DIENINĖ SPORTINĖ VASAROS POILSIO STOVYKLA „SVEIKUOLIAI“ KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Kietaviškių pagrindinėje mokykloje įgyvendintas projektas „Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės administracijos vaikų socializacijos rėmimo programos.

            Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“ organizuojama Kietaviškių pagrindinėje mokykloje nuo 2009 metų, tai yra tęstinis projektas.

            Vykdant šį projektą, siekėme ugdyti sveikos gyvensenos kompetenciją, stiprinti mokinių fizinę, dvasinę ir socialinę sveikatą, didinti poreikį aktyviai praleisti laiką sportuojant, vykdyti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, taip pat organizuoti vaikų užimtumą vasaros metu.

            Vasaros stovykla – tai puiki galimybė vaikams turiningai praleisti laisvalaikį. Mūsų stovykloje birželio 5–16 dienomis dalyvavo 17 socialiai remtinų šeimų vaikai. Šiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąja tyrėja Erika Čaikovskaja ir jaunuoju policijos rėmėju Deividu Pranckūnu. Stovyklautojai prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, analizavo įvairias situacijas keliuose, buvo mokomi savisaugos. Vėliau mokiniai atsakinėjo į jaunojo policijos rėmėjo Deivido užduodamus su saugumu susijusius klausimus, jiems buvo įteiktos dovanėlės.

            Šiltomis ir palankiomis dienomis mokiniams nestigo pažintinių ir pramoginių veiklų.  Vaikai su mokyklos mokytojais keliavo į turistinį žygį po Kietaviškių apylinkes, apžvelgė vandens valymo įrenginį, aplankė Kietaviškių biblioteką. Vyr. bibliotekininkė Janina Černiauskienė mokiniams papasakojo apie Kietaviškių bibliotekos istoriją, parodas, vyksiančias bibliotekoje, knygų skirstymą ir kt. Mokiniai iškeliavo laimingi, nešini padovanotais žurnaliukais.  

            Stovyklautojai vyko į Ąžuolynės pramogų – nuotykių parką. Išvykoje vaikai  linksmai sportavo – turėjo įveikti kliūtis, o patys drąsiausi patyrė neapsakomus pojūčius, skrisdami lynu per tvenkinį. Vaikai grįžo namo kupini gerų emocijų, dalijosi įspūdžiais apie tai, kokias sunkias trasas įvykdė, kas buvo sunkiausia ir lengviausia, didžiavosi panaudoję savo fizinį tvirtumą ir ištvermę, įveikdami sunkius ruožus. Gerų įspūdžių netrūko ir Lietuvos zoologijos sode. Vaikai pamatė įvairių, įdomių gyvūnų, įsiamžino su labiausiai įspūdį palikusiais gyvūnais: ruoniu, beždžionėmis, zebrais, žirafa, ropliais ir kt.

            Susitikome ir su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Čariene. Vaikų laukė įdomi diena, ne tik  „Kelionė po sveiko maisto šalį“, bet ir smagūs sportiniai užsiėmimai lauke. Pirmiausia specialistė mokė vaikus pasigaminti skanų vaisių kokteilį, sveikuoliškų užkandžių. Vėliau vaikai sprendė užduotėles, aiškindamiesi sveikus ir nesveikus produktus, skirtingų vitaminų turinčius produktus. Aktyvios sportinės pramogos vyko mokyklos stadione.

            Stovyklautojus savo entuziazmu, gera nuotaika žavėjo į stovyklą atvykusios Elektrėnų „Sveikuolių klubo“ narės Vilma Narkauskienė, Galina Jorudienė ir jų padėjėjos – Gerda Mazurkevičiūtė bei Gintarė Bujaitė. Stovyklos svečiai, kartu ir veiklų organizatorės, vaikams surengė netradicines futbolo varžybas poromis, vaikai laipiojo pritvirtintais karabinais ant lyno,  dalyvavo komandinėse orientavimosi sporto varžybose. Vaikams labai patiko Sveikuolių klubo narių organizuotos smagios, dar nepatirtos veiklos.

            Dalyvaudami dieninėje sportinėje vasaros poilsio stovykloje „SVEIKUOLIAI“ mokiniai stiprino žinias apie fizinio aktyvumo svarbą. Kūno kultūra, sportas, būdami žmogaus kultūros sudėtine dalimi ir galinga prielaida sveikai gyvensenai, veikė stovyklautojų ne tik sveikatos stiprinimą, fizinį pasirengimą, bet ir darė įtaką teigiamiems asmeniniams santykiams.  Sveiką ir saugią gyvenseną formavome organizuodami įvairią veiklą: žaisdami stalo ir lauko, aktyvius komandinius žaidimus, išmėgindami savo jėgas sportinėse varžybose: tinklinio, futbolo, kvadrato, estafečių metu. Visi stovykloje dirbę mokytojai turėjo galimybę pabendrauti su mokiniais neformaliai, kurti gerus tarpusavio ryšius. Stovykla baigėsi nuotaikingomis akimirkomis: stovyklos akimirkų peržiūra, linksmais žaidimais, mokyklos valgyklos vedėjos Emilijos iškepto pyrago valgymu.

            Partneriams, mokyklos mokytojams, dirbusiems su vaikais, ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto, tariame „ačiū“. Ačiū už Jūsų rūpestį, palaikymą ir nepamirštamus vasaros įspūdžius, kuriuos dovanojote vaikams. Kaip teigia Frederik Faust, „Kiekviename iš mūsų snaudžia milžinas. Kai tas milžinas pabunda, prasideda stebuklai“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Įgyvendinamas projektas „Gabių vaikų klubas KIETAVA“

 

            Gabių ir talentingų mokinių ugdymas – vienas iš mokyklai tenkančių nelengvų uždavinių. Teigiama, jog gabumai – tai ne tik aukšti intelektiniai gebėjimai, bet ir sugebėjimas spręsti problemas bei kūrybiškumas, tad tenka ieškoti įvairių ugdymo formų.

            Kietaviškių pagrindinėje mokykloje jau ne vienerius metus vykdomas projektas Gabių vaikų klubas „KIETAVA“. Šiais metais projekto įgyvendinimui iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto skirta 200 eurų (projekto vadovė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė). Projekto tikslas – ugdyti gabių vaikų tarpusavio komunikacijos gebėjimus, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžius, skatinti bendruomeniškumą.

            Kietaviškių pagrindinė mokykla bendradarbiauja su Širvintų raj. Bartkuškio mokykla-daugiafunkciu centru, tad šiais metais, stiprinant bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžius, ugdant gebėjimą prisitaikyti kintančioje aplinkoje, buvo numatyta organizuoti bendrą komandinį žaidimą kartu su Širvintų raj. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro gabiais mokiniais.

            Abiejų mokyklų komandos gegužės 18 d. susitiko Kietaviškių pagrindinėje mokykloje bendrame komandiniame žaidime, kuriame buvo siekiama padėti geriau suvokti komandinio darbo svarbą, stiprinti komandos vieningumą, skatinti kūrybiškumą, įvairiomis meninės raiškos priemonėmis komandose atliekant numatytas veiklas. Užsiėmime dalyvavo 33 mokiniai: 17 Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro 5–10 klasių mokinių, kuriuos palydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Vlasova ir soc. pedagogė Ilona Žigis, bei 16 5–9 klasių Kietaviškių pagrindinės mokyklos gabių ir talentingų mokinių klubo narių.

            Mokyklos direktorė Elena Janavičienė pasveikino visus dalyvius. Mokiniams susipažinus, visi buvo padalinti į mišrias keturias komandas. Veiklos vyko keturiose stotelėse: „Iš mūsų istorijos“ (mok. Ina Žigutienė), kur mokiniai susipažino su Kietaviškių kraštu, atliko įvairias kūrybines užduotis, susijusias su Lietuvos istorija; „Senolių skrynią atvėrus“ (mok. Gražina Žalienė), kur dalyviai mokėsi įvairių liaudies ratelių ir žaidimų; „Prakalbinkime molį“ (mok. Ramutė Stočkūnienė), kur kiekviena grupė pirmiausiai turėjo įminti jiems tekusią mįslę, o po to nulipdyti mįslės atsakymą, bei „Pasidžiaukime pavasariu“ (mok. Aušra Taparauskienė), kur dirbdami įvairios sudėties grupelėse mokiniai piešė pavasarinius žiedus. Kadangi kiekvienos užduoties atlikimui tebuvo skirta po 20 minučių, svarbu buvo gebėti susitarti, pasiskirstyti vaidmenimis, mokėti išgirsti vieniems kitus ir atlikti skirtą užduotį.

            Vėliau visi susirinko į metodinį centrą, ir kiekviena komanda pristatė atskirose stotelėse vykdytas užduotis, kartu žaidė išmoktus žaidimus. Direktorė Elena Janavičienė visiems dalyviams bei mokytojams įteikė padėkas, svečiams – ir po keramikos būrelio „Molinukas“ pagamintą molinį suvenyrą, pakvietė pasivaišinti mokykloje iškeptomis bandelėmis bei kibinais.

            Renginio dalyviai džiaugėsi kartu praleistu laiku. Gabiems ir talentingiems vaikams svarbu sudaryti tokias ugdymosi sąlygas, kad jie ugdytųsi bendradarbiavimo įgūdžius įvairiose veiklose, pasitikėjimą savimi, lyderio savybes, turėtų galimybę bendrauti ir bendradarbiauti – ugdytųsi kompetencijas, kurios padėtų prisitaikyti prie kintančių sąlygų.

 

Mokomės žaidimų

 

Lipdome mįslės atsakymus

 

Pažintis su Kietaviškių kraštu

 

Piešiame pavasarinius žiedus

 

Pristatome atliktus darbus

 

Džiaugiamės piešiniais

 

 

 

ŠEIMOS ŠVENTĖ „GERA KARTU“  KIETAVIŠKIŲ MOKYKLOS

IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO   GRUPĖSE

 

            Vaiko kelias į gyvenimą prasideda tėvų namuose.  Ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas papildo ugdymą šeimoje: plečia socialinį vaiko patyrimą, sudarydamas jam sąlygas realiai gyventi  mažoje vaikų bendruomenėje. Svarbiausias ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo tikslas – bendradarbiaujant su šeima puoselėti visas vaiko galias, lemiančias vaiko asmenybės vystymosi ir jo integracijos į visuomenę sėkmę.

            Puiki, prasminga idėja gegužę švęsti Šeimos dieną sudomino ir Kietaviškių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtojus ir vaikų tėvelius. Ta proga gegužės 15 dieną  į išpuoštas grupes rinkosi mamos, tėčiai, močiutės, broliukai ir sesutės. Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Vida Mikalajūnienė pasitiko ir visiems prisegė šeimos šventės emblemą „Gera kartu!“. Priešmokyklinukai kartu su auklėtoja Lina Griškiene pasitiko svečius skambant dainai „Tuk  tuk, širdele“ ir svečiams įteikė širdelės formos balionus. Auklėtojos susirinkusiems vaikų artimiesiems tarė šiltus žodžius apie šeimą, šeimos židinį. Po sveikinimų visų kviestų svečių laukė  vaikų ir jų auklėtojų paruošta koncertinė programa, kuri buvo kupina geros nuotaikos, šypsenų ir gausių plojimų. Šventės metu visi vaikučiai stengėsi kuo geriau pasirodyti: dainavo,  šoko, padeklamavo daug gražių eilėraštukų. Kiekvienas stengėsi savo širdies dalelę atiduoti patiems brangiausiems žmonėms. Šventės svečiai vaikus palaikė plojimais. Tėvelių veiduose švytėjo šypsenos, akys atrodė laimingos. 

            Šventiniai siurprizai nesibaigė. Ikimokyklinio ugdymo grupėje vaikučiai buvo paruošę  trumpą vaidinimą „Dangus griūva“, todėl po koncertinės renginio dalies vaikai skubėjo pavirsti įvairiais šios pasakos personažais ir atlikti kiekvienam skirtą vaidmenį.                                                                             

            Tėveliai šventėje taip pat turėjo ypatingą užduotį – pasipuošę vaikučių įteiktomis pasakų personažų karūnomis, jie turėjo   improvizuoti, vaidinti tą pačią pasaką. Vaikai buvo žiūrovai,  džiaugėsi matydami,  kaip vaidina tėveliai. Buvo daug krykštavimo ir garsaus juoko.

            Vėliau vaikai pakvietė tėvelius pasidžiaugti darbelių paroda, tėveliai turėjo atpažinti savo vaikų piešinius. Ikimokyklinukai pasveikino visus šeimos narius,  padovanojo pačių padarytas gėlytes  iš spalvoto popieriaus ir piešinius, kuriuose buvo nupiešti šeimos nariai. Priešmokyklinukai  įteikė savo pačių pagamintus darbelius  mylimiems žmonėms: mamytėms, tėveliams ir seneliams.

            Auklėtoja Nelė Petkevičienė pakvietė šokti ratelių, žaisti įvairių žaidimų.  Šoko visi: ir vaikučiai su savo šeimos nariais, ir auklėtojai, prisijungė ir mokyklos direktorė Elena Janavičienė su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramune Matoniene

            Baigiantis šventei direktorė palinkėjo, kad  visų šeimose krykštautų laimingi ir sveiki vaikai.

Gerai nusiteikę visi šventės dalyviai  išskubėjo namo ir dalijosi Šeimos šventės įspūdžiais. Mes tikime, kad mūsų įstaigą ir šeimas jungia ne vien bendra pastogė, bet ir santykiai, paremti abipusiu supratimu, pagalba, gebėjimu susitelkti  ir būti kaip viena didelė šeima.

 

Koncertuoja priešmokyklinukai

 

Rateliai priešmokyklinio ugdymo grupėje

 

Priešmokylinukai su šeimos nariais

 

Vaidina ikimokyklinukai

 

Puikūs aktoriai ir tėveliai!

 

Žaidimai su tėveliais ikimokyklinio ugdymo grupėje

 

 

 

SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENOS MINĖJIMAS KITAIP

 

            XXI-ajame amžiuje mokyklos raginamos griauti vidines sienas, teigiama, jog mokykloje mokytis neturi būti nuobodu ir sunku, ugdymo(si) aplinka turi būti atvira ir dinamiška, skatinama pereiti prie „klasių be sienų“. Akivaizdu, jog kaskart tenka galvoti, kaip, kokiais būdais ir formomis organizuoti ugdymą mokykloje, kad ugdytume atvirą, atsakingą, kūrybingą asmenybę. Asmenybę, kuri ne tik domisi šiuolaikinėmis naujovėmis, yra inovatyvi, bet ir domisi praeitimi, suvokia savo tautos kultūros vertę, puoselėja pilietines ir tautines tradicijas, nes „tauta, pamiršusi savo praeitį, yra be ateities“.

            Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gegužės 8 d. Kietaviškių pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniams buvo organizuota integruota mokomoji-pažintinė ekskursija „Knygnešio takais“ – žygis prie kraštiečio knygnešio Motiejaus Grybausko sodybos, kurį  organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Matonienė ir istorijos mokytoja, kraštotyros būrelio vadovė Ina Žigutienė.

            Minėjimo pradžioje visa mokyklos bendruomenė susirinko į metodinį centrą, kur lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva priminė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos svarbą, istorijos mokytoja Ina Žigutienė trumpai pristatė Tėviškės pažintinio tako objektus, kurie bus aplankyti šio žygio metu. Tėviškės pažintinis takas – ilgametės Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokytojos, kraštotyros muziejaus vadovės Danutės Gudelienės projekto, vykdyto kartu su mokytojais ir mokiniais, rezultatas.

            Pavasario saulei šykščiai dalijant savo spindulius, žygio dalyviai leidosi į kelią. Pirmiausiai buvo aplankyti Kietaviškių bažnyčios šventoriuje palaidotų Kietaviškių krašto šviesuolių, apie kuriuos papasakojo istorijos mokytoja Ina Žigutienė, kapai. Tai Kajetonas Čepanas, kuris steigė lietuviškas mokyklas, aprūpindavo knygomis, skyrė lėšų mokytojų ruošimui, bei Antanas Pakštys, garsėjęs kaip lietuviškos spaudos propaguotojas, artimiausiai bendravęs su vaistininku Jurgiu Milančiumi ir Gilūšio kaimo valstiečiu, knygnešiu Motiejumi Grybausku.

            Buvo aplankytas ir kraštiečio, istorinių romanų rašytojo, Juozo Kralikausko kapas, apie kurio gyvenimo ir veiklos faktus trumpai priminė lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Matonienė, mokiniai uždegė žvakeles.

            Toliau tęsiant žygį Tėviškės pažintiniu taku istorijos mokytoja Laimutė Pluščauskienė papasakojo apie prie Kietaviškių seniūnijos 1991 m. pastatytą kryžių, mokyklos direktorė Elena Janavičienė supažindino su stogastulpio „Kietaviškėms 500“ istorija, kuris pastatytas prie Kietaviškių kultūros klubo 2004 m., minint Kietaviškių 500-ųjų metų jubiliejų, apžvelgė Kietaviškių mokyklos raidos kelią. Visiems kartu sugiedojus mokyklos himną, patraukėme toliau.

            Kitas objektas – Peliūnų kapinėse palaidoto knygnešio Motiejaus Grybausko kapas, kurį dažnai lanko ir mokyklos kraštotyrininkai. Apie knygnešį viena kitą papildydamos įdomiai papasakojo mokinės Miglė Maleckaitė ir Justina Bernotaitė. Uždegus žvakelę ir sukalbėjus maldą už mirusiuosius, visi patraukėme į paskutinį objektą – knygnešio Motiejaus Grybausko sodybvietę Gilūšyje.

            Sodybvietėje mielai visus pasitiko knygnešio proanūkė Onutė Kulbokienė. Ji ne tik įdomiai papasakojo apie savo prosenelio indėlį į lietuvybės puoselėjimą, uždraustų lietuviškų knygų gabenimą ir saugojimą, parodė rūsio, kuriame buvo slepiamos knygos, liekanas, bet ir surengė tam tikrą mokinių žinių apie knygnešį patikrinimą, o daugiausiai žinojusioms – aštuntokei Miglei ir dešimtokei Justinai – padovanojo po knygelę.  Savos kūrybos knygą įteikė ir mokyklos direktorei Elenai Janavičienei, pasidžiaugė, jog mokiniai domisi savo krašto praeitimi ir tiek daug žino, šiltai prisiminė bendradarbiavimą su mokytoja Danute Gudeliene.

            Minėjimą užbaigėme prie rūsio, kuriame buvo slepiama draudžiama spauda, liekanų visi kartu su muzikos mokytoja Gražina Žaliene sugiedodami Knygnešio himną. Galiausiai visi pasisotinę direktorės parūpintomis bandelėmis, šiek tiek pailsėję ir atsigaivinę, patraukėme atgal.          Nuoširdžiai dėkojame Onutei Kulbokienei, mielai sutikusiai priimti tokį nemažą būrį lankytojų į savo sodybą. Mokiniams reikia kitokio mokymo. Ir ne vien iš knygų, sąsiuvinių ar vadovėlių, bet ir kasdienės, praktinės veiklos. Tai skatina emocinę ir socialinę ūgtį, didina pasitenkinimą mokymusi bei mokykla. Mokykla, kurioje gera mokytis, kurti ir augti kartu.

 

Prie knygnešio kapo

 

Su knygnešio proanūke prie rūsio liekanų

 

Žygio dalyviai M. Grybausko sodybvietėje

 

 

 

Biblioteka – knygų pasaulis

 

            Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „#tuesibiblioteka“, bibliotekose vyksta bendruomenių renginiai, susitikimai su rašytojais, leidėjais, politikais, žiniasklaidos atstovais, kad visi kartu galėtų diskutuoti apie bibliotekų vaidmenį, svarbą ir ateitį.

            Ta proga balandžio 27 d.  Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Mažoji knygų mugė, kurioje mielai dalyvavo ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos 5–6 klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Jolitos Kazarevos ir mokyklos bibliotekininkės Daivos Ivanavičienės.

            Mokinius pasitiko bei maloniai sutiko supažindinti su viešąja biblioteka šios įstaigos darbuotojos. Mokiniai pabuvojo Saviraiškos erdvėje, susipažino su joje vykdoma veikla, teikiamomis paslaugomis, interaktyviojo stalo, 3D spausdinimo galimybėmis. Aplankė periodikos ir interneto skaityklą, suaugusiųjų aptarnavimo bei vaikų aptarnavimo skyrius, užsienio kalbų bei menų skaityklą, sužinojo, kaip aptarnaujami vartotojai, kokias paslaugas teikia viešoji biblioteka. Susipažino su įdiegta viešųjų bibliotekų savitarnos sistema, kuria naudodamiesi lankytojai gali savarankiškai paimti leidinius, o grąžinti bet kuriuo paros metu, 7 dienas per savaitę.

            Po iškilmingo Mažosios knygų mugės atidarymo Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai buvo pakviesti į Jūratės Jadkonytės-Petraitienės knygelės ,,Debesėlis, vertas milijono!“ pristatymą. Autorė labai įdomiai pasakojo, kaip sukurti verslą ir uždirbti milijoną, kokiomis taisyklėmis vadovaujasi milijonieriai, kokių principų jie laikosi, mokė vaikus verslumo paslapčių. Mokiniai diskutavo su autore, uždavinėjo jai klausimus. Po renginio buvo galima įsigyti ne tik šią, bet ir kitų šios autorės knygų.

            Knygų mugėje dalyvavo leidyklų „Lieparas“, „Gelmės“, „Charibdė“, „Andrena“, „Raidynėlis“, „Algarvė“, „Homo liber“, „Terra publica“ atstovai, kurie siūlė įvairios literatūros prieinamomis kainomis.

            Įsigiję leidyklų siūlomų leidinių mokiniai pakilia nuotaika sugrįžo į mokyklą.

            Džiaugiamės ir dėkojame Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei ir visam kolektyvui už malonų bendradarbiavimą!

 

Rašytojos Jūratės Jadkonytės-Petraitienės knygos pristatyme

 

Viešosios erdvės pristatyme

 

 

 

SPORTO ŠVENTĖ „SPORTAS MUS VIENIJA“

 

            Balandžio 1 d., šeštadienį, Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota jau septintoji mokyklos bendruomenės sporto šventė „Sportas mus vienija“. Šiais metais į šventę susirinko 98 dalyviai: ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, mokiniai, jų šeimos nariai, giminaičiai, mokytojai su šeimomis. Kol dalyviai rinkosi, vadovaujant direktorei Elenai Janavičienei, buvo suformuotos mišrios 7 komandos po dešimt narių, visiems įteiktos dalyvių kortelės bei skiriamieji komandų ženklai – spalvotosios juostelės.

            Visus, susirinkusius į sporto salę, pasveikino mokyklos direktorė, o šventę nuotaikingu sportiniu šokiu pradėjo mokyklos 7–8 klasių merginos (mok. A. Taparauskienė), savo gebėjimus pademonstravo dešimtokas Edvinas Kaulavičius.           

            Komandos tarpusavyje varžėsi penkiose komandinėse estafečių rungtyse. Vėliau komandų nariai savo jėgas išbandė tradicinėse atskirose asmeninėse rungtyse.

            Kol mokyklos direktorė Elena Janavičienė su varžyboms teisėjavusių mokytojų komanda skaičiavo rezultatus, šventės dalyviai vaišinosi mokyklos valgykloje iškeptomis bandelėmis, gaiviaisiais gėrimais.

            Asmeninių rungčių nugalėtojams buvo įteikti saldūs prizai ir diplomai: smiginio rungtyje I-oji  vieta atiteko Augustei Kavaliauskaitei, II-oji – Airidai Jusevičiūtei, III-oji – Vyčiui Lapinskui; žiedų mėtymo rungtyje – I-ąją vietą užėmė Harutyun Kurdyan, II-ąją – Gendvilė Pluščauskaitė, III – ąją – Austėja Nedzveckaitė; baudų metimo rungtyje – I-ąją – Paulius Juzukonis, II-ąją – Gabija Dzikevičiūtė, III-ąją – Alfonsas Girdžiūna; atsilenkimų per 30 s. rungtyje I-ąją vietą užėmė  Edvinas Kaulavičius, II-ąją – Dominykas Pranckietis, III-ąją –  Mantas Ščerbavičius; šuoliukų per šokdynę per 30 s. – I-ąją – Ernestina Romerytė, II-ąją – Ramunė Matonienė, III-ąją – Rokas Kardokas.

            Suskaičiavus komandų rezultatus paaiškėjo, jog pereinamąją taurę iškovojo gausiausiai susirinkusi priešmokyklinio ugdymo bendruomenė (pedagogė Lina Griškienė). Šeimoms, aktyviai dalyvavusioms sporto šventėje, mokyklos direktorė Elena Janavičienė įteikė padėkos raštus: Bernotams, Juršėms, Kazarevams, Kardokams, Lepševičiams, Lapinskams, Galiniams, Medekšams, Taparauskams, Mikalajūnams, Venskams, Matoniams, Žigučiams, Nedzveckams, Bliujams, Pluščauskams. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais.

            Už materialinę paramą, organizuojant šventę, nuoširdžiai dėkojame šventėms rėmėjams – Nijolei ir Virginijui Tamkutoniams (UAB „Virnija“).

            Džiugu, jog šventėje aktyviai dalyvauja tiek mokiniai, tiek jų šeimos nariai, tiek mokytojai. Dėkojame visiems, dalyvavusiems sporto šventėje „Sportas mus vienija“. Sportas iš tiesų vienija!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knygų herojai vaikų širdyse

 

            Kaip nuostabu yra skaityti

                        Ir pamatyti, kas gi vyksta,

                                    Kada raidelės tampa žodžiais,

                                                O žodžiai knygomis pavirsta. ( V. Palčinskaitė )

 

            Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip Vaikų knygos diena, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam kūrėjui. Jo vardas tapo savotiška vaikų literatūros emblema. „Ne bėda gimti ančių kieme, kad tik būtum iš gulbės kiaušinio.“ (H. K. Andersenas).

            Ši diena buvo svarbi Kietaviškių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiams bei pradinių klasių mokiniams ir jų pedagogams. Kovo 31 dieną gausus vaikučių būrys susirinko mokyklos metodiniame centre paminėti Tarptautinės vaikų knygos dieną. Mokyklos bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė papasakojo, kuo ši diena yra svarbi vaikams ir perskaitė rusų vaikų spaudos ir radijo žurnalisto, rašytojo Sergejaus Machotino, kreipimąsi į visus pasaulio skaitytojus, kuriame akcentuojama, kad skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas. Kaip tik dėl to vaikų rašytojai ir rašo knygas! Šią dieną galėjome didžiuotis mūsų mokyklos bibliotekos aktyviausiais skaitytojais, kuriems mokyklos direktorė Elena Janavičienė įteikė padėkas ir pasidžiaugė, kad skaitymas vaikams teikia malonumą ir jie noriai lankosi bibliotekoje. Šia proga mokyklos bibliotekoje buvo paskelbta tradicinė akcija ,,Dovana bibliotekai“, kuri vyks visą balandžio mėnesį. Jos metu bus galima bibliotekai dovanoti perskaitytas ar naujas knygas, žaidimus, dėliones ir pan. Juk vėliau visi kartu galės naudotis tomis dovanomis.

             Minėjimo metu neformaliojo švietimo dramos būrelio mokiniai (vad. Jolita Kazareva) pristatė vaidinimą „Sustok, akimirka žavinga!“, sukurtą pagal Petro Cvirkos pasaką „Lapės gudrumėliai“. Pasaką „kitaip“ kūrė informacinių technologijų mokytoja Danguolė Galinienė. Rudenį vykusiame finansinio raštingumo projekte „Jaunoji piniginė“ mūsų mokyklos mokiniai pagal šią pasaką kūrė komiksus, o šią dieną mokiniai vaidino ir atskleidė šios pasakos pagrindinių veikėjų – gudruolių lapinų šeimynos, bankrutavusio vilko, verslininko nykštuko – charakterius. Tai herojai, kurie vaikų širdyse išliks ilgam ir primins, kad tik skaitydami vaikai kuria stebuklus, įkvepia gyvybės skurdžioms mintims bei žodžiams ir suteikia spindesio savam gyvenimui.

 

Įteikiamos padėkos aktyviausiems skaitytojams

 

Spektaklio herojai

 

 

 

DRAUGYSTĖS SAVAITĖ KIETAVIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 

            Kietaviškių pagrindinė mokykla, kaip ir kasmet, prisijungė prie „Vaikų linijos“ inicijuotos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“, kurios pagrindinis tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Mokykloje kovo 20-24 dienomis buvo paskelbta „Draugystės savaitė“.

            Socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo, bendravimo ir bendradarbiavimo stiprinimo projektas „Naktis mokykloje“ buvo įžanga į „Draugystės savaitės“ veiklų maratoną. Šį projektą inicijavo ir programą parengė socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su mokyklos mokinių taryba. Renginyje kartu dalyvavo 5–10 klasių auklėtojai bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

            Kovo 20-24 dienomis mokiniai ir visa mokyklos bendruomenė buvo įtraukta į įvairias veikas:

        ·    vyko 10 integruotų tikybos pamokų 1-10 klasių mokiniams, kurių metu vyko teminiai užsiėmimai „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms!“, „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“,      „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!“, „Apie elektronines patyčias“. Šias pamokas vedė socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė, jai padėjo tikybos mokytoja Gražina Žalienė;

        ·    5-10 kl. mokiniai su mokytojais žiūrėjo filmuką „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!“;

        ·    1-10 kl. mokiniams organizuotas fotografijų konkursas „Aš ir mano draugas“, kurį padėjo organizuoti mokyklos mokinių taryba;

        ·    akcija „Harmonijos su savimi ir aplinkiniais laiptai“;

        ·    5-10 kl. mokiniams surengtos integruotos klasės valandėlės – akcija „Mūsų draugiškos klasės taisyklės“ (buvo kuriamos klasės taisyklės, apibrėžiančios pageidautiną, draugišką ir nepageidautiną elgesį);

        ·    išplatinta žinutė mokinių tėvams (globėjams) „Patyčios mokykloje: kaip pastebėti, atpažinti ir padėti vaikui“;

        ·    meninės kompozicijos kūrimas ir paroda mokykloje „Gerų darbų rankos“;

        ·    vyko stalo futbolo varžybos. Už organizuotą stalo futbolo atvežimą dėkojame Kietaviškių seniūnei Dovilijai Cibulskienei.

            Tikimės, kad „Draugystės savaitės“ renginiai stiprins mokyklos bendruomenę, tarpusavio draugiškus ryšius, skatins bendrumo jausmą bei padės stabdyti patyčias ir užkirsti kelią neigiamiems patyčių padariniams.

 

 

 

 

 

 

TARPTAUTINĖS TEATRO DIENOS MINĖJIMAS

 

            Kovo 27 d.  Kietaviškių pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė teatro diena „Svečiuose pasaka“. Auklėtojų Vidos Mikalajūnienės ir Nelės Petkevičienės  ikimokyklinukai ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės Linos Griškienės priešmokyklinukai, pasipuošę įvairių pasakų personažų kaukėmis, keliavo į Didžiąją sceną.

Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai vaidino K. Borutos pasaką „Dangus griūva“, o priešmokyklinukai – lietuvių liaudies pasaką „Kaip senelis rovė ropę“. Vaikai buvo pasipuošę savo rankomis spalvintomis personažų kaukėmis ir apdarais, veiduose švietė šypsenos ir džiaugsmas. Mažųjų vaidinimas buvo apipintas eilėmis, dainomis ir šokiais.

            Renginio metu vaikai ne tik vaidino pasirinktas pasakas, bet taip pat bandė įminti auklėtojos Vidos Mikalajūnienės  menamas mįsles apie vaidinimuose matytus personažus. Vaikai džiaugėsi vieni kitų pasirodymu, šokiais ir dainomis, aptarinėjo kiekvieną personažą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lina Griškienė vaikams papasakojo apie teatro ištakas, kas yra ir kam skirtas teatras, jo užkulisiai, kas yra aktoriaus profesija.  Vaikai buvo trumpai supažindinti  su komedijos, tragedijos žanrais.

            Renginio pabaigoje auklėtoja Nelė Petkevičienė įnešė į grupę pražydusią pirmą pavasario gėlę – Žibuoklę, kurioje buvo vaikams skirti apdovanojimai už gražų pasirodymą.

            Vaikai įminė šios dienos pagrindinę mįslę: „Renkas ponios, renkas ponai į spektaklį tą įdomų – ten, kur aktoriai vaidina. Kur jie renkas, gal kas žino?“. Taip bežaisdami visi vaikai „pasimatavo“ aktoriaus profesiją bei smagiai paminėjo Teatro dieną.

 

 

 

 

NAKTIS MOKYKLOJE

                     

            Kovo 17 d. vakarą Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuotas socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo, bendravimo ir bendradarbiavimo stiprinimo projektas „Naktis mokykloje“, kurį inicijavo socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė kartu su mokyklos mokinių taryba. Toks renginys mokykloje buvo organizuojamas pirmą kartą, tad susilaukė didelio mokinių susidomėjimo.

            Buvo nueitas ilgas įvairių pasitarimų ir diskusijų kelias, aptariant galimas „Nakties mokykloje“ veiklas, mokinių lūkesčius. Mokiniai siūlė užduotis, rūpinosi muzika, galvojo klausimus protmūšiui, diskutavo ne tik tarpusavyje, bet ir kartu su klasių auklėtojomis, mokyklos administracija. Galiausiai buvo nutarta dėl reikalavimų dalyviams, pasiskirstyta, kas už kurias veiklas bus atsakingas. Projekto „Naktis mokykloje“ programą parengė soc. pedagogė Justina Ivanovaitė.

            Lietingą penktadienio vakarą tirštėjant sutemoms 20 val. trisdešimt šeši 5-10 klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis Gražina Žaliene, Jolita Kazareva, Ramute Stočkūniene, Justina Ivanovaite, Ina Žigutiene, Aušra Taparauskiene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramune Matoniene rinkosi į jaukiai nušvitusią mokyklą, kur visus pasitiko ir registravo mokyklos tarybos pirmininkė Miglė Maleckaitė su savo komanda. Visus vienijo bendras tikslas – draugiškai, nuoširdžiai bendradarbiaujant, linksmai, nuotaikingai ir turiningai praleisti naktį mokykloje.

            Visiems užsiregistravus ir įsikūrus, dalyviai sugužėjo į sporto salę. Pirmiausiai mokinių tarybos pirmininkė Miglė visus išrikiavo, supažindino su taisyklėmis, ir visi vieningai priėmė „Naktis mokykloje“ priesaiką. Tuomet buvo organizuotos sporto varžybos, už kurias buvo atsakingos mokytoja Aušra Taparauskienė ir soc. pedagogė Justina Ivanovaitė. Visi draugiškai atliko įvairius apšilimo žaidimus, dalyvavo estafetėse, kituose komandiniuose žaidimuose. Sportiniai žaidimai susilaukė didelio visų susidomėjimo ir azarto.

            Sugrįžus iš sporto salės, pasistiprinus ir atgavus jėgas, toliau veiklos vyko pagal programą. Pirmiausiai mokinių tarybos pirmininkė Miglė Maleckaitė pakvietė visus į protų mūšį „Naktinė smegenų mankšta“, kurį pati ir parengė bei vedė, vėliau buvo žiūrimas filmas, žaidžiami stalo žaidimai, vyko asmeninių ir socialinių įgūdžių lavinimo užsiėmimai, ir galiausiai – diskoteka, susilaukusi didelio dalyvių susidomėjimo.

            Pavargę, apsnūdę, bet linksmi išaušus rytui visi susirinko į „Naktis mokykloje“ refleksiją, kurią vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė. Mokiniai dalinosi įspūdžiais, labiausiai džiaugėsi įdomiais sportiniais žaidimais, galimybe mokykloje būti visą naktį, smagiai leisti laiką, šokti. Mokiniai buvo dėkingi socialinei pedagogei Justinai, savo klasių auklėtojoms, kartu su jais praleidusioms naktį mokykloje, dalyvavusioms veiklose, mokyklos direktorei, kad leido organizuoti projektą „Naktis mokykloje“.

            Smagu buvo stebėti mokinius, draugiškai dalyvaujančius visose veiklose, geranoriškai atliekančius visas užduotis, užkandžiaujančius prie bendro vaišių stalo, nesiskirstančius į atskiras „didesnių-mažesnių“ grupes, smagiai šokančius vienoje diskotekoje – šalia ir penktokas, ir dešimtokas... Tokia veikla iš tiesų suburia, sustiprina bendruomenę, skatina draugiškumą, stiprina socialinius įgūdžius. O mokiniai įrodo, kad gali elgtis nepriekaištingai, kad jais galima pasitikėti.

 

„Naktis mokykloje“ priesaika

 

Galvojame komandų pavadinimus ir šūkius

 

Komandinė užduotis

 

Naktipiečiai po varžybų

 

Protų mūšis „Naktinė smegenų mankšta“

 

Žaidžiame

 

 

 

LAISVĖS PAVASARIS KIETAVIŠKĖSE

 

            Lietuvos valstybė turi ne vieną svarbią datą. Viena iš jų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovo 10 d., kaip ir kasmet, Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo paminėti ši kiekvienam lietuviui svarbi diena.

            Ta proga mokykloje vyko daug renginių. Buvo surengta 5–10 klasių mokinių rašto darbų paroda „Aš didžiuojuosi savo valstybe ir kalba“ (mok. J. Kazareva, R. Matonienė). Dvi savaites mokykloje vyko interaktyvus žaidimas „Mano Lietuva“, kurį organizavo istorijos mokytojos Ina Žigutienė ir Laimutė Pluščauskienė. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.

            Mokykla prisijungė prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos organizuotos pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“, tądien dauguma mokinių ir mokytojų buvo pasipuošę Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis.

            5–10 klasių mokiniai susirinko į šventinį minėjimą, skirtą Kovo 11-ajai – integruotą garsinio skaitymo literatūros, istorijos ir  muzikos popietę „Laisvės pavasaris“, kurį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė, lietuvių k. mokytoja Jolita Kazareva, muzikos mokytoja Gražina Žalienė ir istorijos mokytoja Ina Žigutienė. Jaukiai susėdus ratu, mokyklos direktorė Elena Janavičienė visus pasveikino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, paragino branginti laisvę.  Vėliau buvo prisimintos svarbiausios Lietuvos istorijos datos, reikšmingiausi įvykiai, asmenybės, palikusios ryškiausius pėdsakus – trumpai apžvelgtas visas Lietuvos nueitas kelias, prisiminta, kokiomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Mokinių ir mokytojų skaitomos prozos ištraukos persipynė su jautriais lietuvių poetų posmais apie meilę Tėvynei, skambėjo gerai žinomos dainos apie Lietuvą, laisvę.

            1–4 klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su savo mokytojomis Lina Živulsniene, Danguole Barusevičiene, Kristina Nedzveckiene, Lina Griškiene, rankose laikydami pačių pasigamintas Lietuvos vėliavėles, rinkosi į minėjimą „Mano Lietuva“, už kurį buvo atsakinga pradinių kl. mokytoja Daiva Markauskienė. Pradžioje ji supažindino visus su svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais kelyje į laisvę, vėliau kiekviena klasė ir grupė skyrė savo išmoktus eilėraščius ir dainas savo Lietuvai, o  2 klasės mokiniai, tautinių šokių „Trepsiukai“ būrelio nariai, pasipuošę naujaisiais tautiniais rūbai, (vad. Lina Živulskienė) dovanojo smagų šokį.

            Dalyvavimas įvairiuose pilietiniuose renginiuose – vienas iš būdų kurti bendruomenę, puoselėjančią dvasines vertybes, suvokiančią atsakomybę ir pareigas. Džiugu, jog mokiniai yra aktyvūs tokių renginių dalyviai.

 

5-10 kl. mokinių minėjimo akimirka

 

 

 

Antrokų šokis

 

Pradinių kl. mokiniai

 

Tautiškai nusiteikę pradinukai

 

 

 

 

„Kaziuko turgus“ Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

 

            Kovo pirmąjį savaitgalį visoje Lietuvoje šurmuliuoja tradicinė kasmetinė Kaziuko mugė.

            Kietaviškių pagrindinėje mokykloje kovo 3 dieną taip pat vyko netradicinio ugdymo diena „Kaziuko turgus“. Tai visų mokinių labai laukiama diena, nes tądien kiekvienas gali pasirinkti širdžiai mielą veiklą ir ruoštis Kaziuko turgui, kur galėtų prekiauti pasigamintais dirbiniais ar maisto produktais – nelygu, kurioje veikloje dalyvavo.

            O kadangi Kaziuko mugė – liaudies meistrų šventė, tad ir veiklos organizuotos tokios, kuriose mokiniai galėjo kažką kurti, gaminti. Mokykloje įsikūrė „Medinių stebuklų“ dirbtuvės, „Kaziuko vafliukų“ bei „Kaziuko keksiukų“ kepyklėlės. Kiti, padedami nagingų mokyklos mokytojų, vėrė apyrankes iš karoliukų, mokėsi dabar madingo dekupažo paslapčių, gamino atvirukus ir dovanų dėželes. Pradinių klasių mokiniai taip pat gamino įvairius darbelius: spalvingas verbas iš plastilino, pavasariniais žiedais mėgino papuošti medžių šakeles ar kitais būdais kviesti pavasarį.

            Vėliau visi sugužėjo į „Kaziuko turgų“ prekiauti savo pasigamintais ar iš namų atsineštais įvairiais skanumynais bei kitais dirbiniais. Kadangi ši šventė vadinama folkloro muge, tad dauguma mokytojų ir mokinių buvo apsirengę drabužiais su tautiniais motyvais, mugėje skambėjo folklorinė muzika.

            Taip smagu išsidėlioti savo taip kruopščiai gamintus dirbinius ir tapti tikrais prekybininkais. Kiekvienas galėjo atrasti tai, kas patinka, nupirkti lauktuvių namiškiams, o svarbiausia – turiningai ir smagiai praleisti laiką.

 

Antrokai gamina verbas

 

Pradinių klasių mokiniai - aktyvūs prekybininkai

 

Prekyba mugėje

 

Mokytojai kermošiuje

 

 

 

Prevencinės pratybos, kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį

 

            Šaltuoju metų laikotarpiu spaudžiant šalčiams vandens telkiniai pasidengia ledu. Ant netvirto ledo kasmet įvyksta nemažai skaudžių nelaimių. Siekiant išvengti tokių nelaimingų atsitikimų, Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba š. m. vasario 23 d. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniams organizavo mokomąją akciją „Kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį ir kaip suteikti pagalbą nukentėjusiajam.“ ,,Svarbiausia, įlūžus nepasiduoti panikai ir neprarasti savitvardos.“

            Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos viršininkas mokiniams priminė, jog ledas laikomas tvirtu tada, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm ir tik toks ledas gali išlaikyti žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas akcentavo, kad pavasarėjant ledas korėja, tampa netvirtas. Be to, gali būt paliktos žvejų iškirstos eketės.

            Ką reikėtų daryti ir kaip elgtis, jeigu jūs ar jūsų draugai įlūžo į vandenį?

            Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos gelbėtojai narai vasario 23 d. Elektrėnų mariose gelbėjo „skęstantįjį“, įkritusį į iškirstą eketę. Iškviesti ugniagesiai ir gelbėtojai atvyko per 5 minutes. Apsirengę hidrokostiumais pademonstravo keletą būdų, kaip išgelbėti įlūžusį žmogų. Tam jie naudojo specialiąsias gelbėjimo priemones, tokias kaip gelbėjimosi ratas, gelbėjimo rogės (jomis galima naudotis ir žiemą, ir vasarą), virvę bei nages. Belsdami lazda į ledą, ėjo link eketės, tempė su savimi ledroges, ištraukė „skęstantįjį“, suteikė pirmąją med. pagalbą. Mokiniai patys išbandė, kiek reikia pastangų ledu tempti ledroges su iš eketės ištrauktu žmogumi arba už virvių besilaikantį. Po to, „skęstantysis“ pademonstravo, kaip reikėtų išlipti iš eketės pačiam, ridentis ledu nuo eketės krašto, pasiekti tvirtą pagrindą.

            Mokiniai matė, kaip užtveriama eketė, saugiai paliekama pratybų vieta, apipurškiamas ledas specialiu tirpalu, surenkančiu benzino atliekas. Aplinka liko švari, tvarkinga ir saugi.

            Kietaviškiečiai labai susidomėję klausinėjo apie šią profesiją.

            Galbūt šios prevencinės pratybos ir patarimai mokiniams suteiks pasitikėjimo, išsklaidys baimę įlūžus ant ledo bei padės išgelbėti savo ir kitų gyvybes.

            Ačiū Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinei ir gelbėjimo tarnybai už pamoką.

 

 

 

 

 

 

 

ŽIEMA, ŽIEMA,

BĖK IŠ KIETAVIŠKIŲ MOKYKLOS KIEMO!

 

            Užgavėnės yra viena smagiausių kalendorinių švenčių visoje Lietuvoje ir Kietaviškių pagrindinėje mokykloje. Šiai šventei prieš gerą savaitę pradeda ruoštis ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis, ir vyresnieji. Pradinių klasių mokinių etnokultūros būrelyje „Skrynelė“ mokiniai susipažįsta su Užgavėnių papročiais, per dailės-technologijų pamokas gaminasi kaukes. Šventės rytą mamytės kepa gardžius blynus ir su lauknešėliais išlydi į mokyklą.

            5–10 klasių mokiniai apie Užgavėnių papročius kalbasi etninės kultūros ugdymo pamokose, etnokultūros centro, kraštotyros būreliuose.

            Šiais metais, kaip ir kasmet, Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai taip pat pasiruošė išvyti žiemą iš kiemo. Užgavėnių rytą mokykloje mokinius pasitiko net dvi Morės  – viena pradinių klasių patalpose, kurią pagamino pradinių klasių mokytojos Daiva Markauskienė ir Kristina Nedzveckienė, kita – 5-10 klasių patalpose, kurią per kraštotyros būrelio užsiėmimus pagamino kraštotyros būrelio nariai su vadove Ina Žigutiene.

            Mokykloje šurmuliavo ir Užgavėnių persirengėliai – etnokultūros centro būrelio nariai (vadovė Gražina Žalienė), kurie apsilankė visose klasėse ir darbuotojų kabinetuose, pavaišino lašiniais ir kitais gardumynais – juk per Užgavėnes svarbu kuo daugiau ir kuo sočiau prisivalgyti!

            Morė – didžiulė pamėklė, aptaisyta moteriškais drabužiais – tą dieną mokykloje „dirsčiojusi“ pro durų plyšį, savo liūdno likimo neišvengė. Pirmiausiai kieme susirinko didžiulis būrys mažųjų persirengėlių ir su triukšmu palydėjo Morę į aikštelę. Tai ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, pradinių klasių mokiniai, ant veidų užsidėję pasidarytas iš vienkartinių lėkštelių, storo popieriaus, papjė mašė technika pagamintomis kaukėmis su kumpomis nosimis, retais dantimis, įvairiaspalviais skruostais, vešliomis barzdomis ir ūsais. Vaikai žino, kad velnių, raganų ir kitų personažų kaukės slepia ir saugo juos nuo žiemos ir Morės keršto už tai, kad taip nuoširdžiai su mokytojomis Daiva Markauskiene, Danguole Barusevičiene, Lina Živulskiene, Kristina Nedzveckiene, pedagogėmis Vida Mikalajūniene ir Lina Griškiene gąsdina ir veja žiemą, linksmai žaidžia Užgavėnių žaidimus, degina Morę.

            Vėliau vyti žiemos iš kiemo  ir  deginti Morės sugužėjo ir 5–10 klasių mokiniai su mokytojais.

            Tikėkimės, kad iš kiemo varyta žiema į mūsų kiemą nebesugrįš, nes pavasaris jau gamtoje ir visų širdyse...

 

Užgavėnių persirengėliai - etnokultūros centro būrelio nariai

 

Etnokultūros centro būrelio persirengėliai vaišina lašiniais

 

Mažieji Užgavėnių persirengėliai

 

Vejame žiemą lauk

 

Vyresniųjų Morė

 

 

 

LINKĖJIMAS LIETUVAI

             Vasario 15 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Lietuvos Valstybės atkūrimo diena – švenčiamas 99-asis Lietuvos gimtadienis. Tądien buvo minimos ir vieno populiariausių lietuvių poetų, lietuvių literatūros klasiko B. Brazdžionio 110-osios gimimo metinės. Anot literatūros kritikų, „B. Brazdžionis – lyg kunigaikščių laikų vaidila. Jo poezija tarsi varpas, kuris pakelia širdį, besiilginčią kilnesnio, prasmingesnio gyvenimo, guodžia sielą, išlaikiusią meilę Dievui, ištikimybę Tėvynei, pagarbą žmogui“.

            Vasario 16-osios proga mokyklos erdvės pasipuošė mokinių piešinių, kūrybinių darbų parodėlėmis, kurias surengė mokytojos Aušra Taparauskienė ir Gražina Žalienė, pradinių klasių mokytoja Danguolė Barusevičienė.

            Susirinkusiuosius į minėjimą pasveikino mokyklos direktorė Elena Janavičienė. Ji pasidžiaugė, kad gyvename laisvoje šalyje, ragino branginti iškovotą laisvę. „Lietuva – mažytis akmenėlis žemėlapyje, bet saugokime jį kaip brangakmenį“, – baigdama savo kalbą sakė direktorė.

            Atėję švęsti gimtadienio sukaktuvininkui skiriame palinkėjimą, tad ir minėdami Lietuvos 99-ąjį gimtadienį kiekvienos klasės mokiniai parengė linkėjimą Lietuvai. Meilė Tėvynei, gimtajam kraštui, kalbai, žmogui skambėjo poeto B. Brazdžionio eilėmis (mok. Jolita Kazareva, Ramunė Matonienė) bei gerai žinomomis patriotinėmis lietuvių dainomis (mok. Gražina Žalienė). Dainą Lietuvai skyrė ir mokytojai.

            Renginio pabaigoje finalinės visų susirinkusiųjų dainos žodžiai „šitą žemę man likimas dovanojo...“ skambėjo vieningai ir nuoširdžiai. Tik būdami vieningi ir prisimindami tautos praeitį sugebėsime išsaugoti tai, ką taip sunkiai iškovojome. Svarbu nepamiršti garbingos tautos praeities, saugoti gimtąją kalbą, mylėti gimtąjį kraštą, kad ir ateinančių kartų lūpose išdidžiai skambėtų žodžiai: „Lietuva, Tėvyne mūsų“!

 

 

 

 

 

 

AŠ SAUGUS IR DRAUGIŠKAS INTERNETE

 

            Europos komisijos iniciatyva 2004 m. pirmą kartą Europoje buvo paminėta Tarptautinė saugesnio interneto diena. Lietuvoje Tarptautinė saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2006 m. vasario 7 d. Ši diena,  minima jau dvyliktus metus, skirta įgalinti Lietuvos visuomenę, o  ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį internete.

            Šių metų vasario 6–10 dienomis Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minima Saugesnio interneto savaitė. 1–4 klasių mokiniams organizuotos integruotos dailės pamokos. Pamokų metu mokytojai ir mokiniai diskutavo apie interneto reikalingumą žmogui, internete tykančius pavojus ir veiksmus, ką daryti, kad vaikams, naudojantis internetu, kiltų kuo mažiau pavojų. Po diskusijų mokiniai piešdami, spalvindami perteikė įsivaizduojamą geresnį ir saugesnį internetą. Mokinių piešiniai demonstruoti mokyklos fojė piešinių parodoje „Aš saugus ir draugiškas internete“.

            5 klasės mokiniams buvo organizuota integruota informacinių technologijų pamoka. Šią pamoką vedė socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė ir informacinių technologijų mokytoja Danguolė Galinienė, siekiant informuoti mokinius apie internete slypinčius pavojus. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis diskutavo apie saugų bendravimą ir naršymą internete, asmeninių duomenų apsaugą. Mokiniai, spręsdami testą apie saugų internetą, turėjo galimybę save įsivertinti.

            Tarptautinė saugesnio interneto diena skirta ir tėvams, skatinant atkreipti dėmesį į pavojus, kurie tyko internete (asmeninių duomenų rinkimas, pornografija, pedofilija). Kaip žinia, kompiuteris, internetas telefone vaikui tampa bene svarbiausias veiklos įrankis. Dėl dažno žaidimo kompiuteriniais žaidimais, naršymo internete vaikai tampa priklausomi nuo kompiuterio, interneto. Siekiant užkirsti kelią kompiuterinės priklausomybės išsivystymui, pateikiame įvairių rekomendacijų.

            Kiekvienas žmogus turi įvairių pomėgių, tačiau ne visi įpročiai tampa priklausomybėmis. Kaip atskirti, kada vaiko žaidimas kompiuteriu yra tiesiog nekaltas pomėgis, o kada – klastingai besivystanti priklausomybė?

            Dažniausiai vaikai ir paaugliai įsitraukia į kompiuterinius žaidimus stresinio periodo metu:

            •    įtempti mokslai,

            •    barniai namuose,

            •    tėvų skyrybos,

            •    patyčios mokykloje ar kieme,

            •    kai jaučiasi tėvų nesuprasti ar atstumti,

            •    nesiseka užmegzti artimų santykių su bendraamžiais,

            •    išgyvena nelaimingą meilę ir t.t.

            Kompiuteriniai žaidimai tampa emocinio nepasitenkinimo kompensavimo priemone ir galimybe „pabėgti“ nuo stresinės situacijos. Sėdėjimas prie kompiuterio virsta laiko praleidimo būdu ir tikslu. Po nekaltu noru papramogauti, žaidžiant po keletą valandų per dieną, slepiasi vaiko noras atsitraukti nuo realių gyvenimiškų situacijų. Vaikas siekia patekti į virtualų pasaulį, kuriame jis šeimininkas ir viskas gali vykti taip, kaip jam norisi. Tokio elgesio logika labai paprasta: „Man sunku bendrauti su bendraamžiais? Užtat žaidime jaučiuosi herojumi!“, „Manęs nesupranta tėvai? „Online“ žaidimuose esu lygiavertis, priimtas, suprastas, galiu būti savimi“.

            Kaip užkirsti kelią kompiuterinės priklausomybės išsivystymui?

            1.    Išmokite atpažinti piktnaudžiavimo kompiuteriu požymius.

            2.    Skirkite vaikui ir jo interesams dėmesio. Domėkitės tuo, ką veikia Jūsų vaikas. Pasiūlykite jam veiklų ir skatinkite jo domėjimąsi.

            3.    Stebėkite, koks po žaidimo kompiuteriu būna Jūsų vaikas: ar keičiasi jo nuotaika (gal tampa irzlesnis, piktesnis?). Jeigu keičiasi nuotaika, vadinasi, jis emociškai pernelyg į tai įsitraukia.

            4.    Nepražiopsokite! Besivystant priklausomybei nuo kompiuterio atsiranda „emocinio bukumo“ simptomai. Vaikas nustoja emociškai reaguoti į namiškius: jam darosi nesvarbu tai, kad Jūs pykstate, kad rodote susirūpinimą ir pan. Jis tampa abejingas tam, kas sakoma, apsisukęs ir vėl daro tai, kas jam buvo uždrausta ar ko buvo prašoma nedaryti. Tai svarbus simptomas.

            5.    Reikėtų susirūpinti, jei stebimi sekantys psichologiniai ir fiziniai pripratimo simptomai:

            •      nesugeba baigti žaisti (sako: „tuoj“ ar „gerai gerai“, tačiau vis tiek niekaip nebaigia; ignoruoja paliepimus ar prašymus nustoti žaisti);

            •      tampa nesvarbus bendravimas su namiškiais ir draugais (nebenori kartu eiti į kiemą ar važiuoti į svečius, nebesidomi namų ruošos darbais ir nebeatlieka jam priskirtų darbų, mažiau kalbasi su namiškiais, pyksta, jei įėję į kambarį tėvai/sesė/brolis kalbina ir „trukdo“ žaisti);

            •      nešasi valgyti prie kompiuterio vietoj to, kad valgytų virtuvėje;

            •      atsiranda problemos mokykloje (neatlieka namų darbų, ima gauti prastesnius pažymius, praleidžia pamokas ir pan.);

           •      nekreipia dėmesio į asmeninę higieną (krauna graužtukus, kurie guli po keletą dienų, „nemato“ besikaupiančių „priaugusių“ arbatos puodelių, nenori praustis, persirengti ir pan.);

            •      keičiasi miego įpročiai arba ima trikti miegas.

             Apie internete pastebėtą pavojingą ir nelegalią informaciją tėvai ir kiti asmenys gali pranešti į 2005 m. vasarą atidarytą švietėjišką interneto svetainę, informuojančią apie interneto pavojus – draugiskasinternetas.lt.

            Būkime saugūs ir draugiški internete.

 

 

 

 

 

 

 

KVIEČIAME Į ŠVENTĘ

 

2016 m. gruodžio 16 d., penktadienį,

Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

organizuojama netradicinio ugdymo diena.

 

8.00–10.35 val. –  veikla klasėse;

11.15 val. maloniai kviečiame visus į

kalėdinį renginį-gerumo akciją

„Kalėdos pražydo žiedais“, kuris vyks

mokyklos sporto salėje.

 

Padovanokime vieni kitiems gerumą.

 

                                                                                                    Šventės organizatoriai

 

 

 

ETNOGRAFINĖ VAKARONĖ „AŠ GĖLIŲ DAINAS GIRDĖJAU“

 

            Vis labiau ilgėjant vakarams, laukuose sumažėjus darbams, ateina puikus metas pavakaroti, tad Kietaviškių pagrindinė mokykla jau antrą kartą pakvietė kietaviškiečius susiburti draugėn ir smagiai praleisti laiką kartu.

            Lapkričio 25 d. pavakarę Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė rinkosi į etnografinę vakaronę Kietaviškių kultūros klube, kur svetingai visų laukė kultūros renginių organizatorė Irena Petkevičienė. Džiugu, kad vakaronėje dalyvavo ir Kietaviškių seniūnė Dovilija Cibulskienė, seniūnijos darbuotojai,  gausus būrys kietaviškiečių.

            Kadangi visus 2016-uosius metus mokykloje buvo vykdytas ilgalaikis etnokultūrinis projektas „Gėlių takais“, tad ir vakaronė „Aš gėlių dainas girdėjau“ bei visos veiklos, dainos ir žaidimai neatsitiktinai buvo susiję su gėlėmis – tarsi atsisveikinimas su žolynais, jiems užmiegant ilgu žiemos miegu. Net pyragas, kurį rankose laikydama visus susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Elena Janavičienė, buvo išpuoštas nuostabiais gėlių žiedais.

            Muzikos ir etnokultūros mokytoja Gražina Žalienė vakaronės dalyvius mokė įvairiausių ratelių, šokių ir dainų apie mūsų tautosakoje apdainuotas, poetų posmuose išglostytas darželių, pievų, laukų ir miškų gėleles, buvo menamos mįslės, žaidžiami žaidimai, kurie vaikams taip patiko, kad buvo vis kartojami ir kartojami – kiekvienas norėjo pabūti „gėlininku“, dalinti žiedą ir pan.

            Vakaronėje taip pat buvo pristatyti ir du Kietaviškių pagrindinėje mokykloje 2016 m. vykdyti projektai. 5-10 klasių gabių mokinių ugdymo projektui „Gabių vaikų klubas „Kietava““ (vad. Ramunė Matonienė) iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto buvo skirta 100 eurų. Už projektui skirtas lėšas buvo nupirkta medžiaga ir pasiūti spalvingi šalikėliai (už ką esame dėkingi Daivai Ivanavičienei), pagyvinsiantys gabių mokinių meninės krypties mergaičių sceninį įvaizdį. Mergaitės, pristatydamos projektą, pasipuošusios įvairiaspalviais šalikėliais, dovanojo poetinę kompoziciją (vad. Gražina Žalienė).

            Pradinių klasių mokinių pilietinio ir tautinio ugdymo projektui  „Visiems mažiems ir dideliems“ iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto buvo skirta 500 eurų. Projekto vadovė Lina Živulskienė pristatė už skirtas lėšas pasiūtus tautinius kostiumus tautinių šokių būrelio „Trepsiukai“ nariams, padėkojo Elvyrai Bliujienei, Renatai Gudonienei, padėjusioms siūti drabužius, bei visiems, prisidėjusiems prie šio sumanymo įgyvendinimo. Būrelio nariai, pasipuošę naujaisiais tautiniais kostiumais, ne tik pašoko smagų šokį, bet ir jo pamokė vakaronės dalyvius.

            Vakaronės dalyviai galėjo pasivaišinti savo ir kitų atsineštomis vaišėmis, atsigaivinti mokyklos direktorės Elenos Janavičienės parūpinta, valgyklos darbuotojų pagaminta gaiva, skaniuoju pyragu.

            Dėkojame visiems, dalyvavusiems etnografinėje vakaronėje, ir džiaugiamės gražiu vietos bendruomenės bendradarbiavimu. Senolių tradicija susiburti draugėn, baigus darbus, liaudies šokiai, dainos, rateliai suartino bendruomenę. Buvo smagu žiūrėti į besilinksminančius vaikus, besidžiaugiančius tėvelius, senelius, mokytojus ir jaustis tarsi viena darni šeima.

 

 

 

 

 

 

 

 

PROFESIJŲ PASAULYJE

 

                      Siekiant paįvairinti mokinių veiklą, padėti jaunam žmogui planuoti savo ateitį, pažinti save, spalio 28 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota netradicinio ugdymo karjerai diena „Profesijų pasaulyje“.

                      Visą mėnesį vyko lietuvių kalbos mokytojų Ramunės Matonienės ir Jolitos Kazarevos organizuotas kūrybinių rašto darbų konkursas „Kuo užaugęs tapt svajoju?“. Tądien geriausi mokinių darbai buvo publikuojami stende mokyklos fojė.

                      5-10 klasių mokiniai susirinko į metodinį centrą, kur mokyklos ugdymo karjerai darbo grupė pristatė vykdomas veiklas bei ugdymo karjerai galimybes mokykloje. Kiekvienas atliko savęs pažinimo testą pagal polinkius, nes tam, kad galėtum planuoti savo ateitį, pirmiausiai reikia gerai pažinti save.

                      Vėliau mokiniai skirstėsi į pasirinktas veiklos grupes, kuriose galėjo praktiškai išbandyti siuvėjo, staliaus, konditerio, kirpėjo-visažisto ar karininko profesiją. Didžiausio dėmesio sulaukė karininko profesija, kuriai vadovavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 105 pėstininkų kuopos vadas Linas Pažėra. Mokiniai susipažino su Lietuvos kariuomene, kario dienotvarke, mokėsi veido maskavimo pagrindų, išbandė akies ir rankos taiklumą.

                      Aktyviai dirbo ir kitos grupės, talkinamos specialistų ir mokyklos mokytojų. Vieni, vadovaujami siuvėjos Linos Markevičienės, susipažino su šiai profesijai keliamais reikalavimais, mokėsi pasiūti puodkėles. Kiti kartu su kulinare-konditere Emilija Budrevičiene ne tik kepė tortą, keksiukus, bet ir mokėsi kuo įspūdingiau juos papuošti, kuo meniškiau patiekti. Nemaža dalis merginų panoro išmokti įmantrių šukuosenų modeliavimo ir visažisto darbo paslapčių, kai kurie vaikinai gilino staliaus profesijos žinias.

                      Vėliau visos grupės susirinko į metodinį centrą, kur ne tik supažindino su pasirinktos profesijos subtilybėmis, bet ir pristatė tai, ką pavyko sukurti veiklų metu: kas šukuosenas, kas keksiukus su tortu, kas išdrožtą šaukštą ar suolelį, kas pasiūtą puodkėlę ar išmoktą vykdyti komandą. Mokyklos direktorė Elena Janavičienė mokinių tėveliams   įteikė padėkas.

                      Ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo grupėse, 1-4 klasėse tądien taip pat dirbo vaikų tėveliai: Irutė Bernotaitė (ikimokyklinis ugdymas), Inesa Cibulskienė (ikimokyklinis ugdymas, 1 kl.), Aurelija Jankauskaitė (priešmokyklinis ugdymas, 2 kl.), Aušra Taparauskienė (1 kl.), Inga Daugėlienė (1 kl.), Andžela Makarskienė (3 kl.), Evelina Riomerytė-Bliujienė (3 kl.), Edita Jakštienė (4 kl.).

                      Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už skirtą laiką ir aktyvų dalyvavimą Tėvų dienoje, mokiniams organizuotas pamokas. Vaikams labai svarbu šalia matyti pavyzdį, kuriuo jie norėtų sekti.

 

 

 

 

 

 

 

TAU, MOKYTOJAU

                      Už lango liepsnojant rudeniniams medžiams, spalvingiems lapams šokant valsą, į žemę  atkeliauja Mokytojo diena. Tai diena, kai mokytojai, įsisukę į kasdienių darbų skubą, turi trumpą atokvėpio valandėlę, galėdami stabtelėti ir pasidžiaugti tuo, jog jie – Mokytojai.

                      Tądien Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota savivaldos diena. Tai puiki proga mokiniams patiems patirti, ką reiškia būti mokytoju, susipažinti su jo darbo kasdienybe.

Mokinių taryba mokytojams staigmenas dovanoti ėmė iš pat ryto: kiekvieną pasitiko įeinantį į mokyklą, pateikė įvairių užduočių, papuošė leidimais, suteikiančiais teisę dalyvauti mokytojams skirtame renginyje.

                      Pirmiausia mokytojai buvo pakviesti į šventinį koncertą „Tau, mokytojau“. Mokyklos direktorė Elena Janavičienė pasveikino mokytojus, įteikė tai progai skirtas asmenines dovanėles. Pasidžiaugta mokytojais, švenčiančiais mažesnį ar didesnį pedagoginės veiklos  jubiliejų. Jiems visiems gražiausias savo dainas skyrė mokytojos Gražinos Žalienės paruošti neformaliojo švietimo meninių gebėjimų ugdymo būrelių mokiniai. Džiaugiamės, jog šventėje dalyvavo ir buvusios mokytojos Marytė Binkulienė ir Marytė Puidokienė, Kietaviškių seniūnė Dovilija Cibulskienė su specialiste Lilija Stasiulioniene, mokytojus sveikino ir mokyklos darbuotojai.

                      Vėliau mokinių taryba su soc. pedagoge Justina Ivanovaite, kuruojančia mokinių tarybos veiklą, mokytojams organizavo protų mūšį, kuriame mokytojai buvo suskirstyti į grupes ir turėjo galimybę ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pademonstruoti savo žinias bei gebėjimus.

                      Ačiū Tau, Mokytojau, kad Tu esi. Niekada neleisk suabejoti Pašaukimo teisingumu.

 

 

SVEIKA, MOKYKLA!

                      Pirmoji rudens diena visuomet būna ypatinga tiek mokiniams, atsisveikinantiems su nerūpestinga vasara, tiek tėveliams, su jauduliu palydintiems savo vaikus į mokyklas, tiek mokytojams, pasiruošusiems vesti painiais mokslo takais savo mokinius.  Tądien visi ištariame: „Sveika, mokykla!“

                      Kasmet Rugsėjo 1-osios šventė mus suvienija į didelę gražią bendruomenę. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija šią šventę pradėti šv. Mišiomis Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje. Po šv. Mišių Kietaviškių parapijos klebonas Aurymas Tarasevičius pašventino šv. Mišių metu atneštas  atnašas.

                      Vėliau šventė tęsėsi salėje. Sugužėjo tikrai didelis ir gražus būrys: 109 mokiniai, 9 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, 16 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučių, juos ugdantys mokytojai, auklėtojai. Džiugu, jog gausiai susirinko ir tėvelių,  palydėjusių savo vaikus į šventę.

                      Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, visus pasveikino mokyklos direktorė Elena Janavičienė. Mokyklos bendruomenės atstovai, skambant mokyklos himnui, tradiciškai įžiebė simbolinį mokyklos židinį, mero patarėjas Aleksandras Klumbys  kartu su mokyklos direktore pirmosios klasės mokiniams įteikė Pirmoko pasus, kalbėjo pirmosios klasės mokytoja Kristina Nedzveckienė, bendruomenei buvo pristatyti šiais mokslo metais mokykloje dirbsiantys mokytojai.

                      Visus susirinkusiuosius sveikino ir atvykę svečiai: Elektrėnų savivaldybės mero patarėjas Aleksandras Klumbys, kuris perskaitė ir savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio sveikinimą, Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Veronika Sadauskienė, Kietaviškių seniūnė Dovilija Cibulskienė, Kietaviškių klebonas Aurymas Tarasevičius, UAB „BOEN Lietuva“ atstovas Juozas Balandis, kuris įteikė UAB „Boen Lietuva“ kiekvienam mokyklos vaikui dovanojamus mokymosi priemonių rinkinius, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame.

                      Mokiniai, įteikę spalvingus rudens žiedus savo mokytojams, skambant mokykliniam varpeliui, paskui dešimtokus, lydinčius pirmosios klasės mokinius į mokslo ir žinių pasaulį,  išskubėjo į savo klases, į pirmąją šių mokslo metų pamoką.

                                                                                                                            Ramunė Matonienė,direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                                                                                 

                                                                                                                                                   Šv. Mišiose

                                                                          

                                                                                                                       Įžiebiamas simbolinis Mokyklos židinys

                                                                         

                                                                                  Mero patarėjas A. Klumbys su mokyklos direktore E. Janavičiene įteikia Pirmoko pasus

                                                                         

                                                                                                                                            Gėlės mokytojams

                                                                        

Dešimtokai palydi pirmokus

KVIEČIAME Į MOKYKLĄ!