams kai kurias pamokas vedė tėveliai. 1 klasės mokinio Germanto Petrausko mama Aurelija Petrauskienė skatino vaikus skaityti knygeles ir visi kartu pasigamino knygų skirtukų su įvairiais gyvūnais. Mokiniai džiaugėsi, kad knygų skirtukai padės greitai atsiversti reikiamą knygos puslapį.

            3 klasės mokinės Auksės Žigutytės mama Ina Žigutienė mokinius supažindino su sekretoriaus profesija. Pamokoje vaikai mokėsi sudaryti dokumentus, naudoti kopijavimo techniką, telefoną-faksą, kompiuteriu rinkti tekstą.

            4 klasės mokinės Ugnės Kardokaitės mama Aušra Kardokienė vedė dailės ir technologijų pamoką. Visi kartu iš popieriaus pasigamino tamsoje šviečiančius vaiduokliukus. Tamsioje patalpoje išbandė, ar tikrai vaiduokliukai šviečia.

            Pradinių klasių mokiniai lapkričio mėnesį planuoja vykti į Elektrėnų PGT ir susipažinti su ugniagesių gelbėtojų profesija.

            Dėkojame svečiams bei mokinių tėveliams, atradusiems laiko dalyvauti netradicinio ugdymo dienoje „Profesijų pasaulyje“, prisidėjusiems prie mokinių ugdymo bei švietimo.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

KONSTITUCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

            

            Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją.

            Konstitucijos dienai pažymėti Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai spalio mėnesį dalyvavo LR Teisingumo ministerijos organizuojamame 13-ajame Konstitucijos egzamine, kurį globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda, ir šeštą kartą prisijungė prie pilietinės akcijos „Konstitucija gyvai“, kurios iniciatorius yra Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

            Spalio 3 d. vykusiame Konstitucijos egzamine, kurio šūkis šiemet buvo „Baltijos keliu – į nepriklausomą Lietuvos valstybę“, 5–7 kl. grupėje geriausiai sekėsi 5 kl. mokiniui Airidui Medekšai, 8–10 kl. grupėje – 10 kl. mokinei Emilijai Nikitai.

            Po egzamino mokiniai, padedami klasių auklėtojų,  mokytojų ruošėsi pilietinei akcijai: rinkosi jiems aktualiausius, įdomiausius Konstitucijos teiginius, apibrėžiančius laisves, teises, pareigas ar kitas vertybines nuostatas.  Akcijos metu kiekviena klasė pristatė šiuos teiginius ir sudėliojo Lietuvos žemėlapį.  Padedant muzikos mokytojai Gražinai Žalienei,  akcijos metu dainavome dainas Lietuvai.

            Visi džiaugiamės pavykusiais renginiais, gausiu mokinių dalyvavimu, klasių auklėtojų pagalba. Tikimės, kad mokiniai, aktyviai dalyvavę įvairiose veiklose, gerbs pagrindinį šalies įstatymą, ugdysis pilietiškumą.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Metodinė diena „Kolega-kolegai“

 

            Šiais laikais turime begalę galimybių mokytis: įvairūs seminarai, vebinarai, kursai, mokymai, stažuotės ir kt., tačiau ne mažiau išmokti galime ir iš šalia esančių kolegų, kurie tikrai turi, kuo pasidalinti. Todėl prasidėjus mokinių rudens atostogoms, spalio 28 d., Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokytojai susirinko į metodinę dieną „Kolega-kolegai“, kurios tikslas – ugdyti bendruomenės narių pozityvius bendravimo ir bendradarbiavimo santykius, skatinti mokytojų kolegialumą, iniciatyvumą, atvirumą, dalinantis virtualių mokymosi aplinkų, IT panaudojimo patirtimi.

Veiklą pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė, pristatydama metodinės dienos tikslus bei uždavinius, organizuodama aktyvinantį metodą „Šiandien gera tiems…“.

            Puikiai nusiteikę visi rinkosi į informacinių technologijų kabinetą, kur informacinių technologijų priežiūros specialistas Danas Gudelis priminė išmaniosios lentos panaudojimo galimybes ugdymo(si) procese, supažindino su populiariausiomis elektroninėmis aplinkomis, skirtomis mokinių ugdymui.

            Savo patirtimi, panaudojant virtualias mokymosi aplinkas, IT taikymą, pasidalino penki mokyklos mokytojai. Metodinės dienos dalyviai buvo įtraukti į aktyvųjį mokymąsi, galėjo praktiškai išbandyti kolegų pristatomus metodus.

Istorijos mokytoja Ina Žigutienė pasidalino patirtimi, į ką atkreipti dėmesį, rengiant skaidres, kaip taisyklingai jas parengti ir naudoti pamokose. Pradinių klasių mokytoja Lina Živulskienė pristatė matematikos pamokose naudojamą metodą „Viktorina“, supažindino, kaip jį būtų galima pritaikyti kitų dalykų pamokoms, klasių valandėlėms. Matematikos mokytoja Danutė Gudelienė supažindino su „EMA“ galimybėmis mokinių matematikos žinių ir gebėjimų patikrinimui, pasiekimų lygio nustatymui, užduočių diferencijavimui, mokinių ūgties pamatavimui. Mokytojai išbandė elektroninės mokymosi aplinkos teikiamas galimybes, safario džiaugsmą.

            Anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskienė pristatė bevielės pelės panaudojimo ugdymo(si) procese galimybes, o pradinių klasių mokytoja Diana Liupševičienė supažindino su projekto „DIALLS“ –  „Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose“ veiklomis, kuriose, mokyklai pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetu, dalyvauja kartu su kolege, pradinių klasių mokytoja, Daiva Markauskiene. Mokytojai stebėjo neįgarsintą animacinį filmuką, kurį turėjo aptarti, pristatyti išvadas bei pavaizduoti „stop kadrą“.

            Pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė organizavo metodinės dienos refleksiją, grįžtamąjį ryšį. Tam buvo panaudotas „3 P“ metodas. Mokytojai džiaugėsi, galėdami savoje aplinkoje pasimokyti iš kolegų, kiekvienas atrado, ką galės pritaikyti savo veikloje, dėkojo už dalinimąsi ir atvirumą. Švietime bendraujant ir bendradarbiaujant galima pasiekti daugiau daugiau, nei konkuruojant tarpusavyje.

 

   

 

   

 

 

 

 

KETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA TURI IŠRINKTĄ NAUJĄ

MOKINIŲ SAVIVALDĄ

 

            Šių metų rugsėjo 19 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo išrinkta mokinių savivaldos institucija, jungianti 5 – 10 klasių mokinių atstovus, atstovaujanti mokinių interesus, įgyvendinanti mokinių idėjas ir koordinuojanti jų veiklas.

            Rugsėjo trečią savaitę klasės mokinių susirinkimuose atviru balsavimu vyko rinkimai į mokinių savivaldą, kurios metu paaiškėjo vienuolika 5-10 klasių mokinių atstovų: Austėja Vrubliauskaitė, Adriana Tamošaitytė, Aurita Jusevičiūtė, Nedas Bliujus, Donatas Janušauskas, Austėja Pašvenskaitė, Domas Vrubliauskas, Gustė Taparauskaitė, Rugilė Pažėraitė, Alija Sumaila, Emilija Nikita.

            Pirmo mokinių savivaldos susitikimo metu dalyvavo mokyklos direktorė Elena Janavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė, socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. E. Janavičienė ir R. Matonienė susirinkusius naujus mokinių tarybos narius pasveikino, palinkėjo sėkmingo bendravimo ir bendradarbiavimo, kūrybingų darbų ir naujų idėjų.

            Pirmajame susitikime atviru balsavimu mokinių savivaldos pirmininku buvo išrinkta Rugilė Pažėraitė, mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja išrinkta Alija Sumaila. Kitos pareigos atviru balsavimu buvo skirtos kitiems mokinių savivaldos nariams. Mokinių savivaldos veiklą koordinuos jau penktus metus iš eilės išrinkta mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

 

 

 

 

            MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ „SVEIKA, MOKYKLA!“

 

            Kietaviškių mokyklos bendruomenė, pasitikdama 2019–2020 m. m., mokslo metų pradžios šventę pradėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje. Parapijos klebonas A. Tarasevičius po šv. Mišių pasveikino mokyklos bendruomenę, palinkėjo visiems sėkmingų mokslo metų.

            Po šv. Mišių visi rinkosi į sporto salę. Šventėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės mero patarėjas A. Klumbys, Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė L. Viktoravičienė, Kietaviškių seniūnė D. Cibulskienė, UAB „Bauwerk Boen“ atstovai S. Mikalajūnas, I. Alenčikė, UAB „Saugaus darbo garantas“ atstovas, gausus būrys mokinių ir jų tėvelių, mokytojų.

            Mokyklos bendruomenei buvo pristatyti pedagogai, dirbsiantys 2019–2020 m. m., taip pat ir jauniausieji mokinukai – pirmokai, kuriems mokyklos direktorė Elena Janavičienė įteikė knygeles apie Kietaviškių pagrindinę mokyklą, o UAB „Saugaus darbo garantas“ atstovas Valentinas – šviesą atspindinčias liemenes, kad jie būtų saugūs ir matomi kelyje. Naujuosius mokslo metus pradėjo 131 ugdytinis: 17 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų, 12 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, 40 pradinių klasių mokinių, 62 5–8, 10 klasių mokiniai. Šiais mokslo metais nebeformuojama 9 klasė.

            Švenčiant mokslo metų pradžią, visiems susikibus už rankų, giedant mokyklos himną, buvo prisimintas Baltijos kelio 30-metis.

            Dėkojame UAB „BAUWERK BOEN“ už kiekvienam mokyklos vaikui padovanotą mokyklinių reikmenų rinkinį bei kitas dovanas klasėms: krepšinio, futbolo kamuolius, stalo teniso raketes!