DEŠIMTOKŲ PASKUTINĖ PAMOKA

 

            Gegužės 31 d. klasės auklėtoja Gražina Žalienė dešimtokams vedė paskutinę pamoką. Pamokoje dalyvavo ne tik dešimtokai, bet ir mokinių tėveliai, mokytojai, jų pirmoji mokytoja Danguolė Barusevičienė. Auklėtoja jautriai kalbėjo apie gyvenimą, apie žmogiškumą, apie svarbiausias tiesas, kuriomis reikia žmogui vadovautis, kad jis išliktų žmogumi.

            Pirmosios klasės mokiniai su mokytoja Lina Živulskiene surengė dešimtokams žinių patikrinimą ir palydėjo juos į salę. Salėje dešimtokai su savo auklėtoja apžvelgė visą savo kelią iki dešimtos klasės pabaigos, neužmiršo padėkoti visiems, kurie juos vedė tuo keliu: savo tėveliams, pirmajai mokytojai,  juos ugdžiusiems mokytojams, klasės auklėtojai, mokyklos darbuotojai, kuri visus metus tvarkė jų klasę, mokyklos administracijai. Atsisveikindami mokyklai padovanojo suolą, kurį pagamino Evaldo tėtis Raimondas Kučinskas.

            Dešimtokus pasveikino devintokai (auklėtoja Aušra Taparauskienė.)

 

 

 

 

 

 

 

 

CIVILINĖS IR PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS  PRATYBOS

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

 

            Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją bei šalies savivaldybių vadovus, prašydamas užtikrinti, kad bendrojo ugdymo mokyklose, taip pat ir profesinio mokymo įstaigose, būtų skiriamas deramas dėmesys civilinės ir priešgaisrinės saugos pratybų organizavimui. „Privalome būti nuolatos pasirengę, turime tinkamai rūpintis tiek mokinių, tiek pedagogų saugumu. Pagrindinis tokių pratybų tikslas – išmokti veikti gresiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms, organizuoti darbuotojų  ir besimokančiųjų apsaugą, tobulinti valdymo įgūdžius“, – sako ministras.
            2016 m. gegužės 13 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko Civilinės saugos ir priešgaisrinės saugos pratybos, kuriose dalyvavo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai. Šių pratybų tikslas – patikrinti  Kietaviškių pagrindinės mokyklos ekstremalių situacijų valdymo  plano veiksmingumą,  praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

            Pratybų metu buvo modeliuojama situacija, jog Kietaviškių pagrindinėje mokykloje, pirmo aukšto fojė, kyla gaisras. Dūmuose paskęsta pagrindinis išėjimas iš  mokyklos. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti mokykloje esančiu skambučiu. Mokiniai ir didžioji dauguma darbuotojų iš mokyklos pagrindinio pastato evakavosi pagal evakuacijos planą pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytoje vietoje.

            Atvykusios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos patikrino, ar mokyklos patalpose neliko žmonių, atliko kitas su tuo susijusias veiklas. Jaunesnieji mokyklos auklėtiniai ne juokais išsigando: kas dėl patalpose paliktų daiktų, kas dėl brolių ar sesių. Didžiulį įspūdį vaikams paliko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilis, atvažiavęs su įjungtais švyturėliais ir garso signalais. Vėliau mokiniai buvo supažindinti su šio automobilio įranga.

            Dėkojame Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams, kurie padėjo organizuoti pratybas.   Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir mokyklos darbuotojams, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei kaip svarbu teisingai elgtis evakuacijos metu, iškilus ekstremaliai situacijai, kad būtų išvengta skaudžių klaidų.

 

 

 

 

 

  

Lietuvių kalbos pamoka Elektrėnų viešojoje bibliotekoje

 

 

            Kaskart mokytojas, planuodamas savo veiklą, ruošdamasis pamokoms mąsto, ką padaryti, kad mokiniai pamokoje patirtų mokymosi džiaugsmą, ieško būdų, kaip sužadinti mokinių mokymosi motyvaciją, kaip ugdyti mokėjimo mokytis kompetenciją, tokią svarbią šiuolaikiniame greitai kintančiame pasaulyje, kaip ugdyti mokinių kūrybiškumą.

            Vis labiau pabrėžiama ugdymo(si) įvairiose edukacinėse erdvėse nauda. Bendrieji ugdymo planai numato dalį ugdymo proceso organizuoti ne pamokų forma, už mokyklos ribų. Ugdymas gali vykti muziejuose, meno galerijose, gamtoje, lankytinose istorinėse vietose, saugomų

teritorijų lankytojų centruose, įvairiose įstaigose, organizacijose ir kitose mokymuisi tinkamose erdvėse.

            Šiuolaikinis mokinys, puikiai įvaldęs išmaniąsias technologijas, vis rečiau į rankas paima knygą, tad neatsitiktinai vasario viduryje Kietaviškių pagrindinės mokyklos šeštokams ir septintokams buvo surengta mokomoji-pažintinė ekskursija į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, kurią organizavo jų lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Matonienė. Kartu vyko ir socialinės pedagogė bei septintokų auklėtoja Justina Ivanovaitė. 
          Mokiniai susipažino su bibliotekoje esančiomis skaityklomis, renginių sale, parodų ekspozicijomis, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriumi, išbandė knygų išdavimo ir grąžinimo galimybes naudojantis savitarnos įrenginiu. Dauguma jų stebėjosi, kokia erdvi ir moderni šiais laikais gali būti biblioteka. Laura, vėliau rašydama  pasakojimą apie kelionę į biblioteką teigė, jog tai buvo pati moderniausia bei didžiausia jos aplankyta biblioteka.

         Vis dėlto didžiausią įspūdį mokiniams paliko vaikų „Saviraiškos erdvė“, kurioje susipažino su 3 D spausdintais objektais, išbandė interaktyvaus stalo teikiamas galimybes – edukacinius žaidimus, tinkamus įvairių dalykų mokymui(si), bei tapybos ant vandens techniką – EBRU, kurios pagalba bandė išreikšti savo nuotaiką. Vėliau mokiniai rašė pasakojimą apie kelionę į biblioteką,  mokykloje buvo surengta piešinių ant vandens paroda, kuria grožėjosi visa mokyklos bendruomenė. Anot Girmantės, „kiekvienas galėjo pasijusti menininku, nes negražių piešinių ant vandens nebūna“.

            Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos direktorei G. Dapkevičienei ir visam šauniam bei be galo paslaugiam jos kolektyvui už įdomią ekskursiją, už kultūros bei meno puoselėjimą, už paprastą ir nuoširdų žmogiškumą. Tikime, jog mokiniai, susipažinę su šiuolaikinės bibliotekos teikiamomis galimybėmis, dar ne kartą į ją sugrįš.

 

 

 

 

 

 

 

PASAULINĖS SVEIKATOS DIENOS MINĖJIMAS

 

            Šių metų balandžio 7 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Šią dieną  inicijuoja Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nuo 1950 metų. Ši diena minima, siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas. Šiemet pasaulinė sveikatos diena pasaulyje primena apie diabeto riziką ir komplikacijas, o Kietaviškių pagrindinėje mokykloje – fizinio aktyvumo bei atsipalaidavimo pratimų svarbą.

            Pasaulinės sveikatos dienos minėjimą Kietaviškių pagrindinėje mokykloje inicijavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė bei Mokinių taryba. Tą dieną Mokinių tarybos nariai pertraukų metu kvietė prisijungti mokyklos bendruomenę kartu atlikti smagius fizinius pratimus, šokti, grojant muzikai. Pamokų metu mokiniai bei mokytojai atlikto keletą atsipalaidavimo pratimų, kurie padeda lengviau susidoroti su stresu, pagerina darbo kokybę, sumažina protinę įtampą.

          Visuomenės sveikatos specialistų bei gydytojų teigimu, fizinis aktyvumas:

        Romėnų filosofas Epiktetas teigė: „Kieno sveikas kūnas, tas gali ištverti ir karštį, ir šaltį. Taip ir tas, kieno sveika dvasia, gali pakelti ir sielvartą, ir džiaugsmą, ir kitus jausmus“. Taigi, mylėkime save, rūpinkimės savo dvasine, fizine bei socialine sveikata tam, kad nesukeltume skausmo nei sielai, nei kūnai.

 

 

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2016“

 KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Kietaviškių pagrindinėje mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 14–18 dienomis vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijavo „Vaikų linija“ ir kurios tikslas – smurto ir patyčių prevencija, saugios aplinkos kūrimas ugdymo įstaigose ir ne tik.               

Šiemet Kietaviškių pagrindinėje mokykloje  „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ metu, buvo skatinamas aktyvus vaikų ir suaugusiųjų dialogas, sprendžiant patyčių situacijas, vykstančias tiek „realioje“, tiek virtualioje erdvėje. Mokinius apie patiriamas arba stebimas patyčias kvietėme pasakoti suaugusiajam, kuriuo jie pasitiki.

Šios ypatingos savaitės metu mokiniai ir visa mokyklos bendruomenė buvo įtraukta į įvairias veiklas:

            * Ryto pasisveikinimo akcija „Paspausk draugui ranką“.

            * Akcija „Palinkėjimai draugams“. Jos metu mokyklos bendruomenė rašė gražiausius palinkėjimus.

            * Vyko integruotos tikybos pamokos, kurių metu 1–4 klasių mokiniams vyko užsiėmimai tema „Skundimas ar pagalbos prašymas“, o 5–10 klasių mokiniams – užsiėmimai tema „Kas gali padėti spręsti „realias“ ir virtualias patyčias?“.

            * Gerumo akcija „Nusišypsok draugui“.

            * Meninės kompozicijos „Pagalbos medis: tu esi mano pagalba“ kūrimas ir paroda mokykloje.

            * Akcija „Ryškiaspalvė diena“. Jos metu mokyklos mokiniai ir kiti, mokykloje dirbantys asmenys, į mokyklą atėjo apsirengę ryškių spalvų drabužiais.

            * Baigiamuoju veiksmo savaitės akcentu mokykloje  tapo šventinė popietė „Saulutės šypsena“. Visa mokyklos bendruomenė nusifotografavo bendroje nuotraukoje ir joje įamžino šypseną.

          Tikimės, kad „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginiai padės stabdyti patyčias ir užkirsti kelią neigiamiems patyčių padariniams. Todėl mokinkimės ir stenkimės pastebėti patyčias bet kuriuo metu, bet kuriose situacijose, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą.

 

 

 

 

 

 

„JIE NEŠĖ LIETUVIŠKĄ ŽODĮ...“

 

            Jie kirviu sukapojo žodį, 
            Užrakino vario raktu, 
            O jis mūro akmenį skrodė 
            Nemirtingo žingsnio taktu. 

 

            Kalbėdami savo gimtąja, „sanskritiškojo skambesio“ pilnąja, kalba mes dažnai užmirštame, o gal net ir nesusimąstome, jog buvo metas, kai ji, skambėjusi dainomis, lopšinėmis ir pasakomis, buvo uždrausta, kai buvo uždrausta lietuviška spauda, lietuviškas žodis, lietuviška knyga. Kad buvo metas, kai gimtąjį žodį, tarsi brangiausią turtą, knygnešiams reikėjo nešti užanty, slepiamą ir saugomą nuo persekiotojų, kai už lietuviškos spaudos platinimą grėsė kalėjimas ar net mirtis...

            Siekiant pagerbti ir atminti Knygnešius, kovo 16 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Knygnešio diena, kurią organizavo lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Matonienė. Šeštos ir septintos klasės mokiniai pristatė poetinę kompoziciją „Jie nešė lietuvišką žodį“. Skambėjo eilės apie „didįjį žmogų – Knygnešį“, apie „iš duonos kvapo ir miškų giesmės“ lūposna įdėtą gimtąją kalbą, apie Lietuvos grožį, buvo sugiedotas Knygnešių himnas, dainuojamos dainos apie garbingą Lietuvos praeitį, kurių išmokė muzikos mokytoja Gražina Žalienė.

            Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį. Ne veltui „2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena“. Branginkime ir vertinkime tai, ką mūsų protėviai mums iškovojo, kad jų kova nebūtų beprasmė.

 

 

 

Kovo 11-osios minėjimas Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

 

                     

             Kovo 10 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

            Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Vida Mikalajūnienė su vaikučiais surengė rytmetį „Laisvės žiedas“. Pradžioje vis pasigrožėjo gražiausiais ir įsimintiniausiais virtualiais Lietuvos vaizdais, žymiausiais objektais, kurie sukėlė vaikams daug džiaugsmo, nes jie atpažino kai kurias jų su tėveliais aplankytas vietas. Vėliau visi kartu, dešinę ranką pridėję prie savo širdelių, sugiedojo Lietuvos himną, deklamavo išmoktus eilėraščių posmus, dainavo daineles apie Lietuvą, pašoko šokį „Audėjėlė“, prisiminė Lietuvos vėliavos spalvas. Buvo surengta vaikų kūrybinių darbų parodėlė „Laisvės žiedas“.

            Pradinių klasių mokytojos (Kristina Nedzveckienė, Danguolė Barusevičienė, Daiva Markauskienė, Lina Živulskienė) su savo mokiniais bei  priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (pedagogė D. Jankauskienė) organizavo minėjimą „Mano Lietuva“. Susirinkę visi į metodinį centrą, nešini Lietuvos vėliavėlėmis, šventę pradėjo himnu. Vyriausieji, ketvirtokai, trumpai supažindino visus su Lietuvos istorija, svarbiais praeities įvykiais. Vėliau savo dainas, eilėraščius Lietuvai skyrė ir kitų klasių mokiniai, priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai.

            Vyresniųjų klasių mokiniai ne tik paminėjo šią svarbią Lietuvai datą Pirmadienio pokalbiuose (mok. Laimutė Pluščauskienė, Ina Žigutienė), bet kovo 15 d. mokyklos komanda su istorijos mokytoja Ina Žigutiene vyko į Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinę mokyklą dalyvauti protų mūšyje „Mano Lietuva“,  kurį organizavo istorijos mokytoja Laimutė Pluščauskienė.

            Protų mūšio metu drauge su Žaslių mokyklos mokinių komandomis  mokiniai pristatė savo komandos emblemą, šūkį, atliko įdomias užduotis: sprendė kryžiažodžius, dainavo lietuvių liaudies dainas, kūrė eilėraščius. Komandos varžėsi, kas daugiausiai žino Lietuvos įžymių žmonių, istorinių įvykių, stebėdamos virtualius vaizdus, turėjo atspėti, kokie žymūs žmonės, vietovės pavaizduotos. Apžiūrėję mokyklą, apdovanoti prizais, kupini įspūdžių kietaviškiečiai grįžo namo. 

            Norisi tikėti, jog tokie renginiai pasėja vaikų širdyse patriotiškumo sėklą, kurią brandinti ir puoselėti – visų mūsų pareiga.

 

 

 

 

 

 

ŠIMTADIENIO ŠVENTĖ „100 BELIKO MOKYTIS DIENŲ...“

 

             Vasario pabaigoje 9 klasės mokiniai su auklėtoja Aušra Taparauskiene 10 klasės mokiniams organizavo šimtadienio šventę. Devintokai surengė tikrą jėgų išbandymą dešimtokams, pateikė įvairiausių užduočių, kurių metu buvo patikrintos  dešimtokų žinios, kaip jie moka lietuvių kalbą, matematiką ir kitų dalykų, kaip pasirengę atrėjančiam pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui.

              Dešimtokams daug gražių linkėjimų išsakė ne tik jaunesnieji draugai, surengę šimtadienio šventę, bet ir jų auklėtoja Gražina Žalienė, direktorė Elena Janavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė, pirmoji mokytoja Danguolė Barusevičienė.

 

 

 

 

             

 

 

RUSŲ KALBOS ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

 

             Vasario 22 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje rusų kalbos mokytoja Irina Rastorgujeva organizavo rusų kalbos abėcėlės šventę 6 klasės mokiniams.  Mokiniai rusų kalba deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, kalbėjo – visiems įrodė, jog ne tik pažįsta rusų kalbos raides, bet ir geba kalbėti.

            Šventės pabaigoje mokytoja visiems įteikė keptas rusų kalbos abėcėlės raides.

 

 

 

 

 

Vasario 16-oji Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

 

            Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, dvasią ir viltį. Tai šventė, kurios nevalia užmiršti, nes tai – visų mūsų, lietuvių, gimtadienis, todėl ją būtina švęsti.

            Vasario 12 d. ir Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kiekviena vaikų amžiaus grupė savaip paminėjo šią svarbią Lietuvai datą.

            Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su savo auklėtojomis surengė sporto šventę „Olimpiniai žiedai“, kurios metu įvairiose rungtyse išmėgino savo vikrumą.

         Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis parengė kūrybinių darbų parodą, kurioje įvairia technika pavaizdavo savo tėvynę Lietuvą, jos gamtą, svarbiausius ir reikšmingiausius objektus. Ir pradinukai, ir vyresnieji mokiniai dalyvavo ilgalaikio etnokultūrinio projekto „Gėlių takais“  veikloje – kūrybinių darbų parodoje „Žiedas gimtinei“.

            Popietės metą 5–10 klasių mokiniai dalyvavo minėjime „Linkėjimas Lietuvai“. Čia, muzikos mokytojos G. Žalienės paruošti, kiekvienos klasės mokiniai dovanojo Lietuvai po skambią lietuvišką dainą, deklamavo lietuvių klasikų eiles. Savo dainą gimtinei skyrė ir jaunučių vokalinio ansamblio būrelio nariai. Nuo mokinių neatsiliko ir mokytojai.

            Tėvynė – tai ne tik skambus žodis. Tai ne tik gimtoji žemė, tėvų namai, bet ir žodis, kuris skleidžia šilumą, meilę. Tėvynė yra visa, kas supa mus, lydi gyvenimo kely. Todėl labai svarbu, kad žmogus nuo mažų dienų suvoktų, kad Tėvynė – tai ir jis pats.

 

 

 

 

 

 

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS

 

            Sausio 13-ąją Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai minėjo Laisvės gynėjų dienos 25-ąsias metines. Kaip ir kasmet, tos dienos rytą Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės akcijos  „Atmintis gyva, nes liudija“ (mok. Ina Žigutienė). Mokyklos languose sužibo atminties žvakelės – gyvybės, šviesos, teisingumo simbolis, neleidžiantis pamiršti tragiškų 1991-ųjų sausio 13 d. įvykių. Mokiniai su savo mokytojais klasėse kalbėjosi apie šios dienos prasmę, pilietiškumą.

            Po akcijos visi 5–10 klasių mokiniai ir mokytojai, rinkosi į salę, kur vyko minėjimas. Bendruomenės nariai, prisimindami kritusius už tautos laisvę, pasipuošė akcijos „Neužmirštuolė“ iniciatorių pagamintais Neužmirštuolių žiedais (mok. Laimutė Pluščauskienė). Mokyklos direktorė Elena Janavičienė, kreipdamasi į susirinkusiuosius, pasidalino tų skaudžiai išgyventų dienų prisiminimais ir tvyrojusiomis nuotaikomis, kai visa tauta rinkosi į sostinę ginti laisvės. 5–10 klasių mokiniai pristatė poetinę kompoziciją, kuria pagerbė laisvės gynėjus (mok. Gražina Žalienė, Ramunė Matonienė). Buvo uždegtos žvakelės žuvusiems, sugiedotas Lietuvos himnas, Sausio 13-osios didvyriai pagerbti tylos minute.

            Istorijos mokytojos Ina Žigutienė ir Laimutė Pluščauskienė mokyklos fojė parengė stendą, skirtą Laisvės gynėjams atminti.

            „Šios dienos renginiai man padėjo suprasti, kad tie žmonės, kurie dalyvavo Sausio 13-osios naktį, buvo drąsūs ir labai mylėjo savo Tėvynę. Dainuodami jie jautėsi stiprūs ir vieningi. Jie žinojo, kad kovos galingiausiu savo ginklu – meile Tėvynei“, – vėliau rašė septintokė Girmantė Jusevičiūtė.

            Kol atmintis liudys, tol ji bus gyva.

 

 

 

 

 

 

 

KALĖDINĖS EGLUTĖS ŠVENTĖ „ŽIEMOS IŠDAIGOS“

                     

            Žiema šiais metais keista: užuot sukausčiusi žemę speigu, pažėrusi sniego pusnis, užuot papuošusi namų stogus varvekliais, o laukus ir miškus – stebuklingu šerkšnu, ji prausia visus lietumi!.. Tačiau argi tai priežastis pasiduoti liūdesiui?

            Iš tiesų – kas gali būti smagiau, už džiaugsmu trykštančias vaikų šėliones žiemą, kas gali būti jaukiau už šiltus ir žaismingus vaikų pasirodymus, kvepiančius skarotomis eglėmis, kviečiančius pajusti, kad jau tuoj šv. Kalėdos, jau tuoj visus aplankys stebuklas, kurio taip nekantriai laukiame...

            Ta proga gruodžio 18 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena – buvo surengta kalėdinės eglutės šventė-paramos akcija „Žiemos išdaigos“, kuri mokykloje vyksta jau ketvirtus metus iš eilės. Visi mokyklos ugdytiniai, pradedant pačiais jauniausiais – ikimokyklinukais, baigiant vyriausiais – 10 klasės mokiniais, susirinkusiems padovanojo įspūdingą kalėdinę šventę, kuri vyko šventiškai papuoštoje sporto salėje, kurios puošimui vadovavo mokytoja Ramutė Stočkūnienė. Vaikams šventinius numerius paruošti padėjo jų auklėtojos bei mokytojos, o kai kurios jų ir pačios dalyvavo pasirodymuose.

            Mokyklos direktorė Elena Janavičienė, sveikindama visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad šventėje dalyvauja ir gausus būrys tėvelių bei kitų šeimos narių, kad tai iš tiesų visos mokyklos bendruomenės šventė.

            Šventę vedė Žiema ir linksmuolis Klounas – scenarijų paruošusios direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė ir mokytoja Gražina Žalienė. Kad būtų smagiau, į sceną jos kvietė įvairius personažus. Kokių tik išdaigų jie neprikrėtė: ir šaldė žemę, ir su klounais šėliojo, ir nykštukus kalbino, ir žvaigždes iš dangaus kvietė, ir su peliukais bei zuikiais po laukus lakstė ir net indėnų šokių mokėsi!

            Pabaigoje mokyklos direktorė papasakojo, kad Kalėdų Senelis iš Laplandijos, keliaudamas per Norvegiją, prie BOEN krioklio susitiko „BOEN Lietuva“ atstovus ir jiems perdavė dovanėles Kietaviškių pagrindinės mokyklos vaikams. Taigi direktorė, padedama savo pagalbininkų Žiemos ir Klouno, visoms klasėms bei grupėms įteikė UAB „BOEN Lietuva“ atvežtas Kalėdų Senelio dovanėles. Nuoširdžiai dėkojame  UAB „BOEN Lietuva“ už tai, kad jie mūsų nepamiršta!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASAULINĖS AIDS DIENOS MINĖJIMAS

 

            Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena, minima  nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

            Gruodžio 1-ąją, minėdama šią dieną, mūsų mokykla prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) organizuojamo protų mūšio „AIDS: geriau žinoti“. Mokiniai ir mokytojai segėjo raudonuosius kaspinus – tarptautinius paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolius. Biologijos mokytoja Marytė Puidokienė ir istorijos, etikos mokytoja Ina Žigutienė vedė protų mūšį, kuriame dalyvavo 5–10 klasių mokiniai ir mokytojai. Darbas vyko mišriose grupėse, aktyvūs buvo ir mokiniai, ir  įvairių dalykų mokytojai. Po renginio apžiūrėjome stendą, skirtą šiai dienai.

            Dėkojame ULAC už naudingus ir įdomius protų mūšio klausimus.

 

 

 

 

 

 

 

VAKAROKIM, LINKSMI BŪKIM!

 

            2015-ieji metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais. Tai skatina labiau pasidomėti ne tik savo krašto kultūra, papročiais, bet atkreipti dėmesį ir į kitus regionus, jų tradicijas.

            Ta proga lapkričio 20 d., penktadienį, kietaviškiečiai buvo pakviesti į etnografinę vakaronę „Vakarokim, linksmi būkim!“, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti, kurią organizavo Kietaviškių pagrindinė mokykla kartu su Kietaviškių seniūnija, Kietaviškių kultūros klubu bei Kietaviškių biblioteka. O kad pažintis su kitu regionu būtų įtaigi, į svečius buvo nutarta pasikviesti tikrus dzūkus – Merkinės jaunimo etnografinį ansamblį „Kukumbalis“, kuriam vadovauja Rita ir Vytautas Černiauskai.

            Nors vakaras pasitaikė lietingas, Kietaviškių kultūros klube visus atvykstančius pavakaroti pasitiko renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė, kuri rūpinosi, kad salė būtų jauki ir kiekvienam būtų gera. Į vakaronę susirinko būrys kietaviškiečių: vaikų, tėvelių, senelių, mokytojų. Mokyklos direktorė Elena Janavičienė kartu su seniūne Dovilija Cibulskiene, rankose laikydamos tradicinius lietuvių patiekalus – duoną ir sūrį, – pasveikino visus susirinkusiuosius, o jų sveikinimą palydėjo Kietaviškių pagrindinės mokyklos etnokultūros centro būrelio (vadovė Gražina Žalienė) deklamuojamos eilės ir šio krašto liaudies daina.

            Kietaviškių bibliotekos vedėja Janina Černiauskienė pristatė kūrybinių darbų parodą, kuria galėjo pasigrožėti visi, įeinantieji į klubą: parodoje buvo eksponuojami garsios Kietaviškių krašto audėjos Onos Lankienės, moterų klubo narių Elvyros Urbonavičienės, Joanos Cibulskienės, Aldonos Povilaitienės, Adelės Petrauskienės audinių raštai ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos keramikos būrelio „Molinukas“ bei projekto „Gabių vaikų klubas „Kietava““ narių sukurti moliniai darbeliai (vadovė Ramutė Stočkūnienė, kuri dekoravo ir salės sceną).

            Vakaronę vedė svečiai iš Merkinės. Pradžioje pristatę savo krašto dainas, mokė jas dainuoti ir vakaronės dalyvius. Vėliau prasidėjo linksmoji dalis – kukumbaliečiai mokė ne tik dainų, bet ir liaudies šokių, žaidimų. Abejingų salėje neliko – vieni aktyviai įsitraukė į žaidimus, o tie, kurie nešoko – dainavo. Ypatingai smagūs buvo vaikai, jų nereikėjo nei ypatingai raginti ar kitaip kviesti – linksmi dalyvavo visose vakaronės vedėjų sumanytose užduotyse.

            Vakaronės dalyviai buvo vaišinami naminiu sūriu, skaniais ragaišiais, galėjo atsigaivinti gira, kuriuos dovanojo Kietaviškių seniūnija ir Kietaviškių mokykla.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie penktadienio vakarą rado laiko ir galimybių pabūti kartu, prisiminti tai, ką mūsų protėviai taip vertino ir brangino: lietuvių liaudies dainą, šokį. Mums, stovintiems ant didžiulių permainų slenksčio, besiruošiantiems integruotis su įvairiomis pasaulio tautomis, vis dėlto tenka ir didžiulė pareiga bei atsakomybė išsaugoti šį mūsų protėvių sukauptą turtą ir perduoti jį ateities kartoms kaip neįkainojamą lobį.Tik tai suvokę galėsime būti ramūs: „Mes esame ir būsime!“

 

Direktorė E. Janavičienė ir seniūnė D. Cibulskienė sveikina dalyvius

 

Etnokultūros centro būrelio sveikinimas

 

Vakaronės dalyviai

 

Dainuoja merginos

 

 

Mokomės šokių

 

 

 

Kūrybinių darbų paroda

 

 

 

MINĖJOME TOLERANCIJOS DIENĄ

 

            Nuo 2003 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet lapkričio 16 d. inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą. Prie šios gražios iniciatyvos kasmet prisijungia ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai.

            Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra mozaika. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai mozaiką kūrė klasėmis. Praktinės veiklos vyko klasių valandėlių metu, integruotose dailės pamokose. Kiekviena pradinio, pagrindinio ugdymo klasė bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai kūrė po dėlionės detalę, kuri vėliau su visa mokyklos bendruomene buvo sujungta į visumą kaip mozaika.

            Prieš kimbant į darbus socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė su mokiniais išsiaiškino žodžio „tolerancija“ reikšmę, analizavo tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius iš istorijos, diskutavo, kaip atrodytų  Lietuva ir visas pasaulis, jeigu nebūtų tolerancijos, nebūtų tolerantiškų žmonių. Aptarę Tolerancijos dienos reikšmę, kiekviena vaikų grupė kūrė tolerancijos dėlionei įvaizdį. Vieni Tolerancijos dėliones piešė guašu, naudodamiesi teptukais, kiti – su pirštais, taip patirdami dailės terapiją.

            Tolerancijos dėlionės dalių gaminimas mokiniams buvo būdas ne tik paminėti Tolerancijos dieną, tačiau ir priemonė parodyti bei įvertinti, kokie yra tolerantiški mokiniai vieni kitiems – kaip geba kantriai palaukti, susitarti, kuo kiekvienas gali prisidėti prie galutinio Tolerancijos dėlionės vaizdo.

            Tolerancijos dėlionė tapo simboliu, sujungiančiu visokius žmones: mokytojus, vaikus, mokyklos darbuotojus, kurių įsitikinimai, nuomonės, vertybės yra skirtingos.

 

 

 

 

 

 

MIELI VAIKAI, TĖVELIAI, SENELIAI!

 

            Penktadienį, lapkričio 20 d., 17.00 val. maloniai kviečiame dalyvauti etnografinėje vakaronėje „Vakarokim, linksmi būkim!“, skirtoje Etnografinių regionų metams paminėti.

            Vakaronė vyks Kietaviškių kultūros klube. Kartu su mumis vakaros ir mus linksmins  Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“.

            Lauksime Jūsų atvykstant!

 

                                                                                                                                            Vakaronės organizatoriai

 

 

 

 

„DRUGELIAMS“ – 10 METŲ!

 

            Lygiai prieš dešimt metų, 2005 m. lapkričio 16 d., Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo įkurta ikimokyklinio ugdymo grupė „Drugeliai“, ir čia ėmė klegėti ir patys mažiausieji – 3–5 metų – vaikai, kurie kartu su savo auklėtojomis darniai įsiliejo į mokyklos bendruomenę. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo grupę lanko keturiolika 3–5 metų amžiaus vaikų.

            Lapkričio 16 d. „Drugeliai“ šventė savo 10-ąjį gimtadienį. Šventėje dalyvavo ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su auklėtoja Vida Mikalajūniene bei auklėtojos padėjėja Vida Gudeliene, kuri šioje grupėje darbuojasi nuo pačių pirmųjų jos įkūrimo dienų, jų pasveikinti atėję priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su pedagoge Dovile Jankauskiene, padėjėja Angele Mikalauskiene, kiti svečiai. Auklėtoja Vida visus šventės dalyvius papuošė šventės emblemomis – drugeliais. Džiugių emocijų pliūpsnį sukėlė netikėtai į šventę įsiveržęs klounas – ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Gražina Žalienė, kurios vaikai taip ir neatpažino. Klounas įteikė vaikams spalvotų balionų ir pakvietė visus važiuoti į gimtadienio šventę. Vaikai dainavo daineles, šoko ratelius, deklamavo eilėraščius.      

            Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai pasveikino savo draugus, įteikė jiems dovanų, auklėtoja Vida vaikams perdavė šiuo metu sergančios auklėtojos Nelės Petkevičienės dovanėles, o mokyklos direktorė Elena Janavičienė visiems šventės dalyviams padovanojo spalvingą gimtadienio tortą, nusėtą drugeliais, kurį pagamino mokyklos valgyklos vedėja Emilija Budrevičienė.

            Pavargę, bet linksmi, mažieji sėdo valgyti gimtadienio torto, dalinosi džiugiomis emocijomis, patirtomis šventės šurmulyje, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRIE VĖLINIŲ ŽVAKELĖS

 

            Visų Šventųjų diena, Vėlinės... Tai rimties ir susikaupimo, artimųjų kapų lankymo dienos. Tai metas, kuomet kiekvienas susimąstome apie gyvenimo prasmę, būties trapumą, laikinumą... Kai prisimename amžinajam poilsiui iškeliavusius žmones, savo artimuosius.

            Šiais mokslo metais po rudens atostogų mokiniams į mokyklą teko sugrįžti Vėlinių dieną. Ta proga tikybos mokytoja Gražina Žalienė pakvietė visus į popietę „Prie Vėlinių žvakelės“. Vokalinio ansamblio, etnokultūros centro būrelio nariai kartu su mokytoja jautriomis eilėmis, dainų melodijomis ir net scenovaizdžiu žadino ilgesio, šventumo, pagarbos jausmus, skiepijo supratimą apie žmogaus paliktą atminimą. „Viskas pasaulyje praeina, keičiasi, nyksta ir vėl kyla. Tik viena žmogaus siela, kaip ir pats jos Kūrėjas, yra amžina“, – sakė mokytoja. Kvietė prisiminti visus, kurių nėra su mumis, uždegti nors vieną žvakelę ant užmirštų kapų, kad jos ugnelė, nuoširdi malda šildytų atmintį gyvenusių, mylėjusių, dirbusių žmonių.

            Renginio pabaigoje kiekvienas gavo po apelsiną – kaip simbolį oranžinės saulės, kurią kaskart reikia uždegti savyje. Iš naujo.

 

 

 

 

 

 

EDUKACINIŲ PROGRAMŲ PASLAPTYS

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Spalio 27 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota praktinė konferencija „Edukacinių programų paslaptys Kietaviškių pagrindinėje mokykloje“ Elektrėnų savivaldybės mokytojams.

            Konferencijoje dalyvavo 15 Elektrėnų sav. mokyklų mokytojų bei mokyklų vadovų iš Vievio gimnazijos, „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos, Elektrėnų pradinės mokyklos, „Versmės“ gimnazijos, VŠĮ EMPC, Kietaviškių pagrindinės mokyklos bei Švietimo skyriaus vyr. specialistė Lina Viktoravičienė.

            Mokyklos direktorė Elena Janavičienė pasveikino visus konferencijos dalyvius bei skaitė pranešimą „Mūsų senolių skrynią atvėrus“. Jame pristatė mokyklą, jos pasirinktą etninės kultūros ugdymo kryptį bei su šia kryptimi susijusias mokyklos vykdomas veiklas, supažindino su mokykloje įrengtu kraštotyros muziejumi, mokytojų parengtomis šešiomis muziejaus edukacinėmis programomis:lietuvių kalbos ir etninės kultūros edukacinė programa „Rugeliai pareina namo“; matematikos edukacinės programos „Senovės matai ir matavimo priemonės“, „Matematika kitaip“; geografijos edukacinė programa „Vietovės radiniai“; istorijos ir geografijos edukacinė programa „Paminklai pasakoja“; edukacinė programa pradinių klasių mokiniams „Ir knyga mane augina“.

Daug gražių žodžių skyrė kraštotyros muziejaus įkūrėjai, ilgametei jo vadovei Danutei Gudelienei, pasidžiaugė paskutiniuoju mokytojos ir jaunųjų kraštotyrininkų atliktu darbu –Kietaviškių mokyklos kraštotyros muziejaus etnografiniu žodynėliu, kuris buvo skirtas Tarmių metams ir trečiosios Kietaviškių bažnyčios šimtmečiui paminėti. Nacionalinėje mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspedicijoješis darbas buvo įvertintas I-ąja vieta.

            Vėliau konferencijos dalyviai galėjo praktiškai išbandyti dvi kraštotyros muziejaus programas. Istorijos mokytojos Ina Žigutienė ir Laimutė Pluščauskienė pakvietė dalyvauti jų kartu su mokytoja D. Gudeliene parengtoje edukacinėje programoje „Paminklai pasakoja“. Istorijos mokytojos dalyviussupažindino su Kietaviškių krašto architektūros, istoriniais ir gamtos paminklais, pateikė įdomių faktų, susijusių su jais.Šių žinių prireikė, atliekant įvairias užduotis: dėliojant Kietaviškių seniūnijos lankytinų vietų žemėlapį, atpažįstant objektus bei juos apibūdinant, kuriant ketureilį ir pan. Vienomis įdomiausių lankytinų vietų pasirodė  Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia, Gaidelio akmuo, Jagėlonių malūnas.

            Po pažinties su kraštotyros muziejumi ir jo eksponatais bei atokvėpio prie kavos konferencijos nariai dalyvavo edukacinėje programoje „Rugeliai pareina namo“, kurią  parengė ir vedė muzikos bei etninės kultūros mokytoja Gražina Žalienė ir lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Matonienė. Šioje programoje dalyviai susipažino su duonos keliu nuo lauko iki stalo, sužinojo,kiek senovės lietuviams darbų reikėdavo nudirbti, kol galėdavo švęsti, kol namuose nuo pečiaus padvelkdavo šiluma ir visi namai pakvipdavo duona.Programos dalyviams teko ir patarlių vagą versti, ir grūdus pažinti, ir rugelius auginti, juos lankyti, ir javus kirsti, ir kulti, ir malti, ir senovės įrankiams reklamą kurti, o belaukiant, kol duonelė iškeps, – mįsles minti, dainas dainuoti. Sakoma, „duona nekrinta iš dangaus – reikia užsidirbti“.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems konferencijos dalyviams. Ačiū, kad radote laiko ir noro atvykti į mūsų mokyklą, kad aktyviai dalyvavote visose numatytose veiklose, kad buvote nuotaikingi, kūrybingi, išradingi. Ačiū už gražias refleksijos mintis: „labai turininga konferencija“, „naudinga ir galima pritaikyti skirtingoms amžiaus grupėms“, „prasminga, tautiška, lietuviška“ ir pan. Ačiū ir lauksime apsilankant kartu su savo mokiniais.

 

Programa "Paminklai pasakoja"

 

Bandome atpažinti objektus

 

Pažintis su kraštotyros muziejumi

 

Konferencijos dalyviai

 

"Kuliame"

 

Reklamuojame senovės eksponatus

 

Reklamuojame senovės eksponatus

 

 

 

Mokytojo diena Kietaviškėse

 

            Spalio 5 dieną Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Mokytojo diena. Tą dieną mokytojai, vos tik peržengę mokyklos slenkstį, mokinių tarybos atstovų buvo pasitikti su saldžiomis stagmenomis ir sveikinimais. Akį džiugino Mokytojo dienos proga surengta mokinių sukurtų rudeninių puokščių paroda.

            Tądien mokykloje buvo organizuota savivaldos diena. Mokytojai galėjo atsipūsti nuo kasdienių darbų, nuolatinio skubėjimo, skaičiuojant laiko smilteles, negailestingai byrančias tiek pamokų, tiek pertraukų metu – vyriausieji mokyklos šeimininkai – dešimtokai, talkinant mokinių tarybai, buvo pasiruošę perimti vairą į savo rankas ir pajusti, ką reiškia būti mokytojais.

            Tuo tarpu mokytojai buvo pakviesti į šventinę popietę. Papuošta, rudeniniais obuoliais kvepianti salė, mokinių tarybos padengti staliukai su vaišėmis, garuojanti kava, šalia sėdintys besišypsantys kolegos,  vokalinio ansamblio, etnokultūros centro, jaunučių vokalinio ansamblio būrelių narių dovanojamos dainos bei eilės (vadovė Gražina Žalienė), mokinių dovanojami gėlių žiedai, mokinių tarybos sveikinimai, kraštotyros būrelio narių pagaminti atvirukai (mok. Laimutė Pluščauskienė) jaukiai nuteikė susirinkusius mokytojus. 

            Mokyklos direktorė Elena Janavičienė pasveikino visus mokytojus, įteikdama asmenines dovanėles. Taip pat įteikė padėkos raštus bei gėles mokytojams, minintiems mažesnį ar didesnį pedagoginės veiklos jubiliejų, o juos papildė mokytojams skiriami muzikiniai kūriniai.Džiaugiamės, jog šventėje dalyvavo ir buvusi ilgametė mokyklos matematikos mokytoja Danutė Gudelienė, tą dieną minėjusi savo 70-ąjį jubiliejų, su kuo nuoširdžiai mokytoją pasveikino ir Kietaviškių seniūnijos atstovai.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventinės nuotaikos kūrimo: mokyklos direktorei Elenai Janavičienei, mokinių tarybai, mokinių tarybos kuratorėmssoc. pedagogei Justinai Ivanovaitei ir mokytojai Aušrai Taparauskienei, mokytojai Gražinai Žalienei ir jos vadovaujamiems mokiniams, mokytojai Ramutei Stočkūnienei ir visiems, buvusiems kartu.

            Nuoširdžiai dėkojame šventės svečiams, kurie niekuomet neužmiršta pasveikinti mokytojų jų šventės proga: Kietaviškių seniūnei Dovilijai Cibulskienei bei specialistei Lilijai Stasiulionienei, UAB „Boen Lietuva“ bei jų atstovui Juozui Balandžiui ir, be abejo, savo mokyklos darbuotojams, padovanojusiems neapsakomo skonio tortą!

            Lengva būti mokytoju, kai aplinkui tiek gerų ir nuoširdžių žmonių!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUGSĖJO 23-OSIOS – LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMO DIENOS – MINĖJIMAS

KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena – Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos paminėjimą inicijuoja jau daugiau nei dešimt metų. Istorijos diena, žyminti Lietuvoje įvykusią tragediją – Holokaustą, – nuo 2012 metų minima ir  mūsų  mokykloje.

            Šiais metais, prisimenant sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu su kitomis šalies mokyklomis, Tolerancijos ugdymo centrais dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“: mokiniai rinko lauko akmenėlius, iš kurių dėliojo vieną iš žydų tautos simbolių – menorą, susipažino su žydų tradicijomis, kalbomis.

            Minėjimas vyko ne tik pačioje mokykloje, bet ir masinėje žydų žudynių vietoje Strošiūnų miške (Kaišiadorių r.). Šiame miške yra net dvi vietos, susietos su šia tragedija. Įvairių šaltinių duomenimis, 1941 m. rugpjūčio 26,  28 d. šiose vietose nužudyta daugiau kaip 3000 žydų vyrų, moterų, vaikų ir senelių. Šiose vietose su 7 kl. mokiniais uždegėme žvakutes, prisiminėme  tragišką žydų tautos likimą Antrojo pasaulinio karo metu, paskatinome mokinius pasidomėti, ką apie šį skaudų Lietuvos istorijos puslapį atsimena ir jų seneliai ar kiti vyresni žmonės.

 

 

 

 

 

 

 

KELIAUKIME SAUGIAI

 

            2015 m. rugsėjo 10 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota saugaus eismo pamokėlė „Saugiai į mokyklą – saugiai į namus“ patiems mažiausiems ugdytiniams – ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams, mokyklos pirmokams. Dalyvauti pamokėlėje buvo kviečiami ir vyresni – 2–5 klasių mokiniai – tam, kad prisimintų saugaus eismo pagrindus, o galbūt atskleistų jaunesniems draugams savo žinias apie saugų elgesį kelyje. Pamokėlę organizuoti padėjo Vievio policijos nuovados specialistė Evelina Romerytė – Bliujienė. Specialistė ugdytiniams parodė mokomuosius vaizdo filmukus, aptarė eismo keliuose taisykles. Tarsi kino salėje susirinkę mūsų mažieji įdėmiai žiūrėjo į policijos bičiulio šuns Amsio – animacinio filmuko herojaus – pamokymus, kuris padėjo įsidėmėti pagrindinius saugaus eismo principus.
            Mokiniai dalijosi savo patirtimi, pasakodami įvairias laimingas ir nelaimingas situacijas, kurias patyrė ar matė namuose ir keliuose. Vaikų pasakojimai apie nelaimingus atsitikimus parodė, kad mokiniai geba įvertinti situaciją, atpažinti pažeidžiamas saugaus eismo taisykles.

 

 

 

 

 

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ „SVEIKA, MOKYKLA“

 

            Kaip ir kasmet, Rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – visi mokiniai, pamoję vasarai, sugužėjo į savo mokyklą. Tradiciškai šią šventę pradėjome Kietaviškių bažnyčioje šv. Mišiomis.
           
Vėliau susirinkę į salę sugiedojome Lietuvos himną, mokyklos bendruomenės atstovai, giedant mokyklos himną, uždegė simbolinį mokyklos židinį, prie kurio burtumės visus mokslo metus ir šildytume vieni kitus savo širdžių šiluma ir šviesa.
           
Šventėje dalyvavo ir garbingų svečių: Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas, Kietaviškių seniūnė Dovilija Cibulskienė, Kietaviškių klebonas Aurymas Tarasevičius, UAB „Boen Lietuva“ atstovas Juozas Balandis, „Elektrėnų kronika“ redaktorė Julija Kirkilienė.
           
Rugsėjo 1-oji visuomet būna ypatinga jauniausiems ir vyriausiems mokyklos mokiniams. Pirmokams Pirmoko pasus įteikė mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas su mokyklos direktore, na o dešimtokai, skambindami varpeliu, palydėjo juos į klasę, į pirmąją jų laukiančią pamoką.
           
Nuoširdžiai dėkojame UAB „Boen Lietuva“, kuri, kaip ir kasmet, Rugsėjo 1-osios proga kiekvienam mokyklos vaikui dovanojo mokymosi priemonių rinkinį.
           
Tegu visus mus lydi sėkmė, žengiant naujų mokslo metų keliu.