INFORMACIJA APIE NEMOKAMĄ MAITINIMĄ NUO 2021 M. RUGSĖJO 1 D. IR PARAMĄ MOKINIO REIKMENIMS

 

Visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams – nemokami pietūs

            Nuo rugsėjo 1-osios d. nemokami pietūs, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, priklausys visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams. Dėl nemokamų pietų prašymų teikti nereikia.

            Ši parama skiriama pagal mokinių sąrašą, kurį mokyklos administracija tiesiogiai, paštu arba elektroninio ryšio priemonėmis, pasirašytą saugiu elektroniniu parašu, pateikia Skyriui.

            Jeigu poreikio gauti nemokamus pietus mokykloje nėra, mokinio tėvai arba globėjai apie tai turi informuoti mokyklos administraciją.

 

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti 3-8 kl. mokiniams pateikus prašymą

            Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams (dėl nemokamo maitinimo 3-8 klasių mokiniams ir paramos mokinio reikmenims įsigyti) gali būti pateikiami jau nuo liepos 1 d.

            Ši parama skiriama, kai vienas iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi pagal gyvenamąją vietą į Skyriaus socialinio darbo organizatorius ir vyresniuosius specialistus seniūnijose ar Skyriaus specialistus užpildydamas prašymo - paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti formą ir prideda reikalingus dokumentus. Trūkstamus dokumentus pareiškėjas pateikia ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo – paraiškos (toliau – prašymo) pateikimo dienos, išskyrus atvejį, kai pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal kreipimosi mėnesio pajamas. Kai pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal kreipimosi mėnesio pajamas, trūkstami dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per du mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

            Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 256 eurų. Tokie atvejai gali būti, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

            Prašymą skirti nemokamą maitinimą su visais reikiamais dokumentais pareiškėjas gali pateikti ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai. Tokiu atveju mokyklos administracija ne vėliau kaip kitą dieną prašymą perduoda mokinio deklaruotos gyvenamosios vietos ar gyvenamosios savivaldybės administracijai, o jei deklaruota gyvenamoji vieta Elektrėnų savivaldybėje – organizatoriams.

 

 

 

 

 

Atsisveikinimas su ikimokyklinio ugdymo grupe

 

            Birželio 30 d. Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinukai atsisveikino su ikimokyklinio ugdymo grupe. Ta proga mokytoja Dovilė Jankauskienė surengė šventę, pas vaikus apsilankė Kakė Makė (mok. Gražina Žalienė), kuri kartu su vaikais žaidė žaidimus, dainavo daineles. Mokytoja Valentina Kondrotienė vykdė projektą „Darželio langas vaikams, tariandiems „sudie“.

            Vaikams, kurie nuo rudens pradės lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę, buvo įteikti diplomai, o Kakė Makė visiems, iškeliaujantiems į vasarą, padovanojo burbulų.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

SMAGŪS IR KARŠTI VASAROS ĮSPŪDŽIAI DIENINĖJE SPORTINĖJE VASAROS POILSIO STOVYKLOJE „SVEIKUOLIAI“

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Šių metų birželio 17, 18, 21, 22, 23 dienomis Kietaviškių progimnazijoje buvo įgyvendintas savivaldybės lygmens projektas – vaikų vasaros užimtumas „Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“, finansuotas iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto, Švietimo ir ugdymo programos projektų lėšų.

            Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“ organizuojama Kietaviškių progimnazijoje nuo 2009 metų. Tai yra tęstinis projektas, skirtas vaikų vasaros užimtumui ir vykdomas mokinių vasaros atostogų metu. Mokiniams vasaros užimtumą organizavo mokyklos socialinė pedagogė – stovyklos vadovė Justina Ivanovaitė. Stovykloje kartu dirbo logopedė Ramunė Malinauskienė, specialioji pedagogė Jūratė Vaitkevičienė, PUG mokytojos Edita Rulevičienė ir Onutė Bartusevičienė, pradinių klasių mokytojos Diana Liupševičienė, Kristina Nedzveckienė, Daiva Markauskienė.

            Vykdydami šį projektą, siekėme tęsti mokinių sportinį užimtumą, stiprinti mokinių emocinę, socialinę, fizinę sveikatą, vykdyti smurto ir patyčių prevenciją, gerinti mokinių požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, tikslingai praleisti laisvalaikį, ugdyti bei stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ir pažintinius gebėjimus.

            Vasaros stovykla – tai puiki galimybė vaikams atsipūsti, pailsėti nuo karantino metu vykusių internetinių platformų, namų darbų, video pamokų.

            Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms, „SVEIKUOLIŲ“ stovykloje pramogavo penkiolika 1-4 klasių mokinių. Nors prasidėjusi vasara nešykštėjo kaitros, stovyklos programą pavyko įgyvendinti sėkmingai.

            Šiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Čariene. Specialistė organizavo prevencinę pamokėlę: „Saugi ir smagi stovykla vasarą“, meninę – kūrybinę veiklą. Pirmąją dieną vyko sportinė veikla „Lėktuvėlių varžybėlės“, susipažinimo žaidimai.

            Neišdildomus įspūdžius mokinių atmintyje paliko aktyvus laisvalaikis susipažįstant su diskgolfo  sporto šaka. Diskgolfo žaidynes organizavo Elektrėnų „Sveikuolių klubo“ pirmininkas, Elektrėnų diskgolfo klubo vadovas Mykolas Krasnickas ir jam padėjo savanorės Austėja Pašvenskaitė bei Jurgita Pašvenskaitė. Tądien mokiniai praleido įdomią dieną Elektrėnų paplūdimyje, o taip pat galėjo truputį atsivėsinti ir Elektrėnų marių vandenyje.

            Mokiniai dalyvavo smurto ir patyčių prevencijos, komandos formavimo užsiėmimuose per eksperimentinę veiklą „Judesys vandenyje“, žaidė įvairiausius stalo žaidimus.

            Stovyklautojai dalyvavo įvairiuose komandiniuose, linksmuose, kūrybiniuose žaidimuose, patyriminėse veiklose, meniniame plenere „Spalvų marguynai“ ir „Gerų atostogų, draugai“, sportinėse varžybėlėse, šokių popietėje.

            Dalyvaudami dieninėje sportinėje vasaros poilsio stovykloje „SVEIKUOLIAI“ mokiniai stiprino žinojimą apie fizinio aktyvumo svarbą. Įdomiomis, naudingomis, produktyviomis, sportinėmis veiklomis ir žaidimais skatinome vaikų fizinį aktyvumą, drausmę, komandinį darbą, teigiamus asmeninius santykius, mokiniai mažiau laiko praleido naudodamiesi informacinėmis technologijomis. Sveiką ir saugią gyvenseną formavome organizuodami įvairią veiklą: žaisdami stalo ir lauko, aktyvius komandinius žaidimus, išmėgindami savo jėgas sportinėse varžybose.

            Stovyklą pabaigėme nuotaikingomis akimirkomis: stovyklos akimirkų peržiūra, linksmais žaidimais, taip pat rašėme vieni kitiems laiškus, planavome vasaros planus, vaišinomės.

            Partneriams, mokyklos mokytojams, dirbusiems su vaikais, valgyklos virėjoms, skaniai maitinusioms stovyklautojus ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto nuoširdžiai dėkojame. Puikios ir saugios vasaros!

  

            Kietaviškių progimnazijos

            socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė   

 

   

 

 

 

 

Nauja patirtis, skatinanti matematinį ugdymąsi

 

            Mūsų mokyklos penki aštuntokai Augustinas Aleksonis, Gustė Taparauskaitė, Austėja Pašvenskaitė, Ieva Ščerbavičiūtė ir Domas Vrubliauskas pirmą kartą dalyvavo matematikos konkurse ,,Virtuali matematika''.

            Konkursas pradėtas organizuoti prieš 15 metų. Virtualiai konkursas organizuojamas jau trečią kartą, bet mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo pirmą kartą. Konkurso tikslas – naudojantis informacinėmis technologijomis lavinti mokinių pažinimo kompetenciją, o konkurso uždaviniai - naudoti informacines technologijas organizuojant ir vykdant konkursą, skatinti matematinio ugdymosi procesą, ugdyti mokinių ir mokytojų komunikavimo kompetenciją bei pagrindinio ir aukštesniojo lygio matematikos uždavinių sprendimą ir pateikimą
naudojantis IT.

            2021 m. gegužės 19 d., visose 44 konkurse dalyvaujančiose šalies mokyklose, nuo 10 iki 16 val., mokiniai 45 minutes sprendė uždavinius savo pasirinktu laiku. Konkurse dalyvavo 308 
 5-8 klasių mokiniai: 5 klasės – 100, 6 klasės – 81, 7 klasės – 82, 8 klasės - 45 mokiniai.

            Mokiniai, užėmę I, II ir III vietas, buvo apdovanoti Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos padėkos raštais, o neužėmę prizinių vietų buvo apdovanoti padėkomis už dalyvavimą konkurse.

            Džiaugiamės, kad trečiąją vietą aštuntokų tarpe užėmė Augustinas Aleksonis ir buvo apdovanotas Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos padėkos raštu.

 

            D.Gudelienė, matematikos mokytoja

 

 

 

 

„GYVYBĖS MEDIS“ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena.  Šiemet minimos 80-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su kitomis institucijomis nuo 2004 metų  inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose.

            Kietaviškių progimnazijos mokiniai, mokytojai, jau  ne vienerius metus dalyvauja  Tarptautinės komisijos iniciatyvose. Šiais metais  Gedulo ir vilties dienos minėjimo simboliu tapo „Gyvybės medis“. Medis, kaip ir pati gamta buvo labai svarbus mūsų protėviams kaip stiprybės, gyvenimo ir gyvybės simbolis. Žmonės, kurie buvo ištremti iš savo gimtų namų, neteko ne tik savo daiktų, asmeninio gyvenimo, bet prarado ir ryšį su gamta.

            Birželio 14 d. mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena. Istorijos mokytojos L. Pluščauskienė ir I. Žigutienė kartu su mokiniais stebėjo ir aptarė filmą apie vaikų tremtį,  skaitė ištraukas iš tremtinių atsiminimų. Lietuvių kalbos mokytoja J. Kazareva su 5-6 kl. mokiniais nagrinėjo literatūrinės poemos „Eglė – žalčių karalienė“ medžių simbolius. 5-8 kl. mokiniai, padedami mokytojų D. Galinienės, L. Cvilikienės, J. Kazarevos, A. Taparauskienės, G. Žalienės gamino atvirukus, piešė piešinius su Gyvybės medžiu, įrašydami sentencijas, palinkėjimus, iš įvairių rastų ar atsineštų gamtinių medžiagų kūrė pilietinės iniciatyvos simbolius, kuriuos sudėliojus, atsirado  „Gyvybės medžių alėja“.  

            Tikimės, kad ši pilietinė iniciatyva paskatino mokinius prisiminti mūsų šalies istoriją, žinoti ją ir pagerbti buvusius tremtinius.

           

            Ina Žigutienė

            istorijos mokytoja

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Kviečiame pasižiūrėti virtualų koncertą "Gražiausios 2020-2021 m. m. mokinių gyvenimo akimirkos".

Koncerto nuoroda: https://youtu.be/HVFO-jWdEZw

 

 

 

Paskaita apie savanorystę

 

            Kietaviškių progimnazijos aštuntokams organizuota nuotolinė paskaita apie jaunuolių savanoriškos veiklos galimybes Elektrėnų savivaldybėje.

             Birželio 2 d. 8 klasės mokiniai su klasės auklėtoja Aušra Taparauskiene ir socialine pedagoge Justina Ivanovaite nuotolinės paskaitos metu susitiko su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatore Neringa Pulauskiene ir savanore Silvija Vaškelyte, kuri savanoriauja Elektrėnų savivaldybėje. Savanorė Silvija mokiniams pristatė apie savanorišką tarnybą, savanorystės programą ir jos eigą, būdą, kaip tapti savanoriu, savanoriaus keliamus tikslus. Ji pasidalino su visais, kokios patirties įgijo pati savanoriaudama: daugiau drąsos, patirties, dirbant organizacijoje, gebėjimo geriau planuoti savo laiką. Savanorė susipažino su įvairiais žmonėmis, atrado naujų gebėjimų ir hobių. Silvija paskaitos dalyvius supažindino su reikalavimais, kaip gauti Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą, įrodantį, kad savanorystė buvo atlikta.

 

            Justina Ivanovaitė,

            soc. pedagogė

 

   

 

   

 

 

 

 TARPTAUTINĖS DINGUSIŲ BE ŽINIOS IR VAIKŲ GYNIMO DIENOS PAMINĖJIMAS KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Dar gegužės 25 d. Kietaviškių progimnazijos pradinių klasių mokiniai kontaktiniu būdu, o vyresnieji – nuotoliniu būdu paminėjo Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną ir prisijungė prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro akcijos „Mes jūsų neužmiršome“, kurios tikslas ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Socialinė pedagogė skyrė laiko ir kalbėjosi su mokiniais apie tai, kad nuo dingimo niekas neapsaugotas, priminė, kaip elgtis pasiklydus, kur kreiptis pagalbos. Akcijos metu su vaikais gaminome popierinius kaspinėlius ir kabinome ant medžių. Vyresni mokiniai prisijungė prie akcijos rišdami spalvotus kaspinėlius ant medžių šakų.

            Birželio 1 d. buvo įsimintina diena net tik tuo, kad prasidėjo kalendorinė vasara, bet ir džiugia žinia mokyklos bendruomenei, kad po ilgo laiko į Kietaviškių progimnaziją mokytis kontaktiniu būdu sugrįžo 5–8 klasių mokiniai. Tą dieną progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė ir direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Beata Jocaitytė-Bildziukienė aplankė kiekvieną progimnazijos klasę, pasveikino visus mokinius su Tarptautine vaikų gynimo diena, su grįžimu į mokyklą, palinkėjo visiems elgtis atsakingai, saugoti save ir šalia esančius. Mokinių saugus bendravimas ir linksmi žaidimai persikėlė į lauko žaidimų aikštelę.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

PERGALĖ TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSE „TEMIDĖ“

 

            Kietaviškių progimnazijos mokinių komanda užėmė III-ąją vietą Respublikiniame teisinių žinių konkurse „Temidė“! Kietaviškių progimnazijos mokinių komanda dar kovo mėnesį dalyvavo Elektrėnų savivaldybės I-ajame teisinių žinių konkurse „Temidė“, kurio etapą nugalėjo ir pateko į II-ąjį. Balandžio mėn. II-ajame etape – „Pabėgimų kambaryje“ (nuotoliniu būdu) Kietaviškių progimnazijos komanda varžėsi su 11 Vilniaus apskrities mokinių komandų ir iškovojo 1-ąją vietą bei pateko į paskutinį, III-ąjį etapą.

            Gegužės 27 d. Kaune respublikiniu mastu vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ III–iasis etapas – finalinė konkurso rungtis, kuriame netrūko intrigų, geros nuotaikos, pažintinės veiklos, komandinio darbo ir bendravimo bei azarto polėkio. Finalinėje dalyje susitiko 10 komandų iš visos Lietuvos: Jonavos, Molėtų, Vilkaviškio, Panevėžio, Palangos, Prienų, Joniškio, Pagėgių, Telšių ir Elektrėnų.

            Birželio 1 d. renginio organizatoriai sukvietė visų komandų dalyvius į nuotolį renginį. Visus susirinkusius dalyvius pasveikino ir pats Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, o renginio organizatoriai paskelbė komandų rezultatus. Paaiškėjo, kad Teisinių žinių konkurso „Temidė“ I-ąją vietą užėmė Panevėžys, II-ąją – Palanga, o 3-ąją – Elektrėnai – Kietaviškių progimnazijos mokinių komanda!

            Sveikiname komandos narius – Augustiną Aleksonį, Domą Vrubliauską, Gustę Taparauskaitę, Auksę Šinkūnaitę, Austėją Vrubliauskaitę ir komandą ruošusią socialinę pedagogę Justiną Ivanovaitę!

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Geriausias mokymasis – mokymasis tyrinėjant, eksperimentuojant, atliekant įvairius bandymus!

 

            3 klasės mokiniai kartu su sveikatos priežiūros specialiste Kristina Čariene atliko eksperimentus, kaip virusai, mikrobai, žmogui čiaudint, pasiskirsto aplinkoje. Vaikai buvo iniciatyvūs, noriai dalyvavo eksperimente ir sužinojo daug įdomaus.

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

VIRTUALI PASKAITĖLĖ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAMS

APIE VAIKO TEISIŲ APSAUGĄ

 

            2021 m. gegužės 19 d. Kietaviškių progimnazijos 5-8 kl. mokiniai su klasių auklėtojais dalyvavo virtualiame susitikime su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Elektrėnuose Aldute Jaseliūne. Virtualią paskaitėlę „Vaiko teisių apsauga. Ką turiu žinoti?“ organizavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

            Paskaitėlės dalyvius specialistė A. Jaseliūnė supažindino su institucijomis, kurios užtikrina Vaiko teisių apsaugą Lietuvoje ir mūsų Elektrėnų savivaldybėje, įvardijo atvejus, kada laikomas smurtas prieš vaiką, papasakojo kaip veikia naujoji Vaiko teisių apsaugos sistema Elektrėnų savivaldybėje, kur galima apgyvendinti vaikus, paimtus iš nesaugios aplinkos.

            Mokiniai ir mokytojai susipažino su gautais pranešimais apie Vaiko teisių pažeidimus Elektrėnų savivaldybėje ir globos/ rūpybos atvejų duomenimis.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS PRIEŠMOKYKLINUKAI IR 1-4 KL. MOKINIAI SUSIPAŽINO SU BIBLIOTEKININKO PROFESIJA

 

            Šių metų gegužės 5 d. Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinukai,  pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos, progimnazijos direktorė bei renginį organizavusios bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė ir soc. pedagogė Justina Ivanovaitė nuotoliniu būdu susitiko su Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininke Vida Baranauskiene ir jos bičiule Pelyte.

            Renginio pranešėjos nuotaikingai papasakojo vaikams apie biblioteką, joje vykdomas įvairiausias veiklas, supažindino juos su bibliotekininko darbo ypatumais, taip skiriant dėmesį ir mokinių ugdymui karjerai.

            Linksomoji Pelytė renginio dalyviams  papasakojo bibliotekos atsiradimo istoriją, supažindino su knygos atsiradimo keliu, knygučių įvairove.

            Nuoširdžiai dėkojame Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai už malonų bendravimą ir bendradarbiavimą bei laukiame kitų gyvų susitikimų!

     

            Kietaviškių progimnazijos

            bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė ir

            socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

 

            Per 40 spaudos draudimo metų nuo 1864 m. iki 1904 m. paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Slaptųjų knygų skaičius nepaprastai augo. Nuo lietuvių raštijos pradžios ligi 1903 m. buvo išspausdintos 1372 knygos.

            Šiandien apie šį itin sunkų Lietuvai laikotarpį pasakojo Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejaus vadovė Jurgita Chmieliauskienė. Virtualioje edukacinėje pamokoje 5–8 klasių mokiniai ir mokytojai susipažino su Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejumi, jo kūrėjais. Mokiniai praplėtė ir įtvirtino žinias apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių veiklą.

            Linkiu, kad kiekvienas spausdintas lietuviškas žodis būtų prasmingas ir pasiektų visų širdis. Mylėkite, gerbkite ir puoselėkite savo gimtąją kalbą. Skaitykite knygas, nes skaitymo nauda yra neišmatuojama, skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą.

            (Jolita Kazareva, lietuvių kalbos mokytoja)

 

   

 

   

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS 5-8 KL. MOKINIAI SUSIPAŽINO SU BIBLIOTEKININKO PROFESIJA

 

            Šių metų balandžio 28 d. Kietaviškių progimnazijoje vyko virtualus susitikimas su Elektrėnų viešosios bibliotekos vyriausiąja bibliotekininke Vida Baranauskiene, kuri pristatė Elektrėnų viešosios bibliotekos ir jos filialų veiklą bei supažindino renginio dalyvius su bibliotekininko profesija.

            Šis virtualus susitikimas buvo skirtas mokinių ugdymui karjerai.

            Virtualų susitikimą organizavo Kietaviškių progimnazijos bibliotekininkė Daiva ir Ivanavičienė ir socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

            Renginio dalyviai susipažino su centrinės bibliotekos istorija, bibliotekos filialais, Elektrėnų viešojoje bibliotekoje esančiais skyriais, kraštotyros fondu, teikiamomis paslaugomis ir būdais, kaip atpažinti bibliotekos knygas.

            Mokiniai taip pat išgirdo informaciją apie bibliotekininko specialybę, jos bruožus taip pat atvejus, kada kitos srities specialistai galėtų dirbti bibliotekininko darbą.

Bibliotekininkės V. Baranauskienės kolegė Aliona su mokiniais pasidalino apie savanorystės galimybę bibliotekoje, kur savanoriai bibliotekai gali pasiūlyti savo idėjų, pasidalinti turima patirtimi, veiklomis.

            Dėkojame vyr. bibliotekininkei V. Baranauskienei už informatyvumą, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

            Kietaviškių progimnazijos

            bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė ir

            socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė

 

   

 

   

 

 

 

 

Tarptautinis "Pranglimine-Matmintinio" finalas

 

            "Pranglimine-Matmintinio" tarptautinis finalas įvyko balandžio 24 dieną, internetu. Viso renginio metu (11:00-14:40) vyko tiesioginė transliacija Youtube https://youtu.be/R17mAFqu4OI. Tarptautinio finalo dienotvarkė buvo tokia: 11.00 val. sveikinimo žodis ir varžybų atidarymas, vėliau varžėsi 1-3, 4-6 klasių mokinių grupės, 7-12 klasių mergaičių ir suaugusiųjų moterų grupės, 7-12 klasių berniukų ir suaugusiųjų vyrų grupės, o varžyboms pasibaigus, paskelbti nugalėtojai. Kiekvienos šalies kiekvieno amžiaus grupės komandą sudarė 5 dalyviai. Jie turėjo turėti namuose patogią darbo vietą, stabilų interneto ryšį, Zoom programėlę, interneto kamerą ir kompiuterio garso kolonėles arba ausines. Visa informacija apie prisijungimus ir varžybų tvarką dalyviams buvo pateikta elektroniniu paštu varžybų rytą iki 09.00 val. Dalyviai varžybose naudojo Zoom programą, prisijungus į privačią video konferenciją. Varžybų Zoom kambarys buvo privatus ir į viešą transliaciją nepateko. Zoom kamera visų varžybų metu rodė dalyvį iš priekio arba iš šono ir būtinai kartu su kompiuterio ekranu. Finale buvo naudojama universali rungtis – PENKIAKOVĖ ir pirmą kartą organizuotas Kahoot! Matmintinis. Žiūrovai visų varžybų metu rezultatų lentoje galėjo matyti kiekvieno dalyvio besikeičiančius rezultatus.

            Labai džiugu, kad atstovauti Lietuvą į tarptautinio finalo 7-12 klasių mergaičių komandą buvo pakviesta mūsų mokyklos aštuntos klasės mokinė Gustė Taparauskaitė. Respublikos Matmintinio finaluose ji dalyvauja nuo penktos klasės, bet atstovauti Lietuvą buvo pakviesta pirmą kartą. Tai pirmas kartas Kietaviškių progimnazijos istorijoje, kai mūsų mokinė atstovauja Lietuvą. Tiesa, praeitais mokslo metais į Lietuvos Matmintinio komandą buvo patekusi ir dešimtos klasės mokinė Emilija Nikita, bet dėl Covid 19 plitimo įvairiose šalyse, tarptautinis finalas nebuvo organizuotas.

            Apie Gustės Taparauskaitės dalyvavimą tarptautinio "Pranglimine-Matmintinio" finale balandžio 24 dieną žinojome ir jos atkaklią kovą stebėjome tiesioginės transliacijos metu. Mes džiaugėmės kiekvienu jos iškovotu tašku, pagerintu rezultatu, žavėjomės jos ištverme ir valia. Tokio lygio varžybose atsiskleidžia patys geriausi žmogaus bruožai. Jos atkaklumas mus žavėjo.

            Dėkojame Gustei už ryžtą, atkaklumą, už gebėjimą suvaldyti jaudulį ir visas jėgas panaudoti užduočių atlikimui. Dėkojame tėveliams už sudarytas sąlygas dalyvauti tarptautinėse varžybose, už pritarimą ir palaikymą. Linkime Gustei visokiariopos sėkmės ateityje. Lauksime kitų metų ir tikimės Gustę vėl pamatyti Lietuvos Matmintinio komandoje.

 

            D. Gudelienė, matematikos mokytoja

 

 

 

ELEKTRĖNŲ SAV. KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS

2020–2021 MOKSLO METŲ  e-NMPP  TVARKARAŠTIS

 

Patikrinimo data

Savaitės diena

Patikrinimo pradžia

Patikrinimo tipas

Patikrinimo pavadinimas

4 klasė

2021 – 05 -04

A

9.00 val.

e-NMPP

Skaitymo testas

2021 – 05 -06

K

9.00 val.

e-NMPP

Matematikos testas

8 klasė

2021 – 05 -11

A

9.00 val.

e-NMPP

Skaitymo testas

2021 – 05 - 14

P

9.00 val.

e-NMPP

Matematikos testas

 

            E-NMPP paskirtis – suteikti švietimo dalyviams grįžtamojo ryšio informacijos apie mokinių mokymosi rezultatus. Ši informacija reikalinga priimti sprendimus, kaip toliau galėtų būti tobulinamas mokymas ir mokymasis mokinio, mokytojo, klasės, mokyklos, savivaldybės ir nacionaliniu lygmenimis.

 

            E-NMPP uždaviniai:

 

 

 

Matematikos konkursas „Kengūra“

 

            2021 m. kovo 18 d. vyko matematikos konkursas „Kengūra“. Dėl Covid-19 aplinkybių konkursas vyko nuotoliniu būdu. Lietuvoje jame dalyvavo 17092 mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo vaikai.

            Šiame konkurse, kaip ir kiekvienais metais, kovo 18 dieną dalyvavo ir  mūsų 14 mokinių (1-8 kl.): Gerda Nedzveckaitė, Urtė Balnevičiūtė, Luka Lepševičiūtė, Vytis Lapinskas, Nojus Radvila, Simas Taparauskas,  Austėja Nedzveckaitė, Austėja Vrubliauskaitė, Ignas Butkus, Augustinas Aleksonis, Domas Vrubliauskas, Gustė Taparauskaitė, Ieva Ščerbavičiūte ir Aušrinė Venskutė.

            Konkurso rezultatai buvo vertinami trejopai: respublikos, savivaldybės ir mokyklos mastu.

            Į 2021 metų matematikos konkurso „Kengūra“ Elektrėnų savivaldybės dešimtuką pateko devyni mokiniai: Gerda Nedzveckaitė (1 kl.),  Vytis Lapinskas (4 kl.), Simas Taparauskas (5 kl.), Austėja Nedzveckaitė, Austėja Vrubliauskaitė (6 kl.), Ignas Butkus (7 kl.), Augustinas Aleksonis, Domas Vrubliauskas, Gustė Taparauskaitė (8 kl.). 

            III-ąsias vietas Elektrėnų savivaldybės savo klasių dalyvių tarpe užėmė Vytis Lapinskas (4 kl.), Ignas Butkus (7 kl.) ir Augustinas Aleksonis (8 kl.). 

            Džiaugiamės pasiektais mokinių rezultatais, dėkojame tėveliams už finansinę paramą ir linkime sekančiais metais siekti dar aukštesnių rezultatų.

 

            D. Gudelienė, matematikos mokytoja

 

 

 

VIRTUALI PASKAITĖLĖ „INTERNETO KULTŪRA“

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAMS

 

            Balandžio 19 d. 7 kl. mokiniai ir balandžio 21 d. 8 kl. mokiniai kartu su jų auklėtojomis Ina Žigutiene ir Aušra Taparauskiene dalyvavo virtualioje paskaitėlėje „Interneto kultūra“. Šią virtualią paskaitėlę organizavo progimnazijos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su Elektrėnų policijos komisariato vyr. tyrėja Erika Venskutoniene.

            Paskaitėlės dalyviai aptarė elektroninių patyčių atvejus ir jų formas virtualioje erdvėje, būdus, kaip netapti patyčių auka. Mokiniai prisiminė kur kreiptis pagalbos nutikus patyčių atvejui (socialinių tinklų administratoriui, „Karštajai linijai“, „Vaikų linijai“ ir kt.), prisiminė kylančias atsakomybes (už šmeižimą, įžeidinėjimą virtualioje erdvėje, apsimetimą kitu asmeniu,  kenkimą kito asmens reputacijai, persekiojimą ir kt.).

            Paskaitėlės metu mokiniai susipažino ir apie internetinėje erdvėje pasitaikantį sekstingą, t.y. – atvirų seksualaus turinio žinučių, apnuogintų ar nuogų kūnų nuotraukų, filmukų siuntimą ar gavimą naudojantis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu ar kita skaitmenine priemone.

            Paskaitėlės dalyviai kartu aptarė pavojus internete, sužinojo kaip atpažinti nesaugius kompiuterinius žaidimus, kaip saugiai elgtis internete, dar susipažino su naudojimosi internetu etiketu.

            Paskaitėlės pabaigoje mokiniai sudalyvavo viktorinoje ir įtvirtino žinias.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

   

 

 

 

 

 

 

Pažintinis video: https://youtu.be/fbhujuHyIFg

 

Tyrimo kaupiniais procesas

 

Dažniausiai užduodami klausimai

 

 

 

Akcija „Sveikas kąsnelis ir ne tik“

 

            Kovo mėn. progimnazijos mokinių taryba su jos veiklą kuruojančia socialine pedagoge Justina Ivanovaite kvietė mokyklos bendruomenės narius prisijungti prie akcijos "Sveikas kąsnelis ir ne tik".

            Akcijos "Sveikas kąsnelis ir ne tik" tikslas - skatinti mokinius, tėvus, mokytojus sveikai maitintis, stebėti tai, ką valgome, skatinti kūrybiškumą, įvairų laisvalaikio praleidimą su savo šeimos nariais, trumpam atsitraukiant nuo darbo su informacinėmis technologijomis, nuo televizoriaus ar telefono.

            Dėkojame prisijungusiems prie šios akcijos ir atsiuntusiems savo paties pagamintų įvairiausių užkandžių, patiekalų ir desertų fotografijas (Taparauskų šeimai: mamai Aušrai ir vaikams Gustei bei Simui; Austėjai Pašvenskaitei, Aušrinei Roslekaitei, Aurimui Jankauskui, socialinei pedagogei Justinai Ivanovaitei). Ačiū tariame Mikalajūnų šeimai: tėčiui ir mamai Dianai, sūnums Kristupui ir Deimantui už pasidalintas laisvalaikio praleidimo idėjas su savo šeimos nariais.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

VIRTUALI PASKAITĖLĖ „SAUGIAI VAŽIUOJU DVIRAČIU IR ELEKTRONINIU PASPIRTUKU“

 

            Balandžio 14 d. 5-6 klasių mokiniai kartu su jų auklėtojomis Gražina Žaliene ir Lina Vrubliauskiene dalyvavo virtualioje paskaitėlėje „Saugiai važiuoju dviračiu ir elektroniniu paspirtuku“. Šią virtualią paskaitėlę organizavo progimnazijos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su Elektrėnų policijos komisariato vyr. tyrėja Erika Venskutoniene.

            Paskaitėlės dalyviai aptarė kelių eismo taisykles, dviratininko ir paspirtukininko amžių, saugos priemones, važiavimą šaligatviu, dviračių taku, dviračių ir pėsčiųjų taku, važiavimą gatve ir sankryža. Mokiniai susipažino su nusižengimais, pasekmėmis bei dažniausiai pasitaikančiomis traumomis. Paskaitėlės pabaigoje mokiniai sudalyvavo viktorinoje ir įtvirtino žinias.

            Šiltėjant pavasariui linkime, kad praleistas laisvalaikis vaikams ir paaugliams su populiariomis transporto priemonėmis būtų saugus. Todėl pasistenkime išvengti nelaimingų atsitikimų būdami atidesni, žinantys kelių eismo taisykles ir jų laikantys. Neskubėkime gyventi J.

 

   

 

   

 

 

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centro pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojų, dirbančių mobilioje grupėje, darbo grafikas 2021 m. balandžio mėn.

  

EilNr.

Vardas, pavardė

Pareigybės pavadinimas

Savaitės darbo valandų skaičius

(kontaktinės)

Darbo pradžia ir pabaiga (val.)

Švietimo įstaigos, kuriose teikiama mobili pagalba

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.

Ingrida Puronienė

Psichologė

5 val.

 

10.30 - 15.30

 

-

-

-

-

Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazija

 

Koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų plėtra Elektrėnų savivaldybėje

 

 

 

Mažosios Velykėlės

 

            Velykos – viena gražiausių pavasario gamtos atbudimo švenčių. Kiekvienas nekantriai laukėme šiltų saulės spindulių, pirmų žibučių, medžio pumpurų, paukščių čiulbėjimo, norėjome pajusti gaivų vėjelį, tikėjome Velykų bobutės stebuklais...

            Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Drugelis“ vaikai pasidžiaugė mažosiomis Velykėlėmis. Susipažinę su Velykų papročiais ir tradicijomis, kiaušinių dažymo būdais ir pagrindinėmis spalvomis, vaikai margino kiaušinius ir sudėjo juos kiškiui į pintinę. Išklausę Velykų bobutės atsiradimo istorijos, pasidarė velykinį krepšelį, o mažesnieji aplikavo viščiukus, kuriuose Velykų bobutė paliko po mažą, saldžią dovanėlę, kurią vaikai rado po pietų miegelio.

            Atsinešę po margutį ridenome grupėje, o vėliau skaniai suvalgėme. Visus lydėjo puiki ir džiugi pavasariška nuotaika!

 

            Dovilė Jankauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Matmintinio konkursas

 

            Nuo sausio iki kovo mėnesio Kietaviškių progimnazijos 5 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame „Matmintinis 2021“ konkurse. Pradžioje jie treniravosi, o po to dalyvavo atrankiniuose turnyro etapuose (nuotoliniu būdu): I etapas vyko sausio 18 d. – vasario 28 d., II etapas - vasario 1 d. – kovo 7 d. ir III etapas - vasario 22 d. – kovo 14 d. Suvedus visų trijų etapų treniruočių, repeticijų ir varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad septyni aštuntokai pateko į respublikinį finalą. Į finalą pateko Augustinas Aleksonis, Maja Janavičiūtė, Austėja Pašvenskaitė, Auksė Šinkūnaitė, Gustė Taparauskaitė, Aušrinė Venskutė ir Domas Vrubliauskas. Trys iš jų patvirtino sutikimą dalyvauti „Matmintinio“ respublikiniame finale kovo 27 dieną. Visa informacija dalyviams apie prisijungimą ir varžybų tvarką buvo pateikta varžybų rytą. Mokiniai sekė informaciją, siunčiamą dalyvio elektroniniu paštu, nes ten buvo nurodytas puslapis tik finalo dalyviams. Mokinių tėvai pasirūpino, kad varžybų metu jų vaikai turėtų patogią darbo vietą, stabilų interneto ryšį ir kompiuterio garso kolonėles, girdėtų bendrą informaciją bei turėtų atvertą elektroninio pašto ir Zoom programas. Respublikos finale buvo naudojama universali rungtis - PENKIAKOVĖ. Finalas visą laiką (10:00-16:00) buvo transliuojamas Youtube, o mokinių veikla matoma Zoom programa, prisijungus į privačią video konferenciją.

            „Matmintinio“ respublikinio finalo dienotvarkė buvo tokia:

                1.    Sveikinimo žodis ir instruktažas: 10:00.

                2.    1-3 klasių grupė: 10:30-11:30. Nugalėtojų paskelbimas: 12:00.

                3.    4-6 klasių grupė: 11:30-12:30. Nugalėtojų paskelbimas: 13:00.

                4.    7-12 klasių mergaičių grupė: 12:30-13:30. Nugalėtojų paskelbimas: 14:00.

                5.    7-12 klasių berniukų grupė: 13:30-14:30. Nugalėtojų paskelbimas: 15:00.

                6.    Suaugusiųjų moterų ir vyrų grupė: 14:30-15:30. Nugalėtojų paskelbimas: 15:30.

            Finale dalyvavo aštuntokai Augustinas Aleksonis, Gustė Taparauskaitė  ir Domas Vrubliauskas. Visi mokiniai stengėsi užduotis atlikti kuo geriau. Jų rezultatai puikūs: Gustė Taparauskaitė - šešta (7–12 klasių  mergaičių grupėje), Augustinas Aleksonis - dešimtas, o  Domas Vrubliauskas - tryliktas (7-12 klasių berniukų grupėje). Tai tikrai puikus mūsų mokyklos mokinių pasiektas rezultatas.

            Finalo metu buvo kalbinami esami ir buvusieji "Matmintinio" dalyviai ir aktyviausių mokyklų matematikos mokytojai. Savo įžvalgomis ir patirtimi įtraukiant mokinius į šį tarptautinį konkursą tiesioginės transliacijos metu pasidalino mokytoja Danutė Gudelienė.

 

 

 

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas

 

            Tarptautinė vaikų knygos diena minima kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.

Mūsų vaikai užauga kartu su knygomis, kartu su pasakomis, kartu su knygų herojais. Kai perskaitai įdomią knygą, labai norisi pasidalinti įspūdžiais, kam nors papasakoti. Tą mielai 5–8 klasių mokiniai gali padaryti literatūros pamokų metu. Vieni kitiems pristato perskaitytą knygą, užduoda klausimų, aptaria, apibendrina.

            Šią savaitę mokiniai iliustravo savo mėgstamiausios knygos viršelį. Tapo tikraisiais knygos iliustratoriais. Rašė, kodėl svarbu skaityti, ką žmogui suteikia skaitymas. 5–6 klasių mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime su progimnazijos bibliotekininke Daiva Ivanavičiene. Ji papasakojo apie Vaikų knygos dieną, pasakininką H. K. Anderseną, skaitymo naudą. Prisiminti vaikystės knygas ir rašytojus, mokiniai galėjo žaisdami linksmąją ,,Kahoot“ viktoriną.

            Progimnazijoje šį mėnesį paskelbta akcija ,,Mėnuo su knyga“, kurią organizuoja mokinių taryba, soc. pedagogė Justina Ivanovaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Kazareva. Akcijos tikslas – skatinti skaityti knygas, dalintis įspūdžiais bei stiprinti tarpusavio bendravimą. Tad mielai kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos ir laiką praleisti su knyga.

            Džiaugiuosi savo mokiniais, kurie yra skaitantys ir mylintys knygą! Kaip sako V. M. Tekerėjus, ,, Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį“.

 

            Jolita Kazareva,

            lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Kovo 11-ios paminėjimas Kietaviškių progimnazijoje

 

            Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią gražią šventę paminėjome ir  Kietaviškių   progimnazijoje. 

            Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko šventiniai rytmečiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Ikimokyklinukai su mokytoja Dovile Jankauskiene sužinojo, kuo svarbi ši data mūsų valstybei, žmonėms. Aptarė, kodėl svarbu būti laisvais ir nepriklausomais.  Klausėsi eilių  apie Lietuvą. Mokytoja Valentina Kondrotienė šventinį rytmetį siejo su Lietuvos gimimo diena, kartu su vaikais gamino darbelį ,,Mano Lietuva“, kurioje auga obelys, žydi linai, laukia Baltijos jūra.  Priešmokyklinukai kartu su mokytoja  Edita Rulevičiene  šią  šventę paminėjo netradiciškai: gamino sumuštinius, ant kurių sudėliojo vėliavos spalvas.

            1–4 klasių mokiniai, tėveliai, mokytojai jungėsi į virtualų renginį „Mano Lietuva“, kurį organizavo mokytoja Daiva Markauskienė. Po sugiedoto Lietuvos himno buvo apžvelgtas tautos  kelias į laisvę, kuris buvo ilgas ir sunkus. Mokiniai aktyviai dalyvavo  renginyje, deklamavo eilėraštukus, diskutavo.  Smagu buvo vieniems kitus matyti, klausytis. Pabaigoje savo žinias pasitikrino „Kahoot“ žaidime–viktorinoje apie Lietuvą.

            5–8 kl. mokiniai dalyvavo integruotame istorijos, geografijos, pilietiškumo ugdymo projekte „Mano Lietuva“, kurį organizavo mokytojai Ina Žigutienė, Laimutė Pluščauskienė ir Nerijus Plančiūnas. Mokiniai atlikdami įvairias užduotis, sužinojo įdomybių apie Lietuvos garsius žmones, vietoves, įvykius.

            Kovo 10 d. mokiniai savo jėgas išbandė ir nuotoliniame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“, kurio globėja – LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

            Mokytojų Gražinos Žalienės, Aušros Taparauskienės, Ramutės Stočkūnienės iniciatyva 5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo integruotame etninės kultūros, technologijų ir dailės projekte „Langas laisvei“. Mokiniai  kūrybiškai puošė savo namų langus. Kūrybinius darbelius pristatė virtualioje parodoje mokinių Pirmadienio pokalbių metu.

            Dėkojame visiems mokytojams, kurie moko mylėti ir puoselėti savo kraštą, branginti savo šalies nepriklausomybę. Mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus – priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

 

            Beata Jocaitytė Bildziukienė,

            Kietaviškių progimnazijos

            direktoriaus pavaduotoa ugdymui

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Įsakymas dėl pradinio ugdymo programos vykdymo

 

Įsakymą galite rasti perėje šia nuoroda.

 

 

 

KNYGNEŠIO DIENA

 

            Kovo 16-oji – Knygnešių diena. Tai žinomo Lietuvos knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena. Šią dieną 5-8 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva prisiminė ir pagerbė draudžiamų spaudinių platintojus – knygnešius. Nuoširdų ačiū tariame Lietuvos Knygnešių draugijos pirmininkei Irenai Kubilienei ir Kietaviškių progimnazijos kraštotyros muziejaus vadovei Danutei Gudelienei už puikią metodinę medžiagą, parengtas skaidres, pasakojimus, prisiminimus apie knygnešių Jurgio Bielinio ir iš Kietaviškių seniūnijos, Gilūšio kaimo, kilusio Motiejaus Grybausko gyvenimo prasmingą kelią. Galime pasidžiaugti, jog knygnešio Motiejaus Grybausko sermėga, kuri eksponuojama Kietaviškių progimnazijos Kraštotyros muziejuje, tapo meniniu simboliu, kuris buvo apdovanotas už istorinį įvaizdį (autorė menininkė Zita Inčeriauskienė), dabar puošia Plungės naujosios bibliotekos interjerą.

            Minėjimo pabaigoje mokiniai dalyvavo smagioje Kahoot viktorinoje ,,Ką aš žinau apie knygnešius?“. Puikias žinias apie knygnešių gyvenimą geriausiai įsivertino 5 klasės mokiniai Aistis Cibulskas (Ivieta), Lukas Kveraga (II vieta), Ugnė Daugėlaitė (III vieta); 6 klasės mokiniai Kristupas Baltrušaitis (Ivieta), Airidas Medekša (IIvieta), Miglė Kertenytė (IIIvieta); 7 klasės mokiniai Evelina Paulauskaitė (Ivieta), Rusnė Orlovaitė (IIvieta), Harutyun Kurdyan (IIIvieta); 8 klasės mokiniai Augustinas Aleksonis (Ivieta), Gustė Taparauskaitė (IIvieta), Austėja Pašvenskaitė (IIIvieta).

            Sveikinu visus su Knygnešių diena!

            Nuoširdžiai, lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva

 

   

 

   

 

   

 

 

 

VSB informacija dėl pagalbos susidūrus su psichoaktyviosiomis medžiagomis

 

Informaciją pateikiama šiame PDF dokumente: informacija.

 

 

 

Netradicinio ugdymo diena „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko turgus“

 

            Netradicinio ugdymo diena „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko turgus“ Kietaviškių progimnazijoje jau gyvuoja  daugybę metų. Todėl nesilaikyti šios tradicijos negalėjome ir šiuo sudėtingu laikotarpiu.

            Šios  dienos veiklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko gyvai: priešmokyklinukai su mokytoja Edita Rulevičiene dekoravo ąsotėlius, ikimokyklinukai su mokytoja Dovile Jankauskiene gamino papuošalus, žaidė smagius žaidimus.

            1-8 klasių mokiniams netradicinio ugdymo dienos veiklos vyko virtualioje aplinkoje. Kazimierinės – tai pagarbos Lietuvos globėjui diena. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti  įvairiose veiklose. Pradinukai su savo mokytojomis Kristina Nedzveckiene, Lina Živulskiene, Diana Liupševičiene ir Daiva Markauskiene gamino įvairius meniškus darbelius, kuriuos pristatė virtualioje parodėlėje.

            5–8 klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Kazareva gamino kaukes. Technologijų mokytoja Ramutė Stočkūnienė mokė, kaip pasigaminti velykinio stalo dekoraciją –

„velykinį zuikutį“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė su mokiniais gamino „Pavasarinius sveikuoliškus kokteilius“, o mokytoja Lina Vrubliauskienė mokinius mokė, kaip pasigaminti  3D atvirukus. Visos šios kūrybinės veiklos vyko virtualioje aplinkoje.

            Pasibaigus kūrybinėms veikloms mokytoja Jolita pakvietė visus 5–8 klasių mokinius ir mokytojus prisijungti į bendrą virtualią Kahoot viktoriną „Ką žinau apie Kaziuko mugės tradicijas?“ kurioje minė mįsles apie šv. Kazimierą, atsakinėjo į klausimus.

            Tai buvo tikrai gera patirtis mažiems ir dideliems. Diena, kupina įspūdžių. Tikimės, kad kitais metais „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko mugė“ vyks ne virtualioje aplinkoje, o  įprastu būdu.

 

            Beata Jocaitytė Bildziukienė,

            Kietaviškių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Konkursas "Temidė"

 

            Kovo pirmąją savaitę Elektrėnų policijos komisariato vyr. tyrėja Erika Venskutonienė organizavo nuotolinį mokinių teisinių žinių konkursą "Temidė". Šiame konkurse dalyvavo Vievio gimnazijos, Semeliškių gimnazijos ir Kietaviškių progimnazijos mokinių komandos. Kietaviškių progimnazijos komandą atstovavo 8 kl. mokiniai: Gustė Taparauskaitė, Austėja Pašvenskaitė, Maja Janavičiūtė, Domas Vrubliauskas, Augustinas Aleksonis ir konkursui ruošusi socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

             I-ajame etape kovo 3 d. virtualioje erdvėje vyko "Protų mūšis", kuriame dalyvavo tik Kietaviškių progimnazijos komanda, kuriai reikėjo atsakyti į 15 įvairiausių klausimų. Kitos komandos dalyvavo kitomis dienomis.
            Kovo 8 d. virtualiu būdu vyko visų 3 mokyklų komandų protų mūšio aptarimas, kuriame buvo paskelbta komanda nugalėtoja Kietaviškių progimnazija. Kietaviškių progimnazijos komanda laimėjo kelialapį į antrąjį konkurso etapą - pabėgimo kambarį.

            Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti tokio pobūdžio konkurse.

 

            Justina Ivanovaitė,

            socialinė pedagogė

 

   

 

 

 

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

 

            Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai vasario 15 d. kartu su mokytoja Dovile Jankauskiene darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų žaidimų ir šūkavimų, klausėsi Užgavėnių dainų. Skambant dainai ,,Kepė, kepė močia blynus“ visi kartu maišė tešlą, kepė čirvinius blynus, kuriais visi kartu vaišinosi.

            Išėjus į kiemą nuoširdžiai ir garsiai skanduojant ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ buvo sudeginta simbolinė Morė.

            Po triukšmingo žiemos varymo belieka tik laukti pirmųjų pavasario pranašų.

 

            Dovilė Jankauskienė,

            ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

 

            Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui brangi ir labai svarbi šventė, nes tai – Lietuvos gimtadienis. O gimtadieniai švenčiami labai įvairiai!

            Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai su savo mokytojomis D. Jankauskiene, V. Kondrotiene, E. Rulevičiene Lietuvai skyrė kūrybinius darbelius, kuriais pasipuošė savo grupes, aiškinosi, kas yra tėvynė, Lietuva, nepriklausomybė, o 1-4, 5-6 bei 7-8 klasių mokiniai vasario 4, 5, 10 dienomis katu su savo klasių auklėtojomis dalyvavo Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų virtualioje edukacijoje „Kas yra Vasario 16-oji?“. Edukacijos dalyviai turėjo puikią galimybę nuotoliniu būdu ne tik apsilankyti vietoje, kurioje 1918 m. vasario 16 d. dvidešimt Lietuvos Tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, bet kartu su muziejaus darbuotoja padiskutuoti ir atlikti įvairias užduotis net iš aštuonių skirtingų temų, tokių kaip „Mitų griovėjai“, „Istorijos mįslės“ ir kitų, susijusių su šia svarbia diena.

            Mokiniai ne tik pasikartojo ar prisiminė jau žinomus įvykius, žmones, tačiau sužinojo ir daugiau įdomių bei netikėtų faktų. Gerbti, mylėti savo kraštą, gamtą, kalbą, žinoti jo istoriją, pažinti žymius žmones – kiekvieno žmogaus pareiga.

            https://docs.google.com/presentation/d/1Jzz_MzfKm26LKGcTlaTB24nSCK9Mn5ZxM5imzFxq9S0/edit?usp=sharing

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Mokymai „Komandos formavimas“

 

            Vasario 12 d. Kietaviškių progimnazijos mokinių tarybos nariai dalyvavo mokinių tarybai skirtuose mokymuose „Komandos formavimas“, kuriuos vedė mokymų vadovė Liveta Kazlauskaitė.

            Virtualiame susitikime diskutavome apie komandos ir grupės panašumus ir skirtumus. Aptarėme komandos rodiklius: atsakomybes, tikslus, motyvaciją, bendradarbiavimą, sprendimų priėmimą, komandinius santykius, įvardijome komandos sudedamąsias dalis, emocinę aplinką.

            Įžvelgėme aspektus, su kokiomis problemomis susiduriame komandoje, ieškojome sprendimų, kaip galėtume spręsti iškilusius sunkumus, problemas.

            Žaidėme simuliacinį, vaidybinį žaidimą, atlikome praktikas, stiprinome tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą.

            Dėkojame mokymų vadovei už naujas patirtis ir įdomius mokymus, už komandinio darbo ypatumus.

 

   

 

 

 

 

DALYVAVIMAS DIDŽIAUSIOJE NUOTOLINĖJE PAMOKOJE LIETUVOJE „MOKONOMIKA“

 

            Šių metų sausio 21 d. įvyko didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“, kurią inicijavo „Swedbank“.

            „Mokonomikos“ pamoka prisidėjo prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas yra kurti inovatyvias švietimo priemones įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

             „Mokonomikos“ pamokos buvo skirtos trijų amžiaus grupių mokiniams, o skirtingoms mokinių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė 24 įvairių sričių mokytojai bei ekspertai.

            Virtualią pamoką stebėjo bei dalyvavo ir mūsų Kietaviškių progimnazijos jaunesnių ir vyresnių klasių mokiniai bei mokytojai.

            1-4 klasių mokiniai dalyvavo šokio pamokoje, klausėsi rašytojų Kotrynos Zylės ir Kristinos Savickytės, svarstė, ar mes nenualinsime planetos, gaminosi išskirtines pinigines ir susipažino su pinigų istorija.

            5-8 klasių mokiniai vaizdo pamokoje mokėsi atskirti norus ir poreikius, svarstė ar jie nėra visko-norėtojai, galėjo pamąstyti apie asmeninius finansus. Mokiniai turėjo progą pamąstyti, kokios profesijos bus paklausios ateityje, kokios bus ateities profesijos bei su žinojo, kad svarbiausios kompetencijos yra kūrybiškumas ir kritinis mąstymas. 5-8 kl. mokiniai taip pat žiūrėjo ir mokėsi iliuzionisto triukų su pinigais. Mokiniai išgirdo „Maisto banko“ vadovo mintis apie savanorystę, o Valstybės pažinimo centro atstovo – apie pilietiškumą, būdus, kaip pilietis gali aktyviai įsitraukti ir dalyvauti valstybės gyvenime. Neabejotinai daug emocijų ir minčių sukėlė Orijaus Gasanovo pasakojimas, paremtas kelionėse sukauptais įspūdžiais, taip pat socialinių tinklų žvaigždės Andriaus Talžūno įžvalgos apie kūrybą.

            9-12 klasių gimnazistai sužinojo, kaip užauginti vienaragį ir kaip tapti nugalėtoju skaitmeniniame pasaulyje. Apie pandemijos metu itin svarbią savanorystę kalbėjo Gabrielius Liaudanskas-Svaras, o apie finansinių investicijų svarbą – Nerijus Mačiulis. Praktiškais patarimais, kaip galima sukurti prekės ženklą, pasidalino Žygimantas Kudirka-Mesijus.

            Dėkojame organizatoriams ir pamokas vedusiems mokytojams bei ekspertams už kūrybingas, įdomias pamokas, kurios sužavėjo ne tik mokinius, bet ir mokytojus.

            O netrukus „Swedbank“ Finansų institutas mokiniams ir mokytojams pasiūlys trečiąjį pamokų ciklą, kurį sudarys net 200 tiesioginių užsiėmimų skirtingo amžiaus mokiniams. Registruotis į šias pamokas galima atsidarius nuorodą: https://blog.swedbank.lt/finansu-laboratorija.

 

   

 

   

 

 

 

Sausio 13-osios minėjimas „Laisvės sparnai“ kitaip

 

            Šiemet Sausio 13-oji kitokia. Dėl pandemijos Kietaviškių progimnazijos bendruomenė Sausio 13-osios minėjimą ,,Laisvės sparnai“, skirtą Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui, minėjo nuotoliniu būdu. 8.00 valandą ryto progimnazijos bendruomenė namuose, progimnazijoje, kartu su visa Lietuva  dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“:  dešimčiai minučių languose uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Minėjimas vyko ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupėse, kur šiuo metu kontakte dirbančios mokytojos  Valentina Kondrotienė, Dovilė Jankauskienė bei Ona Bartusevičienė kartu su vaikais dalyvavo pilietinėje iniciatyvo, rengė kūrybinius darbus, piešė, dainavo.

            Vėliau vykusiame virtualiame minėjime kiekvienas  mokinys, auklėtinis, mokytojas, darbuotojas segėjo pačių pasigamintą neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą. Progimnazijos bendruomenei nuoširdžius žodžius skyrė direktorė Ramunė Matonienė, prisiminimais dalinosi istorijos mokytojos Ina Žigutienė ir Laimutė Pluščauskienė.

            Visi žinome, kokia tai ypatinga data mūsų valstybingumui, mūsų laisvei. Prieš 30 metų, 1991 m. sausį, vienybės ir laisvės siekio vedini, Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Jie būrėsi kartu, siekdami apginti valstybę. Tada tai buvo vienintelis būdas apsiginti – būti drauge. Galbūt todėl ir mūsų progimnazijos bendruomenė – mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, kiti nariai – taip vieningai ir gausiai prisijungė į virtualų minėjimą – į virtualų minėjimą prisijungė net 90 narių! Mintimis ir širdimis pajutome vienybę, prisiminėme istoriją, pabuvome drauge. Nors ir per nuotolį, bet jautėme bendruomeniškumą.

            Minėjimo pabaigoje lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva pakvietė visus paskaityti 5–8 klasių mokinių mintis iš jų rašytų rašinių, esė ar eilėraščių apie laisvę ir pažiūrėti virtualią piešinių parodą ,,Aš, Laisvė ir Lietuva“. 1–8 kl. mokiniai taip pat dalyvauja rašto darbų ir piešinių konkurse ,,Laisvės karta sako jiems Ačiū“, skirtame pagerbti Sausio 13-osios aukas ir visus, apgynusius laisvę, kurį organizavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Irena Haase.

             Mokiniai, mūsų jaunoji karta, kuri gimė laisvoje Lietuvoje, suprato, ką šiandien reiškia žodis LAISVĖ ir ką jis reiškė mūsų didvyriams prieš 30 metų. ,,Laisvė – tai ne tik žodis. Laisvė –  tai viskas, ką mes galime turėti kaip šalis ir tauta“. (Augustinas Aleksonis, 8 kl.)

 

            Jolita Kazareva, lietuvių kalbos mokytoja

            Ina Žigutienė, istorijos mokytoja

            Kietaviškių progimnazija

 

 

            Mokinių mintys apie laisvę

 

            O mano laisve,  man suteikei tu laimę,
            Gyventi, džiaugtis ir laisvai svajoti...
            Gyvenimas - tikra palaima,
            Kai laisvas aš galiu pasaulyje klajoti... (Laurynas 5 kl.)

 

            Laisvė – žodis, kuris reiškia, kad tu esi nepriklausomas, laisvas. Žmogui reikalinga laisvė, kad jis galėtų pasakyti savo nuomonę. (Lukas 5 kl.)

 

            Laisvas žmogus yra tuomet, kai jis jaučiasi nesuvaržytas, gali pasakyti savo nuomonę ir būti nenubaustas. (Markas 5 kl.)

 

            Laisvė man yra labai svarbi,  tada aš galiu būti savimi ir niekas man nesako, ką aš turiu daryti.  Man patinka būti laisvu žmogumi, galiu laisvai keliauti ir gyventi, net mokytis kitoje šalyje. (Norvilė 5 kl.)

 

            Kaip gera dabar gyventi, kai laisvai galima visur eiti, važiuoti, važinėtis dviračiu, riedlente, plaukioti valtimi, žaisti krepšinį, futbolą, dalyvauti įvairiose varžybose, patirti gražių akimirkų, nuotykių. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva yra laisva! (Simas 5 kl.)

 

            Už viską dėkojam tiems, kas aukojos.
            Už tai, kad mes esam laisvi.
            Už tai, kad laisva mūsų tauta.
            Nes laisvė yra mūsų širdyse! (Tomas 5 kl.)

 

            Prisiminkime tuos, kurie mums iškovojo laisvę. Tai didvyriai, kurie nepaisė savo jėgų ir skausmo. Jie norėjo būti Lietuvos dalimi. Džiaukimės tuo, ką turime – Laisvę! (Ugnė D. 5 kl.)

 

            Laisvė  yra labai svarbus dalykas mūsų gyvenime. Net nesinori pagalvoti, kas būtų,  jei gyventume be laisvės. Mes turime būti labai dėkingi žmonėms, kurie  kovojo ir netgi paaukojo savo gyvybes dėl mūsų laisvės. (Adriana 6 kl.)

 

            Laisvė – tai, kai gyveni laisvoje šalyje be karo. Laisvė leidžia mums turėti savo vėliavą, himną. Valstybė gali turėti savo kalbą, savo knygas... Žmogui reikalinga laisvė ne tam,
kad pasigirtų, bet tam, kad džiaugtųsi. (Aurita 6 kl.)

 

            Kiekvienas žodį ,,laisvė“ supranta skirtingai. Vieniems tai laisva šalis, kitiems galbūt galėjimas daryti ką nori.  Man laisvė yra tada, kai galiu laisvai išeiti į lauką, gyventi nepriklausomoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba, lankyti mokyklą, gali išsakyti savo nuomonę. (Austėja N. 6 kl.)

 

            Man laisvė yra brangus jausmas. Plevėsuojanti trispalvė. Pasididžiavimas. Sausio 13-oji - diena, kuri suvienijo tautą ir ta vienybė liko žmonių širdyse. Minint šią dieną, vis labiau susimąstau, kiek žmonės tą naktį atidavė ir paaukojo stovėdami prie televizijos bokšto, rankose tvirtai spausdami Lietuvos vėliavą.  (Austėja V. 6 kl.)

  

            Sausio 13-osios naktį žmonės kovojo dėl mūsų laisvės. Jiems nebuvo baisūs nei okupantai  kariai, nei jų tankai, nes visi giliai širdyje labai mylėjo Lietuvą.
Ir štai po 30 metų turime saugią, darnią ir laimingą Valstybę, kurioje kuriame ateitį.  (Ermeta 6 kl.)

 

            Laisvė – neįkainojamas turtas žmogui. Mes gyvename laisvoje Lietuvoje, tačiau prieš 30 metų, prie televizijos bokšto stovėjo tūkstančiai žmonių, kurių širdys ir kūnas labiau troško laisvės nei bijojo okupantų tankų, mašinų bei ginklų. (Kristupas 6 kl.)

 

            Laisvė -  tai žmogaus teisė daryti viską, ką leidžia įstatymai. Netekti laisvės –  neaugti ir netobulėti. Galingiausias mūsų tautos ginklas - Tikėjimas, Meilė, Vienybė. Tik jų visų trijų dėka mes esame  laisvi.
Žmogus negali būti laimingas be laisvės. Laisvė - tarsi amžinai žydinti gėlė. (Meida 6 kl.)

 

            Laisvė – tai prisiminimai, kai beginkliai žmonės sugebėjo iškovoti laisvę. Jie tikėjo, kad jiems pavyks, ir jiems pavyko... Jie buvo stipresni už tankus, karius su automatais. (Nojus A. 6 kl.)

 

            Laisvė – tai kai tu gali būti laisvas, gali pasitikėti savimi. Niekas tau netrukdo, tu tiesiog žiūri ir galvoji, kaip ramu širdyje... Tu tiesiog labai gerai jautiesi, esi laimingas... (Nojus J. 6 kl.)

 

            Laisvė kaip paukštis, gali būti uždarytas nelaisvėje, o gali ir išskristi į laisvę. Taip kaip ir žmogus... Mintyse mes visada laisvi. Tik laisvę mes suprantame visi skirtingai... (Indrė 7 kl.)

 

            Laisvė man reiškia ne tik daryti tai, ką aš noriu, bet ir jaustis laisvai. Žinoti, kad tarp mūsų nėra jokio blogio ir problemų. (Rusnė 7 kl.)

 

            Laisvė žmonėms yra labai brangi. Dėl jos žmonės kovoja. Laisvė žmogui reikalinga, kad jis galėtų skleistį meilę, gėrį, džiaugsmą. Kad padėtų kitam žmogui nelaimėje, kad pasiektų savo tikslą. (Miglė 7 kl.)


            Laisvė - tai ne tik žodis. Laisvė -  tai viskas, ką mes galime turėti kaip šalis ir tauta. (Augustinas 8 kl.)

 

            Laisvė yra jausmas, kylantis iš mūsų širdžių, jei tai yra giliai mumyse, šio jausmo nesutryps niekas. Dėl laisvės kovose, žmonės tampa vieningi. Laisvė žmogui labai reikalinga, tik reikia protingai ją naudoti. Būk dėkingas už savo laisvę! (Austėja 8 kl.)

 

            Laisvė yra viena iš svarbiausių žmogaus teisių. Ji duoda žmogui galimybę būti savimi ir turėti savo nuomonę. Prieš 30 metų, sausio 13-ąją dieną, buvo bandoma jėga atimti laisvę iš Lietuvos žmonių, dėl ko susivienijo Lietuvos žmonės ir pasiaukojo, kad iki šiandien mes visi galėtume išlikti laisvi. (Domas 8 kl.)

 

            Laisvė - pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Be laisvės nebūtume patys savimi, be jos žmogus kaip be sielos. ,,Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti”, rašė Justinas Marcinkevičius. (Gustė 8 kl.)

 

            Kiekvienas žmogus žodį laisvė supranta skirtingai, nes kiekvienas yra individualus. Laisvė reikalinga tam, kad žmogus jaustųsi gerai. Galėtų pats rinktis, kas jam geriausia, kad gyventų ne bijodamas, o džiaugdamasis gyvenimu laisvoje šalyje. (Ieva 8 kl.)

 

            Tą taikų sausio 13-osios vakarą,
            Išėjo žmonės ginti savo šalį...
            Sustoję prie degančių laužų,
            Lietuviška daina, lietuvišku žodžiu
            Jie laisvę gynė... (Mykolas 8 kl.)

 

   

 

   

 

 

 

 

„Pasidaryk ir žaisk“

 

            Kietaviškių progimnazija įgyvendino projektą „Pasidaryk ir žaisk“.

            Stalo žaidimai žaidžiami nuo senų laikų. Juos žaidžiant ne tik bendraujama ar praleidžiamas laisvalaikis, bet ir lavinamas strateginis mąstymas, budrumas, įgyjama išminties, gerinami socialiniai įgūdžiai, patiriamos teigiamos emocijos. Stalo žaidimai yra puiki smegenų mankšta, nes reikia numatyti ne tik savo, bet ir varžovo kelis ėjimus į priekį.

            2019 m. spalio 17 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje, pasinaudodami Kultūros paso teikiamomis galimybėmis, 1–8 klasių mokiniams suorganizavome edukacinį renginį „Viduramžių Lietuvos žaidimai“, kurį vedė VŠĮ „Vikingų kaimo“ edukatoriai. Mokiniams  edukacinis užsiėmimas labai patiko, buvo informatyvus ir naudingas. Mokiniai išsakė norą patys pasigaminti senovinius stalo žaidimus ir žaidimų komplektus turėti savo klasėse. Taip gimė idėja  parengti projektą „Pasidaryk ir žaisk“, kurio įgyvendinimui iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto buvo skirta 330 eurų.

            Džiaugiamės, kad nors ir sunkiu laikotarpiu, tačiau projektą „Pasidaryk ir žaisk“ pavyko įgyvendinti. Gavus projekto finansavimą, į naudingą veiklą įtraukėme 5–8 klasių mokinius ir keramikos būrelį „Molinukas“ lankančius mokinius. Vadovaujant technologijų mokytojams Ramutei Stočkūnienei (dailiosios keramikos meistrė) ir Zigmui Mažeikai (tautodailininkas) mokiniai lipdė iš modelino,  minkė įvairias figūrėles, kauliukus, skrituliukus;  skaptavo, dažė, lakavo žaidimų lentas ir pagamino 32 senovinius stalo žaidimus. Dabar 1-8 klasių mokiniai savo klasėse turi po 4 senovinius stalo žaidimus: „Kvirkatas“, „Lapė ir žąsys“, „Laimės namas“, „Arklių lenktynės“. Mokiniai galės pertraukų metu, po pamokų, laukdami autobuso bendrauti žaisdami šiuos žaidimus. Tikimės, kad mokiniai mažiau laiko praleis socialiniuose tinkluose, žaisdami kompiuterinius žaidimus, bendraus ir bendradarbiaus.

Dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti projektą „Pasidaryk ir žaisk“.

 

            Projekto vadovė Kietaviškių progimnazijos mokytoja metodininkė Lina Živulskienė

 

   

 

   

 

 

 

Gerbiama švietimo bendruomene,

 

            Kreipiuosi į visus pedagogus, tėvus, mokyklų, taip pat savivaldybių švietimo administracijas.

            Gruodžio 14 d. Vyriausybė priėmė patikslintus sprendimus dėl karantino priemonių. Jie nėra lengvi. Šioje sudėtingoje situacijoje, kuri reikalauja ypatingo visuomenės solidarumo ir susitelkimo, privalome atsisakyti įprasto gyvenimo ritmo, apriboti jį dėl savo pačių ir mūsų visų ateities.

            Nuo gruodžio 16 d. visas ugdymas, išskyrus kai kurias išimtis, vyks nuotoliniu būdu, tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos dirbs įprastai, jos galės priimti vaikus.

            Tačiau rekomenduojama ateiti į ugdymo įstaigas tik tiems vaikams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti priežiūros namuose.

            Labai prašome tėvelių: jei galite nevesti savo vaiko į darželį – taip ir padarykite. Darželiai ir jų personalas dirba šiuo sudėtingu laikotarpiu, nes kai kurie tėveliai dėl darbo specifikos ar kitų svarbių aplinkybių negali vaikų prižiūrėti namuose. Pirmiausia tai gydytojai ir vidaus reikalų sistemos darbuotojai. Situacijos šeimose labai skirtingos, bet tikime mūsų žmonių sąmoningumu ir atsakomybe. Jei tik įmanoma, pasilikite namuose.

            Rūpinkimės savo vaikais, savo tėvais, galvokime vieni apie kitus, nes esame vieni nuo kitų priklausomi. Tikiu, kad ne griežta įsakymo raidė, kurią randama būdų apeiti, o visų mūsų sąmoningumas lemia kiekvieno iš mūsų elgesį pandemijos akivaizdoje.

            Suprantu, kad šiuo ypatingu prieškalėdiniu laikotarpiu natūraliai kyla noras pabendrauti, pradžiuginti vaikus Kalėdų Senelio dovanėle ar šventiniu vakaru, tačiau verčiau rinkimės jautrumą ir atsakingumą vieni už kitus – nerenkime šventinių kalėdinių ir naujametinių susibūrimų švietimo įstaigose. Geriausia šių metų padovanota dovana ir džiaugsmas bus išsaugota vaikų, tėvų, senelių ir darbuotojų sveikata.

            Kreipiuosi į savivaldybių administracijas ir prašau pagal savo galimybes ir vietos bendruomenių poreikius talkinti švietimo įstaigoms sprendžiant jautrius šiuo periodu klausimus dėl darbo organizavimo, įstaigų aprūpinimo saugos priemonėmis. Taip pat svarbu spręsti dėl pagalbos pradinukus auginantiems medikams ir pareigūnams, darbuotojams, kurie rūpinasi visų mūsų sveikata bei saugumu, sudarant galimybes jų vaikams organizuoti ugdymą ar priežiūrą kasdieniu, t. y. kontaktiniu, būdu.

            Švietimo bendruomenės nariai – pirmiausiai mokytojai – yra atsidūrę vienose iš pirmųjų kova su pandemija gretų. Esu nepaprastai dėkinga už jų darbą. Kaip kas galime – tėvai, mokyklų ir savivaldybių švietimo administracijos – palaikykime juos, neapkraukime nebūtinu darbu. Svarbiausia dabar – visų sutelktumas, pagalba, dėmesys ir rūpestis vienas kitu.

 

            Nuoširdžiai

            Jurgita Šiugždinienė

            Švietimo, mokslo ir sporto ministrė

 

 

 

 

Kietaviškių progimnazijos

ikimokyklinio ugdymo grupė dirbs įprastu būdu,

laikantis jau įprastų būtinų saugumo sąlygų.

Rekomenduojame grupę lankyti tik tiems vaikams,

kurių tėvai ar globėjai neturi galimybių

dirbti nuotoliniu būdu  ir / ar užtikrinti

vaikų priežiūros namuose.

Šventiniai susibūrimai neorganizuojami.

                                                      Administracija

 

 

 

Šalies mokinių kraštotyrinis konkursas

„Tautos dvasios beieškant“,

skirtas tautodailės metų minėjimui

 

            Šalies mastu buvo paskelbtas konkursas „Tautos dvasios beieškant“, skirtas tautodailės metams paminėti. Konkurso nuostatai buvo paskelbti 2020 metų pradžioje, o pats konkursas vyko kovo-lapkričio mėnesiais. Mokyklos kraštotyrininkai, susipažinę su konkurso nuostatais, nusprendė, kad rašyti yra apie ką. Mokiniai susiskirstė į tris grupes, išsirinko temas ir darbo vadovus ir prasidėjo veikla. Darbo grupę „Atgimusi  keramika“ sudarė aštuntokai  Gustė Taparauskaitė, Austėja Pašvenskaitė, Maja Janavičiūtė, Auksė Šinkūnaitė, Ugnius Lepševičius, Lijana Prochorovaitė. Vieni fotografavo molinius daiktus esančius namuose, kiti atsiuntė jau turimų „Molinuko“ būrelio nuotraukų, dar kiti papasakojo  žodžiu, ką veikia būrelio užsiėmimų metu, o buvo ir tokių mokinių, kurie užrašė prisiminimus ir juos atsiuntė. Konsultavo technologijų vyr. mokytoja, pradinių ir vyresnių klasių mokinių keramikos būrelių „Molinukas“ vadovė Ramutė Stočkūnienė. Ji pasidalino savo įžvalgomis ir asmeninio archyvo nuotraukomis. Mokinių sukaupta medžiaga buvo papildyta muziejaus archyvine medžiaga ir muziejuje esančių senųjų molinių dirbinių nuotraukomis bei archeologo Vykinto Vaitkevičiaus skaidrėmis. Kadangi reikėjo skubėti, fotografu dirbo ir aštuntokas Danielius Jatkauskas.

            Antrasis darbas vadinosi „Mokytoja Lina  ir tautinis kostiumas“. Nerašyti apie pradinių klasių mokytoją Liną ir jos didelį triūsą, sukuriant mūsų mokyklos tautinį kostiumą, negalėjome. Darbo grupėje dirbo šeštokai Ermeta Aleknavičiūtė, Airidas Medekša ir Austėja Vrubliauskaitė. Rašant darbą konsultavo pradinių klasių mokytoja metodininkė, tautinių šokių būrelio „Trepsiukai“ vadovė Lina Živulskienė. Ji pasidalino prisiminimais, įžvalgomis ir asmeninio archyvo nuotraukomis.

            Trečiasis darbas – „Tautodailininkas Zigmas Mažeika“. Kaip nerašysi apie žmogų, kurio gražiuosius darbelius matome visur: mokykloje, mokytojo sodyboje, gyventojų namuose, parodose, mugėse... Tai žinomiausias mūsų vietovės tautodailininkas. Darbo grupę sudarė 8 klasės mokiniai: Domas Vrubliauskas, Augustinas Aleksonis, Danielius Jatkauskas, Ieva Ščerbavičiūtė ir Aušrinė Venckutė. Konsultavo tautodailininkas, technologijų mokytojas Zigmas Mažeika. Jis leido fotografuoti mokinių ir jo paties sukurtus darbus, naudotis jo paties asmeniniu archyvu. Kadangi reikėjo skubėti, aktyviai dirbo fotografai Danielius Jatkauskas ir Domas Vrubliauskas.

            Kiekvienas konkursas turi pradžią ir pabaigą. Šis patriotinis, tautiškumą skatinantis konkursas, paraginęs apsižvalgyti aplink ir paieškoti „Tautos dvasios“, baigėsi. Labai gerai įvertinti visi trys darbai. Apdovanojimai: 6 statulėlės „Šalies mokinių kraštotyrinis konkursas „Tautos dvasios beieškant“ 2020 m.“, Padėkos, Pagyrimo raštai, Diplomai ir asmeninės dovanėlės.

            Gaila, kad dėl esamų apribojimų neįvyko respublikinė konferencija ir visa tai nebuvo įteikta mokiniams asmeniškai. Į šventę būtume vykę visi.

            Ačiū mokytojams, kad padėjo, ačiū mokiniams, kad netingėjo ir bent mažais darbeliais prie šių darbų prisidėjo, kai kuriuos darbus padarė ir nuotolinio mokymosi metu. Teisingai lietuvių liaudis sako: „Dėk grūdą prie grūdo, supilsi aruodą“.

 

            Danutė Gudelienė,

            Kietaviškių progimnazijos mokytoja,

            kraštotyros muziejaus vadovė

 

   

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIAI Į ŽIEMOS ATOSTOGAS IŠKELIAUJA SU KALĖDINE NUOTAIKA, KARTU ŽINODAMI IR APIE ŽIEMĄ TYKOJANČIUS PAVOJUS

 

             Žiemos metas – smagus bei gražus laikotarpis, ypač mažiesiems. Nors labai retai sulaukiame gražuolių snaigių, bet po truputį jaučiame artėjantį šaltį bei darganą. Visgi, pravartu prisiminti, kad žiemą lauke tyko įvairių pavojų. Siekiant išvengti ar bent sumažinti nelaimingų atsitikimų žiemos metu atvejų, šių metų gruodžio 9 d. Kietaviškių progimnazijoje 1-4 kl. mokiniai dalyvavo prevencinėje pamokėlėje „Žiemos pavojai“.

            Prevencinę pamokėlę vedė progimnazijos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. Ugdytiniai prisiminė įvairius pavojus, kurie gali nutikti žiemos laikotarpiu ir ne tik: paslydimai, nušalimai, įlūžimai vandens telkiniuose, nesaugus elgesys gatvėje ir kelyje, nelaimingi atsitikimai su fejerverkais. Mokiniai, stebėdami animacinius filmukus, mokomąją medžiagą, diskutavo apie jau jiems įvykusius žiemos pavojus ir būdus, kaip reikėtų išvengti minėtų žiemos pavojų.  

            O gruodžio 10 d. prieš pat žiemos atostogas, pradinių klasių mokiniai sudalyvavo socialinės pedagogės J. Ivanovaitės surengtoje smagioje viktorinoje „Kalėdinis protmūšis“.

            Tai ne tik žaidimas, bet ir įtraukianti, linksma, skatinanti bendrauti ir bendradarbiauti, pažinti, sužinoti bei vienijanti komandas, veikla. Mokiniams buvo pateikti įvairūs klausimai, susiję su kalėdiniu laikotarpiu. Mokiniai kartu galėjo susipažinti su įvairiomis Kalėdų tradicijomis, papročiais taip plėsdami savo akiratį ir pajausti kalėdinę nuotaiką.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

 

Knyga mus suartina

 

            Pastaruoju metu visos mokyklos pritilę nuo vaikiško šurmulio, juoko, išdaigų. Ugdymo procesas vyksta dažniausiai mišriuoju būdu. Jokio būriavimosi, jokių išvykų, didelių renginių, suburiančių visą mokyklos bendruomenę.  Liūdnoka... Bet visada yra būdų, kaip praskaidrinti kasdienybę.

            Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazijos biblioteka mielai bendradarbiauja su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka. Lapkričio antroje pusėje buvo vykdoma bendra iniciatyva ,,Svečiuose nauja knyga“, kurios metu Kietaviškių progimnazijos bibliotekoje ,,viešėjo“  naujai gautos leidyklos ,,Apkabink mėnulį“ knygos. 1-6 kl. mokiniai bei priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai džiaugėsi turėdami galimybę pavartyti ir iš arčiau apžiūrėti naujus, gražiai iliustruotus, inovatyvius leidinius, žavėjosi gilią prasmę turinčiais tekstais. Po bibliotekininkės Daivos Ivanavičienės leidinių pristatymo savo mintis ir emocijas mokiniai iliustravo dailės pamokų metu.

            Gruodžio 3 d. elektrėniečio Mariaus Tripono debiutinės knygelės vaikams ,,Garvežiukų nuotykiai“ virtualų pristatymą stebėjo ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su ikim. ugd. gr. pedagoge Dovile Jankauskiene, priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su priešm. ugd. gr. pedagoge Edita Rulevičiene bei 1 klasės mokiniai su mokytoja Kristina Nedzveckiene. Visiems stebėjusiems virtualaus knygelės pristatymo tiesioginę transliaciją bibliotekininkė D. Ivanavičienė suteikė galimybę pristatomą knygelę pavartyti, pasigrožėti jos iliustracijomis, skaitė jos ištraukas. 

            Dėl paskelbto karantino buvo atšaukta ir planuota ekskursija į Elektrėnų viešąją biblioteką, tačiau  buvo pasirinkta alternatyva  ir gruodžio 4 d.  informacinių technologijų pagalba Kietaviškių progimnazijos 2-os klasės mokiniai su mokytoja Lina Živulskiene virtualiai svečiavosi Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Jiems buvo pristatyta biblioteka, joje teikiamos paslaugos. Buvo vedama edukacinė pamokėlė, kurios metu vaikai galėjo sužinoti, kaip įsigyti skaitytojo pažymėjimą, išsirinkti ir pasiimti knygeles, kaip elgtis parsinešus jas į namus. Buvo pristatytas advento kalendorius „Eglutė“, skaitomi eilėraščiai iš Z. Gaižauskaitės knygelės ,,Kalėdų žvaigždelė“. Ekskursija, nors ir virtuali, tikrai praskaidrino mokinukų kasdienybę, praplėtė  jų akiratį.

            Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazijos vardu norėtume padėkoti Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus bei Dokumentų komplektavimo skyriaus darbuotojams už malonų ir šiltą bendradarbiavimą. Tikime, kad ir ateinančiais metais atrasime bendrų veiklų.

 

            Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazijos

            bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė

 

       

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

VIRTUALI PREVENCINĖ NEPILNAMEČIŲ TEISINĖS ATSAKOMYBĖS PASKAITA KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAMS

 

            2020 m. gruodžio 1 dieną 7 klasės mokiniai jungėsi į virtualią prevencinę paskaitą apie nepilnamečių teisinę atsakomybę. Nuotolinį susitikimą organizavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Danguolė Barišauskienė. Šia prevencine paskaita buvo siekiama ugdyti nepilnamečių teisinę atsakomybę, savimonę ir suvokimą, kad mokiniai turi ne tik savo teises, tačiau ir pareigas bei atsakomybes net tik viešoje, bet ir virtualioje erdvėje.

            EPK tyrėja D. Barišauskienė dalyvius supažindino su nepilnamečių atsakomybes reglamentuojančiais teisės aktais, Lietuvoje vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės ypatumais, vartojant psichoaktyviąsias medžiagas, tabaką, elektronines cigaretes, alkoholinius gėrimus, smurto ir patyčių, vagystės atvejus ir kt. Dar kartą mokiniai prisiminė saugaus eismo kelyje reikalavimus, ugdymo(si) virtualioje erdvėje taisykles tokias, kurios galioja kaip ir tiesioginių pamokų metu.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

Vakarojimas namuose „Darbus dirbk, bet ir švęsti neužmiršk!“

 

            Kietaviškių progimnazijos bendruomenės nariai lapkričio mėn. tradiciškai rinkdavosi į etnokultūrinę vakaronę „Darbus dirbk, bet ir švęsti neužmiršk!“. Šiais metais dėl nuotolinio mokymosi susitikti negalėjome, tačiau nepaisant visko, Kietaviškių progimnazijos bendruomenė vakarojo kitaip – lakričio 20–30 dienomis, pasirinkus patogiausią metą, mokiniai su savo šeimos nariais, artimaisiais  piešė, skaitė pasakas, gamino įvairius darbelius, gėrė arbatą, kepė pyragus, pynė adventinius vainikus, gamino sveikinimo atvirukus – kas ką sugalvojo!

            Dėkojame visiems už bendrystę!

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Paskelbti šalies mokyklų muziejų veiklos apžiūros-konkurso laimėtojai

(LMNŠC informacija)

 

            Baigėsi mokyklų muziejų veiklos apžiūros-konkursas. Konkursu buvo siekiama puoselėti mokyklinę muziejininkystę, viešinti edukacinę mokyklų muziejų veiklą ir išrinkti geriausius mokyklų muziejus. Šalies mokyklų muziejų veiklos apžiūros-konkurse dalyvavo: 40 progimnazijų, 30 gimnazijų, 5 pagrindinės mokyklos, 5 profesinio mokymo centrai.

            Geriausi šalies mokyklų muziejai ir jų vadovai apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais, atminimo prizais, o aktyviausi jaunieji muziejininkai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštais.

            Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu apdovanotas ir Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus (vad. Danutė Gudelienė).

 

 

 

Virtuali sveikatingumo paskaita Kietaviškių progimnazijoje

 

            Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų bei paauglių skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių.

            Kaip viena iš priemonių, sprendžiant šią problemą, nuo rudens startavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės „#walk15“ projektas „Mokyklos eina“. Šiame projekte dalyvauja ir Kietaviškių progimnazija. 

            Projekto koordinatorė Agnė Talalaitė lapkričio 26 d. pakvietė mūsų progimnazijos mokinius ir mokytojus į tiesioginę Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Arūno Emeljanovo sveikatingumo paskaitą apie fizinį aktyvumą, jo rūšis ir svarbą ne tik mokyklinio amžiaus vaikams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Paskaitoje nuotoliniu budu dalyvavo 51 klausytojas.

            Harvarde ir kituose garsiuose pasaulio universitetuose stažavęsis, įspūdingą patirtį turintis profesorius Arūnas Emeljanovas paskaitos dalyviams aiškino, kaip pasikeičia kasdien vaikščiojančio žmogaus smegenys, kiek minučių reikia judėti, kad taptumėme kūrybiškesni, pristatė fizinio aktyvumo svarbą, pateikė kasdieninių rekomendacijų bei patarimų. Lektorius pabrėžė svarbiausią fizinio ugdymo tikslą – įskiepyti poreikį būti fiziškai aktyviam visą gyvenimą.

            Virtualios paskaitos metu išgirdome  naujų patarimų, įdomių faktų bei paskatinimą aktyviau judėti, dalyvauti privačiame mokyklos žingsnių iššūkyje, kurio tikslas – iki 2021 m. sausio 8 d. visiems progimnazijos mokiniams, naudojantis programėle „#walk15“, apeiti Žemės rutulį. Daugiausiai žingsnių surinkę mokiniai bus apdovanoti prizais. Tikimės, kad profesoriaus patarimai paskatins visus daugiau judėti kasdien.

 

            Beata Jocaitytė Bildziukienė,

            Kietaviškių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE VYKO TOLERANCIJOS DĖLIONĖ

 

            Nuo 2003 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą. Prie šios iniciatyvos, paminėti lapkričio 16-ąją – Tarptautinę tolerancijos dieną – prisijungė ir Kietaviškių progimnazija.

            Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra Tolerancijos dėlionė. Lapkričio 16-20 dienomis vyko įvairios praktinės veiklos, siekiant paminėti tolerancijos dieną.

            Pirmąją renginio dieną, mokyklos bendruomenė galėjo susipažinti su progimnazijos stende esančiomis tolerancijos dėlionės dalimis, kurios simbolizavo tolerancijos reikšmę.

            Pradinio ugdymo klasių mokiniams socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė organizavo ugdomąsias veiklas. 1-4 kl. mokiniai žaidė žaidimus, suprasdami tolerancijos reikšmę, tolerancijos ir netolerancijos atvejus pasaulyje, mokėsi reikšti pagarbą kitiems. Ugdytiniai dėliojo didelę tolerancijos dėlionę. Vaikai kartu draugiškai spalvino raideles, taip pat tapė, piešė, spalvino pasirinktus dėlionės piešinius ir juos karpė, o kiti draugai turėjo jų piešinius sudėlioti.

            Šios ugdomosios veiklos gerino, stiprino klasės, grupės mikroklimatą, tarpusio santykius.

            Tolerancijos savaitę progimnazijos fojė puošė mokinių tolerancijos spalvingos raidelės, primenančios mūsų kiekvieno išskirtinumą ir panašumą.

            Būkime gražia paveikslo dėlione, sudaryta iš vieningos bendruomenės gabalėlių: skirtingų žmonių pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

 

 

 

 

KONSTITUCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

                      

            Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją.

            Konstitucijos dienai pažymėti Kietaviškių progimnazijoje spalio mėnesį vyko jau tradicine tapusi pilietinė akcija „Konstitucija gyvai 2020“. 5-8 klasių mokiniai, padedami klasių auklėtojų,  mokytojų istorijos pamokų, klasių valandėlių metu ruošėsi šiai akcijai: rinkosi jiems aktualiausius, įdomiausius Konstitucijos teiginius, apibrėžiančius laisves, teises, pareigas ar kitas vertybines nuostatas.  Akcijos metu kiekviena klasė pristatė šiuos teiginius įvairiais būdais ir formomis: giedojo Lietuvos himną, kūrė plakatus, šventinę atributiką, parengė trumpus straipsnių pristatymus, parengė stendą, išsakė savo mintis, kuo jiems svarbus šis dokumentas.  

            Visi džiaugiamės pavykusia akcija, aktyviu mokinių dalyvavimu, klasių auklėtojų pagalba. Tikimės, kad mokiniai, aktyviai dalyvavę šiose veiklose, gerbs pagrindinį šalies įstatymą, ugdysis pilietiškumą.

 

            Laimutė Pluščauskienė

            Ina Žigutienė

            Kietaviškių progimnazijos

            istorijos mokytojos

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

KILUS KLAUSIMŲ DĖL SKAITMENINIŲ TECHNOLOGIJŲ

 

Kilus neaiškumams ar problemų su kompiuteriais, planšetėmis ar kitais mokymui reikalingais įrenginiais, kreipkitės į mokyklos kompiuterių priežiūros specialistą, IKT koordinatorių, DANĄ GUDELĮ tel. nr. 8 656 44318

 

Nepavykus prisijungti prie virtualios mokymo platformos, kreipkitės į skaitmeninių technologijų administratorę,

mokytoją LINĄ  VRUBLIAUSKIENĘ tel. nr. 8 620 13101;

informacinių technologijų mokytoją DANGUOLĘ GALINIENĘ tel. nr. 8 682 31572.

 

 

 

SU BIBLIOTEKININKE GALITE SUSISIEKTI ŠIAIS KONTAKTAIS:

 

Pareigos

Vardas, pavardė

Elektroninis paštas

„Facebook‘as“

Mob. telefono numeris

Bibliotekininkė

Daiva

Ivanavičienė

 

daivanaviciene@gmail.com

 

Daiva Ivanavičienė

 

8652 25669

 

 

 

 

SU ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTAIS KONSULTACIJOMS NUOTOLINIO MOKYMO(SI) METU GALIMA SUSISIEKTI ŠIAIS KONTAKTAIS:

 

Pareigos

Vardas, pavardė

Elektroninis paštas

Mob. telefono numeris

Socialinė pedagogė

Justina Ivanovaitė

 

ivanovaite.justina@gmail.com

 

8 646 17863

Logopedė

Ramunė Malinauskienė

 

ramunemal@gmail.com

 

8 657 72138

Specialioji pedagogė

Jūrtė Vaitkevičienė

vajute@gmail.com

 

8 650 20615

  

 

 

Dalyvaujame projekte „Mokyklos eina“: inovatyvūs maršrutai ir ėjimo iššūkis moksleiviams

 

            Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų bei paauglių skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių. Kaip viena iš priemonių sprendžiant šią problemą nuo rudens startuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės „#walk15“ projektas „Mokyklos eina“, kuriame 2020 / 2021 mokslo metais dalyvauja ir mūsų mokykla.

            „Nors kasdien galbūt to ir nepastebime, statistika rodo, jog Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas yra pasiekęs kritinę ribą ir, palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva rikiuojasi tikrai prastose pozicijose. Projekto „Mokyklos eina“ tikslas šią situaciją pakeisti, vaikams ir paaugliams fizinio aktyvumo veiklas pristatant naujai – inovatyviais ir jiems priimtinais metodais“, - sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

            Projekto metų mūsų mokykloje bus įgyvendinamos šios priemonės:

            ·   Privatus mokyklos žingsnių iššūkis. Jo tikslas – per tris mėnesius visiems mokyklos mokiniams su programėle „#walk15“ nueiti aplink Žemės rutulį. Daugiausiai žingsnių surinkę moksleiviai bus apdovanoti prizais!

            ·   Sukurta interaktyvi mokyklos trasa. Trasa bus talpiname programėlėje „#walk15“.

            ·   Vyks sveikatinimo paskaita bei renginys. Renginio metu bus išbandoma mokyklos sukurta trasa, o už nueitus žingsnius moksleiviai su programėle galės nusipirkti vaisių ar daržovių.

            Visus moksleivius kviečiame parsisiųsti mobiliąją programėlę #walk15 ir prisijungti prie privataus mokyklos iššūkio. Prisijungimo informacija kiekvieną moksleivį pasiekė per el. dienyno pašto dėžutę.

            Taip pat kviečiame prisijungti prie bendros projekto „Mokyklos eina“ grupės soc. tinkle „Facebook“.

            *Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJA TURI IŠRINKTĄ NAUJĄ

MOKINIŲ SAVIVALDĄ

 

            Šių metų rugsėjo 28 d. Kietaviškių progimnazijoje buvo išrinkta mokinių savivaldos institucija, jungianti 5 – 8 klasių mokinių atstovus, atstovaujanti mokinių interesus, įgyvendinanti mokinių idėjas ir koordinuojanti jų veiklas.

            Rugsėjo 2-3 savaitę klasės mokinių susirinkimuose atviru balsavimu vyko rinkimai į mokinių savivaldą, kurios metu paaiškėjo septyni 5-8 klasių mokinių atstovai: Aušrinė Roslekaitė, Austėja Vrubliauskaitė, Ermeta Aleknavičiūtė, Donatas Janušauskas, Austėja Pašvenskaitė, Gustė Taparauskaitė, Augustinas Aleksonis.

            Pirmo mokinių savivaldos susitikimo metu dalyvavo mokyklos direktorė Ramunė Matonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Jocaitytė-Bilziukienė, socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė. Direktorė R. Matonienė susirinkusius naujus mokinių tarybos narius pasveikino, palinkėjo sąžiningo, atsakingo darbo, būti drąsiais, nebijoti klausti, kreiptis į direktorę ir ateiti su pasiūlymais, drąsiai spręsti klausimus ir rūpimas problemas.

            Pirmajame susitikime atviru balsavimu mokinių savivaldos pirmininku buvo išrinkta Austėja Pašvenskaitė, mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja išrinkta Austėja Vrubliauskaitė. Kitos pareigos atviru balsavimu buvo skirtos kitiems mokinių savivaldos nariams. Mokinių savivaldos veiklą šeštus metus iš eilės koordinuos mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

 

            Kietaviškių progimnazijos

            Socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė,

            Atstovė spaudai

            Austėja Vrubliauskaitė

 

   

 

 

 

MOKYTOJO DIENOS MINĖJIMAS

 

            Gyvenimas – ne pasaka, –
            Darbų ir rūpesčių didžioji šventė,
            Laimingi tie, kurie save pamiršdami,
            Kitus išmoko džiaugtis ir gyventi.

 

            Nepaisant pasaulį kaustančios coronaviruso pandemijos, pasikeitusių gyvenimo ir ugdymosi sąlygų, gyvenimas tęsiasi! Kiekvieną rytą pateka saulė, padovanodama naują dieną,   ratu sukasi džiaugsmai ir rūpesčiai, kasdieniniai darbai ir šventės.

            Metų ratui sukantis, atkeliavo ir Tarptautinė mokytojo diena. Ir nors, saugantis viruso, buvo atsisakyta kai kurių tradicinių šventės elementų,  Kietaviškių progimnazijoje ši šventė buvo minima. Kiekvieną atvykstantį į darbą mokytoją sveikino progimnazijos tarybos nariai (mok. Justina Ivanovaitė), buvo parengta mokinių rudeninių puokščių paroda, skirta Mokytojo dienai (klasių auklėtojai, mok. Ramutė Stočkūnienė). Šį kartą buvo sudarytos sąlygos pamokas vesti ne vyriausiems mokiniams, bet kiekvienos klasės mokiniai galėjo išbandyti, ką reiškia būti mokytoju – pageidaujantys mokiniai, iš anksto pasirengę, aptarę su mokytoju užduotis, pamokas vedė savo klasės draugams, o mokytojai tapo jaunųjų mokytojų padėjėjais arba mokiniais: atsakinėjo, skaitė, rašė.

            Po pamokų mokytojai rinkosi į šventinį minėjimą „Tau, Mokytojau“, kurį organizavo mokytoja Gražina Žalienė su etnokultūros centro mokinių atstovais. Minint poeto P. Širvio 100-ąsias gimimo metines, skambėjo poeto eilės bei dainos, skirtos mokytojams.

            Progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Jocaityte Bildziukiene sveikino mokytojus, padėkos raštais apdovanojo mokytojus, švenčiančius pedagoginės veiklos jubiliejų: Ramutę Stočkūnienę – 15 metų, Zigmą Mažeiką – 25 metai, Aušrą Taparauskienę – 30 metų, Vitaliją Kubilienę – 40 metų. Padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą pedagoginėje veikloje mokyklos, savivaldybės ar respublikos mastu buvo įteikti mokytojams Danutei Gudelienei, Aušrai Taparauskienei, Gražinai Žalienei, Inai Žigutienei, soc. pedagogei Justinai Ivanovaitei, Linai Živulskienei, Linai Vrubliauskienei, Dianai Liupševičienei, Daivai Markauskienei.

            Šiemet pirmą kartą, vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės mokytojų skatinimo ir apdovanojimo nuostatais, šeši progimnazijos mokytojai buvo teikti skatinti ir apdovanoti. Džiugu, jog visi teikti mokytojai – Danutė Gudelienė, Aušra Taparauskienė Gražina Žalienė, Inai Žigutienei, soc. pedagogė Justina Ivanovaitė, Lina Živulskienė – buvo pakviesti į renginį ir apdovanoti Elektrėnų savivaldybės mero padėkos raštais ir piniginėmis skatinimo dovanomis nuo 200 iki 500 eurų.

            Nuoširdžiai dėkojame už sveikinimus mokiniams bei jų tėveliams, Kietaviškių progimnazijos darbuotojams, Kietaviškių seniūnei Jurgitai Matkevičienei, Kietaviškių progimnazijos tarybos pirmininkei Evelinai Romerytei-Bliujienei. Tik kartu bendradarbiaudami, mokėdami pasidžiaugti vieni kitais, vieni kitų pasiekimais, vertindami šalia esantį, galėsime judėti į priekį ir siekti bendrų tikslų.

 

            Kietaviškių progimnazijos bendruomenės vardu –

            direktorė Ramunė Matonienė

 

   

 

   

 

 

 

RUGSĖJO 23-OSIOS – LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMO DIENOS – MINĖJIMAS

 

            Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena – Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos paminėjimą inicijuoja jau daugiau nei dešimt metų. Istorijos diena, žyminti Lietuvoje įvykusią tragediją – Holokaustą, – nuo 2012 metų minima ir  mūsų  mokykloje.

            Šiais metais, prisimenant sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu su kitomis šalies mokyklomis, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Rugsėjo 23 d. 6-7 kl. mokiniai vyko į  masinę žydų žudynių vietą Strošiūnų miške (Kaišiadorių r.). Šiame miške yra net dvi vietos, susietos su šia tragedija. Įvairių šaltinių duomenimis, 1941 m. rugpjūčio 26,  28 d. šiose vietose nužudyta daugiau kaip 3000 žydų vyrų, moterų, vaikų ir senelių. Link vienos iš jų dalį kelio mokiniai ėjo pėsčiomis, uždegė žvakutes, išdėliojo lauko akmenėlius. Kartu su mumis dalyvavo ir įvairiomis istorijomis  apie tuos laikus pasidalijo Petras Kazlauskas, kurio tėvai tuo laikotarpiui gyveno šalia tų vietų. Visi kartu  prisiminėme  tragišką žydų tautos likimą Antrojo pasaulinio karo metu, paskatinome mokinius pasidomėti, ką apie šį skaudų Lietuvos istorijos puslapį atsimena ir jų seneliai ar kiti vyresni žmonės.

                                                                                     

            Laimutė Pluščauskienė

            Ina Žigutienė

            Kietaviškių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos

 

   

 

 

 

MOKINIŲ SAVIVALDŲ FORUMAS

 

            Rugsėjo 18-tą dieną vyko LMS Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centro Rinkiminis mokinių savivaldų forumas. Kietaviškių progimnazijos mokinių tarybą atstovavo Domas Vrubliauskas ir Austėja Pašvenskaitė.
            Jo metu klausėmės ir patvirtinome Livetos Kazlauskaitės, buvusios padalinio pirmininkės, metinę veiklos ataskaitą, išrinkome naują pirmininką Paulių Sagevičių bei gilinome žinias darbo grupėse. Sveikiname naujajį padalinio pirmininką ir linkime sėkmės ateinančiuose darbuose.


   

 

 

 

EUROPOS KALBŲ MINĖJIMAS

 

            Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Kaip ir kiekvienais metais ši diena buvo paminėta ir mūsų progimnazijoje. Visą savaitę užsienio kalbų – anglų ir rusų – mokytojos L. Cvilikienė bei L.Vrubliauskienė pamokų metu su mokiniais kalbėjo apie ypatingą dėmesį Europos kalbų pažinimui, skatinimą mokytis ir pažinti užsienio kalbas, kultūrą, papročius. Kalbų kabinete buvo parengti stendai, mokiniai galėjo paskaityti rusiškai, angliškai ir lietuviškai. Lietuvių kalbos mokytoja J. Kazareva su 5-8 klasių mokiniais kalbėjo apie gimtosios kalbos reikšmę žmogaus ir tautos gyvenime, kaip svarbu ugdyti pagarbą gimtajai kalbai. Mokiniai žiūrėjo filmuotą konferenciją apie kalbas bei jų mokymąsi, diskutavo, piešė, rašė gražiausius gimtosios ir užsienio kalbų žodžius. Diskusijų metu mokiniai priėjo prie išvados, jog kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, ji mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais.

 

            Kietaviškių progimnazijos

            lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva

 

   

 

   

 

 

 

 

EISMO SAUGUMO PAMOKĖLĖ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS PIRMOKAMS

 

            Kaip ir kasmet, prasidėjus naujiems mokslo metams, mokyklos pirmokams visada pravartu susipažinti su saugaus eismo ypatumais. Kelyje ugdytiniai gali susidurti su nemažai juos tykančių pavojų, todėl, siekiant kuo labiau apsaugoti ir kuo anksčiau lavinti vaikų savarankiškumo įgūdžius, rugsėjo 17 d. buvo organizuota eismo saugumo pamokėlė.

            Eismo saugumo pamokėlę organizavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Danguole Barišauskiene. Pareigūnė kartu su ugdytiniais aptarė laukimo, ėjimo per pėsčiųjų perėją ypatumus, naudojimosi telefonu ir (ar) ausinukais dėvėjimo aplinkybes bei to pasekmes.

            Kartu su pareigūne D. Barišauskiene vaikai mokėsi teisingai segėti atšvaitus, diskutavo apie žmogaus apsaugą dėvint atšvaitą tamsiu paros metu.

            Mokiniai taip pat susipažino su diržo apsijuosimo keleiviui autobuse ar automobilyje ypatumais, padiskutavo apie saugią kelionę autobusu bei automobiliu.

            Būkime budrūs kelyje. Saugokime save ir mažuosius kelių eismo dalyvius.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Ivanovaitė

 

   

 

 

 

 

MOKYMAI MOKYTOJAMS: „GOOGLE CLASSROOM“

 

            Dar pavasarį kilusi pasaulinė koronaviruso pandemija pareikalavo itin greitai prisitaikyti prie nuotolinio darbo bei mokymosi procesų. Gali būti, jog nuotolinis mokymas ir šiais mokslo metais bus neišvengiamas, tad mokyklų bendruomenės  tam rimtai ruošiasi. Kietaviškių progimnazija pasirinko dvi platformas nuotoliniam mokymui: mokinių ir mokytojų dar pernai metais išbandytą „Zoom“ platformą ir „Google Classroom“.

            Rugsėjo 16 d. Kietaviškių progimnazijoje vyko pirmieji mokymai progimnazijos mokytojams, kuriuos vedė vyr. anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskienė ir kompiuterinių sistemų priežiūros specialistas Danas Gudelis. Visi kartu mokėmės dirbti su mokymosi platforma „Google Classroom“. Tai mokymosi valdymo sistema, kuri leidžia mokytojams skaitmeniniu būdu kurti ir tvarkyti užduotis, taip pat teikti grįžtamąjį ryšį savo mokiniams. Šios programos dėka, vykstant pamokoms realiu laiku pagal tvarkaraštį, galima geriau organizuoti mokinių darbą, vaizdo konferencijos metu gali ne tik matyti, bet ir pakalbinti kiekvieną mokinį, o apie nedalyvavusį pamokoje galima greitai ir operatyviai pranešti klasės auklėtojui ir specialistų komandai. Pamokos metu galima naudoti visus turimus išteklius kompiuteryje, juos demonstruojant mokiniams ekrane. Lygiai taip pat ir mokiniai gali atsakinėti, ekrane rodydami savo pateiktis ir kitą medžiagą. „Google Classroom“ platformoje kaupiami visi mokinių atlikti darbai. Tiek mokytojas, tiek mokinys mato savo pažangą, gali pasinaudoti jau atliktais darbais ruošiantis atsiskaitymams. Niekam ne paslaptis, kad virtuali erdvė šiuolaikinei kartai yra labai patraukli. Didžioji dalis mokinių labai entuziastingai ir teigiamai atsiliepia apie nuotolinį mokymąsi.

            Nuoširdžiai dėkojame kolegoms ir tikimės naujų atradimų, taikydami informacines komunikacines technologijas ugdymo srityje.

                                                               

            Mokyklos administracija                           

 

   

 

 

 

Saugūs pirmokai

 

            Šių metų rugsėjo pradžioje Kietaviškių progimnazijos pirmokus aplankė UAB „SDG kodas“ pardavimo vadybininkė Aliona Milkintienė, kuri vaikams įteikė apsaugines, atspindinčias liemenes bei atšvaitus.

            Mokytojos Kristinos Nedzveckienės ir socialinės pedagogės Justinos Ivanovaitės padedami, vaikai pasimatavo liemenes bei mokėsi teisingai užsidėti atšvaitus, padiskutavo liemenių bei atšvaitų dėvėjimo ypatybes bei aplinkybes.

 

   

 

   

 

 

 

RUGSĖJO 1-OSIOS  ŠVENTĖ „SVEIKA, MOKYKLA!“

 

            Kietaviškių mokyklos bendruomenei šie  mokslo metai ypatingi, kupini įvairių permainų, netikėtumų. Šie metai kitokie ne tik dėl pasikeitusių ugdymo proceso organizavimo sąlygų, bet ir tuo, jog buvo pakeistas mokyklos tipas: nuo rugsėjo 1-os dienos mokykla tapo Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazija, vykdanti pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį (1–8 klasės). 

            Nepaisant to, kad buvo atsisakyta šventę organizuoti sporto salėje, mokyklos bendruomenė, pasitikdama 2020–2021 m. m., Rugsėjo 1-osios šventę tradiciškai pradėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje. Parapijos klebonas A. Tarasevičius po šv. Mišių pasveikino mokyklos bendruomenę, palinkėjo visiems sėkmingų mokslo metų.

            Į šventę  bendruomenė rinkosi progimnazijos kieme, dėvėdami kaukes, laikydamiesi suskirstytų srautų. Renginį vedė mokytoja Gražina Žalienė. Su naujų mokslo metų pradžia pasveikino progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė. Direktorė kvietė pasidžiauti, kad esame kartu, kad vėl galime būti mokykloje, nes mokykla be mokinių ir mokytojų, be savo bendruomenės – tik pastatas. Pasauliui išgyvenant nelengvą metą, ragino būti atsakingais, pilietiškais, besirūpinančiais ne tik savo, bet ir šalia esančių saugumu.

            Progimnazijos bendruomenei buvo pristatyti pedagogai, dirbsiantys 2020–2021 m. m., darbą pradėsiantys nauji mokytojai: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Valentina Kondrotienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ona Bartusevičienė, rusų kalbos mokytoja Lena Cvilikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Jocaitytė Bildziukienė.

            Šventėje dalyvavo ir naujai paskirta Kietaviškių seniūnė Jurgita Matkevičienė, kuri sveikino visus su naujų mokslo metų pradžia, įteikdama gėles pirmokų mokytojai linkėjo didelės sėkmės. Pirmokus pasveikino ir vyriausieji progimnazijos mokiniai – aštuntokai su klasės auklėtoja Aušra Taparauskiene. Naujuosius mokslo metus pradėjo 125 ugdytiniai: 17 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų, 14 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, 35 pradinių klasių mokiniai, 59 5–8 klasių mokiniai.

            Nuoširdžiai dėkojame UAB „BAUWERK BOEN“, kurie niekuomet nepamiršta vaikų. Ačiū  už kiekvienam mokyklos ugdytiniui padovanotą mokyklinių reikmenų rinkinį, kurie mokinių laukė klasėse ar grupėse.

            Dėkojame visiems už atsakingą elgesį renginyje, saugant save ir kitus.