VASARIŠKI ĮSPŪDŽIAI VASAROS POILSIO STOVYKLOJE „PATYRIMŲ VASARĖLĖ“

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Šių metų birželio 14, 15, 16, 17, 20 dienomis Kietaviškių progimnazijoje buvo įgyvendintas savivaldybės lygmens projektas – vaikų vasaros užimtumas „Vasaros poilsio stovykla „Patyrimų vasarėlė“, finansuotas iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto, Švietimo ir ugdymo programos projektų lėšų.

            Vasaros poilsio stovykla „Patyrimų vasarėlė“, skirta vaikų vasaros užimtumui ir vykdoma mokinių vasaros atostogų metu. Mokiniams vasaros užimtumą organizavo mokyklos socialinė pedagogė – stovyklos vadovė Justina Slobožanienė. Stovykloje kartu dirbo logopedė Ramunė Malinauskienė, specialioji pedagogė Jūratė Vaitkevičienė, PUG mokytoja Edita Rulevičienė, pradinių klasių mokytojos Diana Liupševičienė, Kristina Nedzveckienė, Daiva Markauskienė ir Lina Živulskienė

            Vykdydami šį projektą, siekėme tęsti mokinių sportinį užimtumą, stiprinti mokinių emocinę, socialinę, fizinę sveikatą, vykdyti smurto ir patyčių prevenciją, gerinti mokinių požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, tikslingai praleisti laisvalaikį, ugdyti bei stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ir pažintinius gebėjimus.

            Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms, „Patyrimų vasarėlės“ stovykloje pramogavo septyniolika 1-4 klasių mokinių, kurie pirmiausia sudalyvavo prevencinėje pamokėlėje: „Saugi ir smagi stovykla vasarą“. Vėliau vyko susipažinimo žaidimai, pažintinė veikla „Žaidimų labirintuose“, meninė veikla „Gėlių pasaka“, kur mokiniai kūrė šukuosenas iš gėlių.

            Šiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Stanislava Liudvinavičiene. Specialistė organizavo praktinę – prevencinę veiklą „Pirmoji pagalba. Kaip padėti ne tik sau, bet ir draugui“. Mokiniai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, nualpus, diskutavo apie gamtoje tykojančius pavojus (erkių ir kitų vabzdžių įkandimus) ir jų išvengimo būdus, aptarė saulės naudą ir jos daromą neigiamą įtaką, maudymosi pavojus. Vėliau visi kartu smagiai žaidė sporto varžybose „Taiklioji rankelė“.

            Įpusėjus stovyklos laikui, mokiniai vyko į Elektrėnų policijos komisariatą, kur Elektrėnų PK vyr. tyrėja Erika Venskutonienė mokinius supažindino su pareigūno darbu, darbo vieta, naudojamomis darbo ir transporto priemonėmis. Mokiniai apsilankė Elektrėnų PK įkurtoje saugaus eismo klasėje ir sudalyvavo viktorinoje „Saugios vasaros atostogos“. Vėliau stovyklautojai turėjo smagų laiką Elektrėnų paplūdimyje: dalyvavo meniniame plenere „Pažink gamtos stebuklus“, žingsniavo per basų kojų taką, žaidė Elektrėnų paplūdimyje įkurtose sporto, laisvalaikio ir pramogų vietose.

            Vieną geriausių pramogų, per stovyklos laiką, stovyklautojai patyrė išvykę į Vilnių batutų parką „Skypark“, kur jų laukė aktyvi sportinė veikla.

            Paskutinę stovyklos dieną pabaigėme nuotaikingomis akimirkomis: mokiniai sudalyvavo meniniame plenere „Lik sveika, stovykla! Labas, mano vasara!“, kurdami savo svajonių ledus, žiūrėjo stovyklos akimirkas ir dalinosi įspūdžiais, kūrė vasarišką ledų ir vaisių desertą, šoko „Vaikų diskotekoje“. Progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė už buvimą kartu vasaros poilsio stovykloje „Patyrimų vasarėlė“, kiekvienam stovyklautojui įteikė padėkas.

            Dalyvaudami vasaros poilsio stovykloje „Patyrimų vasarėlė“, mokiniai įgijo žinių apie judėjimo naudą vaiko organizmui, dalyvavo įvairioje veikloje, laiką praleido ne tik mokykloje, bet ir gamtoje. Mokiniai mokėsi dirbti komandoje, inicijuoti idėjas, dalintis, užmegzti ir puoselėti ryšius su stovyklos dalyviais ir vykdytojais, ugdėsi kūrybiškumo, atsakomybės, komunikabilumo, pagarbos, pareigingumo, darbštumo jausmus, atitrūko nuo informacinių technologijų.

            Dėkojame partneriams – savanoriams, mokyklos mokytojams, dirbusiems su vaikais, valgyklos virėjoms, skaniai maitinusioms stovyklautojus ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Saulėtos ir saugios vasaros!

  

            Kietaviškių progimnazijos

            socialinė pedagogė Justina Slobožanienė   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

       

 

 

 

NETRADICINIO UGDYMO DIENA „SKAMBA PIEVŲ VARPELIAI“

 

            Birželio 20 d. Kietaviškių progimnazijoje buvo organizuota netradicinė etnokultūrinio ugdymo diena „Skamba pievų varpeliai“. Nuo pat ryto 5-8 klasių mokiniai skubėjo į netradicinio ugdymo veiklas: „Drugeliai“, „Gėlės“, „Surask mane“, „Gėlėtu vasaros taku“, „Dainuokime apie gėles“, kurių metu vieni pabirę po pievas pagal paveikslėlius turėjo atpažinti juose esančius augalus, kiti mokėsi dainų apie gėles, ieškojo eilėraščių apie vasarą žydinčius augalus, rengė skaidres, spalvino drugelius, gamino gėles. Drauge bendradarbiaudami parengė spalvingą stendą „Gėlėtu vasaros taku“. Mokiniams veiklas vykdyti padėjo mokytojai  Gražina Žalienė, Aušra Taparauskienė, Jolita Kazareva, Lina Vrubliauskienė, Lena Cvilikienė, Nerijus Plančiūnas.

            Netradicinio ugdymo veiklų apibendrinimui etnokultūros centro 7 klasės meninės krypties gabių vaikų klubo nariai su mokytoja Gražina Žaliene visus pakvietė į popietę „Skamba pievų varpeliai“, kurioje aptarė vykdytas veiklas, pasidalino įspūdžiais. Popietėje mokiniai deklamavo eiles apie margaspalvius gėlių žiedus,  skambėjo pačios įvairiausios dainos apie draugystę,  gėles, vasarą, gamtos grožį. Gėlės suskambėjo ir pačiais gražiausiais penktoko Vyčio Lapinsko ir septintokės Austėjos Nedzveckaitės atliekamų kūrinių akordais.  

            Popietėje skambėjo ne tik mokinių, bet ir mokytojų atliekamos dainos, kurios mokiniams sukėlė daug smagių akimirkų.

            Visą laiką visus susirinkusius lydėjo gera nuotaika, džiugino vieni kitiems dovanojamos šypsenos,  ore tiesiog sklandė džiugios bendrystės emocija. Gera turėti tokias netradicinio ugdymo dienas, gera bendradarbiauti, gera džiaugtis ir būti su visais kartu!

 

            Direktorė Ramunė Matonienė,

            mokytoja Gražina Žalienė

 

       

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

PALIEKANT MOKYKLĄ

 

            Penktadienį Kietaviškių progimnazijos 8 klasės mokiniai su klasės auklėtoja Ina Žigutiene pakvietė mokytojus bei tėvelius į šventę „Paliekant mokyklą“.

            Klasės auklėtoja  Ina pristatė virtualų nuotraukų koliažą, kuriame apžvelgė visą auklėtinių kelią šioje mokykloje nuo ikimokyklinio ugdymo grupės iki 8 klasės. Aštuntokai dėkojo auklėtojai, mokytojams, tėveliams, padėjusiems užaugti, muzikos mokytojos Gražinos Žalienės padedami dainavo dainas. Jautrius žodžius mokytojams skyrė aštuntokų tėveliai.

            Aštuntokus sveikino ir linkėjo sėkmės jaunesnieji draugai septintokai su auklėtoja Lina Vrubliauskiene, progimnazijos mokytojai, administracija. Mokiniai, kaip prisiminimą apie save, mokyklai padovanojo žydintį medelį.

            Technologijų mokytoja Ramutė Stočkūnienė pakvietė visus atminčiai nusifotografuoti prie proginės sienelės, kurią pagamino kartu su aštuntokais.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Ekskursija į Druskininkus

 

            Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1–4 klasių mokiniai su savo mokytojomis mokslo metus užbaigė smagia išvyka į Druskininkus.  

            Druskininkuose dalyvavo skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse edukacinėje programoje „Sūri pamoka“. Čia rankomis kūrė unikalius kūrinius iš druskos ir sūrios tešlos.

            Ekeskursijos dalyviai aplankė Druskininkų miestą, fontanus, tiesiai iš gręžinių paragavo mineralinio vandens ir nusiprausė giliausio ir sūriausio „Grožio“ šaltinio mineraliniu vandeniu.

            Vėliau lankytasi istoriniame miestelyje Merkinėje.  Vaikai kopė į piliakalnį ir sužinojo, kad čia stovėjo  kone svarbiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės medinė pilis. Užlipę į Merkinės apžvalgos bokštą žavėjosi atsiveriančiais nuostabiais Dzūkijos nacionalinio parko ir Merkinės miestelio vaizdais.

            Iš Merkinės vyko prie Punios piliakalnio ir klausėsi pasakojimo apie Pilėnų pilį.

            Grįžtant namo buvo smagu dalintis kelionės įspūdžiais!

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

„VILTIES ŽIEDAS“   KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena.  Šiemet minimos 81-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su kitomis institucijomis nuo 2004 metų  inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose.

            Kietaviškių progimnazijos mokiniai, mokytojai, jau  ne vienerius metus dalyvauja  Tarptautinės komisijos iniciatyvose. Šiais metais  Gedulo ir vilties dienos minėjimo tema -  „Vilties žiedas“.

            Birželio 14 d. mokykloje vyko netradicinio ugdymo veiklos. Mokytojos J. Kazareva,  D. Galinienė, L. Vrubliauskienė, I. Žigutienė su 5-8 kl. mokiniais gamino šios dienos simbolius „Vilties gėles“ - vasaros pradžios gėlių žiedus: baltas ramunes ir rugiagėles. Baltos laukų ramunės yra simbolis vilties, kurią tremtyje turėjo žmonės. Mėlynos rugiagėlės apdainuotos tremtinių dainose ir  siejamos su mėlyna-geltona spalvomis, kurios yra Ukrainos vėliavos spalvos.

            Po veiklos „Vilties žiedas“ 5-8 kl. mokiniai ir mokytojai susirinkome į bendrą renginį, skirtą Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Renginio pradžioje istorijos mokytoja I. Žigutienė trumpai apžvelgė šios datos istoriją bei reikšmę, susiejo su įvykiais Ukrainoje. Etnokultūros centro 7 klasės mokiniai su mokytoja G. Žaliene parengė muzikinę-poetinę kompoziciją „Kad ne auksinės vasaros...“ Klausėmes mokinių skaitomų tremties kūrybos poetų eilių apie ištremtų žmonių išgyventą smurtą, prievartą, Tėvynės netekimo skausmą, ilgesį gimtinei, gamtos grožiui, meilę artimiesiems, Lietuvai, dainavome tremtinių dainas ir dainas apie Lietuvą, Tėvynę.               

            Mokinių pagaminti vilties žiedai po renginio buvo susmeigti prie mokyklos į žemę, sukuriant Vilties žiedų pievelę.         

            Lai mokinių lūpomis skambėjusios tremtinių eilės ir dainos bei pagamintos vilties gėlės drąsina mus nepasiduoti, ugdo jaunosios kartos pilietiškumą bei istorinės atminties išsaugojimą.

            Gražina Žalienė,

            Ina Žigutienė,

            Kietaviškių progimnazijos mokytojos

 

   

 

   

 

   

 

 

 

PUG šventė „Vaivorykštės taku“

 

            Praėjusią savaitę, birželio 13 d., ugdymo procesą užbaigė Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Ta proga kartu su mokytoja Edita Rulevičiene pakvietė tėvelius į šventinį koncertą „Vaivorykštės taku“. Vaikai deklamavo eilėraščius, šoko ratelius, dainavo daineles, mamoms padovanojo pačių užaugintas ir prižiūrėtas gėles. Daug džiaugsmo visiems suteikė bendras šokis su mamytėmis!

            Mokytoja vaikams, baigusiems priešmokyklinio ugdymo programą, įteikė diplomus, o visiems vaikams - kūrybinių darbų aplankus. Būsimoji pirmokų mokytoja Diana Liupševičienė būsimiems pirmokams įteikė kvietimus į vasaros mokyklėlę.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS „GRAŽIAUSIOS MOKINIŲ AKIMIRKOS“ MINĖJIMO ŠVENTĖ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 

            Pirmą vasaros dieną, birželio 1-ąją, Kietaviškių progimnazijoje vyko Tarptautinės vaikų gynimo dienos „Gražiausios mokinių akimirkos“ minėjimo šventė, kuria buvo siekiama priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei pasidalinti gražiausiomis mokinių akimirkomis, kurios buvo puoselėjamos per visus mokslo metus.

            Šią dieną paminėti susirinko šaunus progimnazijos mažųjų vaikų ir mokinių būrys, mokytojai, progimnazijos administracijos darbuotojai. Vaikų šventę linksma daina pradėjo ir su visais smagiai pasisveikino 4 kl. mokiniai ir jų mokytoja Diana Liupševičienė. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga susirinkusią progimnazijos bendruomenę pasveikino direktorė Ramunė Matonienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Jocaitytė Bildziukienė, palinkėdamos gražios vaikystės, saulėtos, šiltos ir geriausių įspūdžių vasaros.

            Šventėje gražiomis eilėmis ir linkėjimais dalinosi 1 kl. mokinė Radvilė Melkūnaitė (mokyt. Daiva Markauskienė) ir 5 kl. mokiniai: Radvilė Plerpaitė, Paulina Kirkilaitė ir Ainis Jusevičius (mokyt. Jolita Kazareva, Aušra Taparauskienė).

            Smagiu šokiu „Katinėlis“ visus šventės dalyvius džiugino priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (mokyt. Edita Rulevičienė).

            Kiekvienas vaikas rankose turėjo neatsiejamą vaikystės simbolį – saldainį, kuriuos paruošė socialinė pedagogė Justina Slobožanienė. Vaikai iš anksto juos buvo dekoravę, ant jų užrašę savo svajones ir norus – beliko tik sukabinti ant bendros svajonių virvelės! O kad svajonės, norai ir laimingos vaikų dienos dar greičiau išsipildytų, užkabinę savo kurtus saldainius vaišinosi rėmėjų UAB „Giris“ dovanotomis saldžiomis dovanomis – saldainiais, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame UAB „Giris“ vadovei Linai Demjanovienei, padėjusiai bent truputį priartėti link vaikų svajonių išsipildymo.

            Šventės pabaigoje visi progimnazijos mokiniai buvo pakviesti mokyklos aplinkoje kreidelėmis nupiešti savo gražiausias gyvenimo akimirkas, patirtas mokykloje ar savo namuose. Vieni vaikai piešė piešinukus, kiti mintis išreiškė žodžiais ir simboliais.

            Linkime visiems, kad būtumėte laimingi savo mylinčiose šeimose, geriausių draugų rate. Tegul Jūsų dienos būna saulėtos, kupinos gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Džiugios ir spalvotos Jums vasaros!… Tad šiandien tarkim: už vaikystę! Už ateities kartas – joms pamatus tvirtus statykime.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Slobožanienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Pirmokų Abėcėlės šventė „Aš jau moku raideles“

 

            Birželio 1-ąją dieną Kietaviškių progimnazijoje pirmos klasės mokiniai su mokytoja Daiva Markauskiene tėvelius, savo jaunuosius draugus su mokytojomis pakvietė į pirmokų abėcėlės šventę „Aš jau moku raideles“. Vaikai dovanojo gražaisias savo akirkas – deklamavo eiles, šoko išmoktus šokius, dainavo daineles, rinko pačius gražiausius žodžius iš išmoktų raidelių, davė iškilmingą Pirmoko priesaiką.

            Tėveliai dėkojo už vaikams skleidžiamą meilę, rūpestį, atsakingą vaikų ugdymą, o jaunieji draugai pirmokams įteikė pačių pagamintas dovanėles.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

ANGLIŠKOS ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

 

            Gegužės 31 d. Kietaviškių progimnazijos antros klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskiene pakvietė savo mokyklos draugus ir mokytojas į Angliškos abėcėlės šventę, kurią pradėjo sveikindami visus susirinkusius savo mėgiamais lėlių-pirštinių herojais. Šventėje prisiminė išmoktas raideles, deklamavo eilėraščius bei dainavo daineles angliškai. Žiūrovai aktyviai prisijungė dainuodami kartu, atsakydami į klausimus, palaikydami nedrąsius draugus.

            Kalbėjusi mokyklos direktorė pasveikino antrokus su pirmuoju reikšmingu žingsniu į užsienio kalbos mokymąsi, o mokiniai pažadėjo ateityje taip pat aktyviai mokytis ir skaityti knygutes anglų kalba bei džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.

            Lina Vrubliauskienė, anglų kalbos mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

 

Akcija ukrainiečiams

 

            Norime nuoširdžiai padėkoti visiems Kietaviškių progimnazijos bendruomenės nariams: mokiniams ir jų tėveliams, mokytojams ir progimnazijos darbuotojams, įsitraukusiems ir prisidėjusiems prie gerumo paramos akcijos ukrainiečių šeimų vaikams.

            Jūsų gerumo dovanos jau iškeliavo į Lietuvos Raudonojo kryžiaus Elektrėnų skyrių, iš kur pasieks Ukrainiečių šeimas.

 

            „Kada gauni dovaną, pilnėja Tavo delnai. Kada duodi ją kitam - pilnėja Tavo širdis“.

 

   

 

 

 

 

Priešmokyklinukai Senųjų amatų dirbtuvėse

 

            Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi progimnazijos Senųjų amatų dirbtuvėse. Keramikos meistrė, būrelio „Molinukas“ vadovė, Ramutė Stočkūnienė papasakojo, kam naudojamas molis, ką iš jo galima nulipdyti, kiek laiko užtrunka visas procesas nuo pradžios iki pabaigos.

            Vaikai neslėpdami smalsumo apžiūrėjo keramikos degimo krosnį, sužinojo, kad degimo proceso metu temperatūra siekia net 1000° C. Mokytoja Ramutė parodė vyresniųjų vaikų nulipdytus darbelius. Nuramino, kad lipdyti iš molio taip pat lengva, kaip lipdyti iš plastilino.

            Nieko nelaukdami visi ėmėmės veiklos. Atsipjovę po gabalėlį molio nulipdėme apvalų kamuoliuką. Tuomet, sekdami mokytojos Ramutės nurodymus, žingsnis po žingsnio – ir apvalūs molio gabalėliai vaikų rankytėse virto dailiais dubenėliais! Naudodami įvairius pagaliukus ir kitus įrankius, dubenėlius papuošėme saulytėm, gėlytėm, brūkšneliais, akutėm ir dar kuo tik išmanėme. Beliko sulaukti, kada mūsų dubenėliai bus išdegti. Tuomet vėl keliausime pas mokytoją Ramutę ir nudažysime savo darbelius. Kai dažai išdžius, dubenėliai antrą kartą keliaus į degimo krosnį. Ir tik tuomet galėsime džiaugtis savo darbeliais.

            Ačiū mokytojai Ramutei už įdomią veiklą.

 

            Edita Rulevičienė,  priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

 

   

 

 

 

 

Spaudos atgavimo,

kalbos ir knygos dienos minėjimas ,,Tai liečia mus visus”

Kietaviškių progimnazijoje

 

            Gegužės 7 – oji - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kuri suvienija mus visus, vartojančius, puoselėjančius ir kuriančius svarbiausią visuomenės bendravimo įrankį – kalbą. Spauda ir kalba – viena kitą papildančios – kartu ištvėrė priespaudą, siekė laisvės, dabar kartu kuria visuomenę.

            Gegužės 6 d., kaip ir kasmet, Kietaviškių progimnazijos bendruomenė susirinko į Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimą ,,Tai liečia mus visus”. Sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė. Ji kvietė pagerbti tuos, kurių dėka, nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, turime užantyje išnešiotą ir išsaugotą lietuvišką žodį ir kalbame gimtąja kalba. Linkėdama gražios popietės, direktorė pristatė garbingus renginio svečius: Knygnešio draugijos pirmininkę dr. Ireną Kubilienę, Knygnešio draugijos bendradarbį, plakatų ir meninių darbų kūrėją, fotografą Juozą Valiušaitį, žurnalistę, rašytoją Virginiją Genienę, ilgametį laikraščio „Mokslo Lietuva“ redaktorių, Knygnešio draugijos veiklos rėmėją Gediminą Zemlicką, buvusią mokyklos direktorę Eleną Janavičienę, Kietaviškių seniūnę Jurgitą Matkevičienę ir vietinės spaudos atstovę, laikraščio „Elektrėnų kronika“ redaktorės pavaduotoją Virginiją Jacinavičiūtę. Dr. Irena Kubilienė pasveikino visą bendruomenę ir ypatingai dėkojo Kraštotyros muziejaus vadovei Danutei Gudelienei už galimybę atvykti į Kietaviškes bei įteikti knygnešio Martyno Survilos vardo apdovanojimą už ilgametes tradicijas ir edukacines programas 2021 m. - muziejaus kūrėjai ir puoselėtojai, pagerbiant Jos ir muziejaus bendradarbių švietėjišką veiklą. Pasirašė Janina Survilaitė, knygnešio Martyno Survilos vaikaitė (Šveicarija).

            Renginio svečiai klausėsi 5-8 klasių mokinių ir mokytojų parengtos meninės kompozicijos ,,Tai liečia mus visus“ (scenarijų kūrė muzikos mokyt. Gražina Žalienė). Eilės ir dainos apie Lietuvą, laisvę persipynė su Lietuvos istorijos įvykiais, asmenybėmis, palikusiomis ryškiausius pėdsakus – Motiejus Valančius, Simonas Stanevičius, Simonas Daukantas, Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka ir kt. Scenos dekoracijos, primenančios Lietuvos nueitą kelią link laisvės, įprasmino šio renginio esmę (sceną dekoravo technologijų mokyt. Ramutė Stočkūnienė).

            Paminėjome ir 1972-1989 metais pogrindyje leistos Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtmetį. Tai kovos už tikėjimo ir žodžio laisvę istorija, nes tikėjimas yra brangiausia, ką galime rasti ir nuolatos auginti.

            Kalbėdami apie laisvą žodį ir laisvę, negalime užmiršti ir Ukrainos tautos. ,,Šiandien privalome būti ir su tais, kurie jau ne vienerius metus, begalę dienų ir naktų, paženklintų motinų ašaromis ir griuvėsiais, kaunasi už savo laisvę. Ukrainos tauta... Todėl būdami nepriklausomi ir laisvi, galime padėti tiems, kurie didesni už mus. Tai liečia mus visus, todėl esame kartu su Ukrainos žmonėmis! Mūsų Kietaviškių bendruomenėje šiuo metu gyvena 5 ukrainiečių šeimos, mokykloje mokosi 7 ukrainiečiai vaikai. Prisijungiame prie vykdomų paramos akcijų, padedame įsilieti į bendruomenę, susirasti draugų.“ – kalbėjo progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė.

            Kietaviškių progimnazijos Kraštotyros muziejaus vadovė Danutė Gudelienė, šio renginio organizatorė, noriai dalinosi gražiais prisiminimais ir pasakojo apie Kietaviškių knygnešį M. Grybauską bei daraktorę Oną Lisauskaitę, jų veiklą Spaudos draudimo metais. Pasak kraštotyrininkės, bene ilgiausia draugystė Kietaviškių progimnazijos mokytojus ir mokinius sieja su renginio viešnia, Knygnešio draugijos pirmininke dr. Irena Kubiliene. Draugystė prasidėjo dar tuomet, kai 1989 metais Lietuvos mokyklos buvo pakviestos į talką -  rinkti varį ir bronzą P. Rimšos skulptūrai „Lietuvos mokykla 1864-1904“ Kauno Karo muziejaus sodelyje atstatyti. Aktyviai įsijungę į šią talką, mokiniai ir mokytojai surinko 340 kilogramų vario ir bronzos, o tai buvo trečdalis visos skulptūros. Vėliau bendravimas dar labiau suaktyvėjo. Pirmoji knygnešių krivūlė Kietaviškėse buvo 1990-05-07. Kiekvienais metais organizuojamos šventės: kovo mėnesį minimos knygnešių dienos, gegužės mėnesį Knygnešių krivūlės. Kietaviškėse buvo suorganizuotas net respublikinis dviejų dienų valančiukų seminaras. Į šiuos renginius atvykdavo knygnešių ainiai, kitų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Buvo pasakojama, vaidinama, žaidžiami knygnešių veiklą imituojantys žaidimai, dainuojama. Tai buvo visos dienos renginiai, kurie prasidėdavo eisena nuo mokyklos iki bažnyčios, o po šv. Mišių, kultūros namuose vykdavo pats renginys. Vėliau, visi kartu, keliaudavo iki Peliūnų kapinių, aplankydavo knygnešio Motiejaus Grybausko kapą ir diena baigdavosi vakarone prie Birutės kalno, Gilūšio kaime, knygnešio giminaičių sodyboje.

            Draugystė nenutrūko iki šiol. Knygnešių draugijos pirmininkė dr. Irena Kubilienė pasiūlydavo vis naujų, įdomių veiklų. Vienos iš paskutinių buvo „Knygnešių sąsiuvinis“ ir renginio metu pristatytas edukacinis žaidimas „Sermėga“.

            Minėjimo pabaigoje dr. Irena Kubilienė ir svečiai iš Vilniaus padovanojo medelį, kurį, šalia mokyklos, esančiame seniūnijos parke, pasodino 5 kl. mok. Myroslava ir 6 kl. mok. Fedir iš Ukrainos. Lai šis medelis augs ir teiks visiems stiprybės ir vienybės kasdieniuose darbuose bei ryžto didingų tikslų siekime.   

 

            Jolita Kazareva, lietuvių kalbos mokytoja

            Danutė Gudelienė, kraštotyros muziejaus vadovė

            Kietaviškių progimnazija

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

AKCIJA „DAROM-2022“

 

            Balandžio 16 d. Kietaviškių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai su klasių auklėtojais, mokytojais, administracija aktyviai įsijungė į ekologinę švaros akciją „DAROM 2022“.

            Pasiskirstę teritorijomis, akcijos dalyviai rinko šiukšles, tvarkė sporto aikštyną, parką, lauko klasę. Vyriausieji aštuntokai su klasės auklėtoja ėmėsi tvarkyti Kareivonyse Beržų gatvėje aptiktą šiukšlyną, kurio vaizdais išvakarėse pasidalino Kietaviškių seniūnė Jurgita Matkevičienė. Seniūnė džiaugėsi mokinių iniciatyva, bendradarbiaudama su UAB "Kietaviškių gausa" atstovais pasirūpino šiukšlių išvežimu. Sutvarkę savo teritorijas visi jungėsi prie 7 klasės mokinių, kurie tvarkė pievą už konteinerių.

            Ir ko tik ten nerasta tose šiukšlių krūvose!... Vaikai stebėjosi, kaip galima taip neatsakingai elgtis ir teršti gamtą, kai šalia stovi konteineriai.

            Kiekvienas esame maža šios Žemės dalis, tad kaip gyvensime, tokį savo pėdsaką ir paliksime. Žemė mums duoda gyvenimą, pilną spalvų ir įvairovės. Tegu tos spalvos skleidžiasi gėlių žiedais, o ne šiukšlių krūvomis. Leiskime Žemei laisvai kvėpuoti. Tai kiekvieno mūsų pareiga.

            Ramunė Matonienė, progimnazijos direktorė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Sportinės varžybos

 

            Kovo–balandžio mėn. Kietaviškių progimnazijoje vyko įvairios sportinės varžybos. Gausus būrys 5–8 klasių mokinių dalyvavo šaškių varžybose. Po įtemptos kovos I-ąją vietą mergaičių tarpe iškovojo septintokė Aurita Jusevičiūtė, II-ąją – šeštokė Aušrinė Roslekaitė, III-ąją – septintokė Vesta Vitkovskytė. Tarp berniukų geriausiai sekėsi ir I-ąją vietą užėmė septintokas Nojus Juršė, II- ąją – aštuntokas Harutyun Kurdian, III-ąją – septintokas Kristupas Baltrušaitis.   

            Vyko ir draugiškos tinklinio varžybos tarp 7 ir 8 klasių rinktinių, futbolo 5x5 varžybos tarp 6 ir 7 klasių rinktinių. Mokiniai dalyvavo ir stalo teniso varžybose, skirtose Kovo 11-ajai paminėti. I- ąją vietą užėmė Harutyun Kurdyan, 8 kl., II-ąją – Simas Taparauskas, 6 kl., III- ąją – Aironas Markevičius, 6 kl. Tarp mergaičių stipriausia buvo 7 kl. mokinė Vesta Vitkovskytė, užėmusi I- ąją vietą, II-ąją vietą užėmė Austėja Vrubliauskaitė, 7 kl., III-ąją – Andželika Kananavičiūtė, 7 kl.

             Džiugu, kad mokiniai noriai dalyvauja įvairiose varžybose, tobulina įvairių sportinių žaidimų techniką, ugdosi bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje nuostatas, fiziškai tobulėja. Juk judėjimas, fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, atmintį, koordinaciją, prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės.

 

            Aušra Taparauskienė,

            fizinio ugdymo vyr. mokytoja

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Kino vakaras

 

            Balandžio 1 d. Kietaviškių progimnazijos mokinių taryba organizavo „kino vakarą“, kurio metu dalyviai, jaukiai įsikūrę ant sėdmaišių ir pagalvėlių, žiūrėjo 8 Oskarais apdovanotą ir ypatingai įspūdingą filmą „Lūšnynų milijonierius“.

 

   

 

 

 

Knygelių paroda

 

            Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Onute Bartusevičiene tęsia pažintį su savo bibliotekėlės knygutėmis. Šį kartą jie surengė priešmokyklinio ugdymo grupės knygelių parodą.

            Susidomėję, jog knygutes lentynose galima sudėlioti nuo mažiausios iki didžiausios arba atvirkščiai, vaikai įvairiomis matavimo priemonėmis - juostele, lazdele, liniuote, centimetru - ėmėsi matuoti knygeles, lyginti vieną su kita, o išmatavę tvarkingai dėliojo knygeles į lentynas pagal dydį, surado vietą ir į grupę atneštai dar vienai knygelei.

            Tai dar vienas būdas žadinti meilę knygai ir ugdytis poreikį skaityti.

 

 

       

 

   

 

 

 

Vaikų knygos dienos minėjimas kitaip

 

            Balandžio mėnesį pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Edita Rulevičiene ne tik skyrė dėmesio vaikiškai knygelei, bet ir praktiškai susipažino su gydytojo profesija – savo grupėje ,,įrengė“ ligoninę. Pasigaminę karūnėles, pasiskirstė, kas kur dirbs. Vieni dirbo registratūroje, palatose, kiti – priėmimo skyriuje. O ligoniais tapo priešmokyklinės grupės ,,sergančios“ knygutės, kurioms reikėjo vienokios ar kitokios pagalbos. Mažieji „gydytojai“ apžiūrėjo ir pagydė visus savo „pacientus“ – juk daug smagiau į rankas paimti tvarkingą knygutę.

            Vaikai sakė, kad gydytojų labai sunkus darbas, todėl kartu sutarė, kad nuo šiol knygutes saugos ir mylės.

 

            Edita Rulevičienė,

            priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena

 

            Knygų teikiama nauda yra neišmatuojama. Jos skatina tobulėti, atrasti, išmokti kažką naujo, suteikia peno apmąstymams bei duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus. Knygos turi paslaptingas nematomas dureles, už kurių yra nuostabus vaizduotės ir svajonių pasaulis.

            Į svajonių pasaulį trumpam buvo persikėlę 5-7 kl. mokiniai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Kazareva ir bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė. Pamoka taip ir vadinosi ,,Keliaukime po knygų pasaulį“. Mokiniai rankose turėjo savo savarankiškai perskaitytą knygą. Jų paruošti pristatymai - skaidrės, žodiniai pranešimai – buvo įrodymas, kad knygų svajonių pasaulis yra be galo nuostabus. Mokiniai jautėsi kitaip... Vyravo ypatinga nuotaika - šypsenos mokinių veiduose, spindinčios akys. Visų mintys buvo ten, kažkur, su knygų herojais. Antroji pamokos dalis buvo skirta balandžio 2 – ajai - Tarptautinei vaikų knygos dienai. Šią dieną minime visame pasaulyje žymaus pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną.  Bibliotekininkė Daiva skaitė šiam minėjimui parengtas skaidres. Perskaitė šių metų kreipimąsi į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas ,,Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“. Ragino mokinius ieškoti tokių knygų, kurios kalbėtų tavo dvasiai, širdžiai ir protui. Šia proga padėkas gavo aktyviausieji mokyklos bibliotekos skaitytojai - 5 kl. mok. Nojus Radvila ir 6 kl. mok. Ugnė Daugėlaitė. Pamoką baigėme linksmai žaisdami Kahoot viktoriną ir įsivertinę žinias apie vaikų knygas bei rašytojus.

 

            Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Kazareva

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

AKCIJA „MES SKIRTINGI, MES PANAŠŪS“

 

            Balandžio 1 d. Kietaviškių progimnazijos 7–8 klasių mokiniai su mokytoja Gražina Žaliene dalyvavo Elektrėnų savivaldybės švietimo įstaigų socialinėje akcijoje „Mes skirtingi, mes panašūs“, kurios tikslas – paminėti Pasaulinę autizmo dieną, ugdyti toleranciją ir palaikymą, formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į žmogaus kitoniškumą per Camino Lituano kelio prasmę.

            Kietaviškių progimnazijos mokiniai kartu su Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos atstovais socialinę akciją pradėjo nuo Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčios, aplankė kitas Elektrėnų švietimo įstaigas ir tokiu būdu prisijungiant naujiems bendrystės žygio dalyviams, pėsčiomis atkeliavo iki Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos, kur buvo pasodintas bendrystės medis.

 

 

   

 

   

 

 

 

 

Technologijų olimpiada

 

            Kietaviškių progimnazijos 7 klasės mokinė Adriana Tamošaitytė (mokytoja Ramutė Stočkūnienė) Elektrėnų savivaldybės mokinių technologijų olimpiados II-ajame etape 7–8 klasių mokinių grupėje užėmė I-ąją vietą! Darbo pavadinimas – „Pagauta“.

            Sveikiname Adrianą ir mokytoją Ramutę bei linkime sėkmės III-iajame šalies etape!

 

 

 

 

KINGS lyga

 

            KINGS lyga yra skirta mokiniams, kurie pasiekė geriausius rezultatus KINGS olimpiadų istorijoje. Jos tikslas - įvertinti 2-8 klasių mokinių mokomųjų dalykų anglų kalbos, matematikos ir lietuvių kalbos  pasiekimus.

            Kas gali dalyvauti KINGS lygoje? Čia gali dalyvauti tik geriausi KINGS olimpiadų dalyviai ir jie turi turėti bent vieną iš šių pasiekimų: KINGS diplomą (pirmo, antro arba trečio lygmens), pažymių mokykloje vidurkį ne žemesnį nei 8 arba pasiekimus neformaliuose mokyklos užsiėmimuose (olimpiadose, konkursuose ir kita).

            Mokiniai, kurie dalyvaudami matematikos lygoje surenka 41-50 taškų, gauna auksinės spalvos medalį, o tiems, kurie surenka 31-40 taškų, skiriamas sidabrinės spalvos medalis ir surinkusiems 21-30 taškų, atitenka bronzinės spalvos medalis. Nugalėtojai taip pat gauna atitinkamo lygmens diplomus.

            2022 metų KINGS lygos pavasario semestro metu bus trys mokomieji dalykai - anglų kalba, matematika ir lietuvių kalba.  Čempionatas vyks gegužės 17 - 23 dienomis. Jeigu mokinys atitinka KINGS lygos dalyvio kriterijus, reikia paskubėti užsiregistruoti ir užpildyti apklausos formą. Pradžioje dar reikia atsakyti į testo klausimus. KINGS lyga yra apmokestinama dalyvio mokesčiu, kuris yra skirtas padengti administracinėms, užduočių rengimo, prizinio fondo ir kt. išlaidoms. 

            Pirmą kartą mūsų mokykloje penktos klasės mokinys Nojus Radvila dalyvavo 2021 metų rudens KINGS lygos čempionate. Jis atitiko KINGS lygos dalyvio kriterijus, sprendė matematikos užduotis ir, surinkęs 31-40 taškų, pelnė sidabro medalį ir antrojo lygmens diplomą.

            Sveikiname Nojų su šiuo laimėjimu ir linkime sėkmingai sudalyvauti 2022 metų KINGS finale, kuris vyks kovo 28 – balandžio 17 dienomis, o vėliau ir KINGS lygos 2022 metų čempionate. Atrankiniame etape jis jau surinko 100 % galimų taškų.

 

            Matematikos mokytoja Danutė Gudelienė

 

 

 

 

Knygnešių dvasia šventa

Gyslomis mūs teka.

Vėlei mūsų širdyse

Šventą dvasią kelia.

 

            Kovo 16 d. Kietaviškių progimnazijos 5–8 klasių mokiniai paminėjo Knygnešio dieną. Lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva literatūros pamokų metu pasakojo apie knygnešius, jų veiklą, rodė skaidres apie knygnešį Motiejų Grybauską, kilusį iš Kietaviškių, Gilūšio kaimo. Vėliau mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje ir įsivertino žinias apie knygnešystę.

            Tą dieną mokiniai mintimis nusikėlė į lietuvių tautai sudėtingus 1864–1904 metus. Kraštotyros muziejaus vadovė Danutė Gudelienė visus pakvietė į muziejaus kiemelį pažiūrėti parodėlę „1864–1904“, skirtą lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiui. Tai buvo improvizuota „Knygnešių sienelė“, parengta medžiaga apie vyskupą Motiejų Valančių, žinomiausią Lietuvos knygnešį Jurgį Bielinį, Kietaviškių parapijoje besidarbavusius ir čia lietuvybę skatinusius kunigus Silvestrą Gimžauską, Kajetoną Čepaną, Antaną Pakštį, žinomiausią Kareivonių kaimo daraktorę Oną Lisauskaitę. Muziejaus klėtelėje mokiniai iš arčiau susipažino su medžiaga apie mūsų krašto knygnešį Motiejų Grybauską ir mūsų mokyklos mokytojus – knygnešystės tęsėjus.

 

            Jolita Kazareva, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

 

Nuotolinė pamoka „Knygnešys Motiejus Grybauskas“,

Kietaviškės – Londonas

 

Lietuvišką žodį tvirti ir atkaklūs

Kaip orą įtraukit giliau į save,

Iškelkite širdį ir knygą kaip deglus! –

Juose mūsų šaknys, juose – LIETUVA!

 

            Šitie, o gal kiti žodžiai skamba mumyse, kai mąstome apie žmones, daug prisidėjusius prie lietuviško žodžio išlikimo, kovojusius prieš nutautėjimą. Kad ir kaip būtų keista, bet lietuvis, kur jis bebūtų, lieka lietuviu, puoselėjančiu savo krašto vertybes.

            Kietaviškių pagrindinėje mokykloje nuo 1989 metų dirbo mokytoja Rasa Pranckietienė (Sarhan). Tai labai darbšti, draugiška, pareiginga ir visų vaikų mylima mokytoja. Šiandien ji mūsų mokykloje  nebedirba, bet moko lietuvių vaikus šeštadieninėje mokykloje Londone.  Sugrįžusi į Lietuvą, visuomet apsilanko mūsų mokykloje, pasidalina savo idėjomis, naujienomis, pasiekimais.

            Viename mokytojos Rasos Sarhan laiške radome pakvietimą pravesti nuotolinę pamoką „Knygnešys Motiejus Grybauskas“ Londone, esančioje šeštadieninėje mokykloje, besimokantiems lietuvių vaikams.

            Padrąsintos direktorės Ramunės Matonienės, ėmėmės darbo. Pamoką planavome organizuoti kovo 12 dieną, šeštadienį, nes tik tuomet į šeštadieninę mokyklą renkasi lietuvių tautybės vaikai. Muziejaus kiemelyje paruošėme parodėlę „1864-1904“, skirtą spaudos draudimo laikotarpiui. Tai improvizuota „Knygnešių sienelė“, prasidedanti Vievio vaistininko Jurgio Milančiaus ant jų abiejų (M.Grybausko ir J.Milančiaus) bendros nuotraukos užrašytais žodžiais:

                        „Mes už brolius galvas dėjom

                        daug piktybių nugalėjom

                        Lietuvą vadavom ... (1927 IX 7)“

            Čia patalpinome medžiagą apie vyskupą Motiejų Valančių, žinomiausią Lietuvos knygnešį Jurgį Bielinį, Kietaviškių parapijoje besidarbavusius ir čia lietuvybę skatinusius kunigus Silvestrą Gimžauską, Kajetoną Čepaną, Antaną Pakštį, mūsų knygnešį Motiejų Grybauską ir žinomiausią Kareivonių kaimo daraktorę Oną Lisauskaitę. Viską surikiavome taip, kad, vedant pamoką, visa informacinė medžiaga mums būtų „po ranka“.

            Paruošėme parodėlę ir muziejaus klėtelėje. Tik čia jau puikavosi medžiaga apie mūsų knygnešį Motiejų Grybauską ir mūsų mokyklos mokytojus – knygnešystės tęsėjus.

            Vien parodėlių nepakako. Reikėjo sugalvoti, kaip mes susisieksime su Londonu, kaip ir kokiomis priemonėmis šią pamoką vesime. Idėją pasiūlė mokyklos direktorė Ramunė Matonienė – naudoti pamoką įrašantį robotą ,,Swivl”. Mobilusis robotas „Swivl“ yra tikras mokytojo palydovas klasėje, neatitraukiantis dėmesio ir automatiškai fiksuojantis mokytojo judėjimo trajektoriją klasėje, tuo pačiu filmuojantis pamokos eigą mokymosi aplinkoje. Šią idėją įgyvendinti padėjo informacinių technologijų priežiūros specialistas Danas Gudelis ir lietuviškos šeštadieninės mokyklos Londone direktorė Rūta Bosienė. Techniškai viską suderinome, liko – suplanuoti pačią pamoką. Pamoką suplanavome greitai ir dar išmokome vaikščioti po muziejų ir  rodyti daiktus taip, kad ,,robotukas” spėtų fiksuoti mus ir visa tai, ką mes rodome.

            Apie ką buvo ši pamoka?

            Pradžioje papasakojome apie pačią vietovę, muziejų ir čia esančius seniausius eksponatus. Vėliau apie spaudos draudimo laikotarpį „ Buvo laikai, kai tylomis, pamažu, paslapčia buvo atliekami dideli, neįkainojami darbai... 1863 metai, o po jų ir 1864-ieji...Prasidėjo lietuviškos spaudos draudimo metai, privertę pritilti, nusilenkti, paklusti... tik ar visus?“ ir apie 1883 m. į Kietaviškes klebonauti atkeltą kunigą Silvestrą Gimžauską, kuris atkakliai ėmėsi mokyti parapijiečius poterių ir katekizmo. Būdamas labai veiklus, rašė patriotinius eilėraščius, straipsnius į laikraščius, įvairias brošiūrėles. Bet labiausiai šis kunigas įsiminė kietaviškiečiams, kaip lietuviško žodžio skleidėjas. Dirbo jis čia tik vienerius metus. Apie jo veiklos rezultatus perskaitėme mokiniams ištrauką iš A.Miluko knygos „Spaudos laisvės Amerikos lietuvių organizuotės sukaktuvės“ (išl. Filadelfijoje. JAV, p.185): „Po metų tokio pasišventimo kietaviškiečių negalima buvo bepažinti. Prieš tai lietuviškų poterių visoje parapijoje temokėjęs tik vienas Motiejus Grybauskas...“.

            Vėliau, jau muziejaus klėtelėje, pasakojome apie knygnešį Motiejų Grybauską, rodėme jo daiktus ir įvairią rašytinę medžiagą apie jį.

            Štai, ką sužinojo Londone gyvenantys lietuvių vaikučiai:

            Motiejus Grybauskas gimė 1857 m. gruodžio 26 d. Gilūšio kaime. Kur, pas ką ir kada išmoko skaityti ir rašyti nežinoma. Tik jis vienas visame kaime tai daryti mokėjo. Sekmadieniais ir švenčių dienomis jų troboje rinkosi aplinkiniai gyventojai, klausydavo skaitymo, kalbėdavo, ginčydavosi. Nemažai lietuvių tuo metu buvo išvažiavę į Ameriką. Iš ten rašė savo giminėms. Ir kiekvienas toks laiškas atsidurdavo Grybauskų namuose. Kas kitas, jeigu ne Motiejus Grybauskas, perskaitys laišką, parašys atsakymą. Raštininkas buvo tik valsčiuje, o ten ne visada pateksi. Ir ėjo su savo bėdomis aplinkiniai žmonės: kam laišką perskaityti, kam atsakymą pasiųsti, o kas prašymo nori ar kitokio rašto. Ir neatsakė niekam šis žmogus, nors ir darbo turėjo, ir šeimą ne taip mažą išlaikyti reikėjo. Niekas neprisimena kaip ir kada pradėjo M. Grybauskas parnešdinėti draudžiamą spaudą. Tik visi žinojo, kad kunigas šį žmogų dažnai į bažnyčią kviesdavo, o ir „uždarbiauti“ kitur dažnokai išeidavo, nors darbo ir savoje sodyboje bei aplinkiniuose kaimuose pakako. Buvo stalius, tad ir reikalingas visur. Tačiau ar taip iš tiesų buvo? Patys artimiausi šeimos nariai žinojo, kad ir uždarbio grįžęs neparnešdavo, dargi pavargęs ir apiplyšęs grįždavo, o ir įrankių dėžė keistoka buvo – su dvigubu dugnu ir kiauryme viršuje. Ypač padažnėdavo išvykimai pavasarį, vasarą, rudenį. Tik žiemą ramiau buvo, sodyboje dirbdavo ratus, roges, lovas ir kitus smulkesnius daiktelius. Augino keturias dukras. Nuo mažens lopšyje linguojamas. Tačiau irgi keistame, taip pat su antru dugnu. Žinojo artimieji, kad grįžęs iš Tilžės ar kitų vietovių, slėpdavo ten lietuviškas maldaknyges, laikraščius, knygeles. Vėliau perduodavo Kietaviškių klebonui, o jeigu reikėjo ilgiau laikyti, slėpė rūsio kiaurymėje, kurią akmeniu užritindavo, nes ir visos sienos iš akmenų sudėtos buvo.

            Buvo M. Grybauskas tikrai pamaldus, su visais kunigais sutardavo, vis bažnyčios komitetui priklausė, kunigų paliepimus vykdė, su labai apsišvietusiu žmogumi, Vievio vaistininku J. Milančiumi draugavo.

            Mirė Motiejus Grybauskas 1928 m. balandžio 24 d. Ilgai sirgęs, tačiau savo gyvenime suspėjęs padaryti daug darbų, kurių aplinkiniai gyventojai neužmiršta ir šiandien.

            Lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva perskaitė ne tik Motiejaus Grybausko sukurtą eilėraštį apie keliones į Tilžę, bet ir itin iškalbingą užrašą, užrašytą ant knygnešiui Motiejui Grybauskui Peliūnų kaimo kapinėse pastatyto paminklo:

„Knygnešiui, lietuvybės žadintojui, pirmam Kietaviškių šaulių būrio šauliui

A +A

Motiejui Grybauskui

gyvenusiam

nuo 1857 XII 26 iki 1928 IV 24

Kietaviškių šaulių būrys

1936 VI 14

Ramybė tau, garbingas lietuvi!“

            Negalėjome mokinių pakviesti aplankyti knygnešio kapo, bet rodėme nuotraukas ir pasakojome apie knygnešio giminaičius, tęsiančius knygnešystės veiklą ir saugančius knygnešio atminimą.

            Netilpome į tradicinį pamokos laiką, pamoką vedėme 70 minučių. Atsisveikinome su mokiniais, mokytoja Rasa Sarhan ir direktore Rūta Bosiene, linkėdamos visiems sveikatos, ramybės ir naujų galimybių skleidžiant lietuvišką žodį.

            Mums atrodo, kad pamoka pavyko. Pamoka buvo filmuojama ir bent dalis pamokos įrašo atsiras mokyklos svetainėje.

            Dėkojame mūsų mokyklos direktorei Ramunei Matonienei už roboto ,,Swivl” panaudojimo idėją, už emocinį palaikymą ruošimosi pamokai metu ir po jos, o informacinių technologijų priežiūros specialistui Danui Gudeliui už puikų parengiamąjį ,,robotuko” darbą ir naudingus patarimus, kaip mums elgtis vedamos pamokos metu. Džiaugėmės ir mes, mokytojos, kad išdrįsome, kad gerai suplanavome ką parodėlėse eksponuosime, ką pamokoje kalbėsime, ką rodysime, kaip bendradarbiausime tarpusavyje. Daug įvairių pamokų esame pravedę, bet tokią – pirmą kartą.

 

            Jolita Kazareva ir Danutė Gudelienė,

            Kietaviškių progimnazijos mokytojos

 

   

 

 

 

 

Kovo 11-osios minėjimas

 

            Kovo 11-oji kiekvienam lietuviui svarbi šventė, nes tai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, atkovotos laisvės diena. Šiemet ši šventė įgauna ypatingą prasmę, kadangi pastarojo meto įvykiai Ukrainoje parodo, kokia trapi yra laisvė, ir kiekvienas esame už ją atsakingas.

            Kietaviškių progimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos Kovo 11-ajai. Kovo 9 d. istorijos mokytojos Laimutė Pluščauskienė ir Ina Žigutienė organizavo integruoto istorijos, geografijos, pilietiškumo projekto viktoriną „Mano Lietuva“, kurioje dalyvavo mišrios 5–6 ir 7–8 klasių mokinių komandos. Mokiniai sprendė kryžiažodžius apie žymius Lietuvos žmones, pasitikrino, ar gerai žino Lietuvos istorijos atmintinas datas, varžėsi, kas geriausiai moka lietuvių liaudies dainų žodžius, atpažįsta žymias Lietuvos vietoves, pilis, rašytojus, prezidentus.

Visi dalyviai apdovanoti saldžiais prizais, o nugalėjusių komandų nariai bus paskatinti diplomais. Džiaugiamės šauniu mokinių dalyvavimu, jų žiniomis.

            Kovo 10 d. 5–8 kl. mokiniai literatūros pamokų metu kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva iliustravo Lietuvos žemėlapį, draugiškai išreikšdami solidarumą ir Ukrainai, užrašė gražiausius žodžius Lietuvai. Užsiėmimų metu klausė ir dainavo dainas apie Lietuvą, kalbėjosi apie laisvę. Dalyvavo Kahoot viktorinoje ,,Ką žinau apie Lietuvą?“. Kraštotyros muziejuje aplankė parodėlę, skirtą Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Muziejaus vadovė Danutė Gudelienė mielai papasakojo apie Peliūnų kaimo partizanus, kovojusius už mūsų laisvę ir žuvusius 1945 m. sausio 20 d. prie Gudaraisčio.

            Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikams mokytoja Onutė Bartusevičienė organizavo šventinį rytmetį „Vienas žodis – Lietuva“, kurio metu vaikai šoko ratelius, dainavo daineles, atliko kūrybinius darbelius, skirtus Lietuvos ir Ukrainos laisvei. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai taip pat gamino darbelius, o pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis Lietuvai skyrė savo eiles ir daineles.

            Na, o kovo 11-ąją Kietaviškių progimnazijos bendruomenės atstovai kartu su kietaviškiečiais dalyvavo Elektrėnų savivaldybės renginyje, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

            Ši šventė kiekvienam iš mūsų turėtų būti svarbi. Neleiskime to užmiršti nei sau, nei mūsų artimiesiems. Didžiuokimės, kad esame lietuviai, ir niekam neleiskime iš mūsų atimti to, ką mums suteikė tėvai, seneliai, protėviai – neleiskime atimti mūsų laisvės! Būkime vieningi!

 

            Jolita Kazareva, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

            Ina Žigutienė, istorijos mokytoja

            Ramunė Matonienė, progimnazijos direktorė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

5-6 klasių mokiniai dalyvavo  matematikos  KINGS olimpiadoje

 

            KINGS - tai daugialypė tarptautinė bendruomenė. KINGS olimpiada vyksta Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje ir Gruzijoje. KINGS naudoja elektroninę testų tikrinimo sistemą. Nuo 2017 metų rudens ir pavasario semestro kvalifikaciniai olimpiadų etapai vyksta tik internetinėje platformoje. Tam, kad dalyvis būtų pakviestas į finalą, atrankiniame etape reikia surinkti daugiau nei 50 % taškų.

            Šioje olimpiadoje rudens atrankiniame etape rugsėjo 27 – spalio 10 dienomis dalyvavo 22 mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniai. Jie surinko nuo 24 iki 100 % taškų. Į finalą pateko 20 mokinių. Visi, patekę į finalą mokiniai, gavo KINGS sertifikatus. Finalas vyko spalio 18 – lapkričio 7 dienomis.  Finale dalyvavo penktokai Vytis Lapinskas ir Nojus Radvila. Jie surinko daugiau kaip po 90% taškų ir buvo apdovanoti II laipsnio diplomais.

            Kovo 7 dieną prasideda KINGS olimpiados pavasario semestras. Jis tęsis iki kovo 20 dienos. Visi penktokai ir šeštokai ruošiasi jame dalyvauti. Išbandyti savo jėgas ir susirungti su kitais Lietuvos mokiniais tikrai verta.

 

            Matematikos mokytoja Danutė Gudelienė

 

 

 

SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

„VAIKŲ SAUGUMAS INTERNETE!“

 

            Šių metų vasario 7-11 dienomis Kietaviškių progimnazija prisijungė prie prasmingos iniciatyvos ir paminėjo saugesnio interneto savaitę „Vaikų saugumas internete!“, kurią organizavo progimnazijos socialinė pedagogė Justina Slobožanienė.

            Iniciatyvos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį  naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

            Dar vasario 4 d. 1-8 kl. mokiniai kartu su įvairių dalykų mokytojais ir klasių auklėtojais dalyvavo nuotolinėje pamokoje – „Mokonomika“, kur susipažino apie finansus, tvarumą, kibernetinį saugumą, profesijas ir kt.

            Vasario 8 d., daug kur pasaulyje minimą saugesnio interneto dieną, informacinių technologijų mokytoja Danguolė Galinienė su socialine pedagoge Justina Slobožaniene vedė integruotas informacinių technologijų pamokas 5 ir 6 kl. mokiniams. Pamokų tikslai buvo ugdyti mokinių saugumą virtualioje erdvėje, prisidėti prie patyčių prevencijos. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis diskutavo apie saugų bendravimą ir naršymą internete, asmeninių duomenų apsaugą. Mokiniai, spręsdami testą apie saugų internetą, turėjo galimybę save įsivertinti.

            1-4 kl. mokiniai dalyvavo ugdomosiose – prevencinėse veiklose, žaidė vaidybinius žaidimus,  diskutavo patyčių, saugumo internete temomis.

            Mokyklos bendruomenė visą savaitę galėjo susipažinti su šviečiamąja – mokomąja informacine medžiaga stenduose apie saugumą internete.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

             Justina Slobožanienė

 

   

 

   

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAI DALYVAVO DIDŽIAUSIOJE NUOTOLINĖJE PAMOKOJE LIETUVOJE „MOKONOMIKA“

 

            Šių metų vasario 4 d. įvyko didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje – „Mokonomika“, kurią inicijavo „Swedbank“.

            „Mokonomikos“ pamoka prisidėjo prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas yra kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

            Virtualios „Mokonomikos“ pamokos buvo integruotos ne tik į mokomojo dalyko pamoką, bet ir į mokinių ugdymo karjerai veiklą, kurios tikslas – Kietaviškių progimnazijos mokinius supažindinti su skirtingų sričių specialistais, jų darbo ypatumais ir gebėjimas, skatinti domėtis savanorystės galimybėmis.

            Virtualias „Mokonomikos“ pamokas stebėjo bei jose dalyvavo Kietaviškių progimnazijos 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai bei mokytojai.

            „Mokonomikos“ pamokos buvo skirtos trijų amžiaus grupių mokiniams, o skirtingoms mokinių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė 24 įvairių sričių mokytojai bei ekspertai.

            1-4 klasių mokiniai dalyvavo 8 užsiėmimuose, kurių metu mokiniai susipažino su skautų veikla, mokėsi gestų kalbos, skaičiuoti japoniškai, dalyvavo karatė veikloje, sužinojo, kaip planuoti biudžetą. Mokiniai taip pat galėjo medituoti su tylos mokytoju, iš senų džinsų pasidaryti prijuostę, stebėti N2 mokslininko bandymus.

            5-8 klasių mokiniai vaizdo pamokose sužinojo apie finansinį raštingumą ir intelektą bei aiškinosi, kur susitinka idėjos ir pinigai. Mokiniai gilinosi į socialinių tinklų pavojus, kaip jų išvengti ir patiems nepakliūti į sukčių pinkles. Buvo nagrinėjama tema apie ekologiją ir keltas klausimas – kokioje žemėje gyvensime po šimto metų. Mokiniai buvo pakviesti susipažinti su kosmine misija bei su mūsų šalyje gimusiais palydovais.

            Meteorologas padėjo atrasti superherojų, galintį apsaugoti mūsų klimatą.      

            Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas atlikdami LRT TESTĄ „Ar atsakysite į didžiausios nuotolinės pamokos Lietuvoje „Mokonomika“ klausimus?“. Šio testo nugalėtojas ir atsakymai bus skelbiami vasario 10 d.

            Dėkojame „Mokonomikos“ organizatoriams ir pamokas vedusiems mokytojams bei ekspertams už galimybę Kietaviškių progimnazijos mokiniams ir mokytojams dalyvauti įdomiose ir kūrybingose pamokose.

  

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Slobožanienė

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Žiemos linksmybės

 

            Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo. Labai svarbu kuo daugiau laiko su vaikais praleisti kieme, pasidžiaugti žiemos malonumais ir pramogomis. Todėl Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinukai kartu su mokytoja Edita Rulevičiene ir mokytojo padėjėja Angele Mikalauskiene dalyvavo estafetėse ,,Žiemos linksmybės“. Vaikai įveikė įvairius kliūčių ruožus: varė kamuolį aplink kūgelį, su rogėmis vežė žaislą aplink kliūtį, nešė kamuoliukus į lanką ir parnešė atgal, su kamuoliu turėjo apibėgti aplink kūgelį ir smagiai leido laiką gryname ore.

            O kokios varžybos be apdovanojimų, tad vaikams įteikti dalyvio medaliai ir padėkos, kas estafečių dalyviams suteikė dar daugiau džiaugsmo.

 

            Edita Rulevičienė, priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

 

   

 

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas

 

            Sausio 25 d. Kietaviškių progimnazijoje vyko 5–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso I-asis etapas. Konkurse galėjo dalyvauti kiekvienas mokinys, mylintis poetinį žodį. Šiais metais raiškiai padeklamuoti pasirinktą eilėraštį pasirinko 16 mokinių. Skaitovų deklamavimas vertė įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę... Deklamuojančių mielai klausėsi ir vertino vertinimo komisijos nariai: progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė, mokytojos Gražina Žalienė, Jolita Kazareva, bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė.

            Visi dalyviai apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis, o I etapo nugalėtojais tapo šie mokiniai: I vieta - Laurynas Baranauskas (6 kl.), kuris atstovaus mūsų mokyklai II-ajame etape Elektrėnuose, II vieta – Ugnė Daugėlaitė (6 kl.), Augustas Seliuta (8 kl.), III vieta – Miglė Vankevičiūtė (8 kl.).  

            7 kl. mokiniai Kristupas Baltrušaitis, Ermeta Aleknavičiūtė, Austėja Nedzveckaitė, Aurita Jusevičiūtė, Andželika Kananavičiūtė, Adriana Tamošaitytė atliko poetinę kompoziciją ,,Mokėkime gyventi nors dūžtančiose formose...“ (pagal V. Mačernio sonetus ,,Metai“). Šie mokiniai II-ajame etape Elektrėnų savivaldybėje atstovaus mūsų mokyklai.

            Nuoširdžiai dėkoju visiems skaitovams, dalyvavusiems konkurse, ir linkiu sėkmės nugalėtojams II-ajame etape!

 

            Jolita Kazareva, lietuvių kalbos mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

 

SAUSIO 13-OJI

 

            Sausio 13 d. 8. 00 val. ryto Kietaviškių progimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva dalyvavo   tradicinėje visuotinėje pilietinėje  akcijoje  „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizavo istorijos mokytojos. Akcijos metu, pagerbiant  žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, kiekviename lange sužibo atminties simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 

            Pirmosios pamokos metu ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, 1–4 klasių mokiniai su mokytojomis aptarė 1991-ųjų m. Sausio 13-osios įvykius, stebėjo vaizdo medžiagą, 5–6 klasės su lietuvių kalbos mokytoja gamino laisvės paukščius, rašė savo mintis apie laisvę. 5–8 klasių mokiniai aplankė  parodėles progimnazijos kraštotyros muziejuje ir bibliotekoje. Kiekvienas  mokinys, auklėtinis, mokytojas, darbuotojas segėjo mokinių  pagamintą neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą.

            AČIŪ! 

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Tarptautinis informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“

 

            2021 m. pabaigoje 77 Kietaviškių progimnazijos 1-8 klasių mokiniai kartu su informacinių technologijų mokytoja Danguole Galiniene dalyvavo Tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.

            Džiaugiamės, jog šiame konkurse 1 klasės mokinys Mindaugas Miškinis laimėjo III-iąją vietą ir dovanų gavo gertuvę, laimėtojo klasei teko „Angis.lt“ atšvaitai, o visi 77 dalyviai gavo AB „Nordic Sugar“ įsteigtų dovanų – po saldainių rinkinuką.

 

 

 

 

 Kalėdinė sporto šventė

 

            Sportuoti visada smagu. O prie kalėdinės eglutės ir pasipuošus nykštukų kepurytėm dvigubai smagiau!

            Gruodžio 21 d. priešmokyklinukai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Stanislava Liudvinavičiene dalyvavo kalėdinėse estafetėse. Smagu buvo atlikti įvairias užduotis su kamuoliu. O po estafetinių žaidimų vaikų laukė dovanos.

            Tokia šventė kartu su visuomenės priežiūros specialiste ir fizinio ugdymo mokytoja Aušra Taparauskiene buvo organizuota ir 5-8 klasių mokiniams, kur jie atliko pačias įvairiausias užduotis, rungėsi estafetėse.

            Ačiū visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Stanislavai Liudvinavičienei už kalėdinės sporto šventės idėją ir dovanėles vaikams.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Projektas ,,Jau skamba Kalėdų varpeliai“

 

            Paskutinę 2021-ųjų metų savaitę 1–8 klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje-kūrybinėje projektinėje veikloje ,,Jau skamba Kalėdų varpeliai“. Projekto organizatorės – bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva – džiaugėsi mokinių aktyvumu, noru gražiai ir garsiai skaityti kalėdinius kūrinius ir eilėraščius šv. Kūčių, šv. Kalėdų bei Naujųjų metų tema.

            Jaukioje, šventiškai papuoštoje bibliotekos skaitykloe vyko kalėdinių knygų paroda ,,Žiemos verpetuos...“, kurią parengė bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė. Mokiniai kalbėjo apie šv. Kalėdų laukimą, kalėdines dovanas, dovanojimo džiaugsmą, artimųjų laimę ir meilę. Vyresniųjų klasių mokiniai gamino ir dekoravo kalėdinius atvirukus, dailyraščiu užrašė kalėdinį sveikinimą artimam žmogui.

            Su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais, mielieji mokiniai ir jų tėveliai! Šilumos ir jaukumo Jūsų namams ir paties gražiausio Kalėdų stebuklo!

            Su nuoširdžiausiais linkėjimais – lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva, bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

„Mokėkime džiaugtis nors dūžtančiose formose“

 

            Paskutiniąją dieną prieš Kalėdų atostogas Kietaviškių progimnazijos 1–8 klasių mokiniai džiaugėsi UAB „BAUWERK Boen“ dovanotomis kalėdinėmis dovanėlėmis, už kurias nuoširdžiai dėkojame savo rėmėjams!

            Dalindamiesi šventiniu džiaugsmu klasėse, vėliau 5–8 klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą poeto V. Mačernio 100-osioms metinėms. 5–8 klasių meninės krypties gabių mokinių klubo nariai pristatė literatūrinę-muzikinė kompoziciją „Mokėkime džiaugtis nors dūžtančiose formose“, kurią parengė lietuvių k. mokytoja Jolita Kazareva ir muzikos mokytoja Gražina Žalienė. Jautrūs poeto kūrinių žodžiai dar kartą pakvietė apmąstyti žmogaus būties prasmę, atverti širdis šv. Kalėdoms.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Belaukiant švenčių...

 

            Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo mokytojos Dovilė Jankauskienė ir Valentina Kondrotienė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Rulevičienė ir Onutė Bartusevičienė su mažaisiais ugdytiniais, pradinių klasių mokytojos Daiva Markauskienė, Kristina Nedzveckienė, Lina Živulskienė, Diana Liupševičienė su 1-4 klasių mokiniais, belaukdami gražiausių metų švenčių, gamino įvairius darbelius, puošė mokyklą.

            Mokytojos Ramutė Stočkūnienė, Gražina Žalienė, Aušra Taparauskienė su 5-8 klasių mokiniais, laukdami šv. Kalėdų, vykdė projektą „Didžiosios Šviesos belaukiant“, įvairiomis technikomis gamino avinėlius , buvo organizuota netradicinio ugdymo diena „Darbus dirbk, bet ir švęsti neužmiršk“, gaminami įvairūs darbeliai ir puošiamos savo klasės, grupės, mokykla.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Kalėdinė šventė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse

 

            Gruodžio 20 d. Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko kalèdinė šventė. Šiais metais pas vaikus svečiavosi Nykštukas ir Nykštukė, Meškutis ir Meškutė, o su jais kartu ir Kalėdų Senelis. Visi šoko, žaidė, pūtė muilo burbulus ir galvojo norus.

            Šventės pabaigoje Kalėdų Senelis išdalijo vaikams dovanėles, už kurias esame nuoširdžiai dėkingi savo rėmėjams UAB „BAUWERK Boen“. Taip pat dėkojame ir Gabrielos bei Damiro mamai Jurgitai Voskrasenskienei už šventės idėją bei organizavimą, o visiems tėveliams – už indėlį, už vaikams padovanotą džiaugsmą.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Volto Disnėjaus 120-ųjų gimimo metinių minėjimas

 

            Turbūt neatsirastų nė vieno suaugusiojo ar vaiko, kuris nebūtų girdėjęs Volto Disnėjaus vardo, nežinotų Peliuko Mikio, Pelytės Mini, Antulio Donaldo. Su šiais personažais užaugo ne viena karta. Ne tik vaikai, bet ir suaugę mielai žiūri Volto Disnėjaus animacijos studijos filmus.

            Gruodžio 5-oji yra Volto Disnėjaus (Walter Elias Disney, 1901-1966) JAV kino filmų prodiuserio, režisieriaus, scenarijų rašytojo, įgarsintojo bei animatoriaus ir puikaus verslininko gimimo diena. Minint šią sukaktį Kietaviškių progimnazijos 2-5 klasių mokiniai anglų kalbos pamokų metu lankėsi progimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė mokinius supažindino su parodėle, skirta Volto Disnėjaus 120-osioms gimimo metinėms, pasakojo įdomius faktus apie garsiojo animatoriaus gyvenimą.

            Mokiniai liko be galo nustebę ir sužavėti, kai netikėtai į biblioteką užsuko Pelytė Mini (anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskienė). Su Pelyte Mini mokiniai anglų kalba aptarė Volto Disnėjaus biografiją, pirmuosius nespalvotus animacinius filmukus, įžymųjį Peliuką Mikį ir daugybę kitų Volto Disnėjaus animacinių filmų herojų, susipažino su bibliotekoje esančiomis Disnėjaus knygelėmis. Bibliotekininkė mokiniams suteikė progą artimiau prisiliesti prie animatorių darbo, imti pieštukus į rankas ir kruopščiai nuspalvinti Volto Disnėjaus animacininių filmukų herojų paveikslėlius, kurie papildė parodėlę. Planšetinių kompiuterių pagalba mokiniai žinias pasitikrino Kahoot programėle.

            Paslapčių dėžutė atskleidė, kad knyga yra geriausias draugas ir langas į stebuklingą pasaulį.

 

            Daiva Ivanavičienė, bibliotekininkė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Geros savijautos programa, ugdymas karjerai

 

            Gruodžio 3 d. Kietaviškių progimnazijoje buvo organizuota netradicinio ugdymo karjerai diena-geros savijautos programa, kurią organizavo soc. pedagogė, Geros savijautos programos koordinatorė Justina Slobožanienė ir 5–8 klasių auklėtojos. 1–8 klasių mokiniai dalyvavo programoje „Kas aš esu?“, įgyvendintame Geros savijautos programos lėšomis. Geros savijautos programa siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichinei sveikatai, gerinti mokinių emocinę būklę. Mokiniai ne tik ugdėsi socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti,  patirti bendravimo džiaugsmą, stiprinti psichologinį atsparumą, savivertę, bet ir susipažino su muzikanto, aktoriaus bei fotografo profesijomis.

            1–4 klasių mokiniai, vadovaujami lektoriaus Sauliaus Auglio-Stanevičiaus,  susipažino su instrumentine improvizacija, vienu pagrindinių muzikos terapijos metodų. Užsiėmimo metu mokiniai išbandė muzikinius instrumentus: djembe būgnus, varpelių medį bei kt. Improvizacijos būdu bendradarbiaudami pradinukai kūrė įvairią muziką ne tik perkusiniais instrumentais, bet ir kompiuterine programa, turėjo progą pabūti ne tik muzikantais, bet ir prodiuseriais.

            5–8 klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su aktoriaus bei fotografo profesijomis, pažinti save atlikdami įvairias jų skirtas užduotis. Fotografas  Konstantinas Karašauskas aiškino fotografijos meno paslaptis, mokiniai praktiškai išbandė įvairius fotografavimo būdus ir metodus. Aktorė Viktorija Jaševskaja su mokiniais žaidė įvairius situacijų žaidimus, juose atpažįstant save ir kitus, mokėsi pažinti ir atpažinti sudėtingą savo ir kito žmogaus jausmų pasaulį, sugebėti jį valdyti bei kurti darnius ir tvarius tarpusavio santykius.

            Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, džiaugėsi galimybe pažinti save, suprasti savo pomėgius bei pasirinkimus.

 

            Ramunė Matonienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Kiemo ir vidaus žaidimų erdvės Kietaviškių progimnazijoje

 

            Šį rudenį Kietaviškių progimnazijoje buvo baigtas vykdyti projektas „Kiemo ir vidaus žaidimų erdvė“, kurio įgyvendinimui iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto buvo skirta 600 eurų. Mokykloje sukurtos kiemo ir pradinių klasių koridoriaus grindų edukacines erdvės, skirtos ugdyti fiziškai aktyvų, emociškai gerai besijaučiantį vaiką, lavinti vaikų judesių pusiausvyrą, koordinaciją, reakciją, loginį mąstymą, komandinį bei individualų darbą pamokų, įvairių užsiėmimų metu, skatinti aktyviai leisti pertraukas, atostogas, laisvalaikį.

            Kiemo žaidimų erdvę sudaro žaidimai „Klasės“, „Pakartok“, „Raketa“, „Kirmėlytė“, ženklas „Pasaulio kryptys“ ir kt. Jie yra išdėstyti pusračiu nuo pradinių klasių įėjimo iki priešmokyklinio ugdymo grupės ir kartu su koridoriumi sudaro beveik uždarą ratą. Kurdami kiemo žaidimus naudojome įvairių spalvų fasadinius dažus, o koridoriuje klijavome edukacinių žaidimų lipdukus grindims. Vidaus žaidimus  pasirinkome atsižvelgdami į mokinių amžių, poreikį, galimybes: tai „Saulėgraža“, „Abėcėlė“, „Ryškios pėdos su skaičiais“, „Formos“ ir kt.

            Vaikams labai patinka šie žaidimai. Jie aktyviai juda pertraukų metu, žaidžia, šokinėja, skaičiuoja, geriau įsidėmi ir įsimena skaičius, geometrines figūras, raides, pasaulio šalis, judėjimo kryptį. Tenkinamas natūralus vaikų poreikis judėti, stiprinama sveikata. Tai ypatingai svarbu šiuo nelengvu pandemijos laikotarpiu.

            Spalio mėnesį organizavome varžybas pradinių klasių mokiniams „Kliūčių ruožas”.  Mokiniai aktyviai dalyvavo varžybose. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o patys greičiausi bei vikriausi – ir dovanėlėmis.

            Džiaugiamės  matydami žaidžiančius linksmus vaikus. Kviečiame visus prisiminti vaikystę, atvykti į mokyklą, išbandyti žaidimus.

 

            Projekto vadovė mokytoja Daiva Markauskienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Ikimokyklinis adventas

 

            Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Dovile Jankauskiene pasitinka Adventą.

 

   

 

   

 

 

 

"Tolerancijos miestas"

 

            Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtinio Martyno Nedzvecko kūrybinis darbas "Tolerancijos miestas". (Mokytoja Valentina Kondrotienė)

 

   

 

 

 

Metodinė diena „Metodų mugė: sėkmingi grįžtamojo ryšio taikymo, vertinimo ir įsivertinimo pavyzdžiai“

 

            Mokinių rudens atostogų metu Kietaviškių progimnazijoje vyko metodinė diena „Metodų mugė: sėkmingi grįžtamojo ryšio taikymo, vertinimo ir įsivertinimo pavyzdžiai“. Buvo pasidalinta patirtimi, ruošiamasi Elektrėnų savivaldybės mokytojų konferencijai „Kolega – kolegai“, aptartos pranešimų temos, susipažinta su hibridinės įrangos taikymo pamokose galimybėmis, naudojant pamokas įrašantį ir transliuojantį robotuką „Swilv“.

            Mokytojai praktiškai išbandė du metodus: „Skelbimas“, kurį pristatė direktorė Ramunė Matonienė, ir daug smagių emocijų, bendradarbiavimo, kūrybinio mąstymo džiaugsmo sukėlęs socialinės pedagogės Justinos Ivanovaitės pristatytas metodas „Auksinio kiaušinio gelbėjimo operacija“.

            Smagu mokytis vieniems iš kitų!

 

            Ramunė Matonienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė bibliotekoje

 

            Kietaviškių progimnazijos bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė pakvietė 5-8 klasių mokinius dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje, lapkričio 15-19 dienomis.

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų ,,Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

            Visą savaitę 5-8 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva lankėsi bibliotekoje. Auštant rytui, žvakių šviesoje, prasidėdavo garsiniai skaitymai. Mokiniai susipažino su suomių rašytojos Karin Erlandsson gyvenimo ir kūrybos faktais. Garsiai skaitė ir nagrinėjo dvi ištraukas ,,Pranašystė“ ir ,,Jūroje“ iš autorės knygos ,,Perlų ieškotoja“. Tekstai buvo aiškūs, suprantami. Mokiniai suvokė, kad šiuos du tekstus sieja viena pagrindinė tema - ilgesys ir svajonės. Šie du dalykai mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mokiniai įvardino, kad mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Pagrindinė veikėja Miranda ieško paslaptingojo brangakmenio. Pasak legendos, radęs tą brangakmenį žmogus niekada nebejaus ilgesio. Taip ir vaikai vieni kitiems linkėjo, kad kiekvienas rastume savo brangakmenį, kuris neleistų liūdėti ir ilgėtis.

            Paskutiniąją savaitės dieną mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskiene stebėjo anglų kalba įrašytą video medžiagą. 5-6 klasių mokiniai artimiau susipažino su suomių-švedų rašytoja, dailininke Tuve Janson ir jos kūryba, kūrinių herojais Troliais Mumiais. 7-8 kl. mokiniai klausėsi Islandijos rašytojo Andri Snær Magnason ištraukos iš knygos ,,Mėlynosios planetos istorija“.

            Šią savaitę progimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su bibliotekos skaitykloje parengta Šiaurės šalių autorių literatūros parodėle, susipažinti su Šiaurės šalių vėliavomis bei susirasti žemėlapyje, kur tos šalys randasi. Žvakių švieselės suteikė aplinkai jaukumo, šilumos ir noro dažniau užsukti į biblioteką, prisėsti su knyga rankose.

 

            Bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė,

            lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Rudenėlio šventė priešmokyklinio ugdymo grupėje

 

            Spalio 27-osios diena sukvietė Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikus į Rudenėlio šventę. Mokytojos Ona Bartusevičienė ir Edita Rulevičienė su vaikučiais deklamavo eilėraščius apie vaisius ir daržoves, supažindino vaikus su vaisiuose ir daržovėse esančiais vitaminais ir mineralais, aptarė, kuo jie yra naudingi žmogaus organizmui.

            Pasinaudodami kubeliais, vaikai suskaičiavo, kiek vaisių ir daržovių išaugino ruduo. Vėliau ,,išvirė“ daržovių sriubą, minė mįsles, spėjo, ką skanauja, rudens gėrybes skirstė į vaisius ir daržoves, šoko ratelius ir žaidė žaidimus. Viską suskaičiavę ir surūšiavę, susėdę prie staliukų, gamino vaisių ir daržovių salotas.

            Šventės pabaigoje vaikai apsidžiaugė po skara surasta kirmėlyte, kurią kartu su vaikais pagamino mokytoja Ona Bartusevičienė ir mok. padėjėja Angelė Mikalauskienė. Kirmėlytė vėliau papuošė progimnazijos kiemą. Šventėje dalyvavusios progimnazijos direktorė su direktoriaus pavaduotoja ugdymui pasidžiaugė, kad vaikai buvo puikiai nusiteikę, aktyvūs ir smalsūs, noriai atliko skirtas užduotėles, patyrė pažinimo džiaugsmą ir pagamino labai skanias salotas, kuriomis visi pasivaišino.

 

            Vyr. mokytoja Edita Rulevičienė

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

Diskgolfas

 

            Spalio 27 d. Kietaviškių progimnazijoje 5–8 klasių mokiniams vyko netradicinės fizinio ugdymo pamokos, kurias kartu su fizinio ugdymo mokytoja Aušra Taparauskiene vedė į svečius atvykęs Elektrėnų diskgolfo klubo vadovas Mykolas Krasnickas. Jis trumpai supažindino mokinius su diskgolfo žaidimu. Mokiniai sužinojo, kad diskgolfas – sportinis lauko žaidimas, labai panašus į tradicinį golfą, tik diskgolfe naudojami diskgolfo skraidantys diskai. Diskas iš starto vietos metamas link specialaus krepšio. Žaidimo tikslas – atlikus kuo mažiau metimų įmesti diską į žaidimo krepšį. Taikiniai tradiciškai būna specialūs metaliniai krepšiai su grandinėmis diskams gaudyti. 5-8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo diskgolfo pamokose, sužinojo apie diskgolfo žaidimą, patys išbandė savo taiklumą.

            Džiaugiamės ir dėkojame Elektrėnų diskgolfo klubui ir jo vadovui už šį rudenį padovanotą disgolfo krepšį, kuris pastatytas šalia Kietaviškių progimnazijos sporto aikštyno. Ne tik mokiniai galės išbandyti rankos taiklumą, bet ir Kareivonių gyventojai turės galimybę turiningai leisti laisvalaikį.

 

            Aušra Taparauskienė,

            fizinio ugdymo mokytoja

 

   

 

   

 

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas

 

            1 klasės mokinys Laurynas Daugėla, kurį paruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Daiva Markauskienė, spalio 26 d. dalyvavo Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse, kur skaitė poetės Ramutės Skučaitės eilėraštį "Vasara ir ruduo" ir užėmė III-ąją vietą!

 

   

 

 

 

 

„Žiemos fantazija"

 

            Kietaviškių progimnazijos mokiniai su informacinių technologijų mokytoja Danguole Galiniene dalyvauja respublikiniame kalėdinių kompiuterinių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija", kurį organizuoja VšĮ Nataljos Kazakovos kompiuterių mokykla.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Elektrėnų savivaldybės mokytojų konferencija

„Kolega – kolegai“

 

            Lapkričio 16 dieną vyko Kietaviškių progimnazijos inicijuota Elektrėnų savivaldybės mokytojų konferenciją „Kolega – kolegai“. Konferencijos tikslas – stiprinti kolegialųjį ryšį ir tobulinti bendrąsias bei dalykines kompetencijas, skatinti bendrojo ugdymo mokytojus dalintis  vertingomis idėjomis ir patirtimi.

            Konferenciją organizavo Elektrėnų švietimo paslaugų centro metodininkė Ala Pupininkienė,  Kietaviškių progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė ir savivaldybės metodinės tarybos pirmininkė Danutė Gudelienė. Ruošiantis konferencijai buvo parengti konferencijos nuostatai ir programa. Apie galimybę dalyvauti konferencijoje ir skaityti pranešimus savivaldybės mokytojai buvo informuoti įvairių dalykų metodinų būrelių užsiėmimuose, informaciniais laiškais. EŠPC metodininkė Ala Pupininkienė sudarė konferencijos dienotvarkę ir buvo jos moderatore.

            Sveikinimo žodį tarė Elektrėnų švietimo paslaugų centro direktorė  Alma Reklaitienė, Kietaviškių progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė ir Elektrėnų švietimo paslaugų centro metodininkė Ala Pupininkienė. Konferencijoje dalyvavo 71 Elektrėnų savivaldybės mokytojas, buvo perskaityti 22 pranešimai. Pranešimų temų buvo pačių įvairiausių. Kietaviškių progimnazijos pranešimus skaitė direktorė Ramunė Matonienė „Nuotolinio ugdymo (si) patirtys Kietaviškių progimnazijoje“, matematikos mokytoja metodininkė, Elektrėnų savivaldybės mokyklų metodinės tarybos pirmininkė Danutė Gudelienė „Etnokultūrinių, pilietinių ir tautinių vertybių ugdymas“, technologijų vyr. mokytoja Ramutė Stočkūnienė „Projektiniai žaidimai su keramika“, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jolita Kazareva „Kodėl verta skaityti knygas? Savarankiškas skaitymas – kančia ar malonumas ?“, pradinio ugdymo mokytoja Diana Liupševičienė „Projektas DIALLS – kultūrinis raštingumas“, pradinio ugdymo  mokytoja metodininkė Daiva Markauskienė „Projekto „Kiemo ir vidaus žaidimų erdvė“ reikšmė ugdymo (-si) procese“, informacinių technologijų vyr. mokytoja Danguolė Galinienė „Projektinis darbas „Pažymių knygelė“, anglų kalbos vyr. mokytoja Lina Vrubliauskienė „Aktyvūs mokymo (-si) metodai nuotolinėse ir kontaktinėse anglų kalbos pamokose“.  

            Dar keturiolika pranešimų  buvo perskaityta kitų savivaldybės ugdymo įstaigų mokytojų. Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos pranešimus skaitė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Neringa Sodaitienė „Kultūros pasas – viena iš patyriminio ugdymo (-si) galimybių“, specialioji pedagogė Aurelija Gudelienė „Kada įtraukųjį ugdymą lydi sėkmė ?“, pradinio ugdymo mokytoja Erika Komparskienė „Aktyvių veiklų vykdymo pamokose rezultatai“, mokytojų komanda: biologijos mokytoja metodininkė, chemijos mokytoja Kristina Stankevičienė, technologijų mokytoja metodininkė Neringa Ščetininė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vilija Narvydienė „Integruotas veiklų ciklas „Gyvoji planeta“, progimnazijos ir Elektrėnų profesinio mokymo centro anglų kalbos mokytoja Karolina Sladkevičienė „Užsienio kalbų bendrųjų programų atnaujinimas bei informacinių technologijų panaudojimas ugdymo procese“. Vievio gimnazijos: anglų kalbos mokytoja Vilija Špiliauskaitė „Nuodugnaus mokymosi taikymas anglų kalbos pamokose“, lietuvių kalbos mokytoja  metodininkė Dalia Raslanienė „Žaidžiu žodžiu, arba kaip prijaukinti poeziją ?“, Vievio meno mokyklos muzikos vyr. mokytoja Liauda Vaitkūnaitė – Ragauskienė „Kūriniai vaikams ir kūrybinis bendradarbiavimas“.

            „Versmės“ gimnazijos: direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Liutkevičienė „Ugdomosios veiklos stebėjimas kaip galimybė tobulinti ugdomąsias veiklas“, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Elvyra Kasperavičienė „Literatūros ir istorijos ryšiai nagrinėjant Homero poemą ILIADA“, anglų k. vyr. mokytoja Ilona Švenčionytė „Projektinė veikla – įgūdžių, reikalingų šiuolaikinėje visuomenėje, ugdymas ir formavimas“. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro fizinio ugdymo / profesijos mokytojas Visvaldas Ašmena „Mitybos, fizinio aktyvumo ir poilsio įtaka sveikatai bei gyvenimo kokybei“ ir  profesinio mokymo centro lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Jokšienė „Diagnostinė anketa „Mokinio įsivertinimo lapas“. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Šimkuvienė „Matematikos pamoka „Laikas“ (2 klasė)“.

            Konferencija savo tikslą pasiekė – visi dalyviai turėjo galimybę išgirsti atsakingai, įdomiai ir vaizdžiai parengtus pranešimus. Dalyviai patobulino bendrąsias bei dalykines kompetencijas, pasidalino  vertingomis idėjomis ir patirtimi, sėkminga įgyvendinimo ugdymo procese strategija.

            Džiugu pasidalinti mokytojų grįžtamuoju ryšiu po konferencijos: „Gražiai dirba mūsų mokytojai – yra ką pasimokyti (Augutė Liutkevičienė)“, „Išsinešu nuostabą, kokie kūrybiški, ieškantys mokytojai (Dalia Raslanienė)“, „Labai ačiū, išsinešu didelį norą  taikyti naujoves savo darbe :) (Snieguolė)“, „Išsinešu nuoširdžią bendrystę! :) Labai ačiū! :) Mokytojai, Jūs nuostabūs :) (Jolita Kazareva)“, „Labai labai naudingas ir įdomus susitikimas su kolegomis. Kiek puikių idėjų, mokytojų ir entuziazmo yra Elektrėnuose!!! (Vaita Vitkauskaitė)“, „Ačiū už Jūsų iniciatyvą ir puikią konferenciją. Idėjų daug, džiugu, kad tiek daug ir puikių mokytojų mūsų savivaldybėje. (Aldona Skučienė)“, „Išsinešu bendrystės jausmą, tikrai turim kuo dalintis, sudomino Ąžuolyno progimnazijos mokytojų projektas, taip pat poezija (Ramutė Stočkūnienė)“, „Ačiū Jums už konferenciją. Iš kompetencijų ugdymo sodo išsinešu įvairias žinias įvairiomis temomis, ypač sudomino nuodugnusis ugdymas, stebėsena, projektai (N. Ustilienė)“, „Ypatingai sudomino mokytojos Elvyros Kasperavičienės gili, įtraukianti kūrinio analizė. Daug gerų emocijų, ačiū (R. Ramanauskienė)“.

            Konferencija baigėsi, bet jos metu išsakytos idėjos bus perimtos mokytojų kaip geroji patirtis ir naudinga praktika,  o iš išgirstų pavyzdžių gims dar daug naujų idėjų. Ačiū visiems už bendrystę!

 

            Danutė Gudelienė,

            metodinės tarybos pirmininkė

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOJE

 ĮVYKO PROJEKTAS „TOLERANCIJOS MIESTAS“

 

            Nuo 2003 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą. Prie šios iniciatyvos, paminėti lapkričio 16-ąją – Tarptautinę tolerancijos dieną – prisijungė ir Kietaviškių progimnazija. Socialinė pedagogė Justina Slobožanienė inicijavo projektą „Tolerancijos miestas“, kuris truko visą lapkričio mėnesį.

            Šiais metais Tolerancijos dienos idėja yra Tolerancijos miestas, todėl socialinė pedagogė J. Slobožanienė kvietė visus – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikus, 1-8 kl. mokinius pakalbėti ne tik apie vietovę, kurioje gyvename, tačiau ir apie savo klasės bei mokyklos aplinką. Mokiniai buvo skatinami papasakoti apie savo miestą, gyvenamą vietovę, padiskutuoti ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, savo klasės draugų santykius, tolerancijos ar netolerancijos atvejus, atkreipti dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis, ar  atskira mokinių klasė yra gyva todėl, kad joje gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Mokiniai, stebėdami animacinius filmukus mokėsi atpažinti emocijas, jas įvardinti, suprasti kito žmogaus jausmus ir tam tikro elgesio priežastis, mokėsi priimtino elgesio pavyzdžių.

            Kuriant „Tolerancijos miestą“ progimnazijoje, buvo įtraukti visi progimnazijoje ugdomi vaikai ir mokiniai, kurie savo rankomis gamino, kūrė, konstravo įvairius mieste esančius objektus: gyvenvietes, namus, automobilius, gyvąją gamtą, gyvūnus, vandens gyventojus, padangių sparnuočius ir kt.

            Lapkričio pabaigoje visų ugdytinių ir mokinių kurti miesto objektai puošė Kietaviškių progimnazijos fojė „Tolerancijos miestą“.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina SLOBOŽANIENĖ

 

   

 

   

 

 

 

 

DĖKOJAME JUMS UŽ AKTYVUMĄ!

 

            Pirmasis KINGS olimpiadų etapas jau baigėsi, todėl norime pasidžiaugti, kad net 117 000 Lietuvos mokinių užsiregistravo žinių patikrinimui! Tariame nuoširdų AČIŪ mokykloms, mokytojų bendruomenei bei mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo ir noriai tikrinosi savo žinias anglų kalbos, lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, informacinių technologijų bei logikos olimpiadose. 

            Šiandien kviečiame Jus susipažinti su 100  mokyklų, kurios aktyviausiai dalyvavo KINGS olimpiadų pirmame etape!

 

            Aktyviausios pirmo turo mokyklos: … Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazija.

            2021-11-12

            KINGS komanda

 

 

 

Rudenėlio šventė

 

            Ruduo, dar šiltas ir švelnus, išmarginęs linksmai lapus, ankstyvą spalio 26-osios  rytą sukvietė Kietaviškių ikimokyklinio ugdymo grupės vaikus į Rudenėlio šventę. Vaikai labai laukė ir ruošėsi Rudenėlio šventei, patyrė daug gerų emocijų stebėdami gamtą, besikeičiančių medžių lapų spalvas. Mokytoja Dovilė Jankauskienė su vaikais iš rudeninių lapų kūrė ,,Rudens mozaiką“, mokėsi eilėraščių, dainelių su judesiais, aplikavo grybus, ežiukus, „konservavo“ miško gėrybes. Su mokytoja Valentina Kondrotiene vaikai rinko gamtinę medžiagą ir gamino  Rudenėlio paveikslą, dekoravo langus.

            Atkeliavęs Rudenėlis (ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Gražina Žalienė) atnešė vaikams didžiulę pintinę rudens gėrybių.Vaikai, pasipuošę daržovių karūnomis, Rudenėlio vedini, keliavo rudenio takais: dainavo daineles, šoko ratelius, mokėsi atpažinti rudens gėrybes – vaisius ir daržoves, rinko pabirusius medžių lapus.

            Šventėje dalyvavusi progimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad vaikai buvo puikiai nusiteikę, aktyvūs ir smalsūs, noriai atliko Rudenėlio skirtas užduotėles, patyrė pažinimo džiaugsmą.

 

            Mokytoja Dovilė Jankauskienė

 

   

 

   

 

 

 

 

Mokytojo dienos atspindžiai

 

            Sakoma, spalis ne tik moka rengti išleistuves. Jis ir dovanoja: lapams – raudonai auksinį rūbą, medžiams – sidabrinę pilnatį, įsimylėjėliams – didžiulius jurginų žiedus,   mokytojams – jautrią ir spalvingą Mokytojo dieną. Spalio 5 dieną Kietaviškių progimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minima Tarptautinė mokytojo diena.

            Rytą mokytojus sveikino progimnazijos tarybos nariai (mok. Lina Vrubliauskienė), buvo parengta mokinių rudeninių puokščių paroda (klasių auklėtojai, mok. Ramutė Stočkūnienė). Ta proga progimnazijoje buvo organizuota savivaldos dienas, pamokas savo  klasės draugams vedė mokiniai.

            Mokytojams buvo organizuotas šventinis minėjimas „Tau, Mokytojau“, kurį organizavo mokytoja Gražina Žalienė su etnokultūros centro mokinių atstovais. Mokytojus sveikino progimnazijos tarybos nariai, direktorė Ramunė Matonienė su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Jocaityte Bildziukiene įteikė asmenines dovanėles. Padėkos raštais buvo apdovanoti mokytojai, švenčiančius pedagoginės veiklos jubiliejų: geografijos vyr. mokytojas Nerijus Plančiūnas  – 10 metų, anglų kalbos vyr. mokytoja Lina Vrubliauskienė  – 20 metų, priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Ona Bartusevičienė – 30 metų, informacinių technologijų vyr. mokytoja Danguolė Galinienė – 30 metų, spec. pedagogė metodininkė Jūratė Vaitkevičienė – 35 metai, matematikos vyr. mokytojas Antanas Valiūnas – 40 metų. Padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą pedagoginėje veikloje mokyklos, savivaldybės ar respublikos mastu buvo įteikti pradinio ugdymo mokytojai metodininkei Daivai Markauskienei, lietuvių kalbos vyr. mokytojai Jolitai Kazarevai, technologijų vyr. mokytojai Ramutei Stočkūnienei.

            Vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės mokytojų skatinimo ir apdovanojimo nuostatais, trys progimnazijos mokytojai buvo teikti skatinti ir apdovanoti. Džiugu, jog šie mokytojai – Daiva Markauskienė, Jolita Kazareva ir Ramutė Stočkūnienė – buvo apdovanoti Elektrėnų savivaldybės Mero padėkos raštais ir piniginėmis skatinimo dovanomis, Lietuvos Respublikos Seimo narės Silvos Lengvinienės atminimo dovanėlėmis.

            Nuoširdžiai dėkojame už sveikinimus ir spalvingus gėlių žiedus mokiniams bei jų tėveliams, buvusiems aštuntokams, Kietaviškių progimnazijos darbuotojams, Kietaviškių seniūnei Jurgitai Matkevičienei, UAB „Bauwerk Boen“. Gera jausti bendrystę!

 

            Progimnazijos administracija

 

   

 

   

 

 

 

 

 

 

 

EISMO SAUGUMO PAMOKĖLĖ KIETAVIŠKIŲ PROGIMNAZIJOS

1 KLASĖS MOKINIAMS

 

            Rugsėjo 7 d. 1 klasės mokiniai kartu su jų mokytoja Daiva Markauskiene ir socialine pedagoge Justina Slobožaniene dalyvavo prevencinėje eismo saugumo pamokėlėje, kurią vedė Elektrėnų PK vyr. tyrėja Erika Venskutonienė.

            Susitikimo metu E. Venskutonienė renginio dalyvius supažindino su pėsčiųjų pareigomis, aiškino, kaip atidžiai pereiti gatvę einant į mokyklą ar iš jos, kaip pasirinkti tinkamą vietą pereiti gatvę ne tik tam numatytose pažymėtose pėsčiųjų perėjose, bet ir tose vietose, kur pėsčiųjų perėjų nėra. Ugdytiniai buvo įspėti, kad pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų, kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos, įskaitant ir naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis.

            Mokiniai prisiminė, kaip reikėtų saugiai keliauti autobusu ir automobiliu. Bendruomenės pareigūnė mokiniams paaiškino atšvaitų svarbą ir supažindino su atšvaitų nešiojimo taisyklėmis. Ugdytiniai gavo po atšvaitą dovanų.

            Pasinaudodami multimedija, mokiniai su pareigūne sprendė vizualias, su pėsčiųjų pareigomis susijusias užduotis, žiūrėjo informacinius mokomuosius filmukus, diskutavo.

 

            Kietaviškių progimnazijos socialinė pedagogė

            Justina Slobožanienė

 

   

 

 

 

Rugsėjo 1-osios  šventė Kietaviškių progimnazijoje

 

            Kietaviškių progimnazijos bendruomenė, pasitikdama 2021–2022 mokslo metus,  šventę, kaip ir kasmet, pradėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje.

            Rugsėjo 1-osios šventė, laikantis visų saugumo reikalavimų, po šv. Mišių tęsėsi sporto salėje. Šventėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės mero patarėjas Aleksandras Klumbys, Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Lina Viktoravičienė, Elektrėnų savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Nijolė Kanapeckienė, gausus būrys mokinių ir jų tėvelių, mokytojų. Kalbėjusieji svečiai sveikino visus su prasminga švente bei visiems linkėjo sėkmingų ir saugių mokslo metų.

            Mokyklos bendruomenei buvo pristatyti pedagogai, dirbsiantys 2021–2022 m. m., taip pat ir jauniausieji mokinukai – pirmokai, kuriems Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė įteikė Vaiko konstituciją, progimnazijos direktorė – atmintines su progimnazijos himnu, mažuosius mokinukus pasveikino ir vyriausieji – aštuntokai.  Be dovanų neliko nė vienas vaikas: nuoširdžiai dėkojame savo nuolatiniams rėmėjams – UAB „BAUWERK BOEN“ – už kiekvienam ugdytiniui padovanotą mokyklinių reikmenų rinkinį, kurie laukė mokinių klasėse. Ačiū Kietaviškių seniūnei Jurgitai Matkevičienei ir seniūnijos darbuotojams, UAB „Kietaviškių gausa“ administracijai, padedant spręsti aplinkos tvarkymo klausimus.

            Naujuosius mokslo metus pradėjo 122 ugdytiniai: 16 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų, 14 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, 39 pradinių klasių mokinių, 53 5–8 klasių mokiniai.

            Progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė džiaugėsi, jog mokslo metai pradedami kontaktiniu būdu, ragino būti atsakingais, pilietiškais, besirūpinančiais ne tik savo, bet ir šalia esančių saugumu, informavo, jog mokyklose mokiniams sudaryta galimybė savanoriškam testavimuisi dėl koronaviruso.

            Dėkojame visiems šventės dalyviams už atsakingą elgesį renginyje, saugant save ir kitus. Sėkmingų ir saugių mokslo metų!

 

            Kietaviškių progimnazijos administracija